Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

claudel

Kdybych tenhle film viděl, když bylo třináct, jásal bych nadšením, dnes s odstupem času a kapkou nostalgie jej vnímám jako průměrný, avšak současně partě akčních hvězd z devadesátých let fandím a ať si pro radost klidně natočí ještě dalších pět dílů, na které se ve volné chvíli podívám. ()

ARI50

Sešla se nejlepší akční banda ale je to tak pěkně se dohromady dáváme do kupy a nakonec vznikne super špičkový akční film, kterému nechybí vůbec humor a celý příběh je výborný a tak prostě musím jenom chválit každého kdo se na tomhle podílel protože nikdy asi nečekal že to někdy přijde a když už to přišlo že to bude takhle velké obrovská spokojenost. ()

kajda.l

Tak tohle postrádalo nejen duši, mozek (což bych samozřejmě odpustil), ale hlavně srdce. Slyi nezlob se na mě, ale toto ji příliš nezvládl. Největší zlo, které filmu neodpustím byla snad ta nejpříšernější kamera, podpořená ještě zhovadilejším střihem, kterou jsem měl kdy možnost spatřit (moje oči zažily dokonalé peklo), já očekával poctu "suchým" nespěchajícím osmdesátkám a ne rádoby COOL uspěchanou, nepřehlednou moderní akci. A posledním bodem jsou hlášky, jak je možné, že si téměř žádnou nepamatuju? Na Rourkovu zpověď raději zapomenout! A jinak, vyjma borce Gunnara (Lundgren), kterej válel, nic. Ale, ať moje nalomené srdíčko jen nekrvácí, tak opravdu potěšil Arnold, při jehož grandiózním příchodu jsem málem vyletěl ze sedačky. Arnie, nikdy nezapomenu!! A pokud přijde dvojka, uvítal bych zhruba stejně Slyie, více Rourka a Lundgrena, méně Stathama a pokud možno vyhodit Jeta Li. 65% ()

mm13

Chlapčiská zo sídliska sa hrajú na záchranu sveta a že sú im ženské vlastne u prdele. Hlavne sa ale hrajú. Vcelku osviežujúce, len by to chcelo päsťovku pre Rourkea a poriadne ním zatriasť, pretože tie jeho plačky začínajú liezť na nervy! ()

Ištván87

NEJVĚTŠÍ, NEJLEPŠÍ A NEJBÁJEČNĚJŠÍ FILM VŠECH DOB!!!!! Tak do tohohle filmu jsem se zamiloval... Béčkový film v áčkovém kabátě s nádhernými odkazy a nejnádhernějšími akčními scénami co jsem viděl za hoooooooodně dlouho.... V průběhu filmu bylo několik míst kdy jsem se trochu nudil, ani tý srandy moc nebylo, ale všechno, veškeré pochybnosti mi byly vyvráceny poslední půlhodinkou, u které jsem radostně jásal a skákal při každém zavražděném vojákovi, při každém lámání končetin, při každé další ráně, kterou vojáci schytali... Asi jsem divnej, ale tohle byla vážně nádhera.... Zaplaťpánbůh že jsem měl tu možnost se na to podívat.... 100% a čistejch.... Jeden z nejlepšíh filmů letošního roku a možná největší nářez za posledních 20 let.... P. S. Už jen za scénu v kostele, kde se dozvíte jedno tajemství o největším akčním bijci osmdesátých let (však vy víte o kom mluvím) by si to zasloužilo nejmíň čtyři hvězdičky... ()

JASON_X

Celkem povedený filmeček, od Slye, on sám byl vynikající a ostatní vcelku též, i když Statham vypadá příliš slušně a inteligentně, než abych mu jeho zabijáckého drsňáka věřil. Zato Dolfiho psychopat je takový jak má být - zfetované, narušené a sadistické hovado s xichtem vikinského nadčlověka. Bezvýhradně ho žeru. Na pět to nebylo, ale dal bych čtyři, nebýt té idiotské Rourkeovy poznámky o "srbských bastardech". Na tohle už jsem v amerických filmech vážně alergický, až bych si skoro přál, aby jednou nějací albánští nebo bosenští vousáči svým americkým chlebodácům pořádně zatopili nějakým povedeným teroristickým útokem. ()

luka4615

Splněný sen všech fanoušků akčního žánru. Herci, které jsme povětšinou vídali v "běčkových" filmech na VHS z půjčoven či na TV Noha v jednom filmu se spoluúčastí Sylvestera Stallona, Arnolda Schwarzeneggera a Bruce Willise? Sem s tím! Jistě, ve filmu se objeví pár nelogičností a "klišé" scén, ale tyto nedostatky vyvažuje či dokonce převyšuje fakt, že nemySLYtelné se stalo skutečností. Vidět pohromadě Schwareneggera, Stallona a Willise jak po sobě v jedné scéně metají hlášky je jedním slovem neskutečné. Pokud jste fanoušek filmů tohoto ražení či herců samotných, The Expendables se pro Vás jistě stanou splněným snem a kultovní záležitostí. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „We are the shadows and the smoke, we rise. We are the ghosts that hide in the night.“ ()

MáŠa

Tak šlo to, šlo to, ale zase o nějaké revoluci bych asi taky nemluvil. Nejzajímavější postava podle mě Statham. Ten byl dobrej bitkař :) ()

becki_tu

Vymodlená akční pecka, která přichází v době, kdy jsou její hlavní hvězdy sice už v důchodovém věku, ale pořád mají slušnou kondici a hlavně velkou chuť si společně zařádit jako zamlada, tedy v dobách, kdy vetšina filmových fanoušků fandila Rockymu, Dolph Lundgren rozjížděl svoji béčkovou kariéru a Jason Statham ještě netušil, že bude jednou hláškovat po boku Sylvestera Stallonea. 90% ()

Bauer

Akční náser!! Přesně takhle má vypadat akční film. Vynikající pocta žánru. Akce je až na půdu a pokud žádná akce zrovna není, tak herci střílejí jednu hlášku za druhou. Sylvester Stallone dokázal nemožné. Dokázal natočit film ve kterém se sejdou skoro všechny (ať už současné, nebo ex akční hvězdy). Rovněž dokázal i nemožné ve svém úctyhodném věku. Příběh je jasně béčkový, ale koho to zajímá, když se na plátně sešli hvězdy jako je Stallone, Statham, Li, Lungren, Roberts, Couture, Austin, Crews a Rourke?! Myslím, že nikoho!!! Scéna ve které se sejde Stallone, Willis a Schwarzenegger je luxusní, až legendární. Bitka mezi Lim a Lungrenem je také super! Akční scény jsou přehnané, čili přesně tak jako to má u takovéhoto filmu vypadat. Jen je škoda, že se zde neobjevili další hvězdy, které kývli až na druhé pokračování. Hlavně mi šlo o Van Damme. Viděno už čtyřikrát a stále to neomrzelo! Těším se na druhý díl, i když s jistými obavami, co z toho bude. Snad doufám, že to dopadne alespoň stejně jako první díl! ()

Lucasion

Největší akčňák všech dob? Všechny akční hvězdy v jednom filmu? No i tak se dá definovat film Expendables. Stallone zde představil spoustu slavných jmen v jednom snímku. Brian Tyler tady vytvořil zdaleka svůj nejlepší soundtrack, který skvěle pasuje do akční atmosféry. Že scény jsou nadnesené a bojové scény nereálné? No ano, ale komu na tom záleží. Choreografie boje je úžasná. Sly, Statham, Li, Lundgren tu představují partu žoldáků (Expendables), kteří dostanou zakázku zbavit jeden krásný ostrov diktátora. Mezitím vystřílí tisíce kulek, rozhází desítky nožů a vše co půjde tak vyhodí do vzduchu. Velmi jednoduchý příběh kompenzují skvělý herci, hudba, sarkastický humor a dobře zvládnuté akční scény. Nepřemýšlet nad tím a užít si totální destrukci v podání těch nejlepších chlapíků. Navíc camao Arnolda je prostě pecka! (90 %) ()

oLí

Bombarďáckej nářez ! :) Bez debat to mohlo být ještě o něco lepší, ale jsem nadšenej. A jít pod pět mi nedovolí jednak scéna v kostele a pak těžkotonážní Lundgren, ten byl hustej až doprdele. [9/10 srpen 2010] ()

Morholt

Ty návraty Stallonemu jdou. Postradatelní ničím nezklamali a v některých případech i nadchli, ať už se jednalo o wrestrelské vystoupení dua Austin-Couture nebo luxusní přestřelku v sklepení rezidence. K tomu spousta hlášek, ironizování sama sebe a jako bonbónek setkání těžkých vah v kostele, kde si Arnie a Sly vůbec nic nedarovali. Doufám, že Sly bude v týhle pěklně vyšlapaný cestičce pokračovat. 85% ()

Sawy

HALELUJA!!! Bylo to zdrcující dvoutýdenní čekání,než se film dostane do našeho kina,ale tihle chlapíci za to stáli.Od začátku jsem věřil,že když už se Sly pustil do projektu,jakým jsou Expendables,bude to něco výjimečného.Není lehké dát dohromady ty největší akční hvězdy,aby to na plátně navzájem nedrhlo,ale tady to skutečně vyšlo,každá postava má svoje místo,každá dostane příležitost zazářit a ukázat,čím si místo v tomhle akčním fláku zasloužili.Ať už jsou to wrestleři Couture s Austinem,jejichž sport se dokonale promítl do špičkových kontaktních soubojů,fotbalová hvězda Terry Crews se zatraceně velkou bouchačkou,největší akční borec současnosti Jason Statham,tady dokonale sehraný s asijskou legendou Jetem Li a hlavně samozřejmě legendy osmdesátek včele se Slyem,který je na šedesát let ve formě přímo neskutečné a Dolphem Lundgrenem v asi nejlepší roli své kariéry,která by mohla být buď návratem ke slávě nebo důstojou rozlučkou.Věrohodnost Mickeyho postavy už trochu hapruje,ovšem ta je jednou z mála.A samozřejmě kostel,to je scéna,která si zaslouží vejít do dějin,ať už pro zásadnost,kterou v sobě tohle setkání nese nebo prostě proto,že je to nehorázná prdel.Dalo by se určitě najít hafo nedostatků,od scénáře,který není zrovna oscarový,přes spoustu logických lapsů až po pár scén,ve kterých jdou postavy dost proti svým charakterům,ale všechny nedostatky Stallone naprosto nekompromisně stírá obrovským množstvím nápadů a nepřekonatelnou atmosférou pravého chlapského přátelství.A samozřejmě akcí,která je špičková,parádně nasnímaná,adrenalinová a hlavně je jí hodně.Ať už souboje jeden na jednoho,automobilové honičky nebo závěrečný nářez,který dokonale definuje pojem hodně velká akční scéna.Prostě ráj pro každého fandu poctivých akčních filmů.Není to nejlepší film roku,ale zato jsem se letos v kině ještě tak nebavil.Expendables strkají naprosto s přehledem do kapsy všechny akční blockbustery letošního roku a těžko říct,jestli se v několika posledních letech vůbec objevil film,jehož sledování bych si tak moc užíval.Skutečně,vychutnával jsem si každou minutu,jak akci tak manželské škorpení Jasona se Slyem,prostě všechno.Největší nářez za hodně dlouhou dobu! 85 % ()

Katullka

Béčko jako vyšité, které nemá být nostalgii, ale má konkurovat dnešním akčňákům, a to se mu prostě NEPODAŘILO. Nuda a nezachránil to i všestranný Stallone snad se všema akčníma hrdinama (až na Angelinu). Co mě obtěžovalo asi nejvíce byla hudba. Ale fuj! ()

Shaqualyck

"There's no school like the oldschool and Sly is a fuckin' headmaster!" Klobouk dolů před tímhle renesančním důchodcem. Vedle jeho osvaleného dreamteamu s VéHáeSkou ve znaku je i slavná Yakuza nebezpečná asi tolik jako Vídeňský chlapecký sbor. 108 minut napěchovaných hláškami, výbuchy a trojcifernou hodnotou na počítadle bodycountu. Asi nemá smysl dodávat, že na dvojku se už teď třepu jak sáňky v létě. Tohle zájmové sdružení usměvavých akčních penzistů mě hodně bavilo! ()

ScarPoul

Tohto roku boli len dva filmy, ktoré som naozaj chcel vidieť. Prvým bol Nolanov Inception. Ten samozrejme nesklamal. A druhým bol tento šťavnatý, akciou a hláškami nabitý masaker, veterána Stalloneho Expendables. Ten nesklamal tiež. Od začiatku po koniec je to film na ktorý sa tak neskutočne dobre pozerá až je neuveriteľné, že taká jednoduchá zápletka, podľa ktorej hádam každý z akčného asnáblu natočil aspoň jeden podpriemerný film, tu dokázala chytiť a nepustiť divákovú pozornosť. Parta drsných chlapov, z bratským kódexom, ktorý si užívajú zabíjanie, sem tam utrúsia nejaké to múdro a nejakú tú hlášku, bojujú za správnu vec a pritom zostávajú rovnako elegantný a zaujímavý ako keď sme ich videli vo filme po prvý krát. Krásne sa doplňujú a hlavne si to všetko parádne užívajú. Každá jedna z postáv či už kráska Carpenter alebo malé roličky Willisa a Schwarzeneggera až po takých klasikov ako Rourke, Stallone, Li, Lundgren, je asbolútne dokonalá. Jediná malá výtka ide k Zayasovi ako k diktátorovi, ktorý prehráva bohužiaľ viac ako by bolo potrebné. Nejako si nevedel vydobiť rešpekt, čo samozrejme vo filme využil Eric Roberts a krásne ho zatienil. Tento akčný návrat si rozhodne každý fanúšik zapamätá ako niečo ojedinelé a dokonalé. A to že sa teším na dvojku hádam nemusím písať ani hovoriť. ()

Lacike

Kinoverzia: Takze konecne mam za sebou poslednu z velkej trojky (Losers, A-Team) minulorocnych retrotimoviek. Najviac na Expendables ocenujem, ze sa Slyovi podarilo po cely film udrzat tu neskutocnu nostalgicku fanboyovsku atmosferu aku v nas vyvolali trailery a vlastne uz aj prve spravy o vzniku tohto projektu. Takmer vsetky postavy dostali chirurgicky presne vyhradeny priestor (len ten Jet Li bol podla mna az prilis upozadenny), aby sa predviedli. K tomu dostali aj skvele napisane hlasky a chemia medzi postavami funguje od prvych sekund. Losers, A-Team a kopa dalsich filmov im mozu zavidiet. Bohuzial Sly sa nepoucil a znova akcne sceny striha ako o zivot. Pritom je to velka skoda, lebo ked si ich spomalite tak vidno, ze natoceny material je na solidnej urovni, ale strih z nich (hlavne v kontaktnych subojoch) robi jeden velky maglajz. Takze ako ohodnotit akcniak, ktory ma zhruba 50% akcnych scen mizerne zostrihanych, ale vdaka skvele obsadenym postavam sa nudite len velmi vynimocne? Pokial ste vyrastali na filmoch tychto svalovcov, tak budete nadseny a pokial nie, tak asi tento film vynechajte. Existuju ovela lepsie akcniaky, ale stylom su uplne niekde inde. 8/10. __Reziserska verzia__ Najprv opisem, co som vlastne od konceptu Expendables ocakaval. Tradicny akcny film v ktorom banda svalovcov v nekompromisnom style pobije celu armadu zloduchov a popritom vtipne hlaskuje, ale nesmie to sklznut do sebaparodie. Pokial chcem parodiu na tento zaner, tak si pustim moje oblubene Horuce strely 2. Od serie Expendables ocakavam po dlhsej dobe novy film tohto zanru, kedze sa dnes uz taketo filmy vôbec netocia. A druhy aspekt, ktory od tejto serie ocakavam je pomerenie sil alebo aspon nejaka poriadna slovna interakcia vsetkych tych hviezd, ktore sa tu objavia. A naplno ma napriek drobnym chybam v obidvoch tych aspektoch uspokojil len prvy diel. Najprv k akcii. Je spickovo prevedene. Dockame sa rôznych bitiek s na USA pomery kvalitnou a prepracovanu choreografiou. Napriklad Sly ma v bitke s Austinom prekvapil niektorymi akrobatickymi prvkami. Najviac sa ale predvedie Statham. Ci uz pri prvom strete na ostrove, v bitke na ihrisku alebo vo finale, ked s Jetom daju na prdel Danielsovi. Bitka Lundgren vs. Li je choreograficky slusna, ale kazi ju dost bleskovy strih. Napriek tomu ma bavi. Aj ked vsetky bitky nepatria k vrcholom zanru, tak vdaka ucasti hviezd na ktorych stret som bol vzdy zvedavy, stoja za to a dodava im to grady. Dockame sa aj dvoch solidnych nahanaciek a prestreliek s mnozstvom vybuchov. Väcsinou sa jedna o realne veci a digitalne je len zväcsena miera destrukcie. Postavy ako som uz spominal funguju dokonale. Chemia medzi nimi je ukazkova a hlavne kazdy z clenov timu tu ma aspon jednu scenu vdaka ktorej vynikne a vy preto chapete preco je vlastne pravoplatnym celnom clenom timu. Sly a Statham su dvojkou v popredi ako sef a jeho zastupca. Jet je vtipna postavicka a jeho postuchovanie s Dolphom perfektne graduje cely film, Dolph je tu za nebezpecneho magora a uchvatne sa predvedie uz v uvode nezabudnutelnym varovnym vystrelom. Couture nakope zadok Austinovi na ktoreho bol kratky Sly a Crews tu je za manika s velkym kanonom a v rozhodojucej chvili predvedie svoje fotbalove schopnosti. Dalsi vynimocnym tohto dielu su rovnocenni a pocetni zaporaci. Klasicky diktator Zayas, slizky boss Roberts, ktory zase po dlhej dobe mal moznost predviest, ze vie hrat, nabuchany poskok Austin a mrstny poskok Daniels. A samozrejme Lundren, ktory cely cas osciluje medzi dobrom a zlom. A ako bonus tu mame scenu v kostole v ktorej sa prvykrat pred kamerou stretne sväta trojka akcneho zanru. A aj ked ta scena trvy len chvilku a iba sa v nej keca, tak mam zakazdym pri nej zimomriavky od vzrusenia. Kazdy jeden dialog je megavtipny, kazdy jeden pohlad a grimasa vsetkych troch stoji za to. To, ze toto je ten film, ked sa prvykrat stretli, mu uz nikto nevezme. Nakoniec som si ale nechal najväcsi klad tohto dielu a to je scenar. Niekomu sa môze zdat sialene vyzdvihovat scenar u tohto typu filmu. Ale prave v jednotke vsetky tie pravidla a klise zanru funguju. Dej logicky smeruje z bodu A do bodu B a vy chapete motivacie postav. Najlepsou ukazkou toho o com hovorim je perfektna gradacia, ked napriklad radovy zloduch, ktory kontroluje pasy ma z nasimi hrdinami rozhovor pri ktorom vtipkuje, ze su nervozni. A o par minut predtym ako ho Sly zabije mu tu hlasku vrati. Gradacia dôlezitejsich zloduchov je este prepracovanejsia. Zatialco v dvojke maju pred finalnou bitkou zaporaci s hrdinami jeden trapny rozhovor a v trojke dokonca velka zarastena gorila nabehne do finalnej bitky akehokolvek zoznamenia sa s nim, takze nam je uplne jedno ako to dopadne a nic pri tom necitime. A co sa tyka hlasok, tak sa mi paci, ze su vtipne a väcsinou vyplyvaju z charakteru postav a nie z ich akterov. A hlavne su to nove hlasky a nie pouzite hlasky zo starsich filmov, ktore by sa natrepali do filmu bez ladu a skladu ako v trojke. No a k samotnej reziserskej verzii. Niektore sceny su prehladnejsie zostrihane. Najviac sa zlepsila bitka Lundgren vs. Li. Niektore hlasky su ine z ktorych sa mi niektore pacili viac pôvodne. Hudba vo finalnom infernu bola lepsia v kinoverzii. Zakazdym ma stve, ze vo finale musim rapidne pridat jas, aby som vôbec videl, co sa tam deje. Uvodne titulky behom sceny v lietadle sa mi zdaju strasne dlhe. Ale celkovo je reziserska verzia lepsia a bavi ma natolko, ze si ju môzem kludne kedykolvek pustit znova, takze davam 9/10. () (menej) (viac)

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)