Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu nebo zastrašit a ovlivnit svědky? (oficiálny text distribútora)

Skrk odpad!

Takový flusanec do obličeje jsem teda nečekal! Petr Jákl amatérsky zrežíroval bez jakékoliv zkušenosti tak odporně natočený film s příšernými videoklipovými střihy, z kterých bolí oči, strašnými herci a žalostným scénářem, z kterého je člověku ještě víc na blití. Tohle že bylo tolik vychvalováno? (Byl jsem u filmu natolik nasrán, že jsem se nějak vykašlal na to, zda je Jířa vinen či ne...ale ono je to stejně jedno.) ()

Bubble74

Není to na plný počet, to je jasný. Ale je to nadprůměr v naší novodobé mizerné produkci a je to jako najít zlatou jehlu v kupce hnoje s cedulkou český thriller. A takové raritě ráda přihodím hvězdičku na podporu proti expertům, kteří ji splachují do kanálu. ()

Marek1991

O Kajínkovi som toho veľa nevedel, akurát to, že kedysi utiekol z väzenia, bol obvinený z vrážd a že okolo je prípadu boli pochybnosti. Ako sa vraví, bez vetra sa ani lístok na strome nepohne, no nie vždy je to pravda. Neviem, či mám tomu pánovi veriť, že je nevinný, ale ako poznám slovenskú a českú politickú, policajnú a súdnu scénu myslím si, že pravé svine sú niekde inde a mnohé aj na slobode, bol by som naivný a hlúpy, veď vidím, čo sa v našich krajinách deje, všetko sa rozpredáva cudzincom, na vrchole v smotánke u nás sú bezcharakterné osoby, médiá očividne manipulujú, že sa na to nedá pozerať, životná úroveň je nízka, ale pre Západ sme spojenec, figúrka na šachovnici s ktorou si hýbu, keď je potreba a vo väčšine prípadov ideme s nimi, napriek častej kritike vlastných občanov. Napríklad pri zločineckom bombardovaní Juhoslávie, vojnách proti údajnému terorizmu v Afganistane, údajným neexistujúcim zbraniam hromadného ničenia v Iraku, či proti neamerickej vláde v Lýbii alebo ak sa jedná o raketové štíty, jediné úspešné referendum na Slovensku o vstupe do EÚ, odvádzanie miliárd, ktoré nám chýbajú na eurovali, do bánk, do cudzích bohatších štátov, stavanie sôch vládcom žalára národov, velebenie bývalého prozápadného prezidenta Havla, ako skoro nejakého svätca, dobre možno nie všetko je tak zlé a má aj iné stránky, ale tieto veci považujem vo všeobecnosti za viac ako zlé, veď výsledok v tom, ako si žijeme hovorí za všetko. Máme údajnú slobodu pohybu na útek z jednej farmy s ľuďmi do druhej, kde vládne skoro to isté spolu s mamonom, ale slobodní takto nie sme. Film mal napätie, dialo sa tam veľa podstatných vecí, ktoré som od toho očakával. Tatiana Vilhelmová bola v pracovnom oblečení veľmi sexy, no ten sex ku koncu a iné podobné scény mohli zredukovať a pridať iné skutočnosti. Vo filme je dosť chýb a hlavne tie moderné prístroje, autá a podobne tam nemali byť, sú to amatérske chyby, ale film nejak nezrazili nižšie, horšie to už bolo s českým patriotizmom vo veci zlatého hattricku na majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré sú vážnym prešľapom a akousi snahou zakomponovať túto udalosť do nejakého z filmov, v tom je to ako český film na smiech. Konstantin Lavronenko je presvedčivý herec, film má dynamiku, nechápem tie slabé recenzie od oficiálnych stránok, možno im tu niečo nerezalo alebo mali nejaké príkazy, ale to by bolo hlúpe, lebo na tom spolupracovala aj asi najhoršia televízia v Českej republike a to televízia NOVA a bulvárny časopis Blesk, ale malo to dynamiku, výborný strih, hudba ozaj skvelá, ako keby to ani český film nebol. Bez pochyby to patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v Českej republike od roku 2000 do roku 2010 natočilo a kľudne to obstojí aj v dlhšom časovom horizonte, či vo svete. Ja to chválim. ()

Ajinka126

Doufám, že tohle skutečně není vrchol našich filmařských schopností v žánru akční - thriller - krimi - potažmo ještě drama. Čekala jsem od toho víc po té stránce objasnění celé kauzy a míň nechutností. My, z té střední Evropy, jsme tady toho zažili už asi tolik, že filmaři nemají žádné zábrany a nechutné scény nám podávají tak sirové jak to jen jde. To se mi nelíbí. Nejsem pro nějakým filmovým tabu, ale američani přeci jen umí ty nechutnosti podat aspoň tak, že se člověku nechce hned zvracet. Bylo to málo o Kajínkovi a až příliš o jeho obhájkyni. Nevím, zda nám tohle Jákl naservíroval proto, aby byl příběh zajímavější, anebo to skutečně vykresluje zjištěné události. Trochu zklamání. ()

Haluzz

Soudní krimi drama s příměsí exploatace, s titulky od Tonyho Scotta a zbytkem s prasáckou 70's HD kamerou? Je to zmatené, je to nezáživné a neví to, jestli se to brát jako závaznou polodokumentární výpověď, nebo radostnou bronson-prisonbreakovou akční ( s jedinou povedenou akcí) pecku. ()

PauloZ

Jáklovi nemůžeme upřít jeden fakt, a to je filmařský um, který získal při studijích v USA. Kájinek je vizuálně beze sporu nejsvětovější film, který jsem kdy z české produkce viděl. Bohužel to a ještě skvělý herecký arsenál je asi jediné, co lze na Kájinkovi vychválit. Hlavní problém vidím v tom, že ten kdo se kauzou Kajínek nikdy nezabýval, tak se ve filmu bude ztrácet a při nejhorším ani nepochopí, co se vlastně stalo. Protože film je natočen naprosto útržkovitě, bez pevného děje a hlavně bez jakéhokoliv úvodu a přiblížení celé věci. Druhý problém je ten, že pokud se díváte na film s touhou dovědět se blížší, nebo vůbec nějaké informace o Kájinkovi a celém případu, budete velice zklamáni! Ve filmu se totiž o Kájinkovi nedozvíte absolutně nic! No a konečně třetí problém. Film se měl jmenovat buť jinak a nebo měl být natočen opravdu autenticky! Zde je podle skutečnosti pouze útěk z Mírova a závěrečné dopadení v bytě, zbytek je ze 70% vymyšlená kaše, která celý případ jenom zkresluje a diváka mate. Nevím proč hráli oběti z úvodní přestřelky cigáni, když se jednalo o bělochy (čechy). A část se sestrou právničky Kájínka, naprostý výmysl, jenom aby se něco dělo. Tudíž rozhodně na film nechodtě s tím, že se dovíte jakoukoliv pravdu. Je to jenom film, který je pro mě bohužel zklamáním. ()

F.man

Už když jsem viděl hlavní sponzory filmu - Novu a Blesk - začínal jsem mít jisté pochybnosti, o výsledné kvalitě. A opravdu, Kájínek nakonec dost zklamal. Je to totiž film, který chce působit strašně efektně, ale vevnitř je obrovsky prázdný. Jákl si nepochybně s každým záběrem vyhrál a chtěl aby každá sekunda vypadala děsně cool. Bohužel se mu to sice místy povedlo, ale takhle splácané dohromady, kdy v každém záběru kamera zběsile zoomuje, sliduje a různě upravuje perspektivy - to je akorád kontraproduktivní. Po chvilce to prostě začne rušit. Druhá věc je, že si na to divák do jisté míry zvykne a když se potom děje nějaká výrazná akce, ve které by to fungovalo skvěle, tak už to divákovi ani nedojde. Další věcí je, že i když film tedy místy nevypadá uplně špatně, ve svém jádru to je naprostý brak. Tak mizerně napsaný scénář, postavený na takhle spekulativním tématu, to je teda věc. Tam prostě po téhlé stránce nefunguje nic a já se dvě hodiny nudil. Když k tomu přidám fakt otřesné postsynchrony, které tahají za uši snad v každá větě, dostávám dílo, které je zralé tak na odpad. Jákl se sice možná snažil, ale prozatím z něj není režisér, ale stále hollywoodský kaskadér - myšleno jak v dobrém tak špatném. Proto mu jde primárně o akci, kterou zvládá dobře, proto nedokáže odhadnout, že už toho je toho moc, proto nedokáže pracovat lépe s příběhem... Nakonec teda jedna hvězda, které vděčí Kajínek hlavně Dlouhému. Pravda vždycky zvítězí, ne? ()

Marsik

** Film jsem viděl jak v kině (srpen 2010), tak i po druhé dneska doma na LCD a musim uznat, že se Jáklovi povedl fakt pěknej snímek. Na české poměry podle mě výborný film. Lavroněnko, coby Kajínek, vybrán určitě dobře, Vilhelmová se mi taky v roli líbila, ale úplně nejvíc supr byl záporák Vladimír Dlouhý. Jenom by mě zajímalo, jak to doopravdy bylo:) Ale to se asi už nikdy nedozvíme, bohužel pro Jirku. Zdravím na Bory. Jinak zpět k filmu..Mělo to akci, spád i napětí, čili byl jsem moc spokojen, dávám 80% ()

yakoob

F.A.Brabec je kamerový borec...Těkavá kamera spojená se zoomem, to je zase nějaká novinka...O něco příběhem slabší než Sametoví Vrazi, ale zpracováním má navrch...Herecké výkony bezesporu "pravdivě" uvěřitelné...Pan herec Vladimír Dlouhý v tomto snímku zahrál životní roli jako Joker v Temném Rytíři...To nejlepší na konec...Více takovéhu kunštu do českého filmu... ()

Kryton

Překvapení na poli českého filmu a první povedený pokus o akční thriller světového zvuku a lesku. Zklamání co se týče příběhu a samotného vykreslení Kájínka. Takto to vypadá jako dobře točená epizoda se seriálu Slavné historky zbojnické. Kajínek je zde za velkého a urostlého zbojníka co bojuje proti vrchnosti a div na útěku nerozdává zlato. Tak totiž film zapůsobil na mě. Jinak musím Jáklovi a celému štábu vyseknout poklonu, že poprvé u nás vypadá akční thriller jako točený za oceánem, nepůsobí televizně a ani trapně. Film má vynikající obsazení vedle (R.I.P.) skvěle slizkého a odporného Vladimíra Dlouhého je tu jeho bratr a hlavně skvělá volba na Konstantina Lavroněnka, který je v té kůži mediálního vězně kurva jako doma. Hodnocení je tak 3,5 a to poctivých. Doufám, že Jákl by mohl točit akčně laděné filmy (ne-li přímo akční bomby) i nadále, protože to u nás nikdo neumí. ()

hous.enka

Tema Kajinek je sice kontroverzni, ale... Snazime se tuhle kauzu medializovat, jenze jedinej vysledek je, ze film se stal populisticky jednoduchym sdelenim, jak jsou vsichni cesky policajti uplne blby a nechutny (plivance v polivce?). Nekouka se na to spatne, ale prece jen to neni to, na co si film hraje. Nejde o skandalni cesky film o skandali osobnosti... A Vladimir Dlouhy jako zaporak je opravdu vyborny! Scena se soudkyni je brilantni. Na shledanou :) ()

NinonL

Kájínkův případ detailně neznám, takže obsah nehodnotím. Film nebyl špatný ani jsem z něho nepadla na zadek. Zkrátka taková průměrná kriminálka, na české poměry patří mezi lepší. ()

agentmiky

Další česká krimoška, tentokrát přibližující příběh točící se kolem nejznámějšího českého vězně Kájínka. Petr Jákl se toho nebál, vzít si tak profláklé téma chtělo odvahu, ale on po tom skočil jak slepice po flusu. Již úvodní scéna masakru v plzeňských Borech se v lecčem podobala západní konkurenci, celkově kamera byla jedním ze základních věcí, kterými se film mohl pyšnit (Brabec prostě umí). Styl vyprávění se mi líbil, ačkoliv se v hodně věcech vzdaloval o pěkný kus od reálného scénáře, ale asi se nedalo vše převést na plátno. Lavroněnko pro mě největší překvapení, pro českého diváka muselo být neobvyklé vidět v roli JK cizince, ale on všem vytřel zrak. Bylo na něm vidět, jak se na film připravoval po fyzické stránce, stejně jako po té charakterové, kdy jsem mu roli žral i s navijákem. Dále bych pochválil oba bratry Dlouhé, neboť oni jsou jasná záruka kvality. Vilhelmová se mi nehodila do role advokátky, její výkon bych označil přízviskem mdlý. Kde bych film pokáral, tak to by bylo někdy chaotické přeskakování, dále pak Noidova hudba tlačící až moc na pilu a také některé herecké výkony . Útěk z Mírova i následné zatčení JK v bytě zvládnuto perfektně. Má to své mouchy, ale v rámci tuzemska to i tak přejíždí většinu konkurence. Za mě dávám 77 % ()

Wysch

Ale prdlačky, scénář neřeším, pač stejně neřeším kauzu Kajínek, ať udělal, co udělal, hlavní je, že v tomhle českým filmu je konečně trochu západního stajlu, vypadá to cool a vypadá to nečesky, a konečně to blíží českou filmografii i někam dál než jen do žánru dramedií a tak podobně. Víc takovejch sraček jako je Kajínek, protože pak konečně bude mít českej film na čem stavět. A Jákl ať natočí první pořádnej českej akčňák, odkoukáno od Amíků toho má dost. Západní look, kamera i bad-ass hlavní postava, to všechno dělá z Kajínka něco novýho v český kotlině. Zaplaťpánbu. ()

SaNcHeZ_cz

Povedená variace na akční filmy která se u nás jen tak nevidí. Zvláště ne v takovéto líbivé podobě. Je vidět že Kájínka někdo dělal s láskou k žánru a je to na něm vidět. Kobrou 11 střihlá podívaná, která se nemusí stydět ani na evropské poměry. Je to dobrý film. Nic víc, nic míň. ()

Korbitch

Jákl vysloveně překvapil. Upřímně jsem si řikal, že to bude matlanina, ale za tohle se pane Jákl rozhodně stydět nemusíte. Vilhelmová opět excelentní a Lavroněnko skvělý. Každý zahrál velmi dobře, až na Bártu. Tomu jsem to prostě nežral. 70%. ()

zlabus

Jákl, Brabec a Bárta si hrajou na Hollywood. Krade se kde se dá a snaha být cool z toho číší všemi směry. Bohužel pro mě mi to celé přijde poměrně dost křečovité, repliky a dialogy jsou místy blbé až to bolí a mám trochu problém i s tím mediálním vyzněním, které dělá z Kajínka skoro Jánošíka. V zásadě tak potěší jen solidní tempo, skvělý V. Dlouhý (velice zaujme i jeho bratr) a očividná snaha natočit v ČR něco jiného, než je obvykle zvykem. Hlavní za ten poslední fakt nakonec zaokrouhluji nahoru na 3*. P.S.: Srovnávání se Sametovými vrahy nehrozí, protože ti jsou o několik koňských délek lepší. 55% ()

Hannibal92

Výkony 3/4 herců jsou naprosto příšerné. Jako samozřejmě neřikám že bych to zahrál líp, ale taky se necpu do žádnýho filmu, žejo? Více méně se dá říct že ti nejhlavnější herci hrajou ještě nějak tak přijatelně, ale ostatní děs a hrůza. 2* opravdu jen za těch pár faktů, které jsem o Kájínkovi nevěděl a ty asi 2 Akčnější zajímavé scény ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

23.10.2010

Hororový guru, na kterém vyrostl Quentin Tarantino, přijíždí! Lloyd Kaufman hlavním hostem 2. ročníku Bloody Xmas festu. Lloyd Kaufman je hororová legenda. Quentin Taratino, který na Kaufmanově… (viac)

Zemřel Vladimír Dlouhý

Zemřel Vladimír Dlouhý

20.06.2010

Už jako dítě se sice objevoval ve filmu a v televizi, ale po herecké profesi netoužil. Chtěl se stát stavebním inženýrem jako jeho otec. Po neúspěšném pokusu o přijetí na průmyslovku se šel učit… (viac)