O Maloneovi (Thomas Jane) sa hovorí, že mu kedysi zavraždili ženu a syna a že následne ich vrahovi vytrhol srdce z tela a zjedol ho. Nikto si nemôže byť istý, či je to pravda, ale každý gangster vie, že stretnúť sa s Maloneom znamená zomrieť. Jeho agent Murph (Leland Orser) má pre neho ďalší kšeft - vyzdvihnúť v luxusnom hoteli kufrík. Ľahká prácička? Omyl. Malone. musí zistiť, kto ho najal a tým ho poslal do pasce. Na ceste do pekla a späť detektív hľadá odpovede u svojho agenta Murphyho, až nakoniec zistí, že obaja boli najatí temperamentnou dámou v červenom Evelyn (Elsa Pataky).
Medzitým zločinecký šéf Whitmore (Gregory Harrison) odošle svojho najlepšieho zabijaka Bouldera (Ving Rhames) a niekoľkých ďalších nebezpečných vrahov, aby všetkými potrebnými prostriedkami získali späť kufrík, ktorý má vyzdvihnúť Malone. Keď teda ten dorazí do hotela, už na neho čaká partia zabijakov. O pár minút neskôr je na mieste už len kopa mŕtvol a Malone nikde - hoci ho postrelili, vyskočil z hotelového okna a odišiel. Prichádza k svojej matke (Eileen Ryan), ktorá žije v domove dôchodcov, aby mu strelnú ranu ošetrila.
Po nevydarenej akcii so zabijakmi Whitmore vyšle psychopatku Mauler (Chris Yen), ktorá je špecialistkou na boj s nožmi, a zabijaka Bouldera. Ak sa ani im nepodarí zvládnuť zadanú úlohu, je Whitmore odhodlaný poveriť ňou šialeného pyromana prezývaného Zápalka (Doug Hutchison)... (ludovit14)

Lacike

Russell Mulcahy mal v roku 2009 extremne stastnu ruku. Po skvelej drame Prayers for Bobby natocil brilantnu zanrovku s atmosferou ako Sin City s tym rozdielom, ze tu dialogy nenudia a film nema ziadne hluche miesta. Thomas Jane ma super hlasky, Elsa Pataky je sexy osudova zenska, Ving Rhames po dlhej dobe hra cool postavu, Doug Hutchison si znova strihol totalneho magora a tak by sa dalo pokracovat dalej. Sialenych zabavnych postav tu je neurekom. Akcia je kvalitne natocena a riadne brutalna. Najlepsia je uvodna prestrelka, ale aj dalej sa tam najde este kopa pôsobivych scen. Vysledkom je brutalny a zaroven neskutocne vtipny film. Evidentne to nesadne kazdemu, ale ja nastastie patrim k tym stastnym. Aj po opakovanom pozreti ma to stale bavi. 8/10. ()

Fr

,,NĚKTERÝ LIDI JDE ZABÍT HŮŘ NEŽ JINÝ. NAŠTĚSTÍ PATŘÍM K TĚM NĚKTEREJM“..... /// Úvodní boj o ,,kufr“ je efektní. A zřejmě bude důležitej, když po něm jde i chlápek, co má ruku ,,obráceně“. Chvíli vede, ale Malone ucedí hlášku a je mu v patách. Překvapení se nekoná.... JE TVRDEJ. FAKT TVRDEJ. (furt píšu o Malonovi.) Hláškujou všichni – víceméně suše, ale každej pokus dobrej. Zpestří to i akcička v zrcadlovým bludišti. Retro (noir) atmosféra, barvičky – já tyhle kousky můžu. Stejně sympatický jsou i postavy. Malone baví a já čekám, jestli se tady náhodou neobjeví Roger. Solidní tempo proložený jednoduchou akcí a děj na pomezí komedie – parodie, ve kterým holky ,,chodí“ za hrad z písku. A vůbec to není tak špatný, abych dal jen 3*. Jenže nevím, jestli to chci vidět znova. Možná pokračování.....každopádně víc hlášek ve filmu jsem letos neviděl. (Asi.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč dávat emaily od ,,Lízátko69“ HNED do spamu. 2.) Tvrdím, že disco mělo zemřít hned, když skončila ABBA (a proto mi říkaj zápalka). 3.) V každý správný kriminálce musí bejt alespoň jeden uchylák. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Botič

Thomas Jane je hrdina ze staré školy, který se může hrdě postavit vedle Mela Gibsona. Rekem, co umí krvácet s grácií se suchými hláškami na rtu o jehož zbídačenou tělesnou schránku se postará alkoholická máma. Give 'em Hell, Malone je nečekaná noirová pecka, na kterou je radost pohledět, byť se jí nedaří překročit stín prvních deseti minut, které nastolí nečekané tempo a spád a v nichž proteče tolik krve až se tomu těžce věří. Takhle nějak měl vypadat Max Payne okořeněný o herní poetiku Mafie. O chlup vypiplanější stylizace a Sin city by se mohlo jít zahrabat. I přes kulkami proděravěný kabát je to, ale podívaná velice příjemná. ()

cukorek

Russell Mulcahy ušil správny gangsterský kabát poznačený dierami po vystrelených guľkách, ktorému vložil do jedného vrecka ženskú príťažlivosť a do druhého dobrú dejovú líniu. Tento kabát presne sadol hlavnému predstaviteľovi, ktorého stvárnil Thomas Jane, ktorý po úspešnom vystúpení v The Mist ma zase raz príjemne prekvapil. Film je určite kontroverzný a tak sa niekomu môže zdať ako brak, ale ak ste fanúšikom Sin City, alebo Pulp Fiction určite nájdete aj v tomto príbehu niečo čo vás osloví a načo tak skoro nezabudnete. Osobne si myslím, že je to "výťažok" týchto dvoch spomenutých historiek o fungovaní podsvetia v rovnakom období(doba, keď sa nosili plášte a klobúky) s tým rozdielom, že S.City a P.Fiction ponúkajú viac príbehov a ich následnú spojitosť a Give 'em Hell len jeden príbeh. Najväčšie zhody s S.City obrovská podobnosť čiernobieleho príbehu dobrého zločinca Marva (M.Rourke) s tým rozdielom, že príbeh Malona bol farebný čo mi ešte viac vyhovovalo a s P.Fiction samotná adaptácia Vinga Rhamesa, ktorý tam účinkoval a drsné vykreslenie činov jednotlivý postáv. 70% ()

sud

S velkou mírou nadsázky se dá říct, že takhle nějak by mohla vypadat spolupráce Quentina Tarantina (případně Guye Ritchieho) s Milošem Macourkem :-). Nepříliš ambiciózní, na nic si nehrající, přesto velmi zábavné, stylové a hravé. Nebýt spadlého řemene v poslední třetině, nejvyšší hodnocení by jej neminulo. 75%. ()

• Natáčení probíhalo ve Spokane v USA. (Terva)
  • V jedné scéně použije Malone (Thomas Jane) do své zbraně Mateba v ráži .357 Magnum náboje, které sebral z Murphyho (Leland Orser) revolveru SW raže 38.special, nejedná se ovšem o chybu, tato záměna je možná i ve skutečnosti. (HectorHagman)
  • Zbraň, kterou používá Malone, je Mateba Model 6 Unica, automatický revolver. Těchto typů bylo vyrobeno jen několik kusů. (TomikZlesa)