Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

melekos

Iron Man zvážněl, možná trošku dospěl, a to i v podání Roberta Downey Jr. Velkolepá show, akce, tedy alespoň ke konci, je více než dost. Děj se nijak moc nezastavuje a rychle plyne, přesto mi v porovnání s jedničkou něco chybí. 80% ()

Lilien

ironman 2 začne presne tam a v tom štýle kde predošlá časť. Robert Downey Jr zostal rovnako vtipný a bohémsky, akcia bola ešte vyšperkovanej najmä v závere. Plus vedľajšie postavy Fury, Čierna vdova dodali príbehu šmrnc, a Scartett i omnoho viac. Jediné voči čomu mám výhradu je nesprávny výber herca pre rolu Vanka, nič osobného voči Roukemu ale môže byť všetko tupé hovädo, feťák, wrestler,milovník ale určite nie super geniálny fyzik. To proste s jeho zjavom byť nemôže. ()

Koprix

Nebýt Tonyho Starka, na kterého opravdu nedám dopustit, a skvělou scénu u Shoot to Thrill od AC/DC, nedala bych tomu snad ani jednu hvězdu. Jednička ještě měla aspoň nějaký příběh, i když v něm bylo použito snad veškeré klišé, na které se dá vzpomenout. A dvojka jenom opakuje to klišé, které bylo použité v jedničce. Come on, ten ohraný nápad, kdy se z takzvaného přítele (nebo obchodního partnera) vyklube hlavní záporák možná v jedničce ještě fungoval, ale použít to úplně přes kopírák i v pokračování? Ne, tohle už nezachránily ani Tonyho hlášky, ani songy od AC/DC a Queenů, ani samotný Downey. Jackson a Johansson to možná trochu okořenili, ale i kdyby se snažili sebevíc, tomu ubohému příběhu by nepomohli. Možná, kdyby odpráskli Rourka a Rockwella hned na začátku, dělo by se tam něco zajímavějšího... ()

sigi2

Poviem to rovno - trikrát som pri tom zaspal. Mohlo to byť tým, že som film pozeral večer a dosť unavený. Ale keď som pred rokmi išiel na Nolanovu Insomniu po necelých dvoch hodinách spánku, Hypnos ma obchádzal na sto honov. S Iron Manom 2 preto zrejme nebude všetko v poriadku. ()

Vera117

Stejně jako u prvního dílu jsem se bavila skvěle. Není nic, co by se mi na filmu nelíbilo, takže nemám důvod dát menší počet než ten nejvyšší. I když první a třetí díl se mi líbí o trošku víc, a tenhle je v porovnání s nimi malinko slabší, není to natolik abych hodnocení snížila. Robert byl opět fantastický a akce skvělá. A ještě super soundtrack. AC/DC. :) ()

rottik-cb

Příběh slabší než v prvním díle, překombinovaný, efekty nicméně propracovanější. Líbila se mi linka s otcem i několik vtipných momentů, ale celkově jde spíš o film na jedno zhlédnutí a klidné zapomenutí. ()

vZeč

Film, který šel tak trochu naproti očekáváním, když po těžce lineární jedničce přišel s konverzačním filmem s hromadou podzápletek, ve kterým je akce tak trochu navíc. Je to hodina a půl keců a půlhodina akce a myslím, že kdyby Favreau nemusel, tak jí tam ani nedá. Protože v dialozích si je jistý a umí jim dodat šmrnc a šťávu jako málokdo, k čemuž mu pomáhá naprosto vynikající herecké obsazení i kvalitně napsané verbální přestřelky. Je to jako tečka za nějakým seriálem, kde se jen dohrávají jednotlivé zápletky. Což je samozřejmě i neduh, který způsobuje, že se téměř žádné z té tuny postav a zápletek nejde věnovat, jak by si zasloužily. Nejde o nic hlubokého, přesto je druhý Iron Man mnohem vážnější a dospělejší než poměrně dětinská jednička. Kdyby se v závěru nesklouzlo k dalšímu digitálnímu festu s potyčkou kovošrotu, bylo by to mnohem lepší a to hlavně pro Rourkea, u nějž ten chybějící prostor mrzí nejvíc, protože téma "hříchy otců" mě prostě baví nejvíc. ()

Allegro.g. odpad!

Jedničce jsem dal odpad, po shlédnutí dvojky ji ale hvězdu přidám. Dvojka nemá vůbec žádný děj nebo zápletku. Trčí někde na pomezí pokusu o trapnou konverzační komedii a telenovelou. Pořád tam někdo něco mele, obvykle více lidí přes sebe. Akční to je asi jako Babička od Boženy Němcové. Některé momenty jsou vyloženě dětinské. A obsadit vyšeptalého Rourka, který občas nesmyslně šlehá jakýmsi nesmyslným bičem a zbytek filmu si tam něco autisticky žvatlá, tak to je fakt výhra. ()

Pahicz

Jakožto velký fanoušek Iron man, jsem čekal, že Iron man 2 bude přinejmenším stejně tak dobrý jako díl první. Ano, povedlo se. Dostalo se mi všeho co jsem žádal a to v plné dávce. Robert Downey Jr. opět nezklamal a byla to akční paráda. Avšak i po zhlédnutí třetího(později vydaného dílu) musím konstatovat, že první díl má v sobě jisté kouzlo a v mém žebříčku bude stát stále na první místě z těchto tří. Dokonce i druhý a třetí díl zůstanou ve svém chronologickém zařazení. Tím však nechci vyjádřit to, že třetí díl by se mi nezamlouval, jen nebyl ani není pro mě na stejném stupni jako díl první. Pro mě 93% ()

J.e.r.e.c

Železo je třeba kout, dokud je žhavé, a tak druhý díl opustil marvelácké vysoké pece přesně dva roky po prvním. A je to (pro mě překvapivě, vzhledem ke ohlasům) naprosto adekvátní pokračování. Na jednu stranu rozjívenější (AC/DC úvod nebo výstup před senátní komisí) a na tu druhou, jak už to bývá, osudovější. Toník má totiž zdravotní problémy, a to poněkud vážnějšího charakteru, než o kterých zpíval Ivan Mládek, když „Starka chytla angína.“ Kromě palladia v hrudníku se mu o zábavu stará i pár nových kamarádů, především pak Mickey Rourke, charismatickej badass s božím přízvukem, kterého pohání vztek a odkaz zneuznaného otce. Pár minut prologu s epicky válcujícím hudebním doprovodem (konkrétně cca od 3:30) úplně stačilo, abych k němu přilnul jako Rus k láhvi vodky. Člověk nemusí být Einstein, aby si rychle spočítal, že tenhle ivan se dá dohromady s mladším (a jistě výrazně levnějším) imitátorem Toma Cruise (vymazlená scéna s prezentací zbraní), a společně pak půjdou Tonymu po železném krku. Je pravda, že tak činí velmi rozvážně a zdlouhavě, takže drahý akční blockbuster je po většinu času redukován na konverzační hašteření, ale to mi ani v nejmenším nevadilo. Naopak, je osvěžující vidět film podobného ranku, který je místo výbuchů a šrotování všeho kolem postaven na (většinou vtipných) dialozích. Když už dojde na akci, není vůbec špatná; formulová scéna, která mi ve všech ukázkách a trailerech přišla směšná, ve filmu funguje. A finální showdown je taktéž dostatečně heavy. I napodruhé kvalitně tepající železné srdce. Vlastně... tenhle díl mám z celé trilogie nejraději. 75 % ()

1mArc0

„Pochádzate z rodiny úžerníkov a zlodejov." Oproti jednotke omnoho dynamickejšia kamera, omnoho lepšie herecké obsadenie (Scarlett bohate naplnila film), omnoho lepšia a temnejšia atmosféra. Robert Downey Jr. to zahral omnoho lepšie, hudba je omnoho viac grandióznejšia, aj bez AC/DC. Tento veľký americký sen, sa absolútne nepodobá poctivosti filmu, aj keď Robert Downey Jr. si hrá svoju vlastnú ligu. Mickey Rourke by som nežral toho Rusa, Strihov je tu toľko, že ani 20 ľudí, na chodidlách a prstoch nespočíta. Jemné náznaky Avengerov. Komercia ako vyšitá. „Ivan... Ivan.. nepočúvaj tie hlúposti." /45 %/ ()

Scraffy

Po Iron Manovi prichádza jeho pokračovanie s prízračným názvom Iron Man 2. (haha) Avšak mňa moc nezaujal. Má síce pekné efekty a dobrého Roberta Downeyho Jr., ale tiež neskutočne silno nesympatického Dona Cheadleho, ktorý má ksicht strašne gumový. Proste fuj. Inak priemerná marvelovka. ()

Mr.Baboon

Bohužel, jedna z těch horších marvelovek. Ale i přesto, pořád skvělá. Hodně se tu kecá, akce je méně a je tu víc, než jeden záporák (což zase tak na škodu není, i když...). Jeden mi byl sympatický a celkem jsem mu i fandil a druhý byl na přesdržku. Hádejte kdo byl kdo. Jinak jsem rád, že jsme konečně mohli poprvé vidět Rhodeyho jako War Machinea a prvně i Black Widow (Scarlett je prostě nádherná ženská). Rozhodně si druhý Iron Man u mě drží vyšší příčku než například první Captain America nebo Incredible Hulk, i tak to ale není ten úplně top film. Účel však splnil. Viděl doma na DVD s dabingem - 75% ()

Bezda22

Plynně navazuje na předchozí díl. Děj je hodně obsáhlej, což se mi líbí. Není to jen takovej klasickej akční film, kdy akce, výbuchy a řežba od nevidim do nevidim provází prakticky celej film. Zase ani na chvíli nenudí. Iron Man je z Marvelu asi můj nejoblíbenější hrdina a jeho filmy patří k tomu nejlepšímu, co od Marvelu přišly. V prvním díle byla akce trochu vejš oproti příběhu, takovej ten zrod hrdiny, ale super. Ve dvojce je ten příběh nad akcí a je to taky super. Hezky se mezi sebou díly vyváží a na 75% úplně na pohodu. ()

papadoce

To čo robí Ironmana 2 výnimočným, je prvý skutočný charizmatický zloduch v avengerovskej ságe. Miky Rúrka je tvrdý, je imidžovka, je chytrý. Má všetko čo musí zloduch mať, aby sa postavil superhrdinovi. Od nepamäti som fandil zloduchom vo filmoch viac než hrdinom. Väčšinou to nedajú, ale v mojej fantázii sú často víťazmi. Ivan Vanko je mega. No a potom tu je ešte Sam Rockwell ako Justin Hammer a jeho Hammeroidy. Len Miky a Sami si zaslúžia dve hviezdy. Film je zábavný, akčný a splňujúci všetky atribúty voľnejšieho pokračovania komiksovky. Krásna predohra pred dokonalou trojkou. I’m Ironman. ()

tlesk

Pro mnoho lidí vůbec nejhorší a nejnudnější film celého MCU. Já si dovolím nesouhlasit. Ačkoli bych raději, kdyby se příběhová linka více zaměřila na Tonyho problémy s alkoholem (podobně jako v klasickém komiksu „Demon in a Bottle„), než na problém s palladiem v obloukovém reaktoru v hrudi, nicméně i tak se jedná o velmi dobrý film s hned dvěma slušnými záporáky. Jen škoda že tu není víc akce, přesto Tonyho pád na dno stojí za to… Ve filmu se poprvé objevili Nick Fury a Black Widow, což je bezesporu vzhledem k jejich pozdější úloze důležité zmínit. Podobně jako v Neuvěřitelném Hulkovi, došlo tu též k přeobsazení významné role. Konkrétně šlo o Jamese Rhodese, jenž v tomto snímku prvně oblékl zbroj War Machinea. V jedničce jej ztvárnil Terrence Howard. Ten však chtěl pro pokračování vyšší honorář, a tak byl nahrazen Donem Cheadlem, který „Rhodeyho“ hraje dodnes. I zde pokračovalo odkazování na týmovku Avengers, ke které všechny filmy postupně směřují… ()

wege

Dohánění restu, Marvel: Jednička se mi líbila více, tady jsem nemohl nějak sžít s tou první půlkou filmu. Hlavně dějově byla příšerná, chyběla pořádná akce. Druhá půlka a Tony Stark zpátky v akci to relativně zachránilo. Nicméně slýchával jsem na všechny tři Iron Many chválu, možná chápu proč, ale nedokážu se s tím více ztotožnit. Jelikož jsem neznalý komiksové předlohy, některé postavy mi přijdou strašné. Zároveň ale oceňuji, jak se v tom umě buduje ten vesmír, ta provázanost na ostatní filmy. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)