Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Alojs

První půlhodina skvělá, plná nápadů a očekávání z minut následujících... Pak se ovšem dostává ke slovu rozhráraný kočkopes, který servíruje kolísavé tempo, ploché postavy, nulovou dávku emocí a TO, co považuji ve filmech o cestování v čase za nejzásadnější - věrohodný motiv, následnou motivaci a závěrečné zacyklení, případně šokující přestřižení cyklícího se celku. Škoda... dlouho jsem si tento "zdánlivý majstrštyk za pár šupů" odkládal na krušné chvíle... v domnění, že nemine mé náročné libido. Lepší tři hvězdy. Za úvod, za Levitta a sexy Emily Blunt. ()

JohnZ87

Takové zvláštní komorní sci-fi, které mi svým pojetím trochu připomělo Repo Mena nebo Vyměřený čas. Divák v podstatě pořádně neví, na čí stranu se vlastně přiklonit, všichni konají v zájmu dobra (vlastního, ale i cizího), leckdy i špatné věci. Zajímavá práce s časovými paradoxy a trochu nečekané řešení "uzavření smyčky". 70% ()

TaNya_

Několikrát sem se už snažila zápletku tohohle filmu vysvětlit, teď už prostě jenom říkám: ''Koukněte se na to, protože kdybych vám to vykládala, stejně to nepochopíte!'' :D A přitom to zas tak složitý není. Jako pár nelogičností se tam najde, ale v jakým filmu z budoucnosti ne? Oba herce mám ráda a myslím, že jim role staršího a mladšího já sedla. Co mi vadilo, tak asi Emily Blunt, ale to byl snad jedinej zádrhel. Jinak to naprosto splnilo moje očekávání.. ()

Shitonit

Klasická Willisovina. Dědek dokazuje, že má ještě pořádnou páru. Přes trochu přezašmodrchanej začátek, jsem se z toho naštěstí rozkoukal, někde v půlce jsem začal chápat děj, a pak už jen stačilo hupnout na vlnu, a nechat se unášet mezi mrtvolama. Toho malýho zmrda bych v jednu chvíli nakopal do prdele za to, jak ječel, ale nakonec ..když se do toho vetřel ten hepáč.. jsem mu odpustil, a nechal ho v klidu dožít jeho telekinezistickou budoucnost. Podtrženo - sečteno = vcelku dobrej film, s příjemným vetřelstvem a proklatě rychlým dějem. ()

Alan_Shearer

Člověk si tak leží s angínou doma, venku mrzne a padá sníh, zkouškové období v plném proudu, a tak doufá, že si udělá malou radost, zhulí se a pustí si pěknej film. Bohužel, ten kokot si pustil Loopera. Tupá nuda s řadou chyb, hustou polokrávou ochranářskou matkou, píčusem ďábelskym synem, zabijákem Levittem (kolikrát jsem nechápal jeho chování) a jeho starší podobou v podání Bruce, mě fakt moc netankovalo. Vadil mi princip fungování zabijáků a cestování v čase. Absence sofistikovanějšího scénáře sráži film dolů. Pár scén bylo dobrejch, ale tím se to nezachrání. Looper na mě působil jak nepovedená adaptace na několik předchozích sci-fi. 45% objektivně, kvůli mrduchtivý Emily v košilce 50%. ()

MAAUZ

Příběh byl promakanej do poslední minuty, a na to režisér sázel, což se mu povedlo. Protože efekty byly 100 let za opicema. Bruce byl takovej správnej drsňák, zatímco Gordon-Levitt na mě působil jako metrouš s namalovanejma řasama. Trombony, lítající motorky, celkově atmosféra a zabarvení prostředí se mi líbily a vypadaly jako z blízké budoucnosti. Čili né nic přehnanýho a nesmyslnýho. Nejvíc mě dostalo uzavření loopu a scéna, kdy Seth z budoucnosti postupně ztrácel končetiny, až se nakonec dostal k budově, kde mučili Setha - současnýho loopera. Konec filmu mě také překvapil! Celá ta vize do budoucna o Rainmakerovi je prostě mega přísná, když si Joe uvědomí, že pokud kvůli chamtivosti zabije matku dítěte, tak nastane tenhle nesmyslnej LOOP, a proto zastřelí sebe. ()

tynuska37

Film, který chtěl být tak moc chytrý, až přechytračil sám sebe. Nápad dobrý, ale ten koncept cestování v čase je tu na prd. A pokud chtějí tvůrci právě na tomhle na prd konceptu stavět všechnu tu zmíněnou chytrost, no tak to je potom úplně ultimátně na prd. Jedna hvězda za nápad a druhá za to, že mám ráda Emily a Josepha. Zbytek ve výsledku nedává smysl. ()

J.e.r.e.c

Začátek vypadá zajímavě, ale postupně se to začne ubírat podivnými cestami, rozdvojovat do úplně jiného filmu a končit skoro jako fraška, která se snaží být tak strašně vážná a osudová, až jsem z toho ve finále vyprskl smíchy. Nepomáhá mizerný facelift ksichtu J.G-Levitta, ani už fakt otravný Willis. Paradox cestování časem totálně nezvládnutý a v důsledku naprosto nesmyslný. Návrat do minulosti za účelem její změny sice nedává smysl nikdy, ale dobré filmy, jako třeba Terminátor, to dokáží zamaskovat tím božím okolo. Ale tady je okolo jen pole s cukrovou třtinou a jedna fešná farmářka Emily už to fakt nezachrání... 65 % ()

Najt

Hodně zajímavý scifi akčnák. Cestování časem je téma, který mě prostě baví, ale musí být dobře udělané a tady se mi to líbilo. V podstatě od začátku do konce jsem se bavil. Škoda ze Emily nezahrála dřív. Film je navíc zvláštní a neobvyklý a při sledování jsem měl pocit, že jsem ještě nic podobného neviděl. Nejlepší části byly stejně až na farmě. Škoda jen, že to skončilo sice tou nejdrsnější ale zároveň nejjednodušší variantou. ()

vieriX

Film je rozhodně určen pro kapánek náročnějšího diváka pokud chcete vidět jen akci tak zapomeňte úplně takhle to nefunguje. I když akce tu je tak jí není zase až tak mnoho spíš se zaměřuje na psychiku a vyprávění příběhu. Platí tou přesně ten poměr za málo peněz hodně muziky. Herecké výkony jsou ty nesmírně kvalitní a to mluvím o všech hlavních postavách. ()

Kellerman

Neřekl bych,že z každého povedeného a hezky dotaženého sci-fi se hned musí dělat další žánrová klasika a Looper to v mých očích docela ublížilo,protože očekávání byla zkrátka vyšponována asi až příliš.I tak mi ale Rian Johnson udělal velkou radost střídmou a uměřenou žánrovou prací,která svůj koncept uspokojivě využívá při skladbě příběhu a nedělá z něj jen efektní příběhovou berličku.Vždycky mi dělá radost,když v dnešní době předražených CGI Total Recallů,Johnů Carterů a podobných věcí vidím,že existují tvůrci schopní předat divákům kvalitní film za uspokojivě nízkou částku,který nepůsobí lacině a navíc si může dovolit být odvážnější a ve všech směrech originálnější než blockbusterová konkurence.Looper možná nakonec nemá tolik té přidané hodnoty,která dělá z kvalitních sci-fi ty nezapomenutelné,ale pořád je to podívaná,která dělá filmovému fanouškovi radost v mnoha směrech.A předvedla po delší době zase Bruce Willise ne hrajícího na nájem.Což se taky počítá. ()

Asdas

Celkom podarená žánrovka , zabalená do veľmi dobrého scenára s dobrými hercami a zvláštnou atmosférou , ktorá je ťažko opísateľná. Mínusom filmu je ale jeho rozpočet a v strede filmu sa to ukazuje v plnej kráse , keď dej spomalí tempo . ()

GoustDog

Dost jsem se na Loopera těšil, ale v kině jsem vystřízlivěl. Chápu, že s rozpočtem 30 mega se velkolepá sci-fi natočit nedá, ale to já ani nepotřebuji. Těšil jsem se právě na komornější, ale zato chytrou a stylovou podívanou. Do jisté míry se to povedlo, ale dopadlo by to mnohem lépe, kdyby právě tvůrci nelačnili z výše uvedeného rozpočtu natočit všestranný a komplexní epos - zejména prostředí, kde se film odehrává, je tak většinou krapet sterilní. Vznikl jakýsi mix filmů Scanners a Terminátor, který je lehce překombinovaný a některé scény vyznívají až nechtěně vtipně. Věřím ale, že do budoucna se od Riana Johnosona můžeme těšit na něco velkého. ()

Fenris 13

Objektivně velmi dobrý film, opakované shlédnutí ale nijak neláká, je to příliš drsné.....budoucnost je tady nepěkná mrcha a Bruceovo řešení je....opravdu příliš drsné. ()

kiros179

Více méně originální sci-fi, které není až tak vypilované (např. jako Počátek), místy tak trochu nedává smysl, ale na druhou stranu to určitě není nuda. Vizuál malinko trpí (nízkým) rozpočtem, //SPOILER naopak mě dostal Joseph Gordon-Levitt, který se opravdu snaží svoji mimiku mít co nejblíže svému o 30 let staršímu já - tedy Bruci Willisovi (kdo tady na Josepha nadává, musí být úplně slepý)SPOILER konec// Jako fanoušek scf-fi vidím tu něco od Dicka, jinde zase Asimova viz. Cid - to je přeci malej Mezek z Nadace jak když biče mrská :) Obsazení mě opravdu potešilo, Levitt- Willis - Blunt a dokonce i malý Pierce Gagnon (Cid) hrají výborně. Určitě stojí za to vidět v kině a k tomu ještě scéna s Brucem kde kosí nepřátele jak trávu se "sapiky" obouruč jako bonus, bring it on! Není to nejlepší sci-fi roku, ale určitě patří k těm vydařeným. 80% ()

Vykuk

Dobrý nápad, dobré obsazení, všechno spackáno v druhé polovině filmu. Taky ta létající motorka, to mělo být jako co?? Buď udělám futuro svět nebo tam takové kraviny necpu. První polovina baví, pak se to neskutečně táhne, klidně bych 30 minut ufiknul, na farmě fakt opruz. Konec sotva utiší divákův hlad po hlubším smyslu celého filmu. Chvíli jsem ještě koukal na titulky a čekal na nějaký malinký dovětek... a ono nic. Celkově zklamání, chvílemi jsem měl nutkání utéct z kina, což se mi snad ještě nestalo. Ale objektivně ty 3 hvězdy řekněme, by si to zasloužilo. ()

borohub

Je pravda, že jsem na tento film z velké části šel kvůli Brucovi, ovšem ten se tam vyskytoval oproti J.G.Levittovi docela zřídka. Každopádně to Levitt docela dobře zvádl, ikdyž je pravda, že tento film se musí vidět asi vícekrát aby se pochopil. Neřeším různé klišé při cestování časem protože žánr je sci-fi a tam se podobné věci mohou dovolit. Krásných 4 hvězd - 5 nedávám z důvodu mnoha zbytečných scén.. ()

McMastamind

Minutu po konci promítání mi bylo všechno jasné. O další půl hodinku později po konzultaci s přáteli, kteří byli v kině se mnou jsem v tom měl perfektní maglajs. Nebo jsem sám, kdo pochopil (a teď pozor, spoiler), že ten malý klučina, Willis i Levitt jsou jedna a ta samá postava? Mám pocit, že to z příběhu vyplynulo.. Ani konec by nedával smysl, kdyby tomu tak nebylo.. Nebo nemám pravdu? Čím více o Looperovi přemýšlím, tám více mi to zamotává hlavu. Byla to zplácanina, nebo perfektně promyšlený příběh? Asi nejspíš něco od obou. Rozhodně se ale vyplatí vidět. Už jenom kvůli hereckým výkonům. A já si kvůli vysvětlení promítání zopakuji nebo se kouknu na fan weby. EDIT 29. 10. 2012: Po pár dnech mi dochází, že je tahle verze naprostá píčovina. Ale bylo by to zajímavé, ne snad? :) ()

PAVLIS

Ano, logika děje hapruje a závěrečné rozuzlení má hloubku vyschlého jezera. Nejen proto si za rok asi na Loopera moc lidí nevzpomene. To vše mi došlo ale až později. Samotné sledování jsem si užíval. Ať už díky několika infarktovým scénám, syrové akci, svižně ubíhajícímu ději nebo Emily Blunt (lovískuju). Také velké plátno tomu všemu vyloženě slušelo. Je evidentní, že pro užití si tohoto filmu je potřeba méně bystrý jedinec se slabostí pro Emily Blunt:-) ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)