Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Monyfik

Jedno z mála novodobých sci-fi, které se opravdu povedlo. Škoda, že na takové filmy narazíte jen náhodou, protože namají dostatečnou reklamu.... ()

cernymotyl

Od dob Vetřelce jsem neviděl sci-fi film s tak hustou atmosférou a tajemnou zápletkou. Horizont událostí je proti tomu slabší brácha. No, spíš bratranec. Bravo Pandorum! ()

veere

Odpočinkový hard scifi-horor, námět spatlaný z mnoha věcí - přiběhy generačních lodí (Heinlein - Sirotci oblohy; Aldiss - Nonstop), a vizuál, a celkové pojetí jak z nějaké počítačové hry s emzáky/mutanty/zombíky. Každopádně atmosféra dobře hutná, skoro jak za Vetřelců..., navíc všeprostupující paranoia/nedůvěra mezi členy posádky zapříčiněná amnésií z hibernace, zkousnutelná pointa, a uvodní slova v češtině... S takovými snímky nemám problém, bral jsem to jak to leží, přes jasnou pointu a ani závěr mi nevadil ()

morbido

Za 3.Tento film by mal u mna naviac keby tam neboli tí mutanti.Neznášam vo filmoch takéto poloopice či čo to je.Gravitácia pre nich neplatí z neznámeho dôvodu sú majstri bojových umení a majú silu minimálne ako chuck norris.Kazí to inak dobrý film.Trošku mysteriózna by neuškodila naopak by to film posunulo smerom k horizontu události ktorý mám velmi rád.Zápletka je fajn mám takéto filmy rád rozuzlenie ma prekvapilo a nebyť tých trapných mutantov dal by som ****. ()

Bearder

Začátek výtečný, prvotní atmosféra opravdu dech beroucí a pak se to někam ztratilo a začalo si to hrát na béčkovou záležitost což mě už moc nebavilo... ale u filmu sem vydržel a konec byl trochu zajímavější. Kdyby měl film tu atmosféru ze začátku po celou dobu tak dám i pět hvězdiček... takhle po mě víc autor chtít nemůže. ()

svist10

Do Pandora jsem vkládal velké naděje, že vedle učesaných stamilionových blockbusterů typu Star trek a Transformeři můžou existovat ještě rozpočtem menší sci-fi výlety už ne tak optimistické. První půlhodinu jsem si liboval a byl ochoten sem lípnout pět hvězd. Ten zbytek to ale poslal do kytek. Atmosféra se ztratila s příchodem akčních scén, akční scény stály za prd díky zmatenému kameramanovi a šílenému střihači. Pandorum je důkaz, že méně je někdy více. Kdyby ony bytosti zůstaly neviděny až tak do tří čtvrtin, tak zůstala atmosféra a tenhle film by se stal kultem. Takhle je to jen hvězda za námět a druhá za to ošklivé ale vyčůrané dítě. Škoda, potenciál byl veliký. ()

fikee

Na palubě kosmické archy se probouzejí dva členové posádky, aby zjistili že a) jsou ve vesmíru sami, za b) vlastně nejsou tak sami a c) možná jsou někde úplně jinde než ve vesmíru. Což je skvělej námět, který by si zasloužil lepší scénář, střihače, který posledních deset let nestrávil na pervitinu a videoklipech a lepší režii. Nad vodou film drží hlavně herecký výkon Ben Fostera (výborný) a Dennise Quaida (tradičně dobrý) a drobné překvapení na závěr, kdy se ukáže, že všechno je sice zhruba tak jak divák očekává od půlky filmu, ale přeci jen trochu jinak. Mno, pokud máte absťák na vesmirný horor a opravdu nemáte chuť po sedmé zkouknout Sunshine, po desáté Event Horizont a po dvacáté Vetřelce, tak Pandorum není špatná volba. Ale kvalit svých bratříčků nedosahuje ani zdaleka. ()

endymion

Totální béčková ňamka! Zbožňuju temné chodby obřích kosmických lodí s blikajícím osvětlením, kde se něco zvrtlo a začalo se dít cosi podivného. Největším bonusem je výborná atmosféra zejména první části filmu a přesvědčivé výkony Bena Fostera a Denise Quaida. Konec konců potěší i finální pointa, navzdory trochu krkolomné závěrečné konfrontaci a někdy zbytečně klipovitému střihu při akčních scénách. Klidně bych snesl ještě čtvrt hodiny navrch, kdyby scénář více vykreslil mechanismus boje mezi těmi "normálními" a těmi "nenormálními", systém infikace a aby vysvětlil, zda probouzení spáčů bylo nahodilé díky selhávání lodních systémů, či v tom měl prsty hlavní záporák a jeho "herní" systém. Takže shrnutí: vždycky jsem si přál viděl zfilmovaný Aldissův Nonstop, ale tahle verze je možná ještě lepší, i když ne tak šokující ve svém odhalení. Pro fanouška sci-fi hororů z temného vesmíru jasná volba! ()

MaryLou

Fajn oddechovka (pro mně). Nevím proč, ale vůbec jsem tam necítila žádné napětí. Ale jsem ráda, že jsem to viděla. Silné i slabší chvilky filmu ve mně utvořily jeden dojem, který stačí na tři hvězdy. ()

Allein4

Výborné, výborné a výborné. Vůbec jsem o tomhle filmu dopředu nic nevěděl, ale už od prvních minut mi bylo jasné, že jsem si pustil skutečně výborný film. Nechybělo mi tam zcela nic a je jen škoda, že tak výborných filmů je tak moc málo... Ani bych se nebránil nějakému pěknému pokračování... ()

freywar

toz me se to libilo ,je to neco mezi horizontem udalosti a vetrelci ovsem kvalitatou trosku pokulhava nicmene film jsme dokoukal od zacatku do konce coz se moc nestava, pro fanousky scifi hororu doporucuji ()

J!b

Žánrová jednohubka. Ani špatná, ani dobrá, prostě veskrze průměrná. Přesně ten typ akčně-scifi-hororového béčka na které se docela rádi podíváte, možná i za pár let znovu. Možná u něj usnete a hovno se stane a možná ho dokoukáte a vyjde to nastejno. Shrnuto - myšlenka 0, cool postavy 1-2, hlášky - minimum, prostředí průměr, souboje trochu chaos ale ok. Závěr - vlastně už ani nevím jak to dopadlo. ()

Horácius

Hnusný plagiát hned několika filmů, zvláště The Descent. Odporně sestříhané akční scény. Potenciál to ale mělo, ale takhle to zprasit... Tak co s tím. Nejlepší byl ten holicí strojek. Ten chci bez debat k Vánocům. Tak asi hlavně za ten dávám 2 hvězdy. ()

miromir

Dobrych sci-fi hororu je zalostne malo, a tento film me tedy moc potesil, pribeh sice nic extra promysleneho ale vyvazujeto hluboka atmosfera a svizna akce, pro me velice dobra podivana. ()

ragtime

Film ponúka pri malom rozpočte pozerateľnú porciu atmosféry, ktorú stačí vidieť raz a viac nepotrebujem. Pri sledovaní Vás nepadne niekoľko filmov, ktoré sa podobajú reáliami alebo témou, ktoré by si v tej chvíli človek pozrel oveľa radšej (tešme sa na Ridleyho prequel :)) ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (viac)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (viac)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)