V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters. (oficiálny text distribútora)

carnacv

V mnoha odkazech mi tento snímek připadal slabý odkaz návštěvníků, jenž neměl vůli přijít s vlastní osobitostí. Také jsem si po celou dobu sledování nebyl jist, zda chtěl Burton natoči áčko, které se mu nepovedlo, nebo zda byl béčkový háv plánován. Tak či onak hned úvodní scenérie nadchne svou pompézností a výmluvností. Radost až na scenérii pohledět. Zbylý děj však upadne do jakési křeče, z níž se již do závěru nedostane. Potomci Collinsovy rodiny jsou sice dle prokletí zvlášní, ale vůbec není využíváno jejich potenciálu. A tak se s nimi seznámíme jen povrchně, a tedy vskutku nudně. Další slabinu vidím v nedostatečné zápletce a s ní spjatým neblahým vyvrcholením, což je ale důsledek nepropracovanosti dějové linky, nikoli filmařů. Současně i vtipu je zde poskrovnu, a to je ještě před divákem umně skryt. Přemíra nedostatků pak v součtu s delší stopáží působí průměrně, byť koukatelně. ()

SaMaeL98

Již po desáté jsem včera shlédnul tento film (od té doby co vyšel) a stále zírám na to nízké hodnocení, které mi přijde nemístné. Příběh není zas tak neoriginální, Johnny Depp, upír, seksy villan Greenová a mnoho dalších faktorů, které činí tento filmový kousek výborným. Konec byl super, seznamování Johnnyho s moderním světem bylo přímo luxusní. Nic mi nebrání udělit 5 hvězd a potlesk. ()

leonskennedy

Docela povedená a líbivá hororová komedie.Výborně zahrála hlavně Michelle Pfeiffer(vypadá pořád skvěle) a Eva Green.Milostná scéna Depp -Green super!Další plusy filmu Helena Bonham Carter a hlavně Hot Girl z Kick Ass Chloe Grace Moretz která už trochu vyrostla. ()

Hunnemia

I přes velkou lásku k Johnny Deppovi a Timu Burtonovi mě film bohužel zklamal. Tak trochu zbytečný film. Burtonova ruka byla vidět jen na Deppovi a Carterové. Ostatní, jako by bylo odněkud jinud. ()

datel13

Tak se mi konecne podarilo jet z Prahy do Brna bez uslintanyho spolucestujícího. Sice jsem si kvůli tomu musel koupit listek přes Jihlavu, ale porad lepsi nez vometak na vedlejsi sicne, co místo pozdravu zacne uz na Florenci zrat vlasskej salat s rohlikama. Film Dark Shadows se i přes podobne uslintanej začátek rozjel do solidni morbidni podivany. Sem tam něco nefunguje nebo skripe, ale hlavni postava – prkenny uchylny upir dovede solidne pobavit, skoda, ze vetsi prostor pro svůj rozvoj nedostaly i jiny postavy. Cloveku je pak celkem jedno, když ten nebo ta ma umřít, je v nebezpečí atd. Zaver / poslední asi čtvrtina se taky nepovedl, zbytecne natazena akcni podivana je lehce trapna, tak jak bohužel zapada do soucasnyho stylu precenovanyho režiséra Tima Burtona. Za motivy a styl filmu ale hodnotim hodne vysoko, a protože si ke mně ani v Jihlave nikdo neprisedl, nezhorsil se ani muj dojem z filmu, kterymu davam lehce nezaslouzenych 70 %. ()

Sireen

Není to nijak složité nebo hlubokomyslné, ale já se bavila. Johhyn Depp se mi líbil, Evu Green zbožňuji v čemkoliv a Michelle Pfeiffer a Chloe Grace Moretz jsou dokonalá dvojka. Má to dobrou atmosféru, skvělou hudbu, docela dobrý příběh a hromadu Burtonovsky klasických šíleností. To všechno doplňují šílený zahradník, opilá psychiatrička a kluk vidící svou mrvou matku. Jo, myslím, že jsem spokojená:D ()

Losia

Co se týče obsazení, tak to bylo výborné, ale neskutečně mě štval český dabing ten, ale pominu. Kdybych tento film měla shrnout jedním slovem, bylo by to slovo divný. Jedna postava divnější než druhá. Od Tima Burtona bych toho čekala víc, ale fantasy jsou mé srdcovky, obzvlášť ty od Burtona, takže tři hvězdičky s velmi přivřenýma očima. ()

baron156

Tim Burton má svůj vlastní styl na filmy a Temné stíny jsou toho důkazem. Upírská tematika nikdy nevyčichne a Johny Depp se role zhostil skvěle. ()

Vlkopec

Sprcha žánrových klišé prezentovaných s milým nadhledem, výtvarných nápadů, výraznějších i drobných vtipů a hereckých hvězd, které si role zjevně užívaly. Víc jsem od tohoto filmu neočekával, a tak jsem byl navýsost spokojený. ()

JB001

Burton není zrovna režisér jehož filmy bych cíleně vyhledával. Spíše naopak, ale tohle jsem nadvakrát dal. Vizuelně povedená záležitost u které jsem se občas i zasmál, ale kdybych to neviděl tak by se vůbec nic nestalo. Upřímně řečeno pustil jsem si to především kvůli tomu, že jsem zjistil, že v tom hrají Michelle Pfeiffer a Evička Green. Ani jedna mne nezklamala ()

KuceraJohny

Nedávno jsem opětovně viděl a znovu jsem byl nadšený. Tohle je přesně ten Burtonovský film. Klasicky a perfektně vystihující atmosféra a humoru je tu dostatek, spíš bych řekl ještě o něco víc než je u Tima Burtona zvykem. A to je na tom parádní. Johnny Depp opět předvádí skvělý herecký výkon a jiná vizáž je už předem jasná. Také se zde objevuje Helena Bonham Carter a Eva Green, obě jsou také Burtonovi stálice. Poprvé jsem se na snímek podíval kvůli Chloe a musím říct, že i přesto že neměla tak výraznou roli vůbec mi to nevadilo. Celý film však byl skvělá kromě závěrečné scény ta mi od ní zkazila celý dojem z filmu. Přesto jsem se nesmírně bavil a doufám že uvidíme ještě spoustu takových. ()

CheeseFigure

Herci fajn (skoro všetci moji obľúbený), skvelý Burtonov vizuál a pár podarených vtipov. Inak ma ale tento film veľmi nebavil. Možno za to môže necelistvosť príbehu, ktorý pôsobí, ako keby tvorcovia nevedeli, o čom má byť. A tak je tam kúsok z ducharského príbehu o synovi, ktorý vidí svoju mŕtvu matku, kúsok z príbehu súboja dvoch firiem v malom mestečku, príbeh upíra, ktorý sa snaží vyrovnať s dobou i prekliatím a kúsok drámy nefunkčnej rodiny. Veľmi mi tento Burtonov počin nesadol, veľmi slabé tri hviezdy. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (viac)