Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

QuietRioT

Asi som nevidel ten istý návrat temného rytiera. Ja som sa tri hodiny pozeral na najväčšie sklamanie v roku 2012. Jediné čo priniesol je nová lietajúca hračka a sexy zadok v koži. Žiadna logika, opäť všetko hrané na wow efekt. Ako Hobit, ťaží zo slávy predchodcu a zvučných mien v produkcii, ale Hobit si aspoň zachoval tvár. Pani záporačka taká nevýrazná, že kým sme sa k nej dostali tak som zabudol kto to vlastne je. Tom Hardy, aj keď ako Bane skvelý, Anne Hathaway des a hrôza. Čo tam tá predvádzala? Keby to roztiahli na telenovelu o 500 častiach možno by sa na tom aj viac zarobilo. Fuj, nechcem ani komentovať zápletku a celú tu frašku s bombou a všetky tie sračky. Po euforii z Temného Rytiera prichádza sklamanie v jeho Návrate. Čim skôr zabudnúť. ()

Fixas

Ani se mi nechce věřit, že Nolanova práce na Temném rytíři již končí. Spíše tomu ani nechci věřit, protože se jedná o nejlepší ztvárnění filmu dle komiksových předloh. I když vidím tento závěrečný film jako nejslabší z celé trilogie, přesto si zaslouží plný počet. Strašně mi chybí ten pocit překvapení z děje, který měla dvojka. V tomto díle se dá předpovídat děj, a tak jen čekáte kdy se ona věc stane. Ale samozřejmě tento faktor opět pohlcuje svou neuvěřitelnou kvalitou Nolanova režie, Zimmerova hudba a skvělé výkony hlavních postav v čele s Balem. Opět se zde objevuje temná atmosféra, kterou by nepřekrojil ani Horst Fuchs svým nožem z Teleshoppingu( Miluji tuhle hlášku :)). Předchozí díly Batmana byly spíše pohádkové. Teď se jedná spíše o akční krimi-thriller. A to svědčí Batmanovi mnohem víc. Celkový závěr by mohl být lepší, to samozřejmě. Nicméně Nolan odvedl dobrou práci a trilogii zakončil řekněme úspěšně. Celkové hodnocení celé série by si zasloužilo hvězd 10 :) a až po ní jsem se stal velkým fanouškem Batmana. Thank you Nolan!! ()

OralBB

Což o to strach a chaoz v tomto filmu byl dostatečný, ale rozhodně neměl na atmosféru , která se podařila Nolanovi vytvořit v předchozím díle, pro mě lehké zklamání, ale jak Vás může zklamat něco co milujete, takže. 4*+ ()

silencewater

Bohuzel druhorozenemu bratru se to rozhodne nevyrovnalo. Zapracovala predvidatelnost a Bane byl oproti Jokerovi suchar. Dali mu bohuzel moc malo prostoru, radeji se nemeli poustet do kocici zeny, ktera byla k nicemu a ani vyber herecky nebyl stastna volba- takovy paratko. Navic jsem tam citila touhu po penezich a to nikdy nedela dobrotu:-( ()

barker3040

Nechápu co na tomto filmu všechny tak strašně nadchlo. Efekty ano, hudba od Hanse jasně, vše ostatní mi přišlo prostě jako průměrná podívaná. Pro mě se žádný filmový nářez rozhodně nekonal. ()

The M

Vizuálne a technicky úžasné a aj napriek pár chybičkám krásy je to epické, chytľavé a skvelé. Nolan ma opäť raz presvedčil, že vie ako na vec, aj práve preto je už teraz oficiálne môj obľúbenec. (Fajn, trepem. On si ma získal už po jeho najlepšom kúsku. Samozrejme, narážam na The Dark Knight.) ()

Paul__

Co dodat Nolan je borec, myslím si, že tento díl byl opravdový vrchol této ságy, vše začalo 1.dílem, který příjemně odstartoval tuto sérii, ale fenomenální 2.díl Temný rytíř s psychopatickým Jokerem mě pasoval do největšího fandy této série, konečně třetím dílem vše vygradovalo, při sledování jedné akce za druhou jsem pomalu přestal dýchat, výkony herců Hardy, Bale a dvou děvčat netřeba komentovat, naprostá paráda, pro mě jednoznačných 95%¨ ()

Adom

90%. Neľutujem, že som si našiel čas aby som si pozrel tento film. Kvalitne spracovaný príbeh zakomponovaný do 164 minút. Nemusíte tu očakávať žiadne typické scény s Batmanom, kde z ničoho nič zmizne a objaví sa niekde inde. Tento raz si Bruce bude musieť poradiť so zradou, bolesťou, zúfalstvom a strachom zo smrti. Film nám zodpovedá na všetky možné otázky a žiadna kapitola neostane otvorená. Postavy nám poskytujú možnosť zamyslenia sa nad aj reálnym životom, v každom prípade sú kvalitne spracované a nemusíte očakávať sklamanie. ()

Yelush

Jednotka bola pekne komiksová, priamočiara, jednoduchá a pritom dokonalá. Dvojka išla viac do hĺbky a aj priveľa typických amerických drístov skvelo vyrovnával dokonalý JOKER. Trojka bohužiaľ nemá nijaké silné oporné body aké mali spomínané prvé dve časti a tak v globále Nolan servíruje len ľahko zabudnuteľný chaos, ohromné množstvo zbytočných drístov, nevýraznú Catwoman, žiadnu silnú zápornú postavu a hlavne žiadnu silnú nosnú tému, iba trápne zvraty nehodné tvorcu Nolanovho formátu. Samozrejme, nie je to film zlý a má aj svoje kvality, ale určite by to chcelo dôstojnejšie ukončenie trilógie. ()

neo101

Nejslabší z trilogie. A slabší než první Batman Burtona. Balea mám rád od skvělého Equilibria, celkově super představitel Batmana. Celá trilogie je bombastická, ale vždycky zamrzí, když se třetí díl, který má být nejlepší nepovede tak jak by měl a je většinou nejhorší. Pak se přistoupí v mnoha případech k pokusu o nápravu a vznikne díl čtvrtý. Pokud jen napraví závěr trilogie, je to OK, pokud přitahne moc pozornosti, už se píší scénáře na 5díl a máme buď katastrofu a nebo hitovku. Vzpomeňte na Spidermana, Staré Batmany, sérii Smrtonosných zbraní a pastí, Rockyho, Ramba, Terminátory... je mnoho příkladů . Co dodat závěrem? Joker byl psychomagor ze kterého šla hrůza (trik z tužkou :) ) ale Bane už byl slabý odvar... jo a Bane a Wayne zní dost podobně, to si mohli odpustit. ()

hvezdokupec

Lehké zklamání. O trošku slabší než Nolanův první Batman a pochopilně znatelně slabší než jeho druhý Batman. Čekal jsem lehkost a švih prvního dílu a zároveň atmosféru a epičnost druhého, ovšem dočkal jsem se jen pokusu o tyto aspekty. I přesto si však film oprávněně zaslouží plný počet hvězd. ()

Turtle

Tento film nemá narozdíl od svého předchůdce Heatha Ledgera aby ho horko těžko vytáhl do slabého nadprůměru. Každému kdo je alespoň trochu obeznámený s komiksovým Batmanem od r. 1986 nahoru musí být do pláče. V libovolnou chvíli byl film předvídatelný snad 20 minut dopředu. Plytké dialogy, klišé, protahované akční scény a celkově unylý příběh, který je tak trochu recyklátem Batman Begins. Tři hvězdičky protože se na to tak nějak dívat dalo. Obsah ale absolutně neospravedlňuje stopáž srovnatelnom s prvním LoTRem. ()

Dart_Nader

Nevím jaké rozestupy mezi díly měli lidé, co to komentují jako dobrý film, poměrně dobře to vystihl komentátor o kousek níže.. Po skoro dvou dením absolvování Batmanovského maratonu mohu s klidným srdcem říct, že toto byl nejubožejší ze všech, dokonce bych si troufal říct, že i ty animované filmy byly smyslově a dějově mnohem lepší. Jediné co je horší než toto je ten animovaný seriál... Pominuli to, že Bruce Wayne omládl zhruba tak o 10 let, zatímco všichni ostaní akorád zestárly, dále to že bylo popřeno to, co bylo řečeno v předchozích dílech, hlavně o oněch prototypech, dále pak to, že nebyl použit tradičný batmanovský signál, to co tam hodně, ale skutečně hodně kazí kvalitu jsou dvě věci. První, naprosto ignorovali Gotham, jeho strukturu a stavby, ani se nesnažili předstírat, že to neni točeno v NY, takže z města vymyzeli veškeré velké stavby, zmizelo celé centrum Gothamu... Druhou věcí pak je veliká spousta chyb, jak scénových, kdy se policistům měněj v rukách zbraně během pár sekund, ačkoliv tam ty zbraně předtim ani nebyli, nebo když letadlo zavěšené a tažené jiným tam vysí, jak kdyby se ani nepohybovalo, nebo když během jedné minuty ve filmu dokáže když je záběr na bombu s časem do výbuchu 1:57, tak se skoro víc jak minutu a půl vykecává, takže když měla vybuchnout, teprve vylétával otvorem v mostu.minutu po tom, kdy měla bomba vybuchnout byl ještě na území NY, teda Gothamu, o další minutu později (ten kdo to počítá, tak je to 1 a půl minuty po výbuchu) bomba teprve vybuchla.. K tomu pak jde i to, že i když to byla fůzní bomba, vtvořila jadernej hřib, ale to už tak podstatný neni... Na druhou stranu, návrat Ligy Stínů byl poměrně zajímavý tah a převrat v tom kdo je kladná postava a kdo záporná byl poměrně nečeknaý... Film jako takový je zabitím legendy o Batmanovi a zrození nové éry komerčního Batmana... Wayne je považován za mrtvého, ztratil veškerý svůj majetek a zdejchnul se, seknul se svou druhou tváří... To že ten mladý detektiv našel Batmanovu skrýš otevírá spoustu možností pro dálší pokračování, a v dnešní době se obávám toho, že zkazí další legendu... ()

lubbing

Tak oproti predeslejm Nolanovejm dilkum hrozna pateticka sracka. Von uz ten Pocatek byl pekelna hovadina skryta za velkejma moudrejma recma. ()

murdaking

Tak toto je úplne mimo. Predchádzajúce dve časti od Christophera boli perfektne spracované. Už si ani nepamätám v ktorom inom filme som dal toľko facepalmov ako pri sledovaní tohoto kúska. Po polhodine som sa pozrel koľko ešte do konca, čo inak nikdy nerobím. Pre mňa osobne strašné sklamanie. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)