Čo robiť, ak sa z hŕstky čisto hypotetických teórií a domnienok zrazu stane desivá realita? Čo všetko sa môže stať, keď na našu Zem jedného dňa skutočne zaútočí akási neznáma veľmoc? Ako a kde vybuduje ľudstvo svoje posledné obranné pevnosti v boji s nepriateľom, ktorý je jednoznačne v presile? Už celé roky prichádzajú zo všetkých možných kútov sveta viac či menej dôveryhodné hlásenia o pozorovaní UFO - v Buenos Aires, v Soule, vo Francúzku, v Nemecku, v Číne... Ale až dnes sa z týchto v podstate neškodných údajných blízkych stretnutí prvého druhu stane bolestne reálna desivá hrozba – Zem totiž doslova z ničoho nič napadnú neznámi agresori! Ľudstvo je v šoku a môže sa len viac-menej bezmocne prizerať tomu, ako jedno mesto po druhom padá do rúk votrelcom... Posledným útočiskom značne zredukovanej ľudskej rasy vo vojne, ktorú si nikto z nás nedokázal ani len predstaviť, sa stane Los Angeles. Úlohou námorného poddôstojníka Michaela Nantza (Aaron Eckhart) a jeho mužov je vytvoriť a udržať poslednú obrannú líniu, ale tiež bojovať s neporovnateľne mocnejším a lepšie organizovaným nepriateľom až do posledného muža – nepriateľom, s akým sa dosiaľ ešte nikdy nestretli... (TV Markíza)

ywo666

Je to celkom zváldnutý vojenský film. Eckhart v pohode. Akcia drsná. Veľmi sa mi pozdávala atmosféra rozstrieľanéh Los Angeles. Celkovo sa nejedná o niič nové. Je to len taká kombinácia Vojny svetov, Dňa nezávislosti a Zachráňte vojaka Ryana. Ale prevedenia sa mi páči. 75%. ()

lennyd

Z počátku to vypadalo jako úplně obyčejnej den. Každý si řešil svoje, když byl celý svět překvapen pádem zvláštních meteoritů do moře poblíž velkých měst. Když se ale z moře začaly vynořovat podivné postavy, už je pozdě na zjišťování o co jde, a jediné co zbývá bylo popadnout zbraň, a ukázat vesmírnému šmejdu zač je toho loket. Seržant (Aaron Eckhart) se svojí četou je možná poslední nadějí, jak zabránit totálnímu zničení lidské civilizace.. Den nezávislosti patří k mým nejoblíbenějším filmům vůbec, a tak jsem byl zvědav, jak dopadne jeho kopie o patnáct let později. A nutno říct, že vůbec nejsem zklamaný. Někdo může namítnout, že Světová invaze nepřináší nic nového, co bychom neviděli (kromě Dne nezávislosti zde najdeme třebas odkazy na Válku světů či District 9), ale to mi vůbec nevadí. Skvěle jsem se bavil (kromě okamžiků, kdy jsem si vzpomněl na včera čtený článek o podivných zvucích, které natáčí lidé po celém světě - to mi běhal mráz po zádech). Nicméně Světová invaze je akční řežba od počátku do konce, s ideální dávkou amerického patosu (vojáci budou následovat svého velitele třebas do pekla), vizuálně velmi atraktivní. Jediné co by se snad filmu dalo vytknout jsou přihlouplé dialogy (Eckart: Nikdo z civilistů už nezemře. Voják: A co my?), ale to se dá překousnout.. ()

BoncheR

Naivné jak smrť. Film zachytával iba obyčajný kúsok z boja z mimozemskou civilizáciou a žiadny ucelený obraz o príbehu divákovi neposkytol. Dúfam, že takýto film sa mi pod ruky nedostane najbližších 5 rokov! Je to smutné, ale je to jedna veľká škvrna v Ekhartovej kinematografii. /20%/ ()

VasaX

Když jsem přemýšlel nad hodnocením tohohle kousku, zjistil jsem že nevím kudy kam. Očekával jsem velkolepou armádně-širokospektrální bojovou akci a přehlídku bojové techniky v plném nasazení proti mimozemské invazi, zatímco jsem dostal malé mariňácké bratrstvo neohrožených versus LA zamořené emzáky, stylem ne nepodobní kreveťákům z úplně jiného snímku o mimozemšťanech. Byl jsem sice potěšen, že tahle oddílovka byla poměrně akční a snaživá, na druhou stranu kdejaká scéna až přespříliš chutnala po studiu a "akční" třesoucí se kamera, střihy a blízké záběry se marně snažili zakrýt mnoho technických i faktických chyb či nesrovnalostí (ať vznikly v scénáři, na palce či ve střižně). Dynamika je velká a člověk toho dost přehlédne, ale i tak to, čeho si všimne, zamrzí. Potěšila Michelle Rodriguez, která si opět střihla roli vojandy (či prostě schopné holky s bouchačkami), a že už to má nacvičené moc dobře, bylo znát. Zbytek se pravděpodobně taky snažil (akce tady bylo hodně a nebylo času hloubat nad hereckými výkony), ale člověku se díky své nevýraznosti moc do hlavy nezapíše. Každopádně výsledek je pro mě zklamáním, očekával jsem epickou bitvu za lidskou rasu, místo toho jsem dostal klasickou záchrannou akci která se zvrhne na boj o přežití. Nikterak však tolik dobrý, abych to bral tak jak to je a nechal se unést z už i tak optimistického hodnocení na nějaké poměrně lepší. Když se rozjede akce, člověka to baví, jak se začne mluvit, čekat, prostě cokoli kromě akce, člověk usne. Ono totiž při takovémhle scénáři lze naplnit meziakční mezery leda humorným patriotismem a prázdnými konverzacemi. ()

tere.z

Světová invaze - už ten název.Žádná pecka se po prvních ohlasech čekat nedala, ale těšila jsem se aspoň na průměrnou zábavu. A zábava byla - Invaze totiž hraničí s velice slušnou parodií. Jak poznamenal jeden můj kamarád - kdyby se tam nemluvilo, byla by to bomba. Já dodávám: kdyby se tam mluvilo klingonštinou, případně nějakým jiným nám nesrozumitelným jazykem, byla by to bomba - vizuální a zvuková stránka je skvělá! Ovšem americké hrdinské kydy už dneska opravdu nikoho nedojímají. Jedno z mála plus - nemuseli jsme to trpět v 3D. ()

Brandon

Chápejte, na agresivní emzáky je třeba vzít pořádnou bouchačku nebo se musí krapet poškádlit cé čtyřkou, tady jde o kejhák. Pečlivě srolovaným, kvalitním scénářem je neumlátíte! Už nepochybuju, že mariňáci jsou nejcool gayové na týhle planetě. 3,5* ()

Mihail123

Veľkolepý fail. Nechápem, kto mohol odklepnúť tak mizerný scenár, ktorého stupidita až bolí. Tupé dialógy, dej a takmer všetko čo sa na plátne deje (jedna wtf scéna strieda ďalšiu). Eckhart ťahá ako môže ale sám túto zúfalú grotesku neutiahne. (Aby som len nekritizoval tak efekty a niektoré akčné scény sú podarené). ()

Krustyburg

Ten začátek vypadá zajímavě, pak se tam začne jenom pobíhat a střílet a to vás baví tak 10 minut a pak byste šli nejradši domů. Nicméně pár kladů to mělo, třeba soundtrack je celkem dobrej, tak tu * dáme. ()

vendysek

Groteskní naspeedované záběry a rytmická, duši uklidňující vřava výbuchů a střel. Název "World Invasion" celou tu agitační alegorii hezky osvětluje. ()

greghouse

prooooč? A já se na to tolik těšil, na ufouny na Arona a vojáky...nejprve se vám udělá zle z šílené kamery a ještě šílenějšího střihu. Film bez děje se spoustou hloupých vět a ještě hloupějších mariňáků...velká škoda ()

JayD

Světová invaze - Bohužel veliké zklamání :-( Film znovu ukazující americké hrdinství a nepřemožitelnost. Proč to bylo sci-fi a proč do toho filmu tahali mimozemšťany mi trochu uniklo, mohli střílet po čemkoli jiném a "kvalitu" filmu by to nezměnilo. Film byl, co se scénáře týče, velmi plochý a dialogy slabé. Ani k jedné postavě jsem si nenašel během filmu cestičku a nezachránila to ani drsňačka Rodriguezová, na se kterou jinak rád dívám :-) Film bych rozhodně nedoporučoval, protože ať se snažím sebevíc, tak na něm neumím najít jedinou věc, kterou bych mohl pochválit. Dávám 30%. ()

Krysa SPK

Hooah ! Parta Mariňáků versus šmejdi z vesmíru, vynikající militantní hudba, chlapácký hlášky, hrdinství, patos, tuny vystřílených nábojů a galony mimozemský krve. Ideální film pro mě a taky že jo ! "MARINES DON´T QUIT ! PS: Americký patriotismus Čechům připadá k smíchu a podle toho to taky u nás vypadá.. A je mi úplně jedno, že film propaguje americkou armádu (no a co ?), že se v jedné scéně říká, že mimozemšťani napadají přímořská města a v druhé scéně je ukázána Paříž. Je mi to u zadnice. U zadnice mi je i to, jestli ten patos a patriotismus mysleli tvůrci vážně nebo ne (Dnešní Češi prostě neumí pochopit, že americký voják je ochoten zemřít za vlast a nestydí se za to). Hrozně mě štve to mediální masírování o trapným a směšným americkým vlastenectví (99% českých recenzí, např. někteří "recenzenti" odstřelí film jen za to, že tam vlaje americká vlajka). RESUMÉ: Takže za pět hvězd, ať si místní anti-patetičtí anti-patrioti mohou poklepat na čelo a zhnuseně si odplivnout. ()

JohnSmith

Mariňáci vs vetřelci. Pěkně natočený,fajn hudba, dost akce a žádný zbytečný kecy okolo. Odpočinková zábava,která mi opravdu sedla. ()

Aven

Patetické až hrůza a bez jakýchkoli momentů, které by stály za zapamatování. Nemá to na Den nezávislosti, District 9 ani na Válku světů - spíš odevšad něco málo vykrádá. ()

yeniczek

6/10 Dějově je to poměrně dost o ničem. Ano, je to velmi blízké potykání si s partou mariňáků a tak ani neni důležité, kdo jsou ti z venku a odkud přišli. Ale tak nějak se mi tahle polehčující okolnost už přestává líbit. Podle mě je to velmi dobrá výmluva, jak nenatočit sci-fi drahý velkofilm. Prostě strčíme kameramana za záda nebo přímo za hledáčky vojáků, najmeme kameramana, který umí třást kamerou, i když se nic neděje a bude! Opravdu mi chyběl nějaký ten hladký oblet okolo bojiště, a nebo kamerová jízda. Ale ono to vlastně vypadá strašně cool, nějaký patriotismus tam byl a ačkoliv se mu musím vždy skoro smát, tak ho tu není ani desetina toho, co jsem očekával.Triky pěkné, jízda slušná. Nechápu, jak někdo chce srovnávat Skyline (shit) a tohle (poměrně ucházející sci-fi řežba). Jen ti mimozemšťani jsou tam úplně zbyteční a mohla je suplovat kterákoliv světová velmoc:) Po druhém zhlédnutí: Je to strašná nuda, ale totální.. Jen výborně natočená 4/10 ()

haj

Když zrovna nikdo nemluvil, tak se na to celkem hezky koukalo, po akční stránce povedený, výprava na jedničku, jakmile ale došlo na neakční pasáže, už to bylo o poznání horší. ()

hroubek

Po slibných trailer ze kterých jsem měl pocit, že dostanu kříženec Monstra a Dne nezavislosti tak tohle se přesně nestalo.Problém je už v samotném začátku ve kterém stihnou představit minimalně 20 postav a u každé uvést její hodnost a doufát, že až nastane invaze, že se v množsví jmen bude orientovat a rozeznávat je.Samozřejmě Aarona Eckharta a Michelle Rodriguez si nezpletete ale zbytek bude provás jen nějací vojáci.Přesto všechno celý střed filmu, který má minimalně hodinu funguje velmi dobře a to díky velmi pěkným akčním scénám,trikům,obrazu a hlavně zvuku, který je tedy prvotřídní.A pak přichází závěr, který je víc kýčovitý než je zdrávo a je krásnou ukázkou, že i Michael Bay se umí víc kroti v patosu, kterým byl konec Bad Boys 2 posetý. ()

Moviemaker

Když je akce tak je zvládnutá na jedničku, ale když se začne mluvit tak to začne skřípat. Hlavní hrdinové valí z úst jednu tupou hlášku za druhou. Je vám uplně jedno jestli umřou nebo ne. Prostě z té autentické hýbavé kamery si ty tvářičky ani nezapamatujete. Hlavně že jsou to tvrdí mariňáci kteří mají na prdeli vytetovanou americkou vlajku. Korunu tomu nasadili děti. :-D... jak jinak zapůsobit na americké srdíčko. A o totálně přehnaném konci ani nemluvě. Prostě na konci tam hrstka mariňáku sejme snad sto emzáků, při tom nazačátku z těží sejmuli jednoho. Americká srdíčka ať se chvějí ale to moje zůstáva v klidu. ()

Trustme

Totální zklamání. Lživý trailer. Výsledek nudná, bezduchá inscenace o prostřílení se ke konci filmu. Skyline datadisk. Call Of Duty:Battle L.A., asi takhle videoherně na mě působil tento film - hráči chápou... Směšná logika vojáků vybavených zřejmě nekonečnými zásobníky s municí co dokáže divy proti opancířovaným alienům. Skupinka vojáků řeší celou bitvu, proti přesile. Hudba povyšuje film. Míši Rodriguezové už zůstanou role vojaček do smrti a nebo může sloužit mezi natáčením v armádě. Kameramani - vím, že chcete být realisticky roztřesení a tvořit dojem bitevního chaosu, ale takhle brzy přijdete o vidoucí diváky. Takže opět jsem se nedočkal BITVY o záchranu světa, který začíná v Americe. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Titáni soupeří dál

Titáni soupeří dál

13.06.2010

Nezáleží na tom, co si o novém Souboji titánů myslíte. Je jedno, jestli se vám líbilo jeho konvertované 3D. Film už v kinech vydělal bezmála půl miliardy dolarů a pokračování přijde brzy. Natáčení… (viac)

Smrtonosný Odysseus?

Smrtonosný Odysseus?

28.04.2009

Starořecká mánie v Hollywoodu nabírá na obrátkách. Studiu Warner Bros. nestačí právě natáčená nová verze Souboje titánů, teď ještě dalo zelenou projektu nazvanému prostě Odysseus. Pokud čekáte epos o… (viac)

Děkujeme, že válčíte

Děkujeme, že válčíte

19.11.2008

To není pokračování nekorektní komedie Jasona Reitmana, jen pokus neohrabaně vám naznačit, že dnes si povíme o novém filmu s Aaronem Eckhartem v hlavní roli. Po Temném rytíři určitě přehazuje nabídky… (viac)