Čo robiť, ak sa z hŕstky čisto hypotetických teórií a domnienok zrazu stane desivá realita? Čo všetko sa môže stať, keď na našu Zem jedného dňa skutočne zaútočí akási neznáma veľmoc? Ako a kde vybuduje ľudstvo svoje posledné obranné pevnosti v boji s nepriateľom, ktorý je jednoznačne v presile? Už celé roky prichádzajú zo všetkých možných kútov sveta viac či menej dôveryhodné hlásenia o pozorovaní UFO - v Buenos Aires, v Soule, vo Francúzku, v Nemecku, v Číne... Ale až dnes sa z týchto v podstate neškodných údajných blízkych stretnutí prvého druhu stane bolestne reálna desivá hrozba – Zem totiž doslova z ničoho nič napadnú neznámi agresori! Ľudstvo je v šoku a môže sa len viac-menej bezmocne prizerať tomu, ako jedno mesto po druhom padá do rúk votrelcom... Posledným útočiskom značne zredukovanej ľudskej rasy vo vojne, ktorú si nikto z nás nedokázal ani len predstaviť, sa stane Los Angeles. Úlohou námorného poddôstojníka Michaela Nantza (Aaron Eckhart) a jeho mužov je vytvoriť a udržať poslednú obrannú líniu, ale tiež bojovať s neporovnateľne mocnejším a lepšie organizovaným nepriateľom až do posledného muža – nepriateľom, s akým sa dosiaľ ešte nikdy nestretli... (TV Markíza)

Pítrs85

Všechna ta akce jen maskuje naprosto dementní scénář a hlavně neskutečně tupé dialogy (toliko klišé v jednom filmu jsem už dlouho neslyšel). Bohužel ani ta akce kdovíjak nefunguje, poodběhni, skrč se, střílej, poodběhni, skrč se, střílej a tak pořád dokola, navíc snímaná okem nepříjemně roztřesené kamery. Samozřejmě se nabízí srovnání s typologicky obdobným filmem Den nezávislosti, ale tam kde měl Emmerichův velkofilm zajímavý děj (zajímavý na letní blockbuster) a hlavně charismatické hrdiny s Willem Smithem v čele, nabízí jeho o 15 let mladší bratříček nevýrazné charaktery- Aaron Eckhart prostě není typologicky natolik výrazný, aby dokázal strhnout na svojí stranu nejen všechny ty vojáky, ale hlavně i divákovu pozornost, Michelle Rodriguez byla nějaká vyměklá a jakoby duchem nepřítomná. Pak tu máme samotné emzáky, mimochodem i oni jsou nápadně podobní těm z Independence Day, jejichž bojová vozítka (či jak to nazvat) mi přišla neskutečně trapná, stejně tak, jako jejich důvod nezvané návštěvy na naší zemičku. Přesto přese všechno funguje Světová invaze, jakožto letní "brainless" zábava, výborně, stopáž sice přestřelená, ale jednou se to zkouknout dá :) ()

Kailo

J. Liebesman se na poli před-blockbustereském předvedl celkem obstojně. Hlavně si vychvaluji shaky-cam, která dodala pocit autentičnosti - jen ještě přidám, že shaky-cam lahodí očím jen do té doby, než se díky ní snaží škrtit rozpočet (hl. dig. triky)... dost chaos. Prosazování americké liberálnosti a statečnosti se snad nemusí rozvádět. Ve filmech s touto tématikou, je to už celkem dost "normální" věc. 40% [HD] ()

Sofia

Akční pohádka o tom, jak pár neohrožených mariňáků zvítězilo nad zákeřnými mimozemskými silami. Doporučeno pouštět jako reklamní film při náboru do US army. ()

ARI50

Takhle si představuji naloženou akci útoku mimozemské civilizace, jeto rychlý destruktivní a zničím se to nemazlí, efekty jsou velmi povedené, a boj o přežití vydařený. ()

kajda.l

Veterinářka pitvající ufouna, ufoun krvácející v bazénu, Liebesman klepe kamerou (hnus pane) a Kajdovi se chce blinkat. Toť vše za 40% ()

mm13

Zopár dobrých scén a presvedčivý Eckhart, ale inak riadna ptákovina. Okrem toho, že ma podobne zobrazené invázie štvú (ufónov je už vo filme dosť!), táto ani veľmi nebavila. Prostoduchý scenár pochováva aj napodiv vôbec nie zlý réžijný potenciál. Tých pár silnejších scén takúto hovadinu nespasí a čo sa týka postrehov, že ak sa na to pozeráme ako na video hru, potom je to tá najlepšia videohra a super podívaná, tak s tým bežte inam. Ani v tejto rovine sa totiž niet z čoho pafnúť, minimálne Falling Down alebo prvý Rambo boli týmto ďaleko zábavnejší a zároveň mali myšlienku, mali príbeh. Svetová invázia je iba slušne natočená prázdnota. ()

luka4615

Ano, je to hloupé. Ano, je to i otravně patriotické, ale i přes tyto zjevné zápory si tuto nenáročnou sci-fi jízdu užijete. Je to dáno zejména tím, že se snímek Battle Los Angeles nebere vůbec vážně a nabídne i kupu velkorysé akce. Dobrá práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „...an unprecedented meteor shower falling off the coast of Tokyo. The entire city is mesmerized by this incredible sight. Two hours after the first contact, an unidentified enemy has reached our coastlines in a swift and militaristic attack. Right now one thing is clear: The world is at war.“ ()

Beastmaster4

Film má velký potenciál, který bohužel není využit. Země napadená mimozemšťany...to už tu bylo mnohokrát. Zde se jde rovnou na věc, žádné úvahy, žádné přípravy, jen boj o přežití. Invaze by nebyl špatný film, nebýt jeho první poloviny. Souboje vojáků v ulicích města postrádají hlavní rysy válčení. Někdy vojáci používají gesta, aby nebyli prozrazeni, a vzápětí nahlas diskutují a takových chybiček je bohužel víc. Druhá polovina filmu a zejména konec je už lepší. I kamera se v posledních minutách zlepšuje a nabízí nám detailnější záběry a přibližuje nám atmosféru bojů s větší reálností. Stačilo málo, lepší herecké výkony, vyvarování se zbytečným chybám a mohlo to být na 4 hvězdy, ale bohužel je z toho jen další průměr. ()

Bauer

Filmy: District 9, Den nezávislosti, Černý jestřáb sestřelen a Válka světů. Počítačová hra: Crysis 2. Tak přesně z těchto filmů a jedné počítačové hry je složena Světová invaze. Docela nedoceněný film. Zde jen 59% a časopis Cinema pouhých 40%, což je na můj vkus docela málo. Jonathan Liebesman natočil kulervoucí akční sci-fi thriller, kde se nechodí kolem horké kaše a hned po patnácti minutách se jde na věc. Akce střídá akci. Navíc jsou akční scény perfektně natočeny. Vizuální efekty jsou super. Být na tom v kině, tak vzhledem ke kvalitnímu zvuku, bych měl asi pocit, že jsem se ocitl v LA a běhám tam s vojáky. Hudba od Briana Tylera je luxus (že by nový nástupce Hanse Zimmera - i když do toho má ještě daleko). Nemám skoro nic proti tomu snímku. Mile mě překvapil. Jsou zde ale dvě ALE!!! První je, že dialogy byli opravdu debilní. Úroveň jak telenovela. Opravdový hnus. Druhé ale jsou mimozemšťané. Hodně nekvalitní zpracování. Když vzpomenu na již zmíněný Den nezávislosti, který dělí od Světové invaze neuvěřitelných 15 let, tak v tomto snímku jsou mimozemšťané hodně slabí. Bylo to dobré. Vlastně dobré je za tři. Ve škole by to bylo výborně až chvalitebně (1/2). Nebo horší jednička a lepší dvojka. ()

Lucasion

Tak za tohle se klidně postavím. Bitva o Los Angeles je bomba. Film má pomalý rozjezd, ale tak to už o popcornové zábavy bývá. Boje jsou trošku zmatené a kamera občas zbytečně roztřesená. Nicméně příběh kombinující Den nezávislosti a Monstrum je dobře udělán. Sledující jednu jednotku UMSC, která jde do centra útoku pro pár civilistů a následné vrácení na základnu není možná nijak zvlášť originální, ale tady to působí dobře. Aaron Eckhart jako seržant působí solidně a po boku s Michelle Rodriguez je to skvělá dvojka. Dobrý válečný, hudební motiv podtrhuje atmosféru války. Brian Tyler prostě tohle umí. Světová invaze staví převážně na efektech a ty jsou zde luxusní. Opravdu velmi dobrá vizualizace dělá z tohoto filmu pěknou válečnou podívanou. ( 77 procent ) ()

Morholt

Kýbl sraček. A to jsem ještě mírnej. Chápu že na podobný filmy se nechodí kvůli propracovanýmu scénáři a dramatickejm výkonům herců, ale čeho je moc, toho je příliš. Takovou koncentraci debilních americkejch blábolů jsem na jednom místě ještě neviděl. Ale dobrá, říkam si, když jsem překonal počáteční šok, aspoň bude akce. Nebyla. Teda byla a při první přestřelce se zdálo, že to bude hodně silnej prvek, ale druhá, třetí, čtvrtá srážka std. se podobaly té první jako vejce vejci a já začal usínat. Každopádně Emmerichovi roste konkurence. 10% ()

Sawy

Hloupá verze Černého jestřába,tak by se dala ve zkratce charakterizovat Světová invaze.Do toho filmu se dá dost lehce navážet a kdo k němu od začátku přistupuje jako ke sračce,ten se sračky samozřejmě dočká a pak se může do filmu navážet ještě půl roku.Já bych ale nerad přehnaně kritizoval,přestože k tomu Světová invaze přímo vybízí.Neexistuje v ní totiž žádný smysluplný děj a točilo se snad bez scénáře,protože to,co občas herci vypustí z úst,opravdu vypadá jako zoufalá improvizace.Věcí,kvůli které jsem šel na Světovou invazi,je ale akce.Chtěl jsem si prostě užít první velkolepou atrakci,která je letos v kinech k vidění.No,po řemeslné stránce se dá jen těžko něco vytýkat,protože vše o ozvučené,nasnímané a sestříhané naprosto perfektně a když ve filmu něco vybuchne (jako že se to děje často) otřese se celý sál.Jediné,co až nepříjemně často hapruje,jsou triky,které jsou občas výborné,ale někdy vyloženě amatérské,což by se u takového filmu stávat rozhodně nemělo.Úvodní představovačka hrdinů je úplně zbytečná,protože během válečné vřavy od sebe člověk stejně jednotlivé vojáky nerozezná.Naproti tomu všechny ty doku- a televizní záběry působí zatraceně dobře a první zpráva o invazi podaná reportérskou kamerou je vyloženě mrazivá a výborně natočená.Pak už nastupuje ono očekávané akční inferno.Samotná akce je natočená dobře,přesně tak nepřehledně a chaoticky,jak si to v první válečné linii představuju.Ale problém je,že Liebesman není ani zdaleka tak dobrý režisér jako třeba Ridley Scott,takže nepřetržité boje začnou být až nepříjemně brzy jednotvárné.Kdykoliv se ale přestane střílet a začne mluvit,divák si přeje,aby se ta proklínaná akce zase vrátila,protože dialogy jsou příšerné,mladí herci prkenní a jinak solidní Eckhart nebo Michelle Rodriguez z filmu trčí kvůli provařeným tvářím.Ani v akčních sekvencích se režisérovi nedaří probouzet nějaké emoce,všechno je příšerně odosobněné.Ve finále už člověk jen znuděně kouká na plátno a odhaduje,kolik raket bude zapotřebí ke zničení té monstrózní lodi na konci.Dovedu si docela dobře představit,co by se Světovou invazí dokázali provést špičkoví režiséři typu Spielberga nebo Camerona.Ve výsledku mě ale film při vší své blbosti (den a noc se střídají rychlostí blesku,provařené hlášky se vyskytují na každém rohu) nijak neurážel,docela solidně bavil (i když za guilty pleasure ho úplně označit nemůžu) a obsahuje navíc pár scén,jako je pitva přímo na bojišti,zařezávajících diváka hluboko do sedačky.Ultimátního mixu Dne nezávislosti,Districtu 9 a Černého jestřába jsme se ale bohužel nedočkali. 60 % ()

EXpenza

Doufal jsem, že se tímto filmem Liebesman dostane ještě víš mezi režiséry, ale asi to tak nebude. Po filmu Texaský masakr motorovou pilou byla ovšem světová invaze výborná. Obsazení herců bylo taky velmi pestře vybráno. Eckhart byl v tom filmu unikátní, ale sám to nemohl dotáhnout k lepšímu výsledku a proto dávám 3 hvězdičky. ()

Lacike

Naborova agitka americkej armady zaobalena do sci-fi hávu. S ideou filmu nemam problem. Vadi mi, ze je to dost velka nuda. Na zaciatku sa rychlo zoznamime s postavami, ktore su celkom sympaticke (hlavne Eckhartov G.I. Joe) a potom nasleduje sled nekonecnych bojovych scen, ktore sa kvoli nenapaditej a fadnej rezii, stavaju po chvili monotonne a nudne. 4/10. Podobne ladeny Skyline ma napriek tomu, ze bol hlupejsi bavil viac. ()

Caelos

Teda, oni měli Rodriguez a přitom to chtělo Vasquez a Smart Gun:-) Ale tak jo, po nudném začátku, kde pořád jen někdo běhal, střílel a křičel, se to celkem rozjelo. I když mě trochu nasralo, že celé armáda byla rozmetána a smíšená jednotka, rsp. družstvo, odvrátí celou emzáckou invazi (v podstatě). Takového toho hrdinství je tam přehršel, zvlášť čím dál film postupuje, ale to k tomu zase patří a nebudu tady věčně zvracet do komentářů, jak jsou američani špatní s tím jejich patriotismem. Patriotismus je dobrá věc... Jasně, ve filmech je to dotaženo do extrému, ale na druhou stranu, je to přece film. Dále musím zmínit kameru, či vlastně celý způsob snímání, jež se mi nelíbil. Jasně, má to být realistické, něco na způsob že vojákům za prdelí v boji běhaá kameraman. Už toho bylo dost. Chci přehledné snímání boje. Záběry na trosky a vůbec celé zničené LA jsou děsně cool, o tom žádná. Z postav mě taky nikdo nijak zvlášť nesral, snad jen děcka a veterinářka. Aaron Eckhart by se mi líbil v dalších rolích vojáků, s jeho ostře řezanými rysy se na to dost hodil a myslím že obsadit ho do hlavní role byl od tvůrců dobrý tah. Není to taková katastrofa jak jsem čekal,de facto mě to bavilo, jen to občas působilo směšně a hlavně, hlavně hrozně klišovitě (jsem jediný kdo čekal, že poručík s těhotnou manželkou hrdinsky zemře?). Nuže, propadák? Ne. Nuda? Sem tam. Atmosféra? Je tam, ale překvapivě ne v bojích, spíše v oddálených záběrech. Jo a taky mi to trochu přišlo jako moderní válečné FPS videohry. Zklamán nejsem. ()

Genero

Místní mudrci dali pod titul ještě podtitul Jak byl během války světů na Den nezávislosti černý jestřáb sestřelen transformery v distriktu číslo 9 a odebrali se zvracet. Když si film užiju víc než náročné hodiny propařené na noťasu u Táty hrdiny, kdy nad ránem po nervydrásajícím souboji slavně zachráním všechny děti pana Brambůrka z rukou proradné Královny všech skřetů, pak musím s intelektuální smetánkou nesouhlasit. Je to prosté. Vetřelci zase útočí, pijí naši vodu, vytírají si prdel bílými hvězdami a Obama pro ně není partner k mírotvornému jednání. Mariňák Eckhart si dá své tři kliky, dvoje sklapovačky a dva shyby, naleduje namožené klouby, chytne mariňačku Rodriguezovou za ruku, aby společně za nepřetržité akce ve vřavě ohně, výbuchů, střepů a patosu vymetli vesmírné svinstvo zpátky na orbit. Zaskočený emzák z toho pohledu vystříkne a chudák Michelle má toho jeho svinstva plnou pusu už na prvním rande. Prostě pecka podle mého gusta. ()

Caszidy

Světová invaze je film, na nějž se již dopředu těší všichni zapšklí rádobyintelektuálové, ublížení kritici a podobná sebranka, aby mu to takříkajíc "natřeli" a vybili si na něm zlost. Jde totiž samozřejmě o snadný terč, jelikož hollywoodský, akční, válečný, sci-fi film jednoduše notnou míru patosu a amerického hrdinství obsahovat musí, je to určitá tradice a v podstatě předem daný parametr. I ve Světové invazi se tak najde jeden delší, pateticky motivační proslov a dvě scény demonstrující oddanost a hrdinství. Proč ale kvůli tomu "bít" jinak velice kvalitně natočenou, napínavou válečnou řež? Aaron Eckhart by se se svým mariňáckým charisma okamžitě mohl stát tváří náborové kampaně americké armády a Michelle Rodriguez je správně drsná, ostatně jako vždy. Potěší i řada povedený hlášek, jež jsou umně dávkovány ve správných momentech a z nichž je jasně cítit v titulcích neuvedený Shane Black. I samotný důvod invaze, totiž, že si "cizinci" přiletěli pro naší vodu, je celkem zajímavý. Já jsem ve výsledku odcházel z kina spokojen. "John Wayne Who?!" PS: film má jedny z nejkrásnějších trailerů roku 2011! ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Titáni soupeří dál

Titáni soupeří dál

13.06.2010

Nezáleží na tom, co si o novém Souboji titánů myslíte. Je jedno, jestli se vám líbilo jeho konvertované 3D. Film už v kinech vydělal bezmála půl miliardy dolarů a pokračování přijde brzy. Natáčení… (viac)

Smrtonosný Odysseus?

Smrtonosný Odysseus?

28.04.2009

Starořecká mánie v Hollywoodu nabírá na obrátkách. Studiu Warner Bros. nestačí právě natáčená nová verze Souboje titánů, teď ještě dalo zelenou projektu nazvanému prostě Odysseus. Pokud čekáte epos o… (viac)

Děkujeme, že válčíte

Děkujeme, že válčíte

19.11.2008

To není pokračování nekorektní komedie Jasona Reitmana, jen pokus neohrabaně vám naznačit, že dnes si povíme o novém filmu s Aaronem Eckhartem v hlavní roli. Po Temném rytíři určitě přehazuje nabídky… (viac)