Britt Reid (Seth Rogen) je synom jedného z najprominentnejších mediálnych magnátov v Los Angeles. Vedie bezstarostný život plný večierkov a zábavy. Všetko sa zmení v momente, keď jeho otec (Tom Wilkinson) záhadne umrie. Synovi zanechá svoje obrovské impérium. Britt uzavrie podivné priateľstvo s jedným z otcových najpodnikavejších zamestnancov, ktorý sa volá Kato (Jay Chou). Prvýkrát v živote vidí šancu urobiť niečo zmysluplné - bojovať proti zločinu. Ako Zelený sršeň spolu so svojím sluhom ignorujú právny systém a sami sa púšťajú do boja s nebezpečnými zločincami. Kato vytvorí vďaka svojim schopnostiam nezničiteľné auto. Zelený sršeň a Kato si veľmi rýchlo urobia meno a pomocou Brittovej krásnej sekretárky Lenore Case (Cameron Diaz) začnú pátrať po mužovi, ktorý kontroluje podsvetie v Los Angeles. Tento prípad však nebude taký jednoduchý, ako si pôvodne mysleli. (TV Markíza)

Beawish

Vypadá to, že nastalo období looserovských antihrdinů - Kick Ass, Scott Pilgrim a teď růžový panter Zelený sršeň, kterého jsem tiše, leč procítěně nenáviděl od začátku do konce - hlavní hrdina nemusí být vždy totožný s titulní rolí. O to víc tak moje sympatie získal skvělý Kato a ujetý záporák Chudnofsky, který by si zasloužil přeci jen trochu víc prostoru. Film se nebere vůbec vážně, a jako oddechovka bez větších ambicí dokonale poslouží. Slušně namíchaná porce humoru, akce, hlášek, nadsázky, odkazů a vizuálu. Polemika s Rosomakem, jehož komentář je tu často citován: ne pro každého je tradiční schéma mainstreamových filmů s typickým kladným hrdinou a výraznou zápornou postavou zárukou kvalitní podívané, natož pak romantická linka završená heterosexuálním vztahem. Stejně tak nevzpomínám na záběry, jak Wayne po večerech lakuje svůj vůz, Q vyrábí laser v hodinkách či Parker testuje lepidlo. I Dave Lizewski si jen objednal kostým přes internet. Ano, je to jen film plný hlášek a vtipných scén - a přesně na to jsem šel. A že si za nějaký čas nevzpomenu, o čem to vlasně bylo? Nevadí, zajdu si na dvojku. Slabší 4*. ()

JaySpartan

Film, ktorý nič nepredstiera, na nič sa nehrá. Zbytočne nemoralizuje. Príbeh o tajomnom sršňovi a jeho „poskokovi“ je sviežim, príjemným, akčným a pohodlne plynúcim komediálnym zážitkom. Christoph Waltz v úlohe gangstra – dinosaura, ktorý nie je cool, je viac než cool, Seth „tlčhuba“ Rogen zvláda svoju pozíciu s prehľadom, Jay Chou je vítaným plusom a Cameron Diaz so svojím umierneným herectvom pôsobí upokojujúco. Celkovo vyvážený, no trochu zabudnuteľný, mix všetkého, čo dnes do popcornovej továrne na sny patrí. ()

montel

Vydavatel novin Britt Reid (Seth Rogen) se společně se svým mechanikem Katem (Jay Chou) rozhodnou, že vymítí zločinnost ve svém městě. V zeleném obleku se neohroženě pouští do boje a prostřednictvím novin představuje obyvatelstvu nového hrdinu - Zeleného sršně...Originál s Brucem Leem jsem bohužel neviděl, ale nový remake je docela dobrý. Sice mě dost štval konec, za který by se nestyděl ani James Bond, ale tohle asi k těmto filmům patří. Navíc jsem se i docela zasmál, takže pohoda. 65% ()

tomas.malo

Green Hornet je ako horská dráha: pomaly Vás vyvezie na najvyšší bod a potom je to divoká jazda až do konca. Perfektná akčná komédia. Či už potešia automobilové naháňačky a búračky, alebo bojové umenie, určite nesklame hlavný "záporák" a lá mafián v kríze stredného veku :D Nový akčný hrdina si to dobre rozbehol a pravdepodobne tu máme zrod novej trilógie :) (Palace Cinemas, Bratislava, Aupark) ()

Freyn

Bežte už někam s tím 3D! Tahle stupidita mě nutila prvních 15 minut mrkat a krčit nos, protože 3D brýle jsou pohodlné asi jako španělská bota. Film mě příjemně pobavil a rozesmál. K ději mnoho výhrad nemám kromě trapného a okoukaného rozhádání hrdiny a jeho side-kicka. Waltz obsazený do role záporáka je naprosto dokonalá role, vyšperkovaná naprosto úchvatným hereckým výkonem (Waltz umí zahrát jak postaršího mafiána, s krizí středního věku a s dokonalou dvouhlavňovou bouchačkou :) , tak dokonale slizkého hajzla Hanse Landu y Panchartů, na milion procent). Kato byla role až překvapivě dobře zahraná. Sice Jaye Choua neznám ale rozhodně mile překvapil (i když bych si odpustil ty jeho zpomalené Doomovské bitky). Co se týče Cameron Diaz, tak mohu říct jen to, že by ve filmu nemusela vůbec být a nikdo by si toho nevšiml, protože pro film byla asi důležitá jako ten bagr, co se tam na chvíli objevil :) Ubírám hvězdu za 3D crap (který ve výsledku nebyl ani poznat) 80% ()

RoyBatty444

Veľmi dobre som sa bavil. Film mal aj svoje hluché miesta a nie vždy boli herecké výkony na úrovni hlavne predstavitel Kata Jay Chou bol strnulý. Cameron Diaz sa mi na rolu moc nehodila. Film som videl v 3D: v hraných scénach len slabý pocit hĺbky, animácie obrazu a niektoré bojové svény boli plastické hlavne rozbíjajúce sa sklo. Nie je nutné vydieť v 3D aj keď to nebolo KO kritérium v jednej scéne v garáži prechod kamerou pred predným sklom boli stierače neprirodzene vystúpene akoby 20 cm pred sklom. Long live Green Bee. ()

ovi77

Skvelé! Niečo podobné ako A-Team, teda skvelá pocta TV seriálu s veľkou dávkou humoru a parádneho spracovania. Pri filme som sa ozaj dobre bavil, teda až na scénky s Cameron Diaz, ktorú naozaj nemusím. Aj napriek tomu ale dávam zelenému "Kick Ass" sršni 4 z 5. ()

Welsiot

Tak 70%...sympatičtí hlavní hrdinové, bohužel Ch. Waltz opravdu nepůsobí jako záporák, i když to tak tvůrci chtěli, tak to je podle mě největší nedostatek filmu. ()

wrzec

Zeleného sršně musím spíše zkritizovat než pochválit. Rogen mě baví čím dál méně, i když má sem tam vtipné okamžiky, nedokázal si získat moje divácké sympatie. Cameron Diaz byla ve filmu úplně, ale úplně zbytečně. Chápu, že tam musí figurovat nějaká ženská, ale v tomto případě, trefa mimo terč. Ne, že by mi vadila Diaz, ale její postava, která ve filmu nefunguje. Naopak Jay Chou v roli Kata byl skvělý a na jeho místě bych nepotřeboval vůbec tupého Britta Reida. Christoph Waltz odvádí zřejmě slušný standard, nehodlám jeho další role srovnávat s oscarovým Landou, Waltz má prostě charizma a i když nemá tolik prostoru, zvládl to s elegancí sobě vlastní. Technicky se filmu nedá nic vytknout, akční scény jsou svěží a zábavné, tam jedině funguje pár Chou-Rogen. Film jsem neviděl ve 3D, ale myslím, že tomu bude spíše na škodu. Je to otázka vkusu samotného diváka. Celkově sršeň neunudí, ale výrazněji nenadchne. ()

miromir

zabavne od zacatku do konce, bylo prijemne vydet Rogena v trochu charakternejsi roli, a libil se mi i hlavni zaporak v podani Christopha Watze. ()

sidthekid

Ve velké konkurenci akčních krimikomedií se Green Hornet rozhodně neztrácí. Kato je pořádnej drak, Chud(Blood)nofsky oldschool záporák s pořádnou bouchačkou, Cameron má snad ještě větší úsměv než kdy předtím a Britt je naprosto neschopnej a pořádně ukecanej miliardář s dost cool maskou. Sečteno, podrženo dost fajn film. ()

david32534

Dlouho jsem váhal jestli tomu dát 3 nebo 4 hvězdičky , ale nakonec jsem porovnáním s iron manem zvolil 3 je tam pár vtipných momentů ale opravdu jen pár, taková oddychovka která po shlédnutí upadne v zapomění ()

kondomxxl

Neviem ako to môžete prirovnávať ku Kick-ass. Srandovné to bolo len miestami, akcia takmer žiadna a Rogena som celý čas neznášal. Vidím že sa scenárista snažil pôsobiť vtipne hlavne čo sa týka vzťahov medzi hlavnou dvojicou, ale mňa to skôr odradilo až natoľko že som to chcel vypnúť. Jediným plusom bol Waltz ktorému želám do budúcna lepšie projekty. ()

xxxdvorixxx

Předchozí verzi s Brucem Lee jsem neviděl. Vizuální stránka je docela příjemná, hlavní padouch vlastně taky. Jenže otravná Cameron Diaz, kterou nevytáhnou ani na ni mířené vtípky Setha (byť u něj trochu ohrané a infantilní). Jakoby ten film ani nechtěl být blockbusterem, na to ani nemá dost bojových scén. Realitu upusťme, občas se zasmějme a zapomeňme na ty lepší Iron Many. ()

s7RanG

Dávám plný počet ikdyž vím, že tento film se do Top 100 nikdy nedostane, zejména kvůli žánru. Ale prostě nemůžu najít žádnou vadu u filmu, u kterého jsem se skvěle bavil. Perfektní sbírka sportáků v garáži, Black Beauty s kulomety ve dveřích a skvělý pomocník Kato, který je mistr bojových umění a nejrůznějších vychytávek. Příjemný byl i výkon Setha Rogena. Bravo. ()

Tomulka

Koukal jsem na to sice v dost blbé kvalitě, ale i tak to byl slušnej nářez. Christoph Waltz nesklamal, ale měl dostat víe prostoru a Seth Rogen se zhostil role s verbou Jay Chou je dobrej nástupce Bruce Le, ale trošičku mu chybí styl a také špatně choreograficky zvládli jeho bojové scény. Zato Cameron Diaz je zase blbě namalovaná nebo co a ten záběr na její profil ptám se 36??? Vážně mysleli 36??? já bych řekl tak 46. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)