Mosquinha

všetky plagáty
Krátkometrážny
Francúzsko, 1890, 1 min

Opakovaný záběr na vzlétající mouchu (moucha je překlad názvu). Celý snímek je ve zpomaleném záběru. (Caesar1993)

MM_Ramone

Absolútny filmový pravek. Sedem sekundový snímok z konca 19. storočia. Krátkometrážny, čiernobiely, francúzsky filmík z roku 1890. Rarita, kuriozita, pamätihodnosť. Odlietajúca mucha. Zrejme prvý filmový trik v dejinách kreatívnej kinematografie. Strašne starý "Mosquinha" od vynaliezavého pána Etienne-Jules Mareya. Všetko má svoje skromné začiatky, tak isto i filmová tvorba. Majme teda ku tomuto prestárnutému titulu rešpekt. *** ()

Webb

Étienne-Jules Marey vynalezl fotografickou pušku, a s ní předvedl něco, o čem se jiným ani nesnilo. Odlet mouchy s vráceným záběrem na začátek, aby moucha mohla znovu odlétnout a my diváci si ten její vzlet ještě jednou vychutnali. Celé je to okořeněné zpomaleným záběrem. Bravo mistře, velmi mě těšilo. ()

Flego

V roku 1890 vytvoril francúzsky vedec Étienne-Jules Marey niekoľkosekundový záber letu muchy. Zaujímavosťou je, že ju natočil spomalene. ()

SOLOM.

Jde o opravdu unikátní záběr, který zaslouží uznání. Vzhledem k době vzniku k použitému triku chovám úctu. Někdy i to málo si jí určitě zaslouží. Tihle průkopníci jako Étienne-Jules Marey již dnes sice upadli vzpomnění u široké veřejnosti, ale je dobré si je občas připomenout. ()

JohnMiller

No, na to z akého roku je tento kratučký klip musím uznať že sa obraz zachoval prakticky nepoškodený, a to teda nie je častí výskyt . Mucha ktorá tu vzlietala vyzerala realisticky , akoby to bol priblížený a spomalený záber skutočnej muchy, vynikajúca fotomontáž. Alebo to bola mucha skutočná a film z roku 1890 ma oklamal ? No, je to dosť možné. Neviem ako sa to tvorcovi podarilo. Dostáva za to moje uznanie..... ()