V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters. (oficiálny text distribútora)

dopita

Ach jo. U tohohle filmu jsem si velmi přál aby se povedl. Především ze dvou důvodů. Za prvé mě strašně baví jeho vizuální stránka. Formálně je film naprosto dokonalej. Za druhé je film prošpikován herci, kteří jsou mí veleoblíbení. Takováhle kadence sympaťáků se moc často nevidí. Jenže Tim Burton nikdy nenatočil film, kterej by neměl hluchý místa. Bohužel i tentokrát to dopadlo podobně. Sice jich není tolik, ale i tak filmu zhruba po padesáti minutách dojde dech. Po ňákých dvaceti minutách se zase solidně rozjede (čemuž pomůže akce s Alice Cooperem), ale závěrečné zúčtování je zase takový ňáký mdlý nebo co. Škoda. ()

Greenpeacak

To, že bol začiatok hnusne nudný, by som prežil, ale posledných dvadsať minút to celé ukameňovalo! Ak chcete vidieť grcajúcu čarodejnicu, ktorá ošablila upíra, predtým, ako ju následne umláti dievčenský vlkolak, vystraší Galadriel a potom sa celá rozpadne ako vajce podozrivý na záprdok, nech sa ľúbi. ()

Michalechal

To je Tim Burton a jeho rukopis. Lehce bizarní, vtipné a mysteriózní. Děj je zasazen do úchvatného prostředí a to především rodinného sídle Collinsů. Závěr byl naprosto bez chybky a ač si umím představit, že by to Tim Burton mohl udělat lépe, těším se až si to pustím znovu :-) ()

ti88na

Nieže by ma tento film sklamal, ale rozhodne som čakala viac. Možno keby to natočil iný režisér s inými hercami, ale od Burtona a jeho dvorných hercov človek predsa len očakáva oveľa viac. Okrem veľmi málo vtipných momentov, film zaujme hlavne vizuálnom stránkou, ale znova som sa presvedčila, že to jednoducho nestačí. ()

Mičl

Burton je jednen, z těch režisérů, jehož tvorbu buď milujete, nebo nemůžete ani vystát. Není nic mezitím a já se bohužel řadím do té druhé sorty lidí. Nic na tom nezměnila ani tahle fantasmagor pohádka, ani sexy lolitka Chloë Grace Moretz (oh mami, proč jsi mě neměla dýl, ideálně někde poblíž Atlanty.)) ()

Ripley

Time,tak tohle jsi nezvládl a zbytečně si marnil čas.Tohle je první film Tima Burtona,který mě nebavil a zklamal.(viděl jsem jich 12).A to jsem se těšil od první chvíle,kdy jsem uviděl první plakát a obsazení,aniž bych musel vidět trailer.Zkrátka jsem Timovi věřil a nepřipouštěl si,že by někdy natočil špatný film.Krom prvních cca pěti minut odehrávajících se v minulosti mě film ničím nezaujal.Temné stíny vypadají jako špatný mix Beetlejuice,Addamsovi rodiny a Střihorukého Edwarda.Chybí tu(krom již zmíněnoho začátku filmu) typické Burtonovské ponuro.Chybí tu výrazný Elfmanův hudební motiv.A i přes dobré herecké obsazení tu chybí výrazná postava.Ano,ani sám Johnny to nezachránil.Komediální části filmu jsou až na dvě tři vyjímky nezvládnuté a nefungují.A akční finále při kterém duch udělá baf a tím rodinu zachrání působí směšně.Taktéž romantická scéna na konci nefunguje a je studená jako sám Barnabáš.Film se zkrátka neskutečně vleče a nudí což se mi u Burtona a Deppa ještě nestalo.Na druhou stranu film působí dojmem,jako by měl původně mnohem delší stopáž a před premiérou byl brutálně sestříhán.Scény ne vždy logicky navazují.Škoda že Chloe Grace Moretz neměla větší prostor.Ta jediná mě těšila...bohužel. ()

Tessie

Poslabší příběh vyzdvihuje prostředí, jak už tomu u Burtonových filmů bývá. Upír Depp je naprosto přesvědčivě šílený a vlasy Heleny naprosto boží! Nebýt však tak úžasných kostýmů a úžasných hlavních představitelů, byl by film naprostý shit. Ale že mne bavilo se na ně koukat, zaslouží si spoustu hvězdiček. ()

kolemjdouc

Parodie na upírskou tématiku.Ale mě pobavila.Herci odvedli skvělou práci.Režisér je asi dost popoháněl.Žádné odrecitování replik a jde se domů.Skvělá kamera a i interiéry.A oceňuji přiměřeně digitální "výpomoc".Efekty apod. ()

Bathoryčka

Nebýt zhruba posledních 20 minut filmu, neměla bych to vytknout. Johnny opět nezklamal a ani Michelle Pfeiffer, Eva Green, Helena Bonham Carter a Chloë Grace Moretz se nemají za co stydět. Jediné, co mi na filmu trochu nesedělo, byl ten konec. Kdy na Evu Green praskne, že je čarodějnice a začne se tám s Johnnym "prát". A Chloë jako vlkodlak tomu taky moc nepřidala...Prostě takový neslaný nemastný konec, jinak perfektní! ()

shimpy(CZ)

Teda teda... vždycky jsem se obával, kdy vzorec "Burton + Depp = jistota dobrýho filmu" přestane platit. A u tohoto filmu se to bohužel stalo. Všechno je to takové sterilní, bez emocí, bez pořádného zapamatováníhodného momentu. Burton nám asi stárne a nebo spíš zjistil, že nemusí být originální. Tento film nemá čím překvapit. Snad jen opět skvělým Deppem a sex-appealem Evy Green. Jen tak dál Time a u mě končíš... ()

Wishkah

Před asi pěti lety sem v rádiu slyšeljednu písničku. Chtěl sem si ji sehnat, ale zapoměl sem název. Melodie byla krásná a furt mi zněla v hlavě. Jakmile se rozeběhli úvodní titulky a zazněla nádherná skladba Nights in White Satin, tak už sem věděl co hledat a konečně ji mám na své mp3...no a to je bohužel to jediné co sem si z kina odnesl. Když sem na to šel, čekal sem že dostanu něco jako další Ospalou Díru. Místo toho sem dostaljakousi verzi Beetlejuice bez osobitého kouzla, který k tomuto filmu patří. Přitom tomuhle filmu nic nechybí. Zajímavý hlavní hrdina, skvělé prostředí, zákeřný záporák, skvělé herecké obsazení, skvělý výběr hudby, dokonce je tam i Alice Cooper. A přitom nic. Film prostě začne a najednou zmizí. A jediné co sem si z jeho sledování odnesl tak je písnička, parádní výkon Evy Green a Johnyho Deppa, z nichž šel chvílemi opravdu strach, a dvě hlášky, u kterých sem dokázal pozvednout koutky k úsměvu. Tim Burton mě během let sledování jeho filmů zklamal jen dvakrát. Jednou v Mars útočí a podruhé při Planětě opic. Teď už mě zklamal potřetí. A bojím se, že můj oblíbenec mezirežiséry, mě bude zklamávvat dál, protože se mi zdá, že poslední dobou vsází pořád na jednu kartu. Že už pro něj nejsou filmy důležité a že mu jde jen o to vydělat prachy. Doufám, že budoucnost ukáže že se mýlím, ale bojím se že ne... ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Už mě ten Burton vážně moc nebaví. Čekal jsem, že místní hodnocení bude nepřesné, ale spletl jsem se. Je velmi objektivní. Vážně je to nijaký snímek, který mě nikterak nenadchnul. Kvalitní vtipy by se tu daly spočítat na prstech jedné ruky. Ponurá atmosféra je taky špatná. Snaha o upoutání místy "hororovými" prvky je hodně marná. Jedinou záchranou jsou tu herecké výkony (už klasické Burtonovské obsazení) Heleny, Johnnyho & slečny Greenové + namaskování. 70% filmu je nuda a rádoby vtipnost. 2** jsou odpovídající! Zklamání ! ()

ThomasCrown

Tima Burtona cítiť z každého záberu. Zo začiatku som si ani neuvedomil, že dej sa neodohráva kdesi v anglickom grófstve, ale v USA. Vizuály, kostými, triky, jednotlivé postavy sú všetky pozitívne burtonovsky poznačené. Zamrzí preto nuda, ktorá na vás pri sledovaní príde, aj z dôvodu nedostatočnej vtipnosti, ktorú trailer sľuboval. Na jedno pozretie áno, no po čase si ani nespomeniete, že Johnny hral v nejakej burtonovke s názvom Temné tiene. Čo sa mi však do pamäti vrylo nezmazateľne je Eva Green. Prečo ju len Bond nechal utopiť. Jej sex s Deppom je jemne povedané deštruktívne vášnivý. ()

Prochy38

No, trochu jsem se bál, ale film velmi mile překvapil. Johnny Depp zase trochu jinak, ale opět famózní. M. Pfeiffer i H. B. Carter nezklamaly. Naopak moc mile překvapila Ch. G. Moretz, ze které roste solidní kost, no a E. Green, která se postarala o tu nejvíc sexy složku filmu. V těch rudých šatech nebo na konci v tom černém neměla prostě chybu... A film? Taková milá asi trošku hororová komedie. Původní seriál neznám, ale příběhově to bylo moc povedené! Rád bych zdůraznil hudební složku filmu. Soundtrack nemá chybu!! Nádech rockových songů dodává moc dobrou atmosféru. I A. Cooper potěšil(a) :). Suma sumárum, moc milé překvapení. Bavil jsem se dobře celý film a zklamání nepřišlo ani v nejmenším!! ()

FARGO

Nekonzistentní. Na jednu stranu pár povedených hlášek od Barnabase a celkem milá retro stylizace, na stranu druhou pak relativní všednost a nudnost, která je patrná přes celý film. ()

Hanes88

Musím přiznat, že na Burtonovské poměry byla tato komedie docela povedená. Velkou zásluhu má na tom určitě J.Depp. Každopádně tomu ale po celou dobu něco chybělo a závěr už byl trošku trapný. Jinak je to ale celkem dobrá komedie na jedno podívání. 45%. ()

Asmodin

Tak očekávala jsem něco jiného. Zajímavé pasáže se střídají s nudnými, s tím že těch nudných je daleko víc. Ovšem co se Burtonovi nedá upřít je propracovaná počítačová grafika ve filmu, skvělé kostými a kulisy. Bohužel ani hudba nebyla zajímavá. ()

Darik

I když jsem čekal víc a popravdě řečeno jsem mírně zklamaný, tak i přes to je to koukatelný film s jistým osobním kouzlem (že by Johny?). Od Mistra Burtona jsem tedy čekal víc vzhledem k materiálu (rozuměj hercům) které měl k dispozici. 60% ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (viac)