Univerzálny vojak 3: Znovuzrodenie

• Česko Univerzální voják III: Znovuzrození (viac)

Film popisuje zapojení Luca Deverauxe (Jean - Claude Van Damme) k americkému týmu Universálních vojáků v přísném utajení. Jeho misí je zneškodnit výbušniny z Černobylu, jinak by došlo k obrovskému zamoření radioaktivním spadem. Luc zjistí, že jeden ze znovuoživených vojáků je klonem jeho bývalého seržanta Andrew Scotta (Dolph Lundgren). (oficiálny text distribútora)

WolfR

Pokračování Univerzálního vojáka, lákajícího na velký návrat Van Damma a Lundgrena, předvedlo pár solidních bitek a přestřelek v opuštěném městě a dvě hlavní hvězdy originálu ukázalo sotva na pár minut. Alespoň ta jejich bitka ušla, takže o fous 2 hvězdy. ()

majo25

Vidieť akčný súboj van Dammeho s Lungrenom bol taký malý zážitok. Po rokoch nabrali na svalovej hmote i pár vrások na tvári, čo som kladne ocenil. Celkovo sú akčné súboje na vysokej úrovni, tvorcovia si dali zvlášť záležať...teda až na tie preborenia (kartónových) stien. Príbeh je jednoduchučký, toľkokrát otrepaný, v hlavnej roli s teroristami a vyhrážkami o odpálení jadrovej bomby...na neho asi veľmi rýchlo zabudnem. Prosto klasické akčné béčko. ()

otík

Jediné pokračování ve Van Dammově kariéře a nutno přiznat, že je to obrovský sešup dolů na rozdíl od klasické jedničky a akčně velmi dobře zvládnuté dvojky. Jednička je bez diskuzí výtečné akční áčko, ve dvojce už přeci jen Jean-Claude zahrál na béčkovou strunu, přesto jsme se stále pohybovali v nadsázce, film byl vtipný a zároveň příjemně akční. Tento třetí díl je však už od počátku výrazně céčkový, levnost a nezaujatost čiší v každém záběru, a o zábavnosti si můžeme jen nechat zdát. Jean-Claude svého Luca Deveraux vybavil jedinou grimasou – životem unaveného vojáka ve výslužbě. Ten je násilím povolán k návratu a k další akci proti teroristům a super univerzálnímu vojákovi, kteří obsadili Černobylskou elektrárnu a drží jako rukojmí prezidentovi děti. Van Damme si šlehne nejednu podpůrnou injekci a vydává se s kamennou tváří vstříc masakru. Nejdříve se však musí vypořádat se starým „kamarádem“ Dolphem Lundgrenem a pak už jen svést finální souboj s hlavním záporákem. Herectví páně Van Damma je nulové, nehláškující a k smrti unavený Luc mu nesedí, prostě není to ono. Opět si Jean-Claude vybral smutného hrdinu, zábavnost typu filmu Kontrabant je zcela v nenávratnu. Kam se jen poděl onen šibalský úsměv či jakákoli hláška. Oproti němu Lundgren na malém prostoru předvádí doslova Shakespeara. Hraje to, na co jsme u něj zvyklí a jeho pár minut je rozhodně to nejzajímavější na celém tomto ubohém filmu. Přesto se musí nechat, že film vyloženě nenudí, jen je ohromná škoda, že se celý odehrává na jednom místě a svými kulisami tak ukazuje na levnost tohoto projektu. Ale abych jen nehaněl – souboj Van Damme vs. Lundgren je povedený, patřičně tvrdý a je vidět, že tito dva chlapíci ještě mají co nabídnout. Hudba: Kris Hill & Michael Krassner ()

panMartin

Mám na DVD a stálo mě to 99 Kč, že já debil za takovou sračku utrácel nepochopim, jednoduše ztráta času. Scénář na bodě mrazu, herci, příběh. ()

Deyw

3 hvezdy za nejlepsi bitku vandamma s dolphem, kde doslova bouraj zdi a probihaj domem prez vsechny prekazky..jinak je to takova normalni Bckova vec, kde potesil arlovski :) vypadal pekne nasrane.. :D ()

st.jim

US:R má nějaká svoje pozitiva, ale spíše převažují negativa. Co se musí pochválit, tak hudba, která je dynamická a filmu hodně dodává švih, zkrátka pasuje jako zátka na láhev. Režie je překvapivě také celkem dobrá, za ty prachy to John Hyams natočil, jak nejlépe mohl. Jinak, co se týče celkového filmu a tzv. příběhu, tak je to horší. Plac plný svalnatých amatérů, kteří vbíhají na scénu jen proto, aby se nechali mlátit do hlavy, sestřelit a nebo podříznout?..... No, nic moc. Nejvíce prostoru ve filmu dostal Andrei Arlovski, který je bohužel v herecké pozici nováčkem a to nedělalo dobrotu. Ten chlap vůbec neumí stát před kamerou (jako další desítka lidí alias VlezDoPosilovny), vždyť kvůli němu se musela zrychlovat i rvačka s JCVD a jak bylo vidět, tak ten se ani nezpotil. Nejvíce potěší legendární souboj mezi Jeanem a Dolphem, která je asi to nejlepší, čeho se můžete dočkat. To napětí mezi nimi za ty léta nevyprchalo :-) ()

Jizni Tlapa

Přiznám se bez mučení a ukopnutí "palice", že jsem byl přímo nadšen skutečností, že se ještě alespoň jednou JCVD spřáhnul s Dolphem a že spolu upekli cokoliv, byť jen podobné Univerzálnímu vojákovi 1. Mám pro tyhle dva frajery fakt slabost, a tak bych jim i odpustil tu jedinou dvou-minutou řežbu. Než jsem se k ni ale prokousal, stálo to hodně sil a místy jsem přemýšlel, že by se sakra hodil mega-protein kokteil (nebo co to kloktaj univerzálové), aby mě nakopnul a nenechal usnout! Než totiž dojde na VanDamma, táhne se film Černobylskou ponurou atmosférou opravdu velmi vlekle a tááááhle! Jakmile to ale Jean vezme do svých ( pořád ještě velkých pracek ) je to stará dobrá jízda se vším všudy. Excelentní ztvárnění bojových scén zachraňuje vojáka z propadliště filmových dějin a z hodnocení "průměr" nebo dokonce "odpad"! ()

ywo666

No väčšinu filmu som plánoval dať 2*. Ku trom som sa priklonil až po akcií (a la counter strike), ktorú predviedol Van Damme v objekte černobylu proti rebelom. Čo ďalej stálo za to? Dolph Lundgren. Neviem prečo? Nie je to dobrý herec. Ale tých pár minút, čo dostal priestor na mňa urobilo dojem. Tiež ako iných ma zaujíma čo chcel povedať Jean-Claudovi. Inak trochu zavádzajúci plagát, lebo Dolph hrá len vedlajšiu postavu. Na titulný plagát by sa hodil skôr Arlovski. Inak Van Damme ma trochu sklamal. To, že staro vyzerá by bolo v poriadku, ale že staroba z neho vyžaruje z každého coulu, každého pohybu každého slova... Už nie je čo býval. US: regeneration je priemerné béčko. Nič viac nič menej. Bol tam proste priestor na vylepšenie. ()

Mispu

Kdyby Jean a Dolph nevypadali tak unaveně a dali do toho trošku života, tak * nahoru, takhle je z toho průměr, což je u tohohle filmu škoda :( ()

MiCM

Naprosto neskutečně, neuvěřitelně povedený film. Opět absolutně nerozumím tomu hodnocení, které tady vzniklo. Jak a proč? Koho zase někdo nutil se dívat na film jemu vzdálený.. Prostě to se nehorázně povedlo! Být pod režií napsaný Tarantino, nebo nějaký takový podobný ocas, tak má film minimálně 90%! Úplně stokrát lepší, než třeba takový nový Terminátor. Vyloženě nesrovnatelné! Pro představu.. ()

lennyd

Rusko (a potažmo) celý svět čelí nečekané hrozbě. Generál Topov unese syna a dceru prezidenta, a pokud mu prezident nesplní požadavky, vyhodí do vzduchu zbytky černobylské elektrárny (včetně prezidentových dětí). Pokus o jakýkoliv odpor je v zárodcích zmařen, protože má generál k dispozici jednoho vylepšeného univerzálního vojáka. Rusové přivolají na pomoc FBI, a američané s sebou přivezou kromě čtyř novodobých univerzálních vojáků, také jednoho z původních - Luca Deverauxe (JCVD). Ale v pozadí stojí doktor Colin, který může s celou situací zamotat - a ten má v rukávu ještě jeden trumf, taktéž jednoho z původních vojáků, Andrewa Scotta (Dolph Lungren) ... Tak jsem tak čekal, že od roku 1992 doba trochu pokročila, a že to snad na filmu bude trochu znát. Opak je pravdou, a film vypadá (co se týče zpracování) mnohem hůře, než kterýkoliv z jeho předchůdců. Zápletka taky není nikterak originální, ale co pořád vymýšlet, že ano. Jean Claude Van Damme i Dolph Lungren stárnou, nicméně i tak předvádějí věci, ze kterých se mi točí hlava (chválím). Nicméně i tak si myslím, že to nejlepší film ukázal v prvních asi deseti minutách - honička v městských ulicích je natočena naprosto brilantně... ()

Chris Masters

Nejspíš jsem asi blázen, ale univerzální voják je moje osobní záležitost.A ještě když se to smísí s oblastí okolo Černobylu, tak už mi snad chybí jen komerčnost tohoto filmu.A jediný otazník u mně vyvolávalo, kdy se tento děj odehrával.Ale z tohoto pokračování jsem nadšený. ()

JohnSmith

Klasický Béčko,člověk nad tím nesmí moc přemýšlet,ale hlavní je,že se u toho baví. Hyams s tatínkovou pomocí zvládl vše dost dobře, akční scény jsou svižný, je jich hodně a hlavně vypadaj opravdově. Opuštěná ukrajinská fabrika a kasárna postačí jako prostředí dokonale a chvílema si připadáte jako v Call of Duty. A klobouk dolu,ústřední padesátníci pořát mají co předvézt. Lundgren má spíš takové větší cameo,ale i tak souboj s van Dammem je moc pěknej s malou vzpomínkou na první díl. ()

haj

Akční scény jsou překvapivě kvalitní, dynamický, šikovně natočený a hezky se na ně kouká, jen škoda, že zbytek filmu za akcí ve všem zaostává. A nemluvim o příběhu, o ten samozřejmě nejde, v podobnym filmu je vesměs zbytečnej, ale celkovej dojem mi celkem dost kazily značně depresivní prostředí a hudba a v neposlední řadě výrazně znuděnej výraz ve tvářích van Damma i Lundgrena. Ale mohlo to dopadnout i hůř. ()

Trustme

Novým trendem se stává vzkřišování (regenerace) dávných hrdinů pro nové generace, pro fanoušky a pamětníky. A tak se točí různé pokračování a remaky. Je třeba si ale uvědomit , že stáří nelze ošidit. Přechod k postavám soukromých detektivů v seriálu či dabování animovaných filmů se však asi stále nechce některým již bohužel akčním seniorům... Ok i já se těšil jak bude vypadat setkání po 17 letech dvou vojáků - mohla to být pocta. Film není vyloženě špatný a v rámci žánru a rozpočtu i akceptovatelný, ale.... Ale proč to celé vypadá jako počítačová hra (námět, scénář, postupy, prostředí), proč není využit potenciál obou dvou bojových legend k lepší reputaci. Zase se naverbovali pro bulharský film... A kdy už konečně někdo udělá dobrý film s monstrozním a naprosto dokonale nelidsky vypadajícím Dolph Cyborg Lundgrenem, než nám opravdu neudrží ani Desert Eagle?! ()

Timak

to byl zase výplach toto ... prvnich 10 a posledních 20 minut ušlo, ale jinak teda to je k posrání toto ... Lundgren nevýraznej, absolutně. Ten tam vůbec nemusel být. Van Damme dobrý no, ale už si prostě starej a nemáš na to. No děs toto ... ()

Danny F.

Velice výstižný komentář od colapso:-) Dědci se nám poprali:-) Teď vážně. Z tohoto dílka přímo srší béčkovost. Tedy nečekal jsem nic extra a taky se mi nic extra dostalo. Van Damme a Lundgren už na to prostě nemají a měli by odpočívat a užívat si důchodu. S akcí je to na štíru. Bitky sice nebyli tak zlé ale celek je naprosto o ničem. 45% ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (viac)