Agentka budúcnosti

• Česko Duch ve stroji (viac)

Major je veliteľka Sekcie 9, špeciálnej policajnej jednotky, ktorá bojuje proti tým najhorším kyberzločinom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy je svet závislý na moderných technológiách ešte viac než dnes a každé narušenie technologického poriadku môže mať ďalekosiahle následky. Hrdinka filmu je tiež hi-tech produktom, dokonale vyváženou kombináciou robota a človeka. S ľudským mozgom a vyspelou robotickou schránkou sa Major snaží chytiť zločinca, ktorého cieľom je zničenie spoločnosti Hanka Robotics, lídra vo vývoji umelej inteligencie. Major sa však nestretáva len so zlom, ale tiež s vlastnými pochybnosťami, keď ju začína zradzovať jediná nedokonalá časť jej inak dokonalého tela – mozog. Čím ďalej častejšie sa jej v hlave vynárajú nezrozumiteľné vnemy, ktoré najskôr potláča, ale neskôr podľahne zvedavosti a túžbe odhaliť túto záhadu. Tieto vnemy by mohli byť odtlačkami jej predchádzajúcej existencie, mohli by byť kľúčom k spomienkam na jej ľudské Ja, ale mohli by byť aj kľúčom k otvoreniu jej osobnej Pandorinej skrinky, po získaní ktorého sa už na svet nebude pozerať rovnakými očami. Pretože všetko je inak... (Cinemart SK)

Papiryk

Scarlett Johansson sa do hlavnej úlohy hodí perfektne. Jej "parťáci" sú miestami len do počtu. Jeden záporák nevýraznejší ako druhý. Priemerné sci-fi, ktoré mohlo byť lepšie nebyť zle podaného príbehu, ktorý sa raz naťahuje a raz skracuje a na koniec ako keby neostalo miesto. Záverečný boj mi prišiel trochu čudný ale pri tom sa snažil byť veľkolepý. Ale ako príjemná sci-fi akcia funguje dobre, zvlášť spomalené zábery sa podarili. 70% ()

Mrliš

Příběh mohli udělat promyšlenější. Vizuální stránka je skvělá. Ve výsledku se mi Ghost in the shel líbil. Jedná se o nadprůměrný počin. ()

ToRtiK

Žiaľ som asi moc odchovaný na Anime - film mal s pôvodným anime tak 50% spoločného. Páčili sa mi scény, ktoré kopírovali pôvodný film. Dej je ale o dosť iný a tak mi to prišlo ako slabý odvar. Viem, že sa to muselo "dumm down" pre masy ale zjavne to minulo svoj cieľ - viď celosvetové tržby. odo mňa 60% ()

alienable

Kdyby to náhodou divák (pravděpodobně alias debil) nepochopil, tak je tam zmíněno asi 67x slovo "ghost" ("shell" o něco méně). Prázdná efektní skořápka bez myšlenky, bez přesahu. Srovnávání s předlohou se člověk bohužel neubrání. Zamrzí, ale nepřekvapí. ()

Mach Tom

Samotný film není špatný a na adaptaci předlohy to docela ujde, jen mi tam vadila absence málo dinamické hudby a prostě tenhle film měl přijít mnohem dříve. Mnoho věci je moc velké kliše, vím že s tím původní japonský animé film přišel dřív, ale prostě jej už ostatní filmy vytěžily. Možná mělo zůstat u animovaného filmu. ()

jarod13

Co dodat na film jsem se opravdu tesil a zasel jsem si i do 3D...ale zklamání bylo obrovske....mel jsem co delat, abych neusnul...jedine pozitivum na filmu byla scarlett. Prislo mi zo jako paskvil mezi matrixem a buhvi cim....oblek scarlett byl tedy opravdu hrozny....byl to des....dlouho jsem takhle zklamany z kina neodchazel. Naposledy u hvezdnych válek epizoda VII. ()

Martin29

Když si od filmu odečtu vizuál (různé robotické vylepšení a ty futuristické města) tak dostanu totálně ploché sci-fi s myšlenkou, kterou už jsem několikrát viděl (mimojiné 6 Den s Arnoldem případně z novější doby Robocop jak remake tak původní verze). V budoucnosti přibývá lidí co mají robotické vylepšení společnost Hanka se rozhodne dat na trh robota s lidským mozkem. Samozřejmě vše se podaří až na 98 pokus a ten robot si časem začne vzpomínat na své lidské vzpomínky. Takže ho jakýsi člen Hanky chce zničit a někteří ho chránit objeví se i robot, který jako by si odskočil z Robocopa a z domnělého záporáka se vyklube její příbuzný, kterému udělaly to samé co jí. 40 procent za tu scénu ve vodě (je v traileru) za akční stránku (ta scéna s gejšhama i s tím robotem) více ani omylem. ()

aurynn

Hodnotit filmy podle toho jestli je to blockbuster nebo podle "oomph" faktoru je strašně zavádějící, nicméně poslední dobou mám pocit, že se to děje stále častěji. Svědectvím budiž například tento film a Star Trek (2009). Na Ghost in the Shell jsem šel s opatrností a skepsí někoho kdo má základní povědomí o předloze. Bál jsem se, že z toho udělají další Holywoodský blockbuster, že se vydají ve stylu Marvelu do říše akčních scén, které plní nové filmy v touze naplnit přání těch diváků, kteří jdou po tom, co je zrovna"in". Ano, jsem jeden z těch, pro které je atmosféra o mnoho důležitější než exploze a bitky. Mám rád když mě film nechá vychutnat a nasát vizuál a vyvolá ve mě odpovídající pocit a odmění mě když můj pohled nesetrvává pouze na hlavním hrdinovi. Líbí se mi detaily jako když Scarlett skutečně chodí nepřirozeně jako robot, když je její výraz sice dřevěný, ale zcela odpovídající kyborgovi. Mám rád když film obsahuje sice hlubokou, ale klidně i neoriginální myšlenku na kterou mi ve svém kontextu nabídne někdy zábavný a někdy i překvapivý úhel pohledu. A tohle všechno Ghost in the Shell má. Nejsou v něm uřvaní superhrdinové. Akční scény jsou nastavené tak aby pobavily ale nenudily délkou a nevyplňovaly něco co má být o příběhu. A hlavně, hlavně... ten film je takový jaký má být. Myslím, že o mnoho lépe se do hrané podoby převést nedal. A to je v dnešní době deviza ohromně vzácná. Vzpomeňme na paskvily Petera Jacksona, které nezachrání ani epika bitevních scén ani snaha některých herců (kterou oceňuji). Ale scénář pokazil předlohu - tečka. Ghost in the Shell mě navnadil abych se do předlohy ponořil pořádně. ()

NoodlesCZ

Vizuální odvaz to byl! Ta scénografie? o.O. Technicky moooc povedené. Pilou byl jako Batou bombarďák, ale Scarlett... xD To se nedalo, je to dřevák. Všichni tu jen brečí nad digitálnem, ale Weta Workshop tam uďáli pár frajeřinek, čistě hmatatelných a je mi celkem líto, že to vlastně nikdo neví. Do kina sem šel s malým očekáváním, ale kdyby obsadili někoho jiného do role Motoko byla by to větší paráda. Stejně na just 4, za všechny ty vopruze tady :). ()

Dodge-I

Tak urcite - komiks ve filmu a hraje si na něco, co uz je davno mimo misu... Zachranuji to jen ty reklamni CGI sceny a jinak asi dva forky, které si mozna i někdo zapamatuje. Tesil jsem se na setkani "double t" - Scarlett a Juliette - a bylo to jako na papire, bez života, bez emoci - bohužel... ()

Marek.Skalka

Na tři hvězdy by to bylo málo, na čtyři moc. Jenže když si musím vybrat, tak volím ty čtyři. Film má slabší chvíle, ale jako celek se to dá rozhodně vydržet, navíc nenudí. Scarlett moc nepřesvědčila. U mně to jednoznačně vyhrála robotka-gejša. Jak píše Cival níže, tak se to na Matrix se to nechytá. Na ten první rozhodně ne. Na druhý díl již ano, třetí Matrix byl naproti tomu nepovedený odpad. Takže suma sumárum vážně 3-4 hvězdy. ()

ASSteroid

Už když jsem do toho šel, tak jsem věděl, že herecké obsazení se mi nebude líbit, ale Bató byl celkem dobrý. Na druhou stranu Scarlett byla strašně prkenná. Zhruba do půlky mne to moc nebavilo, ale od jednoho rozhovoru to začalo nabírat na uvěřitelnosti své předlohy. Nedostatků byla spousta, ale i tak se to dalo v pohodě shlédnout i pro fanouška původního anime. PS: Hudba se anime ani z půlky nepřiblížila. Yoko Kanno by byla skvělá volba, kdyby se s ní herci domluvili a nechali původní její skladby. ()

Pierre95

Děkuji za Juliette Binoche, ona je zkrátka srdcovka. Film ok, Scarlett taky, ale první půlka filmu nuda. Budoucnost dobře udělaná a jestli to tak ve světě bude vypadat za několik let, tak potěš koště teda... Čtvrtá hvězda je právě za Juliette, jinak jsou to hvězdy tři. ()

Mat.t

Nebudem hodnotiť príbeh, ale spracovanie, pretože v tomto prípade je to na tomto viac postavené ako na príbehu. Exteriéry sú predigitalizované a prevrstvené, naopak interiéry chudobné, neplastické, jednovrstvové. Takže vonku sa človek stráca a nemá čoho chytiť kvôli prekombinovanosti a vo vnútri naopak, že sa tam nemá čoho chytiť. V tomto zmysle je to nelogicky schizofrenické. Je tam pár svetlých výnimiek, ale nič, čo by neukazovali trailery. ()

CookieCZ

Příběh nuda,nuda, šeď, šeď. Jediné co film trochu zachraňuje je vizuál a krásné město(na které se parádně kouká). Z Motoko Kusanagi kdo ví proč udělali Miru Killian(bývalou členku Psedo-Greenpeace) a vedoucí Sekce 9 (jediný mluvící japonsky, i když mu všichni odpovídají anglicky) byl naprosto strašný. Jako člověka co má velice rád originální film je pro mě tohle strašná příběhová slátanina, kde se mísí zápletka orig. filmu a seriálu, což vůbec nefunguje. Jedinými světlými momenty v příběhu jsou právě tyhle "vypůjčené" scény, které by jak vypadly z originálu, i když v celkovém kontextu nedávají pak smysl. Nakonec film do podprůměru strhává Scarlett(které to fakt nejde). 40% ()

bycer

Kua, anime klasice se to nevyrovná ani náhodou. Škoda, Matrix se inspiroval původním GITS, a tak nějak jsem doufal, že remake by se mohl inspirovat matrixem. Chyběli my dlouhé momenty plné atmosféry, původní hudba a mlaďonká Major.... Ale jinak jeden z lepších remaků ()

Ond.RasH

Tady je všechno špatně, celý film je jen hloupá slepená vykradačka z ostatních filmů, kde se motá nevědomá Scarlett Johansson, usnul jsem v kině dřív, než jsem si stihl jít pro popcorn, aby má návštěva kina aspoň trochu dávala smysl. ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (viac)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)