Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

ZnalecH

I kdyby si Iron Man vzal do ruky lopatu a šel kopat zahradu, tak se na něho já a dalších x milionů lidí bude koukat a film si užijeme. Tentokrát bych chtěl vyzdvihnout, že se Tony soustředil pouze na jednu ženu (pokud vynechám Scarlett Johansson). Díl už nemá tak silný příběh jako jednička, ale stále tam nějaký je. Musím přiznat, že jsem si vůbec nepamatoval scénu s plutoniem, která byla pro film zcela zásadní. V rámci Iron Mana bych tento díl zařadil na třetí místo, ale v rámci všech filmů je to stále 5*. ()

Likan7

První Ironman nebyl bůh ví co. Měl několik dobrých scén a perfektního Downeyho. A dvojka má přesně ty neduhy, co všechna velká pokračování - víc všeho. Víc výbuchů, víc kostýmů, všechno je rozmáchlejší a větší. Jenže právě kvůli tomu dvojka funguje ještě méně než jednička. Je s podivem, jak skvělou reputaci si Ironman vybudoval (a díky Starkovi jako postavě po právu), ale všechny jeho filmy jsou prostě průměrný. A Rourke? Jeden z nejtragičtějších záporáků, jakýho kdy Marvel vytasil. Možná i horší než ten panďulák z jedničky. ()

fallanga

Po prvním Iron Manovi, který ukázal jak správně udělat komiksácký origin, je tady dvojka, která ukazuje, jak nedělat komiksácký sequel. Všechny slabé stránky, které obvykle sequely provázejí tady jsou. Celé je to nudné, pseudo emocionální, spousta keců o ničem, nedává to smysl. Jeden záporák je nesympatický ubožáček, kterému od samého začátku přejete smrt nebo aspoň rozbitou držku (taky víte, že je to záporák ještě předtím než vůbec promluví). Hlavní padouch je stejně hrozný, ale z jiného důvodu. Je za prvé až moc OP, vypadá to, že ho nic nezastaví (přestože ve finální bitce si ho Tony podal jak nic), nemá žádnou pořádnou motivaci, jeho charakter je nekonsistentní a celkově nemá čím nadchnout. Klady filmu? Finální mlátička dobře vypadá. Je debilně napsaná, ale technicky je zpracovaná velmi dobře. Vypadá to ovšem, že vycucla značnou část rozpočtu, takže všechny předchozí mlátičky vypadají fakt špatně, jakoby se vrátili pět let před první díl. Další klad nerad přiznávám, ale musím. Je to Scarlett Johansson, na kterou se tady ještě dobře dívá (na rozdíl od všech dalších filmů, kde hraje) a přestože hereckého talentu nemá ani za mák, tak dostala dobře napsané scény, a to hlavně tu jednu akční, kterou tam má. Byl to takový lehký show-off, který vlastně nikam nevedl, ale choreografie byla efektivní, a znova, Johansson tady byla ještě relativně pěkná. ()

loveless

Druhý Iron man lehce zaostává za prvním dílem. Sice pořád vše nadstandardně dobré, ale první díl byl prostě super a nějak jsem mu nějaké ty drobnosti odpustila, ale ve dvojce to prostě trochu skřípe. Přestože Robert Downey Jr. je pořád nejlepší. No, možná pro mě trochu překombinovaná zápletka a moc robotů. Něco maličko tomu chybí. ()

Inozuka

Oproti jedničce velký sešup atmosféry ... Takové to domácí žvýkání, trochu ochucené o Mickeyho Rourka a Scarlett Johansson. Dívat se na to dá, ale okouzlení z prvního filmu je pryč. ()

rublik05

Jsem rád, že se tvůrcům podařilo vzít to nejlepší z prvního dílu a obohatit o plno nových, lepších prvků. Největší změnu jsem pocítil na postu hlavního záporáka, kterého si zde zahrál legendární Mickey Rourke, kterému role brutálně sedla a jako hlavní záporná postava je mnohem lepší a charismatičtější než Jeff Bridges v prvním Iron Manovi. Taktéž Robert Downey Jr. se ve své roli naplno usadil a působí daleko přirozenějším dojmem. Doplnění postav o drsného a krutopřísného Samuela L. Jacksona a vždy skvělou Scarlett Johansson je pouze třešničkou na tomto komiksovém dortu. Nicméně i tady jsem postrádal jakékoliv zlepšení v příběhu, který je opět šíleně průměrný, bez nějaké snahy o drama či kvalitní napětí. Akčních scén tu taktéž mnoho nenajdeme. Malé zlepšení nastalo, ovšem na top díl celé trilogie si ještě musíme chvíli počkat. 6/10. ()

Nix

Pokračování nepředčilo svou původní verzi, ale zase jsme dostali skvělý vizuál, akorát ten záporák, ten se moc nepovedl. Nic moc. Ale Samova postava mne bavila. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Z tejto trilógie je to za mňa najlepší film. Dej na začína presne na konci prvého filmu a po cca 10 min sa posunieme o pol roka dopredu. Máme tu celkom pekný súboj dvoch kamarátov. Pár krátkych a zároveň zaujímavých videí so otcom Tonyho. Ochorenie na ktoré zomiera. Dvoch nepriateľov, ktorý jeden je len taký aby sa nepovedalo a nejako za mňa tam nemusel byť ale príbehovo to dáva zmysel. Druhý má aj docela slušnú backstory. Tiež tu máme krátky pohľad z prvej osoby, konkrétne Tonyho. Prvý krát sa nám tu ukáže Black Widow o ktorej máme len základné informácie ale to stačí. A záverečný súboj je docela fajn. Herci sú sympatický, hrajú veľmi dobre. Hudba je fajn. Akcia je tiež veľmi dobrá. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

fantomas19

* Robert Downey Jr & Scarlett Johansson & Mickey Rourke * zábava & efekty * Americký akčný sci-fi film z tohto roku (2010), ktorý natočil Jon Favreau, je pokračovaním príbehu bohatého vynálezca v bezkonkurenčnom kostýme hrdinu. Tony Stark (Robert Downey Jr.) sa po odhalení totožnosti Iron Mana stáva terčom tlaku politikov, armády, konkurencie, či zvýšeným rizikom nasledovateľov vo svete. So svojou typickou ironickou povahou a vnútorným bojom proti chorobe, opäť siahne na dno svojich síl a na kraj vedomostí a svojej geniálnej vynaliezavosti. Po boku krásnej Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) i novej asistentky Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) čelí konkurentovi Justinovi Hammerovi (Sam Rockwell) a najmä dávnemu tieňu minulosti - Ivanovi Vankovi (Mickey Rourke). Film je dôstojným pokračovaním prvej časti, je príjemnou zábavou, s vyváženým mixom akcie, efektov, či vtipných dialógov. ()

Ogrb

Do hajzlu s distributory! Dabovat Roberta Downey Jr.? Jakej chorej mozek tohle vymyslel? Strašně závidím těm, kteří mohli druhýho Iron Mana vidět v originále, ale já to štěstí neměl a jestliže jsem dal jedničce tři hvězdy, tak dvojka si víc jak dvě fakt nezaslouží. Ale Scarlett s rudýma vlasama, to byl božskej pohled! 5/10 ()

boo-boo

Po väčšine stránok ktoré robia komixový film komixovým filmom neodtiahnuté, nedomyslené alebo odfláknuté, no vďaka bravúrnej hereckej zostave až neuveriteľne zábavné (zvlášť nato, koľko sa tam toho vlastne celkovo deje). Herecký koncert s nudnými kulisami, ktorým sa proste nikto nevenoval dosť nato, aby mali nejakú šťavu. ()

[Scorpion]

Nebyť narcisa Tonyho, film by nemal žiadnu zápletku. To že si nejaký ruský fyzik vytvoril vlastný kostým na maškarný ples, bolo oveľa zaujímavejšie, avšak film mu priestor nedal. Stačí si všimnúť dĺžku finálneho súboju. Za dobre vyrysovanú charakteristiku postav putuje hviezdička, za efekty a hudbu tiež a Scarlett Johansson získala pre film tiež plus. Priemerné 4/5* ()

Dantte..

Rozhodně zábavný film, Downey Jr. je jako vždy perfektní a tyto role, kdy sazí jednu hlášku za druhou jsou pro něj jako stvořené. Akce je poskrovnu, ale je kvalitně udělaná, jen závěrečný boj s Vankem mě zklamal. Na jedničku to nemá. Chybí tomu nějaké silnější momenty a na mě je to až příliš povrchní. Jednička byla v tomto unikátní, kdy Tony měl hloubku a v jeho chování bylo vidět, že se mění. Tady na to jaksi zapomněli a i když ve filmu Tony umírá, tak to na něm vůbec není znát a to je škoda. Hold Jon Favreau to natočil pro široké publikum, ale kouzlo jedničky je pryč. Není to špatný film, ale taky nic extra. Od Iron Mana jsem čekal mnohem víc. 70 % ()

Uhura

Stačilo mi velmi málo. Nedostala jsem ale nic. Bezcharakterní hlavní hrdina, jehož egoismus už není vtipný jako v jedničce, ale spíš zarážející, nesouvislý roztříštěný střih a sled scén, absence akce nebo romantických vložek či vtipných dialogů, a pokud se něco z toho objeví, působí to trapně... zkrátka všechno, co bavilo na jedničce, ve dvojce schází. Zachraňují pouze jakž takž efekty a zástup vynikajících herců. ()

stiewe

Roztroušený děj do několika zdlouhavě nudných partií nepřidává na kráse, ale osvěčená kombinace vtipu, akce a hlavně Roberta Downey Jr. vytváří opětovně skvěle vyplněné 2 hodiny. Přidáním další krásky se Jon Favreau pokouší o přidání sexapealu s nulovým výsledkem. Gwyneth Paltrow jí překonává na všech frontách a to na sobě nemusí mít ani oblečenej latexovej obleček. Herecká výměna plukovníka Rodeyho mi přišla velice příjemná protože Sam Rockwell je mnohem větší charakter než předešlý aktér. Z konečného hlediska pro mě není Iron Man 2 velkým zklamáním ani překvapením. Splnil svůj úděl a už teď se těším na třetí pokračování ke kterému to jasně spěje. P.S. produkce v kině mě dokáže velmi překvapit viz. záseky projekce a evidentně chybící scény:D ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)