Jazero smrti

Steve vzal svoju priateľku Jenny na romantický víkend k jazeru Eden, aby ju v lone panenskej prírody požiadal o ruku a niekoľko dní spolu strávili v pokoji a samote. Miestna príroda pri zaplavenom lome však nie je až tak nedotknutá, ako sa zdá, a ani zamilovaný párik tu nie je sám. Prichádza partia pubertálnych výrastkov z neďalekej dediny, ktorých jedinou náplňou trávenia voľného času je vzájomná šikana, vandalstvo, násilie na slabších, týranie zvierat a drzé predvádzanie sa pred druhými. Tínedžerom sa nepáči, že na ich obľúbené miesto vnikli votrelci. Steve sa snaží s nimi vyjednávať, ale zbytočne. Nebezpečný kolotoč hrôzy sa rozkrúti vo chvíli, keď partička ukradne Stevovo auto a potýčka sa skončí smrťou psa jedného člena gangu. Skupinka na čele s psychopatickým mladíkom sa im rozhodne pomstiť spôsobom, ktorý sa vymyká ľudskému chápaniu. Rozpúta vražednú hru na mačku a myš, v ktorej sa napätie postupne vyhrotí až do extrémne brutálneho násilia a dvojica zaľúbencov musí doslova bojovať o holý život. Ale utiecť pred bandou nepríčetných tínedžerských násilníkov nebude také jednoduché. Bude to dokonca nemožné! (TV JOJ)

dormouse

Velmi brutální horror. I když se zdá, že má nějaké morální poselství, nikdo mne nepřesvědčí, že je správné, takové věci točit. Svět je takový, jaký jej vidíme a zobrazujeme. ()

jurasino

Dosti depresivní a intenzivní snímek z Británie. Né zrovna můj šálek kávy ale byl jsem zvědavý. A kupodivu jsem se dočkal docela slušného exploitationu v podání takových těch pověstných britských fracků. Ale snímek na mě působil až příliš negativně, temně a smutně, vybavil jsem si u toho třeba i CLOCKWORK ORANGE a musím říct že to nebyla zrovna nejštastnější volba filmu na večer když jsem měl tak štastný den :) ()

nylo

"Velice milý film, plný příjemných odrostlých dětí a jejich láskyplných rodičů, kterým ubližuje nesympatický pár, který se rozhodl roztahovat v jejich teritoriu. Opravdové navození rajsky reálných pocitů, vjemů a obrazů... Ač tato odrůda krásných filmů není na mé špici krásných a milých filmů, tento se opravdu nármně povedl a navodil atmosféru, kterou bych ROZHODNĚ CHTĚLA PROŽÍT!" ()

prezdivaka

Někdy mám pocit, že jsme každý koukali na jiný film. Ve filmu byla spousta špatných momentů ať už nelogičností či scénáristických berliček. Film je nenápadně posouván tak aby dospěl do finále přestože za normálních okolností by se tak nikdy nestalo. Naprosto souhlasím s larelay a nevím jestli se mám radovat, že nejsem tak slepý nebo být zklamán, že si tolik neužívám film, který se snaží avšak marně o realitu života. Měli byste se mrknout na britský film Pán much (1963). ()

Sasanka20

Tak tohle je síla, ale přežil jsem. Když si uvědomím, co jsem za poslední hodinu a půl viděl, docela mě překvapuje, že jsem film zhlédl až do samotného konce. Na druhou stranu jsem za to i rád, protože všechno to utrpení, hnus, krev a násilí nakonec ukázalo docela dost zajímavé vyústění, které mi bude ještě nějakou dobu ležet v hlavě. ()

oRi11

Po pročítání zdejších komentářů, jsem čekal daleko víc. Osobně si myslim že film je dost podobný snímku Ils/Them, který je daleko hororovější. Nepůsobilo to na mě uplně dojmem, že bych se strašně bál, spíš a to se filmu musí nechat, vás celou dobu udrží v napětí a nervově vás nenechá odpočinout. V některých chvílích by člověk nejradši dal hercům "facku", aby začali něco dělat a ne jen vyčkávali a schovávali se ve všem co je nápadné. Nakonec je vám ale líto, jak hlavní hrdinové dopadnou a donutí vás to nad dějem přemýšlet. Jako celek Eden Lake funguje a určitě stojí za zhlednutí. ()

Luff

Opravdu nevím, jak tento film ohodnotit. Mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu super výkon a děj, ale na druhou? Větší smolaře jsem neviděla! Vždyť to už ani není možný,aby měl někdo tolik smůly. Být mnou tak se hned na začátku na tý pláži sbalím a jedu do pryč. A navíc jsem ty odporný fakany vážně nemohla vystát. Postřílela bych je hned všechny naráz. ()

Honzeek95

Bezmoc, nenávist, do toho sem tam strach, i když ne tolik, jako bývá u hororů obvyklé. A do toho velice originální zakončení, které jsem teda neočekával, ale které se prostě musí ocenit. ()

Untentrauer

Problémy nastíněné na začátku filmu mi dokázali, že se takové věci nedějí jenom mě a ukázali mi, že nejlepší je si toho nevšímat a hledět si svého. Jenže já sem blbec a horká hlava…No nic chci jen složitě naznačit, že začátek filmu mi je velmi sympatický, stejně, jako hlavní dvojice Poirotovských herců. Reilly se v mém obraze dokonale vymanila a vybarvila z mé škatulky příliš “anglické” herečky. A tak tedy od prvních minut trýznivě čekám, kdy konečně dojde klaďákovi trpělivost vzhledem k mistrně nastíněným potencionálně konfliktním situacím, které každý z nás prostě musel zažít a které mi zásluhou všech zúčastněných totálně hýbají žlučí. Autorům se tak podle mě povedlo nejen zaujmout, ale i rovnou perfektně zatáhnout diváka do děje. Nakonec samozřejmě nějaká reakce nastane, ale přiznám se, že ne taková, jakou bych čekal - přišlo mi to docela nelogické (lézt někomu do baráku na základě opřených kol na trávníku) a popravdě mě to celkem zklamalo s ohledem na spoustu jiných možností. Takže jsem pak kvůli tomuto neuváženému, nesmyslnému a nelogickému činu s hrůzou sledoval, co bude dál. Naštěstí nic. Autoři to zase perfektně zvládli - navnadit, zaujmout a…nic, opět čekat na ten hlavní podnět. Jenže autoři měli úplně jiný plán, než jsem čekal a sice šlapat do naší dvojice co to jen jde. Od začátku jsme tedy svědky stupňující se bezdůvodné agresivitu a provokace ze stran adolescentů vůči našemu páru. Situace ovšem vygraduje nečekaným způsobem, který vyniká velkolepou drzostí, ale především svou agresivitou čímž nás dostane do fáze (krádež+smrt psa), která nelze řešit pouhou domluvou. Zde mě autoři opět překvapili protože z očekávaného dokázali udělat nečekané a naše dvojice se dostává do pozice, kdy jako první prolije krev! Pak už jen následuje spirála událostí,  které nejdou vzít zpět. Zde začíná druhá fáze, která film promění na drsnou, nechutnou a opravdu velmi brutální hru o přežití. Film zachycuje zoufalost a urputnost se kterou se naše dvojice a později pouze Jenny snaží přežít! Mistrně zachycená proměna učitelky dokonale kontrastuje se začátkem filmu nad kterým šlo nevědomky kroutit hlavou. Proměnou, nebo spíš procitnutím si nakonec projdou téměř všichni až na uzurpátorského tyrana a vůdce gangu. Na úplný konec si autoři nechali své poslední velmi škodolibé překvapení, které vám na klidu rozhodně nepřidá. Konec vás donutí minimálně k zamyšlení. Jsou to ještě děti… ()

1945

Poučné, protože opatrnosti není nikdy dost. Dnešní svět nemusí být vždy tak mírumilovný, jak se někomu může zdát. Dostatečně reálné, protože zde nenajdeme žádné trapné chyby, kterých je v každém filmu až moc. Dojemné a netradiční , protože do postav Jenny a Steva se každý při sledování filmu určitým způsobem vžije. Konec filmu překvapí a donutí k zamyšlení ()

Kopin

Eden Lake je vcelku brutální podívaná. Ale aby na člověka opravdu zapůsobila, musí soucítit s těmi terorizovanými a ubližovanými. V mém případě k tomu nedošlo. Sice mi ten mladý pár ze začátku připadal docela sympatický, moje sympatie ale ztratili velice záhy, a to už při prvním setkání s bandou vypatlaných pubescentů. Nedokážu se vžít do situace někoho kdo má páteř z pudingu. Nemohl jsem si pomoct, ale pořád se mi v mysli honila hláška z Červeného Trpaslíka "Odpusť bratře, že jsem ti zakrvácel nůž. Když dovolíš, seženu ti nový". Uznejte že po tomhle už jsem ten film nemohl brát vážně :-) ()

colapso

Tak tehle film,mě zasáhl dost hluboko.Tohle je o současné generaci,podané s takouvou realističností,že představa,že se to může stát klidně i mě,mě opravdu děsí. ()

berry.77

Tak tohle je pořádná dávka psycha,které malinko kazí některé momenty co by se asi nepovedlo za pár sekund,ale to dodává napětí tak stále zůstanu na 5*. ()

Mírouš

Viděl jsem víc filmů s podobným slasher tématem, ale tohle bylo fakt hustý, nečekal jsem, že to bude takovej masakr na nervy. Scéna z boudy, jak se snaží ošetřit rány a zastavit krvácení mi trochu připadala jako z Vojína Ryana, ale ke zbytku filmu nemám co dodat. Vyjjížďka zamilované dvojice k jezeru se pro ně změnila v brutální peklo... Partička znuděných spratků, v čele s bestiálním, manipulátorským parchantem z asociální rodiny, Brettem, si z nich udělají štvanou kořist. Hodně dlouho jsem se do filmu nevžil, jako do tohohle. Měl jsem sto chutí popadnout nějakej krumpáč, a skrz monitor ho jebnout Brettovi přímo do palice !!! Tak mě ten děj vtáhnul...K závěru filmu snad není ani co dodat, dochází mi síly i nervy. A teď si jdu dát nějakou silnou kořalku, abych se uklidnil... ()

sona123

Uf! No to bylo drsné, nechutné, drastické...krev prýští na všechny strany, napětí by se dalo krájet. A když už to vypadá na záchranu...Tak zvažuji, zda-li tu naplánovanou letní stanovačku nezruším...Po něčem takovém se rozhodně nedá spát, když, tak doporučuji podívat se odpoledne. Ale jinak rozhodně horor, nebo spíš thriller jak má být, zívat určitě nebudete. ()

Martin_W

Se zděšením jsem tenhle film dokoukal a musím říct.. Tohle bylo něco! Dějová linka je samozřejme jedna z těch "opotřebovanějších", ale to provedení bylo.. Nepopsatelně zděšující. Nebyla ani jedna scéna ve které bych se bál a i přesto tenhle snímek ve mě něco zanechal.. Nezapomenu na něj a hlavně budu dále doporučovat. 93% ()

mazadlo

Tak tohle by šlo , nečekané útrpné pronásledování po lesích s velmi povedeným závěrem ke kterému se dostáváte po příslušné gradaci a utrpení. Takové filmy mám rád a nebýt jedné scény která mi tam trochu neseděla dal bych těch hvězd i pět. ()