Honba na čarodejnice

• Slovensko Hon na čarodejnice (viac)

Výpravný film rozpráva príbeh hrdinského križiaka Behmana (Nicolas Cage) a jeho najbližšieho priateľa Felsona (Ron Perlman). Po desaťročiach boja sa vracajú do vlasti, ktorú nachádzajú zdevastovanou morom. Cirkevní hodnostári sú presvedčení, že za katastrofu je zodpovedné dievča obvinená z čarodejníctva, a preto dvojica hrdinov dostane rozkaz, aby ju dopravili do vzdialeného kláštora. Tu sa má údajná čarodejnica podrobiť prastarému rituálu vyháňania diabla. Vydávajú sa teda na strastiplnú cestu, ktorá je skúškou ich síl a guráže a počas nej tiež odhalí dievčaťa temné tajomstvo ... (TV Markíza)

Laxik

Patos, patos, kam se podíváš! Hodnotit to objektivně, použil bych slovo sračka. Ale, nevím ani proč, mě tahle krávovina bavila. A dokonce jsem ani správně neodhadnul, kdo umře a kdo přežije, i když jen těsně. ()

Ellmariachi

Fantasy mám rád a Nic Cage mě většinou nijak nevadí. Že je to dnes už herec béčkového ražení jsem si zvykl. Začnu zápory. Film tak trošku smrdí nedostatkem peněz. Dokáže to ale docela maskovat. Bohužel v pár případech je to vidět trošku víc. Záporem v mých očích je i hlavní pointa. Proč si to vlastně ďáblík zařídil tak složitě do dneška nechápu. Možná mi něco uniklo. Klady jsou ale určitě děj, který mě osobně držel v napětí a první polovinu respektive asi druhou třetinu jsem vážně nevěděl na čem jsem. Což má u mě vždy plusové body. Finále je prostě v ranku béček a nevadí mi. Znovu se vrátím k pointě. Kdyby byla lépe vysvětlená byla by v kladech. Každopádně já se bavil a tu 4tou dám. 70 procent za dospělou fantasy. ()

JJ.Gibson

Hon na čarodějnice je dobrý film! Je tu hodně porovnávám se Solomonem Kainem, což je fajn, protože Solomon Kane je také dobrá podívaná! Podle mě se to tady zbytečné podhodnocuje, hraje tam Cage, takže tomu dám max dvě hvězdičky a ještě si na něm pořádně schladim žáhu, chtěl bych vidět vás na jeho místě! A teď zpátky k hodnocení :) Když si tento film přeberete v hlavě, tak zjistíte, že to vlastně všechno docela dobře funguje. Cage je v klidu - pár morálních dilemat, Perlman je skvělej a s Cagem mu to sedí, atmosféra temná a párkrát se leknete, efekty na úrovni - vše vypadá nechutně a strašidelně. Jediné co malinko pokulhává je konec, radši bych ho viděl temnější než akčnější, ale chápu, finále takže bitva :) Ať tak či onak já jsem spokojen... ()

Riddick77

Cage poměrně ve formě, příběh správně hrubý a korespondující s dobovými poměry, sympatický parťák v podobě Rona Perlmana a neméně sympatická čarodějka. Trikové finále trošku nepovedené, nicméně jinak docela témná a zábavná výprava do časů křížových výprav a morových ran. 7/10! ()

UncleG

Totální Béčko jak hovado se všema pitomostma na entou, jaké tenhle žánr dokáže nabídnout. Tak proč tady neřvu jak chorá kráva o "předvídatelnosti", "lacinosti" a "trapném Cageovi" jako všichni ostatní? Inu, proto, protože mě tenhle film bavil dobrých osmdesát minut - obsazením, drajvem, lokacemi a atmosférou, která je tak ponurá, že by se dala krájet. Mixáž pseudohistorické roadmovie s klasickým exorcistním hororem je zkrátka něco, co se na poli "laciných sraček pro hlupáky" neobjevuje tak často... a tentokrát se to povedlo natočit i s tolik potřebnýma koulema. Proto jsem ochoten tolerovat závěr z ranku předčasných vyvrcholení a i toho prapitomě digitálního pseudobubáka s křídly, o kterým nám chtěji namluvit, že je to "démon". ()

GodComplex

Kdyz Nic Cage rozjizdel svou hereckou karieru, tohle urcite nemel v planu (za tuto roli Behmen von Bleibrucka si dokonce vyslouzil nominaci na zlatou malinu za nejhorsiho herce), ale z toho chlapa se pomalu ale jiste stava legenda shitoznich bcek. Tohle je nicmene jeden z tech pripadu, kde si tu prisernou bckovitost a Nicuv uz naprosto odevzdany nadhled vylozene uzivate. S Ronem "Hellboy" Perlmanem tvori dvojku k pohledani a kdyz spolu rozjedou carodejnicky management, mate o zabavu postarano, protoze se pod tim bckovym povrchem skryva vlastne prekvapive docela dobre regulerni fantasy v atmosfericky mlhavych evropskych lesich, jen doporucuju to nebrat nijak extra vazne. [fighting in the Crusades] "You ever get the feeling God has too many enemies?" "Being His friend is not so easy either." 6/10 ()

MikO_NR_1909

V najtemnejších časoch križiackych výprav je nám ponúknutý vcelku odvážny boj na vďačné téma pre stupoizovanie bezduchých fráz zacyklených zavše vo veľmi jednoduchých myšlienkach. Cage a Perlman nijak neprekvapia tým, že práve oni sú v tak ponurej dogmatickej dobe fanatizmu hodný rozprávačského nadhľadu a primitívnych vtípkov. Úplne ich dorazil nad-naturálny záver, hoci po labyrintovom priebehu a masírovaniu dejinným fikčným svetom boli nad-naturálne hoci aj najnenápadnejšie pohľady neznamenajúce v podstate ani bezbrehé nič. ()

Vojcl

Ve všech aspektech průměrný historický film s prvky fantasy. Příběh je velmi jednoduchý, ale má spád a nenudí. Pasáž v lese mi přišla skoro hororová. Herecké obsazení ujde, škoda jen, že tvůrci nevymysleli trochu originálnější závěr. Hrozivě vypadající námět Sena nakonec celkem ukočíroval do koukatelné podoby. Klasická nenáročná oddechovka na pár podívání. ()

Macejko

"Chcelo by to nejaké fantázo", odpovedal som si dnešného dňa na otázku, aký film si pozrieť. Na myseľ mi prišiel nový, neveľmi chválený film Dominica Senu. Avšak namiesto púhej fantasy výplne do dňa, kým si svoju premiéru odkrúti Game of Thrones, som sa dočkal neobyčajne príjemného prekvapenia. Dostalo sa mi totiž vynikajúco šľapajúcej a atmosférickej dark fantasy polízanice, ktorá sa môže smelo pozrieť do tváre aj Solomonovi Kaneovi a z tohto súboja výjsť bez najmenšej hanby. Zručná réžia sa snúbi s výbornou atmosférou a nejednotvárnymi scenériami (takú dobrú výpravu som ozaj nečakal) a častokrát som sa až podivil nad tým, ako zábavný, pôsobivý a hlavne ani na chvíľu nenudiaci tento film je. Dokonca nepôsobí smiešne ani vtedy, keď sa na scénu dostaví digitálny démon, a to je už čo povedať. S charizmatickejším hlavným predstaviteľom (Nic Cage - nič proti nemu - skrátka nemá povedzme na takého Seana Beana z tématicky príbuznej Čiernej smrti) to mohlo byť ešte o fúz lepšie. Čo ale nestíha Cage, to našťastie zachraňuje výborný Perlman, takže v tomto ohľade je film vcelku vyvážený. A je výborný, to je hlavné. Nechápem tie nízke hodnotenia. ()

blackrain

Hodně jsem se těšila, nakonec jsem z kina odcházela hodně zklamaná, protože tohle je jen rádoby dobrodružná cesta odněkud někam šmrcnutá o nějaký ten čarodějnický proces, která si o sobě myslí, že je děsivá, drsná a strašlivě krutá, ale bohužel je to jedna velká nuda. Nenašla jsem na filmu nic zajímavého. Ani atmosféra za moc nestála. Už při cestě domů se mi film postupně vykouřil z hlavy. No, hlavně, že si Nicolas Cage vyzkoušel, jak to chodilo v době temného středověku. Nebyla to vlastně jeho úplně první role v historickém filmu? ()

SarumanKo

Výborná historická fantasy jednohubka. Scenár je síce úplne konvenčný a má niekoľko trhlín (logických aj historických), avšak je to čistokrvné béčkové dobrodružstvo, ktorému vlastne nechcem vyčítať vôbec nič. Senovu hru na pochmúrnu a atmosférickú náboženskú púť ústiacu do nadupaného akčného finále plného digitálnych efektov (mimochodom celkom obstojných) som si skutočne užil. Výprava a atmosféra na jednotku, herci takiež. Cage a Perlman sú perfektná dvojka (Nick po príšernom Čarodejovom učňovi znovu podáva sympatický výkon) a k zvyšnému obsadeniu taktiež nemám výhrad. Páčilo sa mi to dokonca natoľko, že zvažujem ďalšiu projekciu. (7/10) ()

Tirion

No, je mi líto, že to musím napsat, ale takhle přesně vypadá klasický film Nicolase Cage poslední doby. Moc inteligentní to není, režisér nezvládá no a herci to neutáhnou. Cage i Perlman sice obstojné své role zvládají, ale to, co zpackal už scénárista a domrvil režisér napravit nedokážou. Digitální efekty se pak vrátily o deset let zpátky.Takže jedinou devizou filmu je dobrá atmosféra a docela pěkná "čarodějka". P.S. Bože, co to udělali Christopheru Lee? To už to s ním vypadá tak strašně, že mu pokrejou obličej tunou nabobtnalého latexu a dají mu ve scénáři pět vět? ()

ABLABLABLA

Strašná slátanina. Na filmu se mi nelíbilo skoro zhola nic, bylo tam pár scén, co jsem nepředvídala, za to menší plus, místy jsem byla napjatá jak struna, ale jinak katastrofa. Body navíc za Nicolase Cage a Roberta Sheehana (oblíbenec z Misfits). 1,5* ()

Remedy

Výtečný vizuál a velmi sympatický casting. Hláškující Perlman je bezkonkurenční, Cageovi vůdčí morální role v tomto případě sedí a Robert Sheehan ukazuje, že dokáže zahrát i něco jiného než toho totálního vola v Misfits. Upřímně jsem nečekal vůbec nic a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Dominic Sena není samozřejmě bůhvíjaký režisér, ale v tomto případě se překonal a dokázal stvořit několik skvostných scén a navodit slušnou dobovou atmosféru. Příběh je lineární a předvídatelný, ale v žádném případě nenudí a při své sympatické stopáži uplyne jako voda. Jedno z lepších béček roku 2011 a opravdu výborná oddechovka na slušné úrovni. ()

stration

Dívat se na to dá, pěkně to ubíhá, triky nevypadají směšně a Cage ani Perlman nedělají ostudu. Ale záhadou je, proč se takový filmy točí. Jsou totiž úplně zbytečný. ()

Thomassi

Z počátku jsem nevěnoval tomuto filmu moc velkou pozornost, protože poslední filmy s Nicolasem Cagem byly trošku kvalitně kolísavé, i když poslední dobou byly na vzestupu (viz. Proroctví nebo Špatnej polda). Nakonec jsem se ale rozhodl, že tomu dám šanci, už taky proto, že mě lákalo prostředí středověku. A na konci jsem jen zíral, protože film to není vůbec špatný. Rozhodně je se na co koukat, nenudí a má výtečnou atmosféru. Trošku mě mrzel konec, který mi do celkového konceptu nezapadal, protože celý film se nese v historickém duchu a na konci se objeví samotný ďábel a rázem je z toho fantasy jak vyšité. Nicméně ani takový konec mi nezkazil celkový dojem a nezabrání mi dát vyšší hodnocení. Nick navíc slušně zahrál a já jen doufám, že si toto tempo udrží. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor

23.09.2008

Všimněte si, prosím, že jsme se zachovali taktně a nenapsali jsme „Nicolas Cage JE mor“. A že bychom si to vzhledem k jeho momentální aktivitě a celkové kvalitě jeho filmů z poslední doby mohli… (viac)