Mission: Impossible 4

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (viac)

Špionážna agentúra IMF má obrovský problém. Práve keď jej eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), vykonávalo tajnú operáciu v Moskve, spáchal ktosi úspešný bombový útok na Kremeľ. Ruskí predstavitelia sú nahnevaní a hovoria dokonca o vojnovom akte. A pretože sa všetky nitky zbiehajú práve v IMF, americký prezident dá pre istotu od agentúry oficiálne ruky preč vyhlásením "Ghost Protocol", čím ju odreže od zdrojov, zázemia, podpory a z jej členov urobí ľudí na odstrel. Krátko po tomto byrokratickom údere zomiera násilnou smrťou jej oficiálny šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt sa preto pokúsi o nemožné. Spoločne s trojicou verných a odhodlaných kolegov (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) sa pokúsi nájsť páchateľa útoku a zmyť tak zo seba všetku vinu. Ako bolo povedané už v úvode, táto misia bude skutočne nesplniteľná. (TV Markíza)

bezprezdivky

No nevím, 170cm vysoký Tom Cruise by už v padesáti letech mohl hrát jiné věci, než agenty, co bez problémů zmlátí ruský gorily z KGB a a který slezou nahori i dolů Burj al arab. ()

ludovit14

Priznám sa, že nie som veľký fanúšik Mission Impossible,ani táto epizóda nie je výnimkou.Neviem,prečo film nenesie žáner Sci-Fi-lebo by som sa nato pozeral úplne z iného uhlu.Hlavne scénka v mrakodrape(cca.400metrov),bola úplne smiešna-kedže tam bolo doslova bezvetrie.Celý tento film bol nedôveryhodný-začo môžu aj herecké výkony,ktoré boli veľmi slabé a nedôveryhodné.TOM CRUISE bol nemastný,neslaný-slabý výkon!Simon Pegg:bol veľmi nedôveryhodný-ba až smiešný.Jeremy Rennera:žiadna sláva,ale dajme tomu.Paula Patton:najslabší článok vo filme,priam katastrofálny herecký výkon-ktorý bol na hranici paródie(je to jeden z najslabších ženských výkonov,aký som kedy videl-bola maximálne nedôveryhodná !).Tu by stačilo,keby si prehodila ROLE z Léou Seydoux-a už by hneď bolo lepšie.Veľká škoda je tiež,že Michael Nyqvist-nedostal väčší priestor.Ostatný herci boli v pohode na čele s Maškovom.HOD:53%.A z príbehov o jadrovej hrozbe,ma doslova bolí hlava.A ten záver,kde do poslednej stotiny stláčajú nejaký vypínač -je doslova:už komické!PS:divák by za $145miliónov,mal zažiť vskutku filmový zážitok-a nemal by sa pozastaviť nad tuposťou TVORCOV! ()

gpx

Další film, kde Tom Cruise běhá. Tom Cruise běhal už v Risky Business, běhal v The Firm, ve Vanilkovým nebi, v Minority Reportu, běhal všude jak o život. Dokonce se vsadim, že běhal i v Topgunu. No a tu běhá zas - jak za mlada. Tom si ho běží vyhonit. ()

brasek

Ghost Protocol??? Podtitul o ktorom sa v snímku zmienia iba párkrát a v podstate ani nemá zmysel. Snímok má napätia, klasickú dávku prijateľnej akcie, miestami pokus o humor mi vadil a ruská tajná služba a jej činnosť v snímku (zlikvidovanie amerického ministra obrany a pod) je zlým zásahom scénaristu do deja. ()

Movie Maniak

Osobně nemám žádný problém se špiónskými filmy, jakkoliv jsou ztřeštěné. Hlavní agent je vždy sympaťák, dostane se ze všech problémů, používá všemožné technické vychytávky a za všech okolností mu drží účes. Po ruce bývá buď pohledná kolegyně nebo dívka, kterou zachrání. To všechno je v pořádku. Také jsem si zvykl, že americká produkce pravidelně užívá kulisy českých měst a vydává je za cizí, většinou ruské. Dobrá, dá se to pochopit. Ale jak mám do háje uvěřit tomuto: Cruise má proniknout do Kremlu. Vidíme klasický obrázek s rudými hradbami, věžemi a chrámem Vasila Blaženého a pak najednou střih a hlavní hrdinové se prochází po nádvoří Pražského hradu. Co si o tom mám myslet? Mission: Impossible - Ghost Protocol je film, který staví na slavném jménu. Bohužel ani zdaleka nedosahuje kvalit prvních dílů série. ()

unclejack

Povedal by som - priemerný akčňák s nadpriemerným rozpočtom. Tom Cruise fajn. Simon Pegg super. Jeremy Renner a jeho postava už smrdia klišoidnosťou. Diváka určite potešia scény typu naháňačka v púštnej búrke alebo zdolávanie Burdž Dubaj, ale inak sa jedná o staré známe dejové línie zabalené v peknom obale. Miestami som sa doslova nudil. Michael Nyqvist dostal teda ohromne priestoru na sebarealizáciu. Koľko replík to vlastne mal? Akčňák, ktorý poteší, ale jedenkrát rozhodne stačilo. ()

wray

Jednotka fajn, prelomova, dvojka komicka, trojka neviem (Asi priemer) a 4ku tusim postihne rovnako priemerny osud.... Je tam akcia, su tam pekne hi tech vychytavky, aj svet bude zachraneny, len - zvysok tomu akosi chyba. Nejaky prelomovy pribeh? (tazko - proste zloduch chce znicit svet, team hrdinov mu to prekazi) nejake prekvapive zvraty? (nic. vlastne... nie. fakt nic) tak aspon, hudba, efekty, krasne scenerie!? (nie, aj tu je to len priemer - na film z roku 2011) 2* je mozno malo, sak tych penazi co to muselo stat..., ale podla mna je to fakt skor taky akcny priemer :/ ()

Loriana

Docela povedená akční podívaná, tentokrát především díky Simonu Peggovi i s prvky komedie. A trocha odlehčení od předchozích dílů rozhodně přišla vhod. Příběh klasického špionážního akčňáku, zpracování ale velmi dobré. ()

TesterX

Naprosto zapomenutelna, ale ne zla jednohubka, stejne jako ty predchozi. Cruisova rustina je k popukani a Peggova energicka zbrklost jeste vic. Par slusnych techvychytavek spolu s vtipnym nadhledem v prvni puli presto prizabije totalne beckove a ocekavane zakonceni. ()

MadyDollar

Výborný. Pro mě snad nejlepší díl z quadrilogie. Především analytik Jeremy Renner s jeho hláškama byl skvělý... I ve čtvrtém díle nechyběli hi-tech udělátka, výšková akce a hlavně krásný výběr destinací. :) Byl jsem nadmíru spokojen. Jediné, čemu možná mohli dát víc, byl snad ten poslední konečný souboj. 9/10 ()

meda2016

Vlétneme do prestřelky a vraždy. Hned víme, co je příběh zač. Pak letíme titulky (to by snad byl úspěšný klip sám o sobě). Další děj je jízdou na horské dráze, kde jen při zpomalení se buď pitomě žvaní nebo vysvětluje a posouvá děj. Globální konspirace. Kreml v troskách... Škoda že uvnitř zdí musel "hrát" Pražský Hrad, přišel jsem o pohádkové pozlacené nabubřelé interiéry s pět metrů vysokými dveřmi, kterými prochází maličké blahorodí. Moskva, Praha, Dubai, Indie, Bond už jistě závidí. Však se častěji svléká ze svých společenských obleků a hazarduje s životem skoro jako Ethan Hunt. Přimžouřím jedno oko a 90% za ty nápady. ()

Ace.A.T.L.

Opět paráda. Jen je škoda cca poslední třetiny filmu. Po Dubaji to prostě vyčpí a neni tam TO kouzlo a všechno. Jako by to nemělo myšlenku, nápad a nic. První 2 třetiny jsou pecka a Tom opět a zase jede na plný pecky a dává celýmu filmu neuvěřitelný grády(v tý části, co film jede). Nebejt tý poslední třetiny, byly by to pevný 4*. Takhle je to hodně na hraně 3* a 4*. Ale jsem fanda MI, Tomec běhal v Dubaji ve 123 patře po mrakodrapu a to je prostě něco MEGA, tak jsem se přiklonil ke 4. Takže za mě tak tak 4* a DOPORUČUJU ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (viac)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)