Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

Jorge-Z

Pokračování geniálního dua detektivů Riggse a Murtaugha. Film překonává původní a snímek a zařazuje se spolu se Smrtonosnými pastmi a Posledním skautem mezi nejlepší "starší" akční filmy. Hlášky a fórky dua mě úplně odrovnaly a fakt jsem se nahlas smál. Taky mě potěšilo obsazení Joe Pesciho, který zde hraje pro něj netypickou roli (po všech těch krutých scorseseho gangsterech). Prostě a jednoduše akční klasika. ()

Marrty3

Tohle mě vážně "vodnegrovalo". Dvojice alá "černej a šílenej" je zpět. Stejná paráda jako jednička. Větší nálož krimi a pořád stejná várka super sarkastického humoru a vulgárních hlášek. Spousta akce, napětí, přestřelek a rvaček. Skvělý Joe Pesci hraje svou roli, dětinského a ukacaného podvodníčka, bravurně a perfektně se k hlavním hrdinům hodí. Jedno z mála pokračování, které je stejně úspěšné jako první díl. Skvělé scény, hlavně nejvíce profláklá ta záchodová a s pistolí na hřebíky. Další nezapomenutelné hlášky a dialogy, u kterých se trhají bránice. Prostě paráda ! ()

Hanes88

No, přišlo pokračování a musím uznat, že o moc horší než jednička nebyla. O hvězdu méně ale musím dát, protože přece jen už to není úplně ono. Každopádně, jak budu mít možnost, určitě se rád podívám znovu. 80%. ()

peetriss

Podle mého názoru nejlepší díl série. Nejvyšší míra nahláškovanosti a vynikající vtipné nápady v čele s legendární záchodovou scénou, svižná Donnerova režie a nekorektní popichování jedné z (tehdy) problémových zemí, proměnily tento film v zážitek i po mnohonásobném sledování. ()

Paldiny

Riggs a Murtaugh dupli na plyn a je to poznať. Pokračovanie prekonáva výborný originál po humornej i akčnej stránke. Iba scénka na záchode či vstup Gloverovej dcéry do šoubiznisu majú miestečko v kronike nezabudnuteľných scén isté. Pridajte k tomu exkluzívneho hajzlíka a ukecaného Pesciho, dostanete jedno z najvydarenejších pokračovaní vôbec. Z hľadiska vývoja postáv sa navyše dozvedáme dosť natoľko, aby sme sa bez okolkov mohli vrhnúť na tretí diel * * * * * Necenzurovaná verzia je samozrejme vítanejšia, vidíme hlavu privretú v dverách, ale z opačného súdku aj GOOF, aký sa často pri áčkových bijákoch nevidí. Hovorím o Riggsovom záťahu, kde chlapík schytá aspoň zopäť krvavých guliek, aby posledný záber ignoroval každú z nich. ()

Cement73

Výborné pokračovanie. dosahuje bez problémov úroveň prvej časti. Riggs opäť šalie a skvele sa doplňajú spolu s Gloverom. Murtuagh sa ale tentokrát oveľa viac odviaže... ()

lareinna

Naozaj jeden z mála filmov, ktorý sa dá pozrieť stále znova a je tam kopec srandy..a na to, že je to dvojka (čo vo väčšine prípadov sa nedá pozerať) je to kvalitné. ()

Ollie235

O nemalý stupeň lepší než první díl. Nekompromisní dvojka policajtů, kde hodný není žádný z nich, se vrací v plné formě a bojují proti padouchům ještě tvrději. Příběh je o něco nadupanější, přestřelky o něco zajímavější, děj o něco napínavější... Navíc má toto pokračování oproti jedničce další trumf, a tím je Joe Pesci v jedné ze svých top rolí. Jeho Leo přinesl do série příjemné zpestření a nesmírně mě bavil, stejně jako celý film. Nemám co vytknout, výborný snímek, jeden z vrcholů žánru. ()

Movie Gourmet

Se stejným vtipem se kterým "jednička" skončila, "dvojka" pokračuje. Navíc se k osvědčené dvojce, které to na plátně výborně funguje připojil skvělí a ultravtipný Leo Getz (Joe Pesci). Hláškami a vtipnými bonmoty se to tu jen hemží. Verdikt: 5* a 90 %. ()

bobstock

Snad ještě o chlup vybroušenější nežli jednička ve všech směrech.   ´´Poprvé po 20 letech mám koupelnu sám pro sebe. Děti mi nemlátí do dveří, manželka mě nehoní, sem tu dočista sám se svým časopisem o vodních sportech. Tak si tady tak čtu o rybaření v Mexickým zálivu, najednou se kouknu sem -PRÁSK A JE PO TOBĚ!- :D´´   85% ()

El Loco

Druhé pokračovanie legendárnej série akčných „buddy“ komédií v ničom nezaostáva za svojou predchodkyňou. Má rovnaké čaro, šťavu, akciu aj vtip. Mel Gibson sa s Dannym Gloverom zjavne našli v týchto úlohách. Najznámejšou scénou z tohto dielu je asi zneškodňovanie bomby z Murtaughovho záchoda. ()

thunnus

Rozhodně lepší než jednička, ačkoli ne tak vtipné jako trojka a čtyřka. Tenhle film začíná jako komedie a končí jako drsný akčňák, nezapomenu na hlášku: "Diplomatická imunita!" "Byla zrušena!" ()