Jazero smrti

Steve vzal svoju priateľku Jenny na romantický víkend k jazeru Eden, aby ju v lone panenskej prírody požiadal o ruku a niekoľko dní spolu strávili v pokoji a samote. Miestna príroda pri zaplavenom lome však nie je až tak nedotknutá, ako sa zdá, a ani zamilovaný párik tu nie je sám. Prichádza partia pubertálnych výrastkov z neďalekej dediny, ktorých jedinou náplňou trávenia voľného času je vzájomná šikana, vandalstvo, násilie na slabších, týranie zvierat a drzé predvádzanie sa pred druhými. Tínedžerom sa nepáči, že na ich obľúbené miesto vnikli votrelci. Steve sa snaží s nimi vyjednávať, ale zbytočne. Nebezpečný kolotoč hrôzy sa rozkrúti vo chvíli, keď partička ukradne Stevovo auto a potýčka sa skončí smrťou psa jedného člena gangu. Skupinka na čele s psychopatickým mladíkom sa im rozhodne pomstiť spôsobom, ktorý sa vymyká ľudskému chápaniu. Rozpúta vražednú hru na mačku a myš, v ktorej sa napätie postupne vyhrotí až do extrémne brutálneho násilia a dvojica zaľúbencov musí doslova bojovať o holý život. Ale utiecť pred bandou nepríčetných tínedžerských násilníkov nebude také jednoduché. Bude to dokonca nemožné! (TV JOJ)

Wann

Velice nápaditý a originální thriller. Někdy opravdu morbidní a ta představa, že parta malejch fakanů je schopna udělat tohle... poklona. Rozhodně hororvá bomba roku 2008! ()

Eventyrer

Skutočne?! Človek sa kuká celých 91 minút na to, ako statného chlapa mučí partia pubertiakov a SPOJLER ani sa nedočkáme odplaty tím zasranom! ale ten koniec ma dorazil. nespravodlivosti v živote mám vždy o 19:00 v televízii a nepotrebujem sa na to pozerať ešte aj vo filme, ktorý som si ja hlúpa sama vybrala. Keby to nemalo taký debilne neobyčajný záver, tak by to bol ničím zaujímavý a priemerný filmík o psychopatoch a obetiach. Aby som nezabudla. Na to, že Fassbenderovi ten malý hajzlík porezal vnútro huby nožom, rozprával jedna radosť. ()

Arutha8

Jednoznačné plus lze spatřovat ve vysoké míře autenticity, události opravdu napovídají, že tohle by se mohlo stát vlastně každému. Nejpůsobivější je podle mě úplný závěr filmu, který setře veškeré zbytky naděje - tam se naštěstí filmaři vyhnuli jakémukoliv klišé, naopak vedou diváky k zamyšlení. Co mi naopak kazilo zážitek je až nesmyslné množství náhod. Pokud by se ve filmu angažovaly zombie a hromady oživlého slizu, tak je to asi jedno, ale pokud se film tváří tak realisticky, pak není přípustné, aby se na ploše velikého lesa setkávaly různé prchající postavy co pět minut. Podobně jakákoliv osoba, která se nachomýtne v ději, prostě nemůže být jen někdo třetí, ale musí být spjatá s některou z postav a vést k dalším komplikacím. Škoda. Ale za ten závěr a atmosféru klobouk dolů. ()

neo93

Brutálně natočený spíše thriller než horor. Ikdyž ani ne v půlce filmu to začíná být opravdový horor, peklo pro ústřední pár. Měli dát na radu navigace, která říká:"hned jak to bude možné otočte se. Přijemná dvojice, které jsem fandil a na druhé straně partička mladých nevychovaných děcek s násilnickým vůdcem. NIkdy by mě nenapadlo, že by tato skupinka zajde tak daleko. Velmi realistický a věrohodný příběh, který by se shodou okolností mohl stát opravdu každému. Ano je tu hodně náhod, některé mi přišly až moc okaté a nesmyslné, ale i přesto jsem to bral tak, jak mi to autoři naservírovali. Nic to nemění na tom, že tento film je výborný a tak skutečný až z toho mrazí. ()

BDMarty007

Z čistě filmařského hlediska je to jistě kvalitní, nicméně bych byl raději, kdybych to nikdy neviděl. Neuvěřitelně kruté, chvílemi mi to přišlo už vysloveně zvrácené, samoúčelná krutost. Autor by měl myslím konzultovat s odborníky. Ač kvalitní film, zároveň jedna z nejhnusnějších věcí co jsem kdy viděl. Nikomu bych to nedoporučoval. ()

einar

Pomerne klasický začiatok , kde sa nevinný párik dostane do konfliktu s bandou miestnych redneckov avšak ďalej je pár žánrových prekvapení vrátane netradičných brutálnych scén ktoré však nie sú samoúčelné. Koniec ľahko predvídateľný 4,5 hviezdičiek. ()

1985lula

Niektorých ľudí mali radšej rodičia utrieť do plachty! A rodičov takých malých hajzlíkov postaviť k múru a bez milosti odstreliť. Uvítala som, že viac ako s krvou sa tu pracuje s atmosférou, ktorá postupne hustla, až prepukla v záverečnú totálnu beznádej. ()

Likan7

Na první pohled působí Jezero smrti jako neoriginální horor plný klišé, má v sobě ale překvapivě tolik brutality a napětí, že budete koukat a ani nedutat. Některé scény jsou dost překvapující i na klasické horory (každý si píchne, upálení), film funguje ale i bez nich. Boj mladého páru s partou grázlů kterým šéfuje totální magor je napínavý od první konfrontace až po závěrečnou pasáž v domě. Je ale o to větší škoda, že je film prakticky postavený na někdy až neuvěřitelné hromadě náhod a někdy dost přehnanému chování postav. Od Fassbenderera a jeho návštěvě v domě, až po neschopnost utéct v obrovským lese. ()

Nix

Tohle byla brutalita. Příběh je jednoduchý, ale když narazíte na mladistvé v Británii, tak bych fakt zdrhal. Hodně silný zážitek. ()

samkko

V rámci žánru, byť ho nemám tak nakoukaný, jsem přesvědčen, že se jedná o něco famózního. Gore, herecké výkony a  tíživý závěr.. To vše šlape jako hodinky. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Teraz som to dopozeral druhý krát v živote a stále nechápem, čo na tomto filme ľudia vidia? Ako fajn herecké výkony, hudba ale ten príbeh mi príde ako zo seriálu Odložené Prípady, lenže je to natiahnuté a spracované snáď tým najnudnejším spôsobom akým sa dá. Keby to vzali aspoň ako krimi horor ako je napríklad spravený film Sedem ale nie zoberú to ako film o nasraných deckách, ktoré nevedia, čo zo sebou super... Film môžem odporučiť iba v prípade ak nemáte, čo pozerať a ako využiť čas. Celkové hodnotenie za mňa je 45%. Bohužiaľ. ()

SunWuKung

Tak realne a uveritelne . . Dva roky som robil v anglicku a musim konstatovat ze v kazdom z tychto mladikov som videl anglickeho teenagera. Klobuk dole. Film ktory ma "prispendlil" do kresla a drzal v napati az do sameho zaveru. Trochu skoda toho predvidatelneho konca, ktory bol ale na druhej strane nevyhnutny aby bola pointa a pribeh dopovedany. Vrelo odporucam. Odkaz ktory nam tvorcovia zdeluju mi nedava na vyber pri mojom hodnoteni. Jasna 5 ()

Lichty

James Watkins poprvé stojí jen na svých nohách a pokládá světu otázku, kam až daleko může zajít současný trend vlastnoručních videí, posílaných mládežníky na internet. Na můj vkus se sice moc dlouho rozhoupává, ale od třicáté minuty se spustí tak čistá thrillerová paráda, že nezbývá nic jiného, než si užívat vypointované scény a těšit se na konec, který výborně funguje i díky bezchybným hereckým výkonům. Stačilo málo, a skutečně jsme tu měli hororový "EDEN". ()

Marty7CZ

Velmi drsné,velmi zmrazující. Pár chyb v chování některých postav se najde, ale jinak sem měl po zkončení pěkně sucho v hrdle... doporučuju!! ()

Galliano

Eden Lake je velmi drsný thriller, kde sa tentoraz nestretávame s typickým hororovým maniakom naháňajúcim hrôzu len pri pohlade na ňom, ale obyčajne neobyčajnou partiou anglánskych detí, čo si myslia, že na ich domácej pôde môžu všetko. Rast dnešnej mládeže je rovnako rýchly ako napredovanie techniky a vedy. Zvlášt ostrovy sú asi najšpecifickejšie ohladom brutality a násilia, ktoré majú vrodené už odpradávna, či to boli škoti alebo v 20.storočí rowdies. Tento národ má v krvi boj a patriotizmus celé stáročia a to, že by si takáto skupinka mohla vyšliapnut na nevinný párik sa mi vôbec nezdá nereálne, ale naopak môže sa to stat kedykolvek, pretože som podobných výrastkov zažil na vlastnej koži, ked som pracoval na Ostrovoch a kvôli hodenej cigarete na zem k nám prišli zabúchat na okno a vytiahli na nás nože s teleskopmi. No a podla mna si Eli Roth pomýlil krajinu, ked točil svoj stupídny Hostel. ()

mirak2

Toto vam pripadalo blizke realite? alebo aspon blizko k hororu? si robite srandu asi...takuto blbost som uz davno nevidel. a porovnavaniu s American Crime tiez nerozumiem..aj keby som bol neviem aky pacifista tak sa nenecham buzerovat od takychto spratkov. 40% ()