Nech vojde ten pravý

• Slovensko Vpustiť toho pravého (festivalový názov) (viac)
Ukážka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiálny text distribútora)

pepp666

Zaujimava kombinacia a netradicne spracovanie priniesli svoje ovocie. Pred jeho zhliadnutim som uvazoval, ci nepridam este jednu * pre twilight, ale teraz uz neuvazujem, pretoze je na neporovnatelne nizsej urovni ako tato snimka. ()

Zette10

Filmy s upíry obecně nemám rád. Skandinávské filmy na druhou stranu patří mezi mé oblíbené. Ke snímku Ať vejde ten pravý jsem tedy přistupoval plný rozporů. Nakonec můžu říct - ano, je to zajímavé. Příběh slabší, na druhou stranu skvělá, přeskvělá, úžasná kamera a atmosféra vytvořena až uměleckým podáním prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Skvostné herecké výkony Kare Hedebranta a Liny Leandersson. Pět hvězdiček nedávám kvůli ne až zas tak kvalitní dějové linii. ()

watchtower

Moc moc pěkná noir romance. Jen nevím jestli byl distributor při smyslech, když přístupnost filmu ohodnotil pouze "Do 12-ti let nevhodný". ()

GrifHi55

Evropská tvorba je prostě jinde než zbytek světa. ta evropská je hlavně o šikaně, ale zde je kromě šikany i upírka, a šikanovaný se silně platonicky zamiluje to upírky, která ho v nečekaném finále zbaví šikany...pro mě velice silný zážitek, takový pocit nepřijemného mrazení mě zužoval celý film, je to silně syrové, krvavé, ale není to naivní a hloupé (Twillight sága). Nedivím se, že tento snímek z bílého Švédska si získal dav ve Varech...5* ()

RoyBatty444

Subtílny horor s láskou v popredí. Chladné obdobie zimy a podmanivá hudba dobre dopĺňajú nenásilne vyrozprávaný príbeh dvoch svetov kolidujúcich v ich najkrehkejšej podobe. Prenesie Vás do sveta temnoty a krvy akoby sa mal práve v tomto momente odohrávať za oknami vašich obydlí. Agresívnych prestrihov a samoúčelných nechutností sa v tomto filme nedočkáte. Všetko má svoj dôvod a aj jasné vysvetlenie. ()

ragtime

Opäť a určite nie naposledy som urobil tú "chybu", že som čítal predlohu pred zhliadnutím filmu. Film má nepopierateľnú nordickú atmosféru, ktorú podkresluje minimum hudby, ale príbeh bol do filmového jazyka ochudobnený o niekoľko prvkov, ktoré knihe pridávali na príťažlivosti (totálne zabitá postava Hakana, šikana Oskara,...), že mi neostáva nič iné, iba odsúhlasiť názor, že herci boli vybratí výborne, najmä Eli a Oskar (aj keď si myslím, že mierna nadváha by bola namieste) a odporúčam prečítať si vynikajúcu knihu. ()

Loganberry

Dlouho jsem se ke zhlédnutí tohohle filmu odhodlávala, protože filmů s (t)upírskou tématikou je přehršel a já opravdu této módní vlně nepodléhám. Nicméně film viděn včera a já jsem absolutně nadchnuta. Závěrečná scéna u bazénu - áááách. Seveřani frčí, protože umí. ()

losy

Upírská "romance" v dramatickém hávu s prvky černého humoru. Výborný herecký výkon obou mladých hrdinů (v době vzniku filmu teprve 13 letých!!!). Film je vyprávěn v poklidném tempu, ze kterého vybočují jen ataky malé upírky Eli a šikana Oskara. Bravo! ()

miromir

bylo tam par velice zajimavych a napinavych momentu ale jinak pro mne nic cim by tento film previsoval prumer, i kdyz musi uznat ze na svedske pomery velice zdarile. ()

zero_zelo

Jak se na severskej typ produkce hodí, naprosto temný. V jednu chvíli mi bylo až ouzko. Do těch všech filmů o upírech tenhle moc nezapadá, syrový, temný, smutný, upřímný. Ani mi to nepřislo jako horor, spíš takovej smutnej příběh s trošku jiným obsazením. 90% ()

teseth

Mám rád filmy s upírskou tématikou a tento mě mile překvapil. Ač se nejedná o klasický horor tak film nabízí vše co má tento žánr obsahovat. Omezená míra je tu však ku prospěchu věci. Hlavní hrdinové jsou perfektní a svoje role opravdu zlvádli na výbornou. ()

Eradin

Nemůžu říct, že by to byl úplně špatný nebo průměrný film. Co mu však musím vytknout je tempo. Když jsem po dvou hodinách sledování zjistil, že jsem teprve ve třetině filmu, myslel jsem, že mě trefí. Děj plyne jako voda nad jezem a než se dostanete do cíle, tak vám na tváři přibude dvacet stařeckých vrásek. ()

reccal

Pokud někdo rád potoky krve, nekončící gore scény a rychlou akci, nechť přepne na jiný film. Tento horor je tak přecpaný atmosférou a pomalým plíživým napětím, že nevylétnete z kůže při prvním zaklepání, ale někde hluboko zůstane příjemně nepříjemný mrazivý dotek. Hlavní protagonisté hrají na své možnosti parádně a ukazují nejen upřímné přátelství mezi zcela odlišnými dětmi, ale také začínající lásku s pachutí krve. Závěr nebyl nijak překvapivý, ale pamatuji si ho pět let o zhlédnutí. 75%. ()

famfuli

Pomalé, citlivé, ale hlavně tolik vypovídající. Určitě se na to ještě podívám. Problém šikany zcela jinak a bravurně. Více než na konkrétní projevy šikanování se režisér zaměřil na pocity oběti a dotáhl to až do takové absurdity, že jedinou spřízněnou duší se dvanáctiletému chlapci stane právě upírka. Obdivovatelé „upírských“ filmů by měli zažít tuto lekci. Já se však na tento film dívám hlavně jako na film o současném (nicméně ne novém) problému, a tím je šikana na školách. A tento je z těch mnoha, co už jsem zhlédla, určitě number 1. Plnohodnotných 85%. ()

UrsusDom

Jsem vůči současné módní vlně upírských a vlkodlačích filmů jaksi rezistentní. Nebo jsem si to alespoň myslel. Po otřesných zkušenostech se serií Underwold a Twillight jsem se obával, čím mě tento snímek rozesměje. Zmýlil jsem se ve svém očekávání a jsem tomu moc rád. Příběh komorního až televizního zpracování (jsou to jen mnou zneužité definice) ve mě zanechal hluboký dojem. Okouzlení. Film se obešel bez klasické upírské mytologie a hollywoodského přehrávání a přesto nepostrádal mystický nádech. Setkáni člověka s jiným druhem. Na vteřinu jsem nezaváhal dát plné hodnocení. ()

Pavlo

Je až zaražujúce ako dva filmy s rovnakým dejom môžu byť tak rozdielne. Americká verzia predstavuje skôr skvele nakrútený horor s dobrou zápletkou. No stále má divák pocit, že pozerá film. Avšak čo sa týka švédskej verzii, tá je bohatšia o realistickejšie vyobrazenie sveta filmu, ktorý je veľmi surový a dosť reálne pôsobiaci. Ako keby sa to všetko odohrávalo vo vedľajšom meste. Takýmito „vychytávkami“ sú severské filmy známe. Nie je to však pre každého, takže to býva i nedocenené. Let the Right One In však patrí kvôli spomínaným veciam k najlepším hororovým filmom, ktoré som videl. ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (viac)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (viac)