V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters. (oficiálny text distribútora)

RoxiEngel

Nevím zda se mi to líbilo, protože jsem na tom byla v kině (a tam to zkrátka vždycky udělá lepší dojem) a nebo to je opravdu dobrý film. Zajímavé to bylo určitě. Možná místy trochu nedomyšlené a nějak ani nic nového. Ale je to dobře zpracované a nebyla chvíle, kdybych se nudila. A prostě no... Johnny Depp. :-) ()

LuCy.K

Propadák. Jako velký fanoušek Tima Burtona a Johnnyho Deppa se mi film absolutně nelíbil. Považuji ho za nejslabší, nejnudnější a vůbec nejblbější kousek Tima ! Nedoporučuji.. ()

ronin zabak

Povedená komedie s děsícími prvky, kde Johnny sehrál jemu podobnou roli. Najdeme tady taky hollywoodský špeky jako sex na stropě (faux paux) a jiné přehnané kousky. ()

oleg121

Zo začiatku sa to celé javí ako nadpriemerne sa tváriaca komédia, ktorá síce nemá veľa podarených vtipov (nezasmial som sa ani raz), ale dobre sa na to pozerá. Neskôr film začne "krívať", aby sa v závere vhupol do neskonale hlúpeho rozuzlenia bez štipky zaujímavosti a s vrcholnou trápnosťou. Vedľajšie postavy využité minimálne, celý film stojí iba na Johnnym a Eve, a aj keď sa im to darí ustáť, diváka zamrzí, že sa nedočká poriadneho hereckého prejavu od ľudí ako Helena Bonham Carter, Chloe Grace Moretz atď. Nepoznám kvality pôvodného seriálu, takže porovnávať nemôžem, lenže ak je seriál skutočne temný, tento film mu robí hanbu. ()

Stransky

Kupodivu mě to z nějakého nejasného důvodu po celou dobu vcelku bavilo. Možná díky několika vtipným momentům a Deppově roztomilé zmatenosti. Už po pár hodinách jsem si ale moc nedokázal vzpomenout, o čem to vlastně bylo. A po pár dnech zůstalo po tomhle filmu v hlavě pusto a prázdno. Nic, žádná emoce, nulový zásah. ()

BlaCk.EmO

Čekal jsem od tohoto filmu více. Burtona mám velice rád. Jeho filmy jsou klasika..Jde ihned poznat, že je to z jeho dílny, ale prostě není to ono. Něco tomu chybí. Není to jako Střihoruký Edward, nebo Mrtvá nevěsta, dokonce ani né Alenka v říši divů. Kostými a make up typické pro jeho tvorbu, ale jinak film nestál za nic. Snad jeho další film bude lepší a doufám, že se vrátí do starých kolejí. ()

Layath

Bohužel se musím přidat ke kritikům tohoto dílka. Tady i Tom Hardy a POMO přestřelili. Úpřimně? Jděte se bodnout s atmosférou, tu dokáže při správném rozpočtu a zpracování navodit v podstatě každý. Tady selhává koncept a děj, postavy a dokonce (jinak obvykle u Burtona skvělá) hudba! Film je mdlý, zápletka roztříštěná a v jádru zoufale prázdná. Snaha o vykreslení charakteru v podstatě nezajímavých hrdinů tu vychází naprázdno. Hlášky a odkazy jsou nemístné, trapné a vlezlé. Celý film vlastně působí jak hloupostí zápletky, tak pitomostí děje (rádoby vtipné erotické scény) spíš jako hodně špatné porno říznuté horrorem ve stylu Addamsovy rodiny. Zoufale pak působí závěrečná scéna (vložka s vlkodlakem je vrchol), která není ani napínavá, ani romantická, ani melancholicky smutná, jak to obvykle u Burtona bývá. Prostě 113min trvající utrpení. Zajímavé komentáře: Botič, Kajda23, Lum3n, dvojana, Shadowtear ()

Kuffenbach

Hovadina, vlieklo sa to, postavy a ten skok v dobe totálne nevyužité, žiadny nadhľad, celkovo som sa asi od prvej tretiny modlil, aby už bol koniec. Jediné pozitívum – vizuál (hudba 0 bodov, pretože Elfmana som si uvedomil akurát tak vďaka titulkom). A to mám Burtonove filmy rád. ()

isikud

Připouštím, že je to od Burtona odbočka z jeho všem známého filmového mustru, ale stále výrazně Burtonovská.. Já jsem se v kině bavil, jeho humor je geniální, film je lehká variace na komediální a porodické téma. Ani omylem jsem se nenudil a přesto, že se nejedná ani o hluboký film ani o nic převratného, tak jsem odcházel z kina s velice dobrým pocitem. Film mě bavil, Burton mě baví. ()

Eksi

Na Burtona s Deppom som už zvyknutý v dobrom a nieje tomu inak ani v Dark Shadows. No popravde čakal som niečo viac, hlavne vďaka vydarenému traileru. Zahrnuté je všetko, kvôli čomu sa na film oplatí pozerať no neuškodilo by to vo väčšej miere, hlavne tých hlášok som čakal viac ako tie, ktoré boli v traileri... Výber herečky pre záporňáčku ma neuveriteľne potešil, dokonca som Angelique v podaní Evy Green aj fandil. Príbeh by bol zaujímavejší, keby bol viac rozvinutý, takto nahovorený a poskákaný mi pripadal ako z nejakej rozprávky (čo bol asi zámer, no mne to nesedelo). Postavy plytké a nevýrazné, zatienené Barnabasom a Angelique, ktorým by som aj napriek tomu doprial ešte viac priestoru, takisto vedľajším postavám. Musím sa ešte zmieniť o konci, ktorý mi asi dnes nedá spať. Tak narýchlo natlačený, nevýrazný, neepický a nudný koniec som si fakt nepredstavoval. Celkovo by som tento film hodnotil slovami: "čakal som podstatne viac ako majestátny výstrih peknej herečky a miestami zábavného nalíčeného upíra". Dark Shadows je v krátkej dobe daľším filmom, v ktorom viem nájsť pre mňa dosť podstatných chýb alebo nedokonalostí, no po jeho pozretí aj tak cítim radosť a nadšenie a určite si ho pozrem ešte raz. 65 %. ()

Pierre95

Prostě další Burtonovka jak se patří...Eva Green tady má roli ženské, kterou byste radši nechtěli potkat. Výborná Helena Bonham Carter i Michelle Pfeiffer. Film je vtipný, krapet strašidelný.. Některé lidi to nemůže bavit, ale mě jo a určitě spoustu lidí taky...Fakt bezva práce. O Deppovi samozřejmě taky v dobrém ;) ()

CarlaBrunn

Opat som neodolala filmu pod zastitou rezie Tima Burtona, typkovi to proste ide. Neda mi ale hned v uvode nevyslovit ody aj na Johnnyho Deppa. Aj ked tu bol kvalitne spotvoreny podobne ako vo filme Noznicovoruky Edward, jeho sexxappealu to opat neuskodilo. Ma specificku charizmu, ktoru tu zvysuju najma dialogy, kostymy, sposob prejavu a kulisy. Po dlhsom casovom odstupe som sa rozhodla pre uplne novy film, ktory si pravom zasluzi plne hodnotenie. Mozno atmosfera kina vytvorila to spravne naladenie? Pozriet si ho viackrat vrelo odporucam. Ked uz mne nevadili titulky :D ()

text77

Tak jako film a celý děj by si film zasloužil hvězdičky asi tři, ale přeci jen Depp tomu tu čtvrtou dodá. Burtonovi filmy jsem nikdy moc nemiloval, ale na druhou stranu je nikdy nevynechám. No a temné stíny? Občas pokus o vtip chvílemi nuda, jasný Timův rukopis. Film jako takový se mi líbil, jen občas jsem koukl na hodinky, jestli už přeci jen nebude konec. ()

Luciene

A já se na tento film tolik těšila:-( Tima Burtona miluji, Johnnyho jakbysmet, trailer byl ucházející a říkala jsem si, že když navíc hudbu dělá Elfman, bude to zážitek. Nebyl. Nijaká zápletka, 100 minutová "žvýkačka", která se táhne a táhne, a nic z toho. Komedie? Nebavila jsem se. Fantasy? No budiž... Ale kam se poděl "šílený architekt a malíř" Burton? No ale zas tak ztracený čas to nebyl, Johnnymu to jako vždy moc slušelo... ()

Strzengon

Velmi pěkné a nevšední zpracování upírského tématu. Johny Depp a Michelle Pfeiffer v rolích ušitých přímo na tělo nenechají diváka vydechnout od počátečních titulků až dokonce. Pro pěkné a hravé zpracování bez zbytečných okras a klíšé mohu tento film ohodnotit *****. Vřele doporučuji ()

madline24

Nevyužitý potenciál. Výprava luxusní, téma slibné, herecké obsazení výtečné, ale dohromady to tak nějak nefunguje. Zasmála jsem se asi jen jednou, zato jsem se xkrát přistihla, že myslím úplně na něco jiného než na film. Škoda, čekala bych, že z toho Burton připraví daleko chutnější záležitost. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (viac)