Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Andy.222

Stále plné vtipných scén a velice pěkného designu obleků a dalších propriet (ty elektrické biče se mi hodně líbily), přesto poněkud slabší než jednička, protože spousta scén mi přišla spíše rozpačitých než vtipných. Nicméně dobře koukatelný film. ()

Sorna

Zklamání. U druhého dílu obvykle očekávám lepší nebo alespoň stejnou úroveň jako u prvního dílu, ale v tomto případě úroveň znatelně klesla. Čím to bylo? Těžko říct. Příběh se zkrátka nedá vyvážit jen efekty v akčních scénách. ()

Mrtvobog

Jednotka mala svoje čaro, a tým bol vizuál Iron Mana. Tu už to je opozerané, a tých Iron plechoviek je tu strašne veľa. Ale aspoň M .Rourke to ako tak zachraňuje. ()

ScoRPy

Škoda Roberta Downeyho Jr. pro tenhle film. Na druhou stranu ale jenom jeho herecký výkon to trochu zachraňuje. Oproti jedničce strašná nuda. Málo akce, málo nápadů. Těšil sem se aspoň na konec, že se dočkám nějakého velkolepého boje, ale nic co by film zachránilo se nekonalo. Po povedené jedničce je tohle velké sklamání. I jako popkorňák slabota.... ()

Standey

Původně jsem chtěl dát ***, stejně jako u prvního dílu. Nicméně podobně jakou u něj jsem po shlédnutí Avengers jednu hvězdičku přidal. Tony je machr..:)) ()

Mr.Hackels

Tak po jedničce jsem byl namlsanej, ale dvojka předčila očekávání. Kvalita šla z mého pohledu ještě o fous nahoru. Scarlett jako třešinka na dortu. Jen drobnost bych vytknul. První souboj mezi Downeym a Rourkem na závodišti (nebo v ulicích, jak chcete) Monte Carla byl úplně perfektní, jak nápadem, tak celkovou akcí. A proto mě bavil víc než ten závěrečný. Vyměnil bych pořadí a bylo by to za pět hvězd. Protože podle mě to nejlepší patří vždy na závěr :) ()

mmajjkii

Rourke (nevadilo by mi kdyby tam jeho postava byla více) a Jackson se mi velice líbili. U Downeyho si nejsem jist, jelikož buď hrál co měl a tedy se mi jeho výkon líbil jen jsem nesouhlasil s charakterem jeho postavy a tedy mi Iron man nesedl, a nebo to bylo jeho hereckým stylem, a tedy se mi jeho herecký výkon nelíbil a zmrvil pro mne Iron mana on. Abych to osvětlil, kombinace superhrdiny a narcistického frajírka mi nejde dohromady. No a o S. Johansson ani nemluvím, účes jí nesluší, a v této roli mne nepřesvědčila. nevím co víc dodat 3*, IMDb 6/10. ()

zurivymlok

Akční film, který vlastně po většinu stopáže není vůbec akční a když začne začne, tak člověk zjistí, že je to nejslabší část filmu. Celá finální akce nestála za nic: trocha létání, střílení a mlácení - bez ladu a skladu, bez nějaké cool scény, bez jakýchkoliv emocí. A tak jediné, co bylo k pokoukání bylo tělo Scarlett Johansson, charisma Roberta Downey Jr. a roztomilost Gwyneth Paltrow. Průměrná popcornová zábava, která mohla být mnohem mnohem lepší. ()

pirate

Je to v podstatě hodně podobné jedničce (co se týče akce) . Děj je takový průměrný, ani málo a ani moc. Ovšem akce místo, aby jí bylo více a byla nadupanější, tak jsem se dočkal téměř toho samého, co v jedničce, snad jen ta honička droidů za Iron Manem ve městě byla navíc. I přesto film není celkově o nic moc výraznější, než jak začal první díl, který opravdu dal jen počátek Iron Manových schopností a tak zůstává nedoceněn i zde. Když už tedy nějak nevylepšili děj (samé kecičky a nic k tomu, jen hlášky to zpestřují ), tak toho mohli dát víc do "robotích bitek". Ale těch 60 - 65 % mu dám. Jestli chcete vidět tohohle chlápka v nejlepší formě, tak se podívejte na Avengers. ()

mine.slayer

Studená válka už skončila, ale v tomhle filmu se nám opět připomnělo, že co udělají amící, rusové dokážou také, jen čekám kdy přijde den a ukáže se, že nejlíp to umíme v naší české kotlině:) Není to špatný film, ale smrdí až příliš americkým vlastenectvím. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)