Mission: Impossible 4

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (viac)

Špionážna agentúra IMF má obrovský problém. Práve keď jej eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), vykonávalo tajnú operáciu v Moskve, spáchal ktosi úspešný bombový útok na Kremeľ. Ruskí predstavitelia sú nahnevaní a hovoria dokonca o vojnovom akte. A pretože sa všetky nitky zbiehajú práve v IMF, americký prezident dá pre istotu od agentúry oficiálne ruky preč vyhlásením "Ghost Protocol", čím ju odreže od zdrojov, zázemia, podpory a z jej členov urobí ľudí na odstrel. Krátko po tomto byrokratickom údere zomiera násilnou smrťou jej oficiálny šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt sa preto pokúsi o nemožné. Spoločne s trojicou verných a odhodlaných kolegov (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) sa pokúsi nájsť páchateľa útoku a zmyť tak zo seba všetku vinu. Ako bolo povedané už v úvode, táto misia bude skutočne nesplniteľná. (TV Markíza)

KASUGI

Ta série zraje jak víno! Bohužel z nepochopitelného důvodu se k ní diváci chovají mačešsky, zatímco nahypovaným sračkám (96hodin) dávají vysoké hodnocení. To co trojka načala, čtverka posunula zas o třídu výš. Perfektně namixovaný poměr akce-špionáž-napětí a semtam i podařený vtípek. Vidět to na plátně v původím - vlepím tomu bez váhání pět hvězd. 80% ()

KarKulA

Nejsem žádný fanda Mission Impossible, ale tendle film mě bavil. Příjemná akční oddychovka která předčila předešlé díly. ()

Guzo

Nejslabší díl série, "překonává" i velmi zvláštní dvojku. Chybí tomu zejména uchopení jako celku. Jednotlivé scény totiž mohou fungovat nezávisle na sobě, ale dohromady se jedná o strašný spletenec z několika lokací. Celkově film prostě nemá hlavu a patu. Jinak není moc co vytýkat, herci i režie celkem v pohodě, ale scénář a střih to bohužel dost zazdili. 55 % ()

vyfuk

Zde už se trochu chytám. Další díl nabízí opět trochu divnou přehazovačku spolu s příběhem, ale ono to nakonec docela funguje. Tom už trochu vypadá staře, což by byl ten nejmenší problém ale už takto skoro sci-fi sérii se toto zdá jako další krok k tomu, aby v dalším díle byli světelné meče. Jsem určitě rád, že se konečně trochu série zbavila klišé na masky. Bylo to nečekaně příjemné. ()

drackula

Tom Cruise a jeho špionážna banda opäť vo skvelej forme. Film ma napriek dĺžke prekračujúcej dve hodiny. Opäť tu máme krásne lokácie, zaujímavého zlosyna, gadgety pri ktorých si aj Q robí poznámky a plány, ktoré spĺňajú štandardy MI. Do piateho filmu sa pustím hneď ako na to budem mať priestor. 70% SkyShowtime ()

dragon94

Čtvrtá Mission Impossible je po třetím temném dílu, který mám osobně nejraději, závanem svěžího větru. Odlehčená atmosféra, několik sebeparodických vtipů, solidní zápletka, zajimavé vychytávky a sympatické postavy z ní dělají skvělý akční film. Teda v první polovině. V té druhé totiž filmu dojde nejen dech, ale tak nějak úplně všechno zklouzne k nezajímavému a nezapamatovatelnému průměru. Je to škoda, protože to mohlo být fakt velký. Slabší 4* 70% ()

Styxos

Mám to 50:50. Po trojce se jedná rozhodně o nejlepší díl série. Zatímco zdejší akce byla hravější komponovaná jako by do sebe, ta v trojce je víc dravější a má větší náboj, který mě společně s větší porcí emocí rozhodně víc uspokojuje. Nicméně musím uznat, že Cruise ve svém věku pořád neuvěřitelně válí a všechno jsem mu překvapivě věřil a při lezecké scéně jsem prakticky ani nedýchal. U akčních scén se pak projevuje Birdův animátorský perfekcionismus - takhle namakanou a vynalézavou akci jsem viděl naposledy snad u Inception. Je vidět, že Bird patří mezi milovníky bondovek, protože zhruba poslední půl hodina se přetaví v regulerní bondovku. Ostatně ona i ta zápletka připomínala starou akční školu. Stejně tak je sympatické, že Giacchino předvedl jednu z nejlepších hudebních prací letošního roku. Na závěr zbývá položit jedinou otázku - what happens now? Ten konec si o pětku přímo říká... ()

HomeAlone

Rovnako vyborne ako predchodze tri diely a v ziadnom pripade tomu nedochadza stava na konci filmu . Prave naopak , maloktory film je tak dobre vyvazeny pocas celej dlzky . Hunt nesklamal ani po stvrty krat . ()

Pecival

Mám rád Toma Cruise. Na velké dramatické herectví to asi nebude, ale akce mu de skvěle. A v perfektně padnoucím obleku je pořád štramák :) Některé situace by šli určitě řešit příměji než přes superkomplikovaný scénář, ale to vůbec nevadí protože film se nese na vlně příjemného nadhledu a tak mu rádi odpustíe klasický (nesmyslný) děj, nerozbitného Toma a či hromadu dalších standartních prvků. Poctivá akcička, bez cukající kamery a dalších "cool" zlepšováků. Doufám, že se dočkáme dalšího dílu. No a když pořádně vyšnořili Paulu Patton, tomu úlisnýmu Indovi jsem se vůbec nedivil .. ()

Ludivitto

Čistý videoherní zážitek. Zase trochu jiný přístup k MI universu. Škoda nevýrazného záporáka, respektive skoro nulového prostoru. Chci další díl! ()

Composter

Tak takhle jsem se pobavil jen u málokterých bondovek! MI-Ghost Protocol mi dalo všechno to, co jsem u těch 1,5 posledních bondovek postrádal - svižnou akci bez hluchých míst se spoustou vtipné nadsázky. A akční scény, u kterých jsem chvílemi nedýchal! Díky, díky, že jsem nemusel nadávat za utracený peníz do kina :) ()

Linkyc

I v tomto díle špionážní série ukazuje Cruise, že na to stále má a pokud by ho měl náhodou nahradit Renner, nevidím nikoho lepšího jako nástupce namísto Ethana. Ten chlap vypadá a hraje jako pravý agent, je skvělý. Nedostal sice velký prostor, ale ten co měl využil na plno. K filmu: uchvátilo mě využití špionážní HIGH-END techniky, která občas nechtěně potrápila hlavního hrdinu i ostatní členy teamu. Team jako celek fungoval výborně a skvěle se doplňoval. Vtipnou vložku dobře zajistil a sekundoval Simon Pegg, na kterého jsem se těšil. Patton jako agenta byla nádherná a chtěl bych s ní vidět pokračování. Přibylo dialogů, ale akce byla dávkována úměrnou vahou taktéž. Ve výsledku pro pana režiséra palec nahoru. Režírování animáků a poté takto hladký přechod na akční film se jen tak nevidí. ()

Hollohlaway

Takhle nějak si představuju návštěvu kina. Výborně řemeslně odvedená práce jak na poli trikovém, tak střihovém, a herecky taktéž. Humorné oživení ala Simon Pegg, a Renner je pořád ještě neotřelej. Odsejpá to, výborné střídání humoru a akce, triky a kaskadérské výkony na vysoké úrovni...Podle mne nejlepší díl série, a to nemám Cruise moc v lásce. Technické vychytávky jsou opět originální, a nebere se to tak vážně, aby to člověka otrávilo. ()

jenik71

Není náhodou Ethan Hunt synem slavného Bonda ? Vzhledem k tomu, kolik žen už Jamesovi prošlo náručí, bych se ani nedivil, že nějakého potomka neohrožený agent má ... Teď vážně - čtvrtá mise rozhodně není špatný kousek, avšak musím konstatovat, že tři předchozí filmy jsou o chloupek lepší podívanou a zábavou. Ghost Protocol má slušné a svižné tempo, některé akce jsou hodně povedené (hlavně ta v Dubaji), ale už mi to přijde tak nějak na jedno brdo. Technické vybavení agentů vypadá jako z 22. století, ovšem na druhou stranu jsou tyto "hračky" pro diváky atraktivním zpestřením, i když někdo se tomu může od srdce zasmát. Ostatně vtipných scén je tu o něco více než v minulých dílech. Kdo má rád špionážní filmy a obzvlášť agenta Hunta, nebude určitě litovat a pobaví se. Pro ostatní asi nemá cenu na tuhle misi koukat. ()

NDroo

Trosku zklamani, od Brada Birda jsem cekal trochu vice, takze sotva 4*...ale prijemna, odlehcena zabava pro party s par pivkama...;) Ovsem s trojkou nesrovnatelne... ()

tommmy89

Viac menej ma nič pri tomto filme neprekvapilo. Séria filmov MI ide stále v tej istej koľaji. Efekty a vynaliezavosť stagnujú stále na slabších kaskadérskych kúskoch, ktorím sa nedá takmer uveriť, kedže sú až také umelé :) No mne to nevadí, nesiaham po rebríčku kvality, ale pozerateľnosti, takže hodnotím veľmi kladne a to 4* ()

Aqualung

Další v řadě slušných akčních filmů s panem Cruisem, která v řadě nejspíše budou asi jeho pomníkem na delší čas.Jemné náznaky komedie tu byly taky a jen odlehčovaly onu opakující se snahu spasit svět.Budiž, tohle sem patří.Já se bavil slušně, dobře se na to kouká.Příjemná zábava. ()

Raccoon.city

Najlepšia scéna zo všetkých 6 videných Mission: Impossible bola na najvyššej budove Burdž chalífa v meste Dubaj v Spojených arabských emirátoch. ()

KR4T4S

Takhle si představuju dobrý AKČNÍ popcorn. I když se mi to zdálo dlouhé, ani minutu jsem se nenudil. Líbily se mi nejvíc ze sebe si utahující momenty, technické hračičky, přepadení auta, bitka mezi Léou a Paulou. Cruise zas dokázal, že na to ještě má. Bird zvládl režii velmi obstojně a přidal navrch několik výborných vychytávek. Užil jsem si i ty "arkádové" videoherní scény (zadávání kódů na vagón, tahanice o kufřík). Lepší než trojka to není, ale zaslouží si to slušných 70% ()

ZkuKol

Ethan se vrátil a to s plnou parádou! Tradičně předvádí šílené kousky ve vzduchu i na zemi, staví si nový team a občas se se Simonem snaží diváka i rozesmát (poměrně se jim daří). Fakt je, že zápletka je možná až příliš prostá a záporák je totálně odfláknutý a to jak pohnutkami, tak hereckým projevem (Nyqvist nepochopil, že už není novinář). Každopádně film funguje jako výborná teamovka, kde se plánuje i improvizuje se stylem a nadšením. Bird vypráví rychle a jasně, příště bych si jen nechal největší vrchol nakonec a méně pitval prvoplánové traumata hrdinů. Mě osobně mrzí jen malá účast Luthera - mám ho rád. Jinak jsem se skvěle bavil, držel palce, uhýbal kulkám i ranám a občas se i upřímně zasmál povedenému gagu. To nám mají filmy jako M:I přinést a proto ho považuji za povedený. V Moskvě někdo rozjel epický ohňostroj a Ethan i jeho team mají plné ruce práce s uhašením jeho bratříčků po celém světě... 80% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (viac)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Režisér Brad Bird se proslavil zejména svými animovanými filmy Železný obr nebo Úžasňákovi, má na kontě ale třeba i čtvrtou Mission: Impossible – Ghost Protocol či dnes již zapomenutý Tomorrowland.… (viac)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)