Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

messiah

Povedený i zábavný. Ale poctou a pomníkem akčních filmů pro mě zůstávají pravdivé lži...a ve srovnání s tím Expendables zůstává na půli cesty. ()

Mol

Nechápu, proč se v dnešní době většina akčních scén točí s tak rychlejma a blízko zaostřenejma záběrama. Rychlost střihu mi ani tak nevadí, to je určitě lepší, ale když to zazoomujou tak blízko, tak se v tom člověk vůbec nevyzná. To se nedá nic dělat, taková je už doba. Jinak k filmu. Pořádnej akčňák a chvílemi mi to připomínalo Ramba 4. Dolph a jeho postava, to bylo něco. Mno a rozhodně potěšila i malá scénka s Arnim a Brucem. Závěr je pak už pořádný ohnivý inferno. Střílečka bez děje a bez poselství. Slušná práce. ()

blitzer

Když srovnám dlouho očekávanej Slyův hit s druhým letošním akčňákem nabušeným hvězdami, tak Machete jasně kraluje. Tam jsem se totiž nenudil ani vtěřinu a užil jsem si vedle akce i kopec legrace. Expendables se oproti tomu bere vážně, takže potenciál na zasmání má pouze pár hlášek, který jsou ovšem většinou takový jalový. Co se týče "historický" scény v kostele, tak ta mi přišla příšerně umělá a Arnieho cameo bylo spíš směšný. Na druhou stranu, je potřeba říct, že akční scény (zejména ta vysvobozovací ve vězení) jsou skutečně parádní. To ale bohužel na lepší hodnocení nestačí. ()

EstéCaňa

Co se vám na tomto filmu líbilo? Mně to přišla jako klasická bezduchá, nicotná, odporná střílečka s Brucem, Arnoldem, Sylvestrem nebo Stevenem. Prostě klasická americká akční stupidita typu sám proti všem polibte mi prdel. 3/10 ()

WolfR

Není to sice tak úplně ten slibovaný návrat k osmdesátkám, ale rozhodně se tu nakupila dost velká dávka nostalgie! Toho, kdo má rád akční filmy to nemůže nechat chladným. Super akční herecká sestava a kopa nářezové akce! Jistě, pár chyb by se jistě našlo a kdekoho naštve digitální krev, či urazí digitálně hořící svalovec, ale přesto je to prostě bomba, a jedno z mála větších akčních osvěžení posledních let! Díky Sly, nebál ses toho! 4 hvězdy. ()

mortak

Nietzsche by měl radost... A bych jí měl taky, kdyby nebylo toho scénáře. Jestli tu mám akční partu snů, tak proč s ní nepracuji? Jet Li je trestuhodně nevyužit, o Crewsovi či Couturovi ani nemluvě. Proč zrovna Statham řeší svůj vztah na plátně a ostatní ne? Je to poskládané z kostiček, které samy o sobě jsou vynikající, ale dohromady jedna přebíjí druhou. ()

dr.fish

Z dob, kdy chlapi byli ještě drsní, neřešili svůj psychický stav, a když je někdo sral, tak ho vodpráskli. Docela příjemný návrat. Chlapi sobě!!! 70% ()

Icefist

Poctivá akce ze starý školy, kam se povedlo vměstnat nemálo humoru a nejednoho mistra akčního žánru. A jsem rád, že můžu konstatovat- tahle směs funguje skvěle. Stathamova osobní dějová linka by se možná dala oželet a pár momentů a situací je asi přestřelených víc než by bylo zdrávo, ale jinak vše drží pohromadě a obsah jsem hltal od začátku až do konce. A na tom mi vlastně záleželo nejvíc. 80 % Oblíbená část- v kostele ()

majo25

Má to bohatú akciu, výbuchy, hlášky, strašne známe tváre, nerobí zo seba nič svetové, dokonca si vie urobiť zo seba srandu. Síce nie všetko a všetci spolu ladia (kto tam nasilu dokopal Jeta Liho?), príbeh je tuctovo-jednoduchý, ale má to šťavu niekdajších akčňákov, na ktorých moja generácia vyrastala, takže prečo nie. Škoda, že Schwarzik a Willis majú iba minútový priestor. Rozmýšľam ale, či by som išiel do štyroch hviezd, aj keby tam tie megahviezdy na čele so Slyom neboli,...asi...tú tú tú...koniec spojenia. ()

Deyw

Ultimátní nářez,kterej nemá obdoby...sakra tohle je pořádná akce a ne ty slátaniny,kterejma nás masírujou už snad rok a dělaj ze sebe akční filmy.. Jak jsme mohli takovejhle film postrádat roky a roky..Hláškující Sly a Statham nemaj chybu..i ostatní sou super..akce perfektní..vstup do filmu perfektní jak by řekl Lundgren --- dávám varovnej výstřel...a ta akce bože ta akce...to je blaho..scéna v katakombách je úplnej náser a hlavně co tam předvede Crews..výborná hudba hraje v celým filmu..nemam žádný námitky dávám plnou palbu ;-) PS: Arnie,Sly,Willis --- jak na sebe hláškujou nemá chybu :D ()

alchac

(Ne)Postradatelní staříci vrací úder. Stallonemu se v Expendables povedla příjemná odreagovávačka, která pobaví a neurazí. Navíc si tvůrce v tomhle filmu na nic nehraje a nesnaží se z něj dělat něco víc, než žánrově čistou akční zábavu. Po čtvrtém Rambovi jsem se přitom fakt bál, jak celý tenhle nápad s domovem důchodců z VHSek dopadne, ale povedlo se. K naprosté dokonalosti chybí už jen účast pánů Van Damma, Seagala a Norrise - tak snad příště :) Váhal jsem, zda hodnotit za 4* nebo 5*, ale scéna v kostele rozhodla - tohle bylo zkrátka něco úžasného :D Tarantino se může jít zahrabat a lízat Slyovi paty :P ()

otík

Těšili jsme se přes rok na akční pecku starého akčního barda, takže pojďme se na to dopodrobna podívat. Sly tímto filmem splnil přání všech kluků vyrostlých na kultu akčňáků osmdesátých let a povolal do své akce taky pár nováčků. Jason Statham byl povolán především proto, aby přitáhl ty mladší diváky, zdatně se však chopil druhé největší role a je Stallonovi zdatným parťákem. Jet Li nepřipomíná ultimátní asijskou mlátičku, jeho unavený a zestárlý obličej připomíná, že je v Expendables právem. Své souboje ani moc nevyhrává, ale pořád je vidět, že kopat umí. Lundgren může líbat Stallonovi ruce, že ho vzal na svou výpravu a může být vděčen za svou roli životem zcela znaveného žoldáka. V jeho roli se odráží vlastně většina Dolphových filmů – unavený, na něčem ujetý hrdina, který lavíruje mezi dobrem a zlem. Maskér možná ani neměl moc práce s jeho obličejem, který se od dob Rockyho IV výrazně změnil a trojnásobně zestárl. Přesto do této party právem patří a je škoda, že se místo s Jet Lim nemohl opět utkat s JCVD, jehož neúčast hodně mrzí asi i jeho samotného. Další členové kladného obsazení už pro Evropany moc známé není, přesto jsou to opravdoví tvrďáci, kteří pro ránu ani dobrou hlášku nejdou daleko. Zápornému obsazení dominuje standartně hrající Eric Roberts, slabošský generál, který do skupiny drsných diktátorů moc nezapadá. Samotná Stallonova postava je naprosto klasickou ikonou akčního filmu, hlášky i rány rozdává na potkání a je tím největším tvrďákem v partě. Samotný Stallone si zaslouží absolutorium. Ve svých 64 letech předvádí výkon, za který by se nestyděl ani o polovinu mladší John Cena. Své tělo nedává na odiv, ale je vidět, že po naprosto nabušeném Rambovi zapracoval spíše na fyzičce než svalech a sprinty (především na molu) mu naprosto věříte. Samotné akční scény jsou určitým zklamáním. Jde sice vidět, že akce musela bolet, bohužel je vše sestříhané v moderním stylu a divák si nevychutná akci v delších záběrech. Neříkám ale, že to je špatně natočeno. Jen jsme si to mohli ještě lépe užít. Poslední půl hodina je opravdu nonstop akce, škoda jen digitálního ohně, který je hodně trapný. Ale finále je to opravdu velkolepé. A i ten závěr nás, staromilce dobrých konců, moc a moc potěší. Odcházel jsem z kina s pocitem o trochu horším než po čtvrtém Rambovi, přesto ale s konstatováním, že Sly jako jediný ze staré gardy svalnatých chlapců stále ještě dokáže potěšit poctivou akcí. Setkání v kostele tří akčních velikánů je hodno samotného komentáře. Dá se říci, že jde o vrcholnou scénu filmu. Je nesmírně vtipná, zároveň ovšem uctivá a vzdává hold jak Willisovi, tak především Arniemu a především jeho životní roli Terminátora. Ten dialog se dá pouštět stále dokola a neomrzí. Druhou geniální scénou je dohadování Silvestra a Jet Liho o tom, kdo to má v životě horší. Zkrátka – tolik očekávaný film splnil téměř vše, nač jsme tak dlouho čekali. V něčem možná malinko méně, ale celkově jde o poctivou práci a poklonu mnohým bývalým i současným akčním hvězdám. Díky, pane Stallone. Hudba: Brian Tyler () (menej) (viac)

Noviik

Nádherná nostalgická vzpomínka na filmy 80. let, které jsem sice neprožil, ale filmově a především v té filmové akční části je mám moc rád. Sly tenhle snímek rozjel velkolepě a s ničím se prostě nesral. ()

moviefilm

Dve z mojich najväčších filmových prianí sa mi asi nikdy nesplnia:Chcel by som vidieť film, ktorý nám sľuboval Tarantino z trailerov Nehanebných bastardov a tiež by som chcel vidieť film, ktorý nám sľuboval Stallone z trailerov Postrádateľných. Kým prvý menovaný ma aspoň opil rožkom skvelými dialógmi, vynikajúcimi výkonmi a veľmi solídnou réžiou, druhý menovaný dokázal len tie dialógy. Sly totiž chce byť príliš "cool" a vrátiť sa do štýlu 80. rokov, no tým, že do filmu naprace všetky klišé z filmov tejto doby, ešte nespraví nič. V traileroch a v ukážkach nám sľuboval akčnú pecku od začiatku do konca, vypracované charaktery postáv a dokonalé dialógy. Dostali sme film, ktorý má pomer dialógov k akčným scénami 1:1, ktorého charaktery sú až na pár výnimiek ploché ako (momentálne mi nenapadá nič iné, iba) nohy, a aj tie dialógy sú "len" solídne. Navyše film baví len prvú polovicu, v tej druhej som sa pozeral viac na hodinky, ako na film. "Čerešničkou na torte" sú potom už len tmavé akčné scény, vďaka ktorým je dianie na plátne veľmi chaotické a nezreteľné. A pritom to, že sa scény odohrávajú v noci nemá žiaden význam. A aj tie miniroličky Willisa, Schwarzeneggera a Rourka sú tu len preto, aby boli... ()

okkac

Terry Crews s AA-12 v chodbě a venku FTW! "Remember this shit at Christmas!" Director's Cut: Tak director's cut nic zásadního nepřináší, pouze se jedná o kosmetické úpravy. Nepřibyla žádná souvislá scéna. Vždy jen pár sekund tu a tam. Hlavně pár záběrů po akci na lodi a finále. Úvodní titulky jsou při scéně odletu z úvodní akce v letadle, takže tam je to nejvíce natáhnuté. Dále Statham více řeší svůj vztah s Charismou Carpenter ve filmu v dialozích se Stallonem. Vystřihlo se několik záběrů vybuchujícího paláce, jelikož Stallone nebyl úplně spokojený s kvalitou triků. Chybí i záběr, kdy Terry Crews utíká před bortící se věží a odhazuje svoji AA-12. Finální masakr je pak podbarven ústřední skladbou Diamong Eyes, takže je to ještě více nářezovější. Stejná skladba, ale dle mne zbytečně nahradila The Boys Are Back in Town od Thin Lizzy při závěrečných titulcích. Takže je vlastně slyšet 2x skoro hned za sebou. Celkově zásadní rozdíl mezi kinoverzí a DC nevidím a bude mi jedno, na kterou verzi se někdy příště podívám. ()

Loki81

K takto vysokemu hodnoceni by - bez notne davky sentimentu a radosti nad akcni elitou meho mladi v jednom filmu (jistojiste poprve a naposledy) - urcite nedoslo. Cekal jsem nekompromisni a syrovou brutalitu jako v poslednim Rambo pocinu, lec zbytecne - zklaman notnou prichuti beckovosti a zapachem lacinosti akcnich scen, coz snimku vycitam ze vseho nejvice, nemuzu hodnotit vyse... Vtipne hlasky navzajem se skadlivsich 'stariku' chvalim :))) absence rozvinuteho deje a jakychkoliv vysvetlivek minulosti, okolnosti ci souvislosti uz nikoliv... musim rict, ze pokud tohle mela byt pripominka 80' - tak pro me tedy nee. btw - nejlepsi postavicka je pro me nekompromisne 'nozar' Statham. ()

reky

Expendables jsou vzpomínkou na 80. léta, na všechny ty Ramba, Komanda. Často na ně odkazují, dělají si z nich srandu, stejně tak sami ze sebe. Také však směřují od začátku až ke konci bez nějakého vážnějšího zaškobrtnutí. Snad jen akce (krev) mohla být syrovější. Scéna v kostele je kultem už teď. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)