Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

james11

Je pěkný, když vznikne nějakej sci-fi hlubokomysnej film, ale pokud se scénáristi v tý hluboký myšlence sami zamotají, film to dost zkazí. To, proč nemohli ty oběti zabíjet v budoucnu a posílat jen těla, nebo proč bylo tak složitý zbavit se tam mrtvýho těla, když podle tý ukázky budoucnosti, to tak nevypadalo, by nebylo to nejhorší. Nad tím proč nemůžou někoho rovnou zabít a musejí nejdřív zabít jeho starší já, ale řezat všechno kolem můžou (ne to vůbec nezmění nijak budoucnosti jestli by byl zdravej nebo kompletně bez končetin), radši taky řešit nijak nebudu. Ale to a především to, co scénáristům uniklo bylo, že v budoucnosti, ve které žil Bruce, na začátku sám sebe zastřelil bez problémů, takže se ani rainmaker nemohl potkat s jeho starším já a přijít tak o matku a "zešílet". Do té budoucnosti se musel dostat bez jeho zásahu. Tudíž to, že se na konci obětoval, bylo vlastně úplně k ničemu.... Přes to všechno (a to jsem ani nenapsal, co všechno na tom bylo " špatně") dávám 60%. ()

shinlove

Jsem někde mezi 4-5 hvězdičkama. Povedené sci-fi. Myslím, že Rian Johnson, pro mě naprosto neznámý režisér, má velkou budoucnost. Už se těším, až shlédnu všechny díly Perníkového táty. Už se těším, až to uvidím podruhé ;) 4* ()

zeromen

Nevím co si mám myslet, od filmu jsem čekal trochu víc i od děje i od herců no prostě od všeho. Ale jinak to docela ušlo, akorát my tam moc neseděl Willis. 4* musí stačit. :-) ()

Tomik9

Když jsem si četl obsah filmu na csfd.cz tak jsem si říkal že je to velmi zajímavé téma a že se musím na ten film hned podívat. Od filmu se přiznávám očekával trochu více. Nejvíc mě zklamalo jakým způsobem byli zabíjeni oběti z budoucnosti, až komické mi to přišlo jak Looper jen čekal až se obět objeví a on ji na předem jasném místě zabije. Naopak se mi velmi líbila "smyčka" to bylo geniální. Na konci filmu když kdy má dojít k rozuzlení tak je těžké označit "dobrého hrdinu" protože každý má svůj důvod proč by měl přežít. Dávám čtyři hvězdy k té páté mi něco chybí, ale určitě to nebyla ztráta času se na tento film podívat. ()

Parsek

Jestli ta ztrata dechu v druhe polovine je jen proto, aby konec byl o to duraznejsi a nalehavejsi, tak to beru. No a videl bych ve scenari urcity naznak pro "dvojku" ;-) ()

montel

Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří mají jednoduchý úkol. Počkají na vybraném, tichém místě se zbraní v ruce a počkají, až k nim stroj času dopraví z budoucnosti zakuklenou, svázanou oběť, kterou bez váhání popraví. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je jedním z nejlepších looperů, ale jakmile se před ním objeví další oběť tentokrát však bez kukly na hlavě, pozná v ní sám sebe o několik let staršího. Z tohoto důvodu svou oběť nezabije a poruší tak jak kodex zabijáka. Okamžitě je po něm i po jeho starším já vyhlášeno pátrání s úkolem oba terče zlikvidovat. Zatímco starší Joe (Bruce Willis) chce změnit minulost a vyhledává muže, který zavinil to, že se ocitl v minulosti, současný Joe mu v tom chce zabránit, aniž by věděl jaký koloběh událostí, to vše může zapříčinit...Nejdříve začnu u toho co se mi na Looperovi líbilo. Příběh sice vypadá zamotaně a složitě, pokud jej ale budete pečlivě sledovat, určitě budete nadšeni. Tvůrci se dle mého názoru nechali trochu inspirovat Terminátorem a 12 opicemi. Je to takový trošičku mišmaš, ale udělali to hodně dobře. Nejvíce cool je ale zhruba poslední půl hodina, která mě teda doslova roztrhla vejpůl. Co mě zklamalo je výběr herců, kteří hrají bez charisma. Levitt je nesympatický a přál sem mu kulku do hlavy už v půlce filmu, Willis na takovouto roli už nestíhal fyzicky a i když potřebovali mít postavu staršího Joea, Willis to být neměl. No ale ani záporné postavy, nejsou zvoleny ideálně, nevím jestli neměli už vyplýtvaný rozpočet, ale tady se to taky dalo řešit jistě jinak. Ale jinak je to film, který když dočučíte do konce, jistě vás nijak nezklame. 60% ()

marekm030

Formálne - akčný sci-fi thriller, ale vnútri skvelá dráma a áno, aj love-story ... Láska a strach ako dva najväčšie (jediné podstatné?) motivátory akéhokoľvek ľudského snaženia. Katarzia. (Netreba riešiť paradoxy a nelogickosti cestovania v čase, keďže čas neexistuje. Žiadne čo by bolo keby ... Čo je treba riešiť, sú: výborný scenár, skvelé dialógy, uveriteľnosť motívov konania postáv a ich vývoj, výborné svetlo, dosť dobrá hudba, a hlavne vynikajúce herecké výkony prakticky všetkých zúčastnených). Prekvapivo slabé hodnotenie tu, na csfd.cz ... ()

medveed

Je složité natočit film, kde je ústředním tématem cestování v čase tak, aby bylo vše srozumitelné a dávalo divákovi smysl. U „Loopera“ jsem s tím měl někdy problém a vybrané pasáže příběhu by asi vyžadovaly více zhlédnutí. Celkově film stojí za vidění už kvůli hereckému obsazení. 70% ()

Giordi

První půlka je zábavná, druhá mě ale nebavila. Ztratí to tempo. *SPOILER* Cestování v čase s sebou vždycky nese paradoxy. Tady jejich vysvětlení film nevěnuje vůbec žádnou pozornost. Například nechápu, proč je tim strojem času neposílají rovnou mrtvý a musí je zabíjet až v minulosti, kam je posílají! Potom jsem nepochopil, proč rovnou nezabili toho mladýho a šli nejdřív po starým (viz ''chyťte ho, chci ho živého'', aby jej mohl použít jako návnadu pro starého). Farma je už docela nuda. Pokud opomenu tyhle trhliny, je to celkem slušnej nízkorozpočtovej film. ()

aarber

Film, který musí tak urputně vysvětlovat sám sebe a přitom je tak předvídatelný, je jako bicykl, který si zakoupíte, abyste ho mohli nosit na zádech v batohu. ()

Harris777

Film o kterém jsem dřív než jsem ho viděl nic nevěděl a to možná bylo to pravé. Film mě překvapil a určitě zaslouží zhlédnutí. Spojení Bruce Willise a Joseph Gordon-Levitt je velmi dobře vybrané a též výborně klape na filmovém plátně. K tomu všemu jím výborně sekunduje Emily Blunt. Za mě krásných 8/10. ()

90125

Akcak, co sa snazi schovat do skatulky sci-fi. Bohuzial pribeh vyuzivajuci tzv. paradox casu je len podpriemerny a len tazko drzi pohromade. Je zbytocne neprehladny a zlozity. Odcestujem do minulosti, zmenim udalosti a tym zmenim pritomnost. Vychadzajuc z tejto klasickej Wellsovskej premisy, sa cela zapletka predostreta v uvode, zda byt pekne hlupa. Keby som mal funkcny casostroj a chcel niekoho nechat zmiznut, rovno by som ho poslal do nejakeho casoveho pekla. Naco by mi bol komplikovany biznis s Loopermi. A ked uz teda Looperi, preco nechavat ich zabit sa samymi sebami (ach ta gramatika) ? Omnoho istejsie by bolo keby ich zabil niekto druhy. Okrem toho samovrazdou hlavneho hrdinu na konci sa meni uplne vsetko co sa doteraz v pribehu stalo a tym padom sa to ani nemoze skoncit tak, ako sa to skoncilo.... HE ! No ano, to bol asi spoiler. Nuz, mne neostava ine, len dalej snivat o dobrom, inteligentnom sci-fi filme. 53 % ()

Mr.Lordi

Svižné, rychlé, nápadité. Film se ze začátku tváří jako mapující jednu dějovou lini, která ale záhy přeroste do jiné. Celkově musím říct, že po přečtení některých komentářů jsem si raději obrázek nedělal a raději film shlédl. Ostatní nechám na Vás. 90% ()

SantaCruz

Souhlas Enšpígl:Film se snaží bejt chytrej jak Klausova prdel, ale moc mu to nejde. Je to toporný, mdlý, vyumělkovaný, cílený, špatně odehraný. ()

8SCARFace8

Ako som sa bál, dôjde aj k pár problémom v príbehu z dôvodu časových paradoxov, no všetko je len teória, takže nič nemôže byť istota. Filmy o cestovaní v čase ma vždy lákajú, ale musia mať aj zaujímavé, presvedčivé vysvetlenie fungovania, motiváciu postav, celkové univerzum v ktorom sa odohráva. A to Looper splnil. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)