Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiálny text distribútora)

Ydrosten odpad!

Z čiré zvědavosti , jsem vydržel 2 díly. Nevím jestli tohle je pořad který má ukázat co se děje , ale nějak nevěřím tomu že se to doopravdy stalo - mizerný pořad , který nemá žádný spád a ani nemá co nabídnout. 1 hvězda je za to že jsem vyděl díl který byl celkem koukatelný a pojednával o svěřování dětí do společné péče - shodily se oba takovým způsobem , že bych jim ty děti odebral oboum a ještě bych jim napařil pokutu za pohrdání soudem ( + tak 1 000 hodin slušného chování ) /// EDIT - 6.8.2013 _-_ Ježišmarjá, to si snad dělají srandu že už dávají asi 5 dílů po sobě. Moja drahá polovička na to hledí, a to vám řeknu že jeden díl ještě vydržím, ale 4 nebo 5 po sobě ? To je peklo !!! Odpad všech odpadů + mínusové hodnocení za neustálé vnucování - ani reklama není tak otravná jak tenhle pořad. Každodením peklem se to nazvat musí, protože neznám odpadovitější pořad jako je tohle. ()

philip.j.fry

Soudnictví na Slovensku dosahuje nevídaných kvalit,o čemž vydatně přesvědčuje diváky každý všedný deň o seďemnást tricat iba na Jojke.Už samotné názvy epizod jako,,Škaredá ako opica" nebo ,,Skoro ma šlak trafil" dávají tušit,s čím má kultivovaný divák co do činění a varují ho před tlačítkem PLAY.Epická úvodní znělka dozní a prichádzá súdkyňa.Profesionálka každým coulem.Někdy jsou případy vážnější,někdy vyznívají jako by navrhovatel prodělal celkovou lobotomii.Nejsrandovnější díl byl asi jak se cigáni hádali o dieťa.To byla sranda.Vůbec celé tohle divadlo je směšné,proto berte pět hvězdiček jako recesi.K celkovému hodnocení pořadu si vypůjčím citát ze zápisků neznámého mnicha nalezených v Čínské provincii Fujitan: "Divák,sledující tohle pravidelně a s oblibou, je prase a zaslouží zbičovat. Dvakrát." ()

vander19

Súdnu sieň mám veľmi rád. Vždy po práci o 18tej zapínam TV aby som si vychutnal tento seriál alebo reláciu. Prípady sú občas nudné, občas zábavné a občas veľmi, veľmi vážne. Vždy si nájdem stranu, s ktorou sympatizujem a držím palce. Proste Súdna sieň je pre mňa jediný relax po práci, okrem športových prenosov, ktorý si pozrem v TV. ()

Macintosh odpad!

Pani Natália je vdova eště pri sile, ktorá žije na dedine, má rada svoj kľud a pokojně tiež žije. A ako sama hovorí: "Každý si musí niekedy urobiť dobre". V tom ju ale neustále braní nadržaný pán sused, ktorý její pravidlá nerešpektuje a neustále sa ukájá pred oknom pani Natálie. Ta už je z toho zúfalá a rozhodla sa dať pána Jána na sůd. /eště uvidíte/ "Veď mi ničíš život do frasa, ty jeden sopliak sopľavý!" ()

Gottfried

To, že Súdna Sieň nie je vynikajúci seriál nespôsobuje len jeho nízka rozpočtosvosť, opakujúce sa zápletky, ani istá jednoduchosť, či schématizmus osamote. No všetky tieto faktory zrážajú kvalitu, tohto inak celkom dobre mysleného projektu. Snaží sa najmä o prevedenie pojednávaní súdnych procesov tak, aby ich priblížili bežnému divákovi. V tomto sa mu celkom darí dosiahnuť svoj cieľ s orientovaním sa na podstatné, Film stopercentne netrvá na dokumentárnom prístupe. Vidno, že herci sú amatéri a jednotlivé prípady sa často opakujú, no priznajme si úprimne, že aj v skutočnom živote, ktorý sa snaží Súdna Sieň napodobniť je tomu tiež tak. Seriál však časom predsa len stratí na pútavosti, možno aj kvôli svojej trochu natiahnutej minutáži. Váhavo **1//2 ()

• Jaroslav Penc, který ztvárňuje postavu soudce Alfonze Richtera, má právní vzdělání a vystudoval Právnickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě. V soukromí pracuje jako advokát. (FIBO)
  • FIBO Na tvorbě pořadu se podílí odborní poradci a osoby s právním vzděláním, někteří z nich ztvárňují role žalobců či obhájců. Mezi mnohými diváky převládá domnění, že se jedná o skutečné autentické záběry ze soudních procesů. (FIBO)
  • Podľa odborníkov sa súdne pojednávania v relácii podobajú viac na americké než na slovenské. (Greenpeacak)