Soudkyně Barbara

(relácia)
Reality-TV / Dráma
Česko, 2015, 60 min

Účinkujú:

Pavlína Kafková, Simona Prasková, Renáta Názlerová, Jaroslav Mendel, Josef Mádle, Ondřej Lechnýř, Lenka Vacvalová, Anna Polcarová, Karolína Hrůzová - Hlaváčková, Štěpán Vlček, Daniel Dítě (viac)

Skutečné příběhy ze soudních síní. Nesmlouvavá, neomylná a spravedlivá – soudkyně Barbara rozhoduje, kde je pravda. (TV Barrandov)

Pepinec odpad!

V životě jsem rozhodně častěji žehlil než vyměňoval baterky v televizním ovladači, a to že nežehlím. Vážně jsem si myslel, že vybít ty dvě tužkový mrchy přepínáním kanálů prostě není možný. A kdyby přece, jaká je pravděpodobnost, že se zaseknete zrovna na Barrandově v soudkyni Báře? Já vám povím, jak velká ta pravděpodobnost je. Asi tak trojnásobně menší, než že kdyby se konala olympiáda v debilitě mezi krůtama, skončí Barča hůř jak první. ()

Big Bear

,, Soudili se dva sousedi o hranice, starou slívu, o kus meze, o smrad z chlívu. Byl to spor urputnej, pět let se táhnul, jeden na druhýho i ruku vztáhnul. Soudili se sourozenci mezi věnci, pozůstalí, kdo co zdědí, kdo co sbalí. Byl to spor urputnej, bez slitování, byl na hrobě plevel a devátý stání .... '' ---------- Zábavné pořady TV Barrandov, to jsou extra formáty vyžadující extra žánrové kategorie a extra hodnocení... Barbaru občas chytám když se vracím z práce a někdy i stihnu skoro celou 2/2. Ne, že bych ji vyhledával, ale občas je prostě příjemné po celodenním frmolu na ulicích naší matičky Prahy usednout s kouřící kávou, vypnout a jen tupě zírat co zase proti sobě ti lidé na obrazovce mají. Věřím, že takovéhle soudy řešící občansko-právní spory jsou i ve skutečnosti a člověk si tak může udělat představu co jej případně čeká. Původně jsem myslel, že je to plné neherců a tak jsem s úsměvem přecházel některé ,,herecké'' projevy některých. Při podrobnějším prozkoumání jsem však zjistil, že sem tam ten či onen už v lecčemž hrál a o to je pak děsivější jeho výstup před soudkyní Barbarou. Neviděl jsem toho moc, ale přiznám se, že občas jsem byl celkem zvědav, ke komu se ta paní se zavázanýma očima a váhami v ruce ústy soudkyně barbary nakonec nakloní.... Dávám za jedno odročení. * ()

knihovna

Odpad tomu dát nemůžu, protože existují horší věci. Proč to Barandov natáčí je snad jasné, spíš mi připadají pitomí ti, kterým to jasné není. Amatéři to nemohou moc pokazit, protože před soudem většinou stojí amatéři. Pro mě je to nezáživné, ale nejspíš si to svou cílovou skupinu našlo. Mimochodem - tento pořad je pro mě důkaz, že ačkoliv se tvůrcům často vyčítá, že netočí autenticky, tak to vlastně nikdo nechce - tohle určitě realitě odpovídá víc, než například Perry Mason, ale je to prostě nudné. Kdyby byly soudy zábavné, soudí se v přímém přenosu a nejspíše na stadionech. ()

Drom odpad!

Ty krávo! Už před časem jsem si všiml, že obdobnou vykrádačku extra dementního emerickýho originálu s retardovanou soudkyní Judy dávají naši bratia. Chudáci. Teď konečně dorazila tahle zaručeně pravá imitace i do naší bezbřehé televizní žumpy a tak i vy máte možnost vidět parodii parodie spravedlnosti a to přímo u vás v obýváku. Nenechte se mýlit, není to ženská verze soudce Dredda, ani toho staršího a trapnějšího se Silvestrem Stallonem v plastovým brnění, i když obsah je asi tak stejně reálnej. Nějaká ženská za pultíkem hraje soudkyni v mírně poupraveném studiu Pošta pro tebe představujícím arénu spravedlnosti a (asi) tučně placenej komparz dělá jakože sporné strany. Pak se to pohádá a vyplácá si játra (nebo co je zrovna ve scénáři), aby nakonec nesmlouvavá, neomylná a spravedlivá soudkyně Simona... ééé... Pavlína... sakra, zas vedle... Barbara určila, jedinou a neomylnou pravdu. Hurá! ()

herr_carter

Neskutečné se stalo reálným - byl vytvořen pořad, kde si reálné kauzy můžete sehrát na oko i Vy, drazí mongoloidní spoluobčané..Takže nejen, že se tito chudáci podvolí k účinkování v jednom z nejtupějších televizních pořadů, jaké kdy byly stvořeny, ale ještě ze sebe udělají totální čuráky a nechají se dobrovolně zdriskreditovat před celým národem (na druhou stranu ale takovéhle svinstvo může sledovat jenom ta nejnižší spodina lidstva, která v těch netalentovaných komparzistech vidí svoje modly). Měla by existovat nějaká speciální kárná komise vybavená rotačními kulomety, která by po zásluze všechny tvůrce podobných hoven ihned a bez skrupulí rozstřílela....... ()

• Herci Lenka Vacvalová a Jaroslav Mendel jsou ve skutečnosti původem ze Slovenska, ovšem jejich čeština je na tak vysoké úrovni, že v pořadu vystupují jako čeští advokáti. (ČSFD)
  • Za jeden natáčecí den se natočí celkem 4 díly. (ČSFD)