Diabolský apokalyptický vírus z dielne spoločnosti Umbrella už infikoval temer celé ľudstvo a zmenil ho na vražedné stádo nemŕtvych. Alice (Milla Jovovich), ktorá stále hľadá preživších, je odhodlaná bezohľadný koncern raz a navždy zničiť. Práve je na ceste do Los Angeles – v nádeji, že tam pre posledných zdravých ľudí nájde malú bezpečnú oázu pokoja. No už je, žiaľ, neskoro, aj tu sa už totiž rozťahujú tisícky infikovaných, a tak sa Alice a jej spoločníci ocitnú v smrtiacej pasci, z ktorej zdanlivo niet žiadneho východiska...! (TV Markíza)

Lilielae

Už aby konečně nastal úsvit zombíků, protože první úmyslně předhozenou obětí bude vykradač Anderson. 3D je moc pěkná hračka, ale nebylo už dost matrixovských záběrů? Jednoho to až začne nudit a vzhledem k tomu že film opravdu nepobaví a skoro nic nenabídne je to docela škoda použitého filmového materiálu..A mimochodem, přišlo jenom mě opravdu vtipné na kohože se to obracíme s prosbou o vyvedení z vězení?? Monstr zombík s neuvěřitelným sekerokladivem je na celém filmu asi to nejzdařilejší.. ()

vojtyp

Doufám, že další Resident už nepřijde... Neříkám, že chvílema sem se nebavil, ale těch chvil bylo hodně málo a byly hodně krátké... Žádnej příběh jen akce, akce, akce a navíc si myslim, že néééé moc dobrá... Matrix už sem viděl a kdybych chtěl, podívám se na něj znova... Bohužel už pomalu ani nevim o co v Residentovi jde a ucelený pocit z děje mi chybí... Moje hodnocení tak cca 35% - kdybych to viděl ve 3D možná bych byl štědřejší, ale víc si toto dílo nezaslouží... ()

Pattrick

Jáááj, to se teda moc nepovedlo, kam se vytratili nemrtví.. Ani nevím, o co vlastně šlo, akorát tak přesouvání z Bodu A do bodu B a pak konec .. ()

Solinek

Absolutně nejslabší film ze série Resident Evil. Když už je pěkná scéna, trvá 3 minuty. Absolutně trapný konec, nepřemožitelný Wesker je přemožen :D Bohužel více než 1 hvězdu tomu nedám a to jsem fanoušek RESIDENT EVIL - filmu i hry! ()

tekedozai odpad!

Pure JUNK! Kedy uz producenti pochopia, ze tymito patokmi si len znehodnocuju znacku, ktora bola rokmi budovana? FAKT som nanasiel v tomto filme jeden pozitivny faktor. Navyse film by mal podla mna asi 40-50 min keby ho nepustali cely v SLO-MO.. mohli to radsej tak spravit.. Po prvej scene som mal chut to vypnut a teraz lutujem ze som to neurobil. Total strata CASU, PENAZI a NALADY. ()

cache odpad!

Tak ako sa mi seria Resident Evil pacila, tak sa mi jej stvrte pokracovanie nepaci. Ak to ma byt film na prezentovanie moznosti 3D v kinach, budis. Nic ine tam totiz nieje. Pribeh by sa dal natlacit do predlzeneho traileru. Nezmyselne suboje vsunute mimo deja, len aby vsade lietali kusy stien a gulky ma vobec neuputali. Davam odpad! a to preto, ze ked to hodnotim ako film (t.j. ignorujem 3D), tak je to odpad. Obcas som mal dojem, ze sa pozeram na intro ku hre Half Life 5.. A tesme sa co bude v piatom pokracovani.. ()

vitrouš

Třeba si to pět hvězd nezaslouží, ale za to úžasné 3D je dávám. (a vlastně je i dávám kvůli jitrnicím, které tady dávají tak nízké hodnocení) Ja jsem se strašně bavil, jsem si ten film prostě užil a vo to přece de!! Určitě jsem se bavil víc než při Avataru. ()

JerryPilsen

Pro mě velké překvapení!Zanícení vyznavači hororů se mnou nebudou jistě souhlasit,ale tenhle díl vede. Rozfázované akční scény ničemu neškodily,naopak.Zombíci taky nejsou hlavní nepřítel. Stoprocentní využití 3D efektu!Jediná slabina klasicky díry ve scénáři. ()

CrashHP

Po prvých 15tich minútach som sa bál, že budem vidieť len vcelku slušné efekty počas celého filmu, no postupne to začínalo mať aj aký taký dej, čomu som vďačný (nič proti 3D, ale ak sa v najbližších rokoch majú robiť filmy len pre vizuálnu stránku a nadchnutie diváka efektami, tak to nie, pretože ja osobne chcem aj poriadny príbeh!!!). Milla Jovovovich v úlohe Alice opäť skvelá, Ali Larter tiež výborná. Mne sa to ako celok celkom páčilo, bolo tam zopár scén, ktoré stáli za to. P.S. videný film v 3D (môj prvý) ()

Keledaia

Bože, děkuji Ti za ty dary! Konečně návrat ztraceného syna ! Mě, jakožto fanouška celé série, film naprosto uspokojil. Výhrada by sem tam byla, ale pokud mám hodnotit celek, tak nezklamal. Díky Bohu za Andersona, už bylo potřeba dát REvilu jeho ztracenou úroveň! Jednička byla úvod do neznáma. Afterlife už je jako součást rodiny. Alice naplno přijmula nový život s posláním "pomáhat a ničit", a nic už ji nepřekvapí. Proto je zásah všemožně zmutovaných zombies i vývoj celé korporace nenásilný a jakoby přirozený, stejně tak reakce hlavní postavy na ně. Nabízí se i prostor pro efekty a celkově akční scény. Pochvala tedy za opravdu zábavný děj a příjemnou špetku napětí, emocí i akce. Je fakt, že toto je asi nejsilnější díl. Soundtrack bez chyby! ()

Igwar

Od RE Afterlife som očakával, že pôjde o sračku, ktorej jediným cieľom je komerčne zneužiť 3D technológiu vo svete RE. O to väčšie bolo moje prekvapenie po vzhliadnutí tohto filmu. Nechápem toľké negatívne hodnotenia. Podľa mňa Anderson vykonal kus dobrej roboty. Film ma bavil dokonca viac ako jeho predchodca Extinction, a rozhodne nie iba kvoli 3D. Príbeh filmu nie je síce úplne geniálny, ale na pomery doterajšej série RE celkom slušný až nadpriemerný. Fetišistické akčné scény, alebo otvorený koniec vždy boli doménou filmov zo série RE, preto nevidím dôvod prečo práve v tomto prípade by mali byť mínusom. Aj keď je pravda, že spomalené scény miestami už nudili a (otvorený) koniec tu vyznieva netradične negatívne. Rozsiahlejšiu finálnu bitku som moc nečakal, pretože som pochopil Andersonov experiment, v ktorom obrátil zaužívané klišé na ruby a to čo sa zvykne umiestniť do finále , dal na začiatok (útok na centrálu Umbrelly ). Pri väčšine filmových sérii je jednotka super, dvojka ešte ujde, a len veľmi výnimočne nie sú pokračovania s číslom 3 a väčším iba odpadom. Toto je jedne z mála prípadov, kedy to tak nie je.. Afterlife rozhodne neťahá sériu ku dnu, ale práve naopak. Mnohokrát vo filme cítiť Andersonov rukopis a kvalitatívne prepojenie na jednotku. Z týchto dôvodov je moje hodnotenie také, aké je. ()

jurko odpad!

Toto je moc aj na mňa. Keď sa naseriem tak pozriem všetko, ale toto by som nedopozeral nikdy. Pomo asi dáva všetkým novinkám minimálne hodnotenie 3, aby ľudia chodili do kina. Ináč si neviem predstaviť niekoho, kto doslova onanuje nad každým "kvalitným" filmom, aby tomut dal čo i len 10%. ()

Fortius

Mám rád tieto filmy... len, už je toho trocha moc. Zápletka nebola nič moc a ten boss s kladivom.. hm... No na druhej strane ak je nejaký film, na ktorý sa oplatí ísť na 3D do kina tak je to tento. 3D v kine to bola riadna pecka. Keď to porovnám s Avatarom, tak tam to nebolo nič moc. Tuto to bolo skutočne perfektné využitie technológie 3D. Ktorá sa najmä hodí na takýto žaner... Jednoznačne odporúčam pozrieť si v kine, toto za tie peniaze stojí. ()

Grahamea

Absolutne mimo len dobre, že po štvrtýkrát som od toho už nič nečakal. To videoherné spracovanie tam viac škodí ako prospieva. Keby aspoň malý náznak originality... to čo nebolo okopčené z Matrixu a Ostrova tak bolo z hry resident evil 5. CAPCOM sa už musí chytať za hlavu... Ani po vizualnej stranke nic co by sme este nevideli, dobre že na Millu Jovovich sa dá pozerať stále. ()

Blood311

bylo to o dost slabší než první tři díly, některý ty efekty fakt hrůza, to bych snad i v malování udělal líp, ten děj, vymyslet scénář o tom jak se skupinka lidí snaží dostat z budovy, která je obklopená zombíkama bych snad svedl i já. Ale dávám malé bezvýznamné + za toho obřího řezníka s tou sekerkou :-), ale abych řekl pravdu, spíš sem se u toho zasmál, než abych se bál. ale dávám 40% víc si to ode mně nezaslouží i přesto, že Mila Jovovich patří na první místo mejch oblíbenejch hereček. Trošku zklamání no ale co, ne všechno se prostě povede udělat na úrovni :-). PS: plně souhlasím s uživatelem POMO ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (viac)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (viac)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Díky Dokonalému úniku máme Millu čerstvě zapsanou jako „holku, která má občas štěstí na zábavný film“. Uvidíme, jak se jí bude dařit dál. V pátek má v USA premiéru její sci-fi horor The Fourth Kind,… (viac)

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (viac)