Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

Muhehee

Tak tohle ne, tohle se fakt nepovedlo. Plytký, zbytečně natahovaný film s nemastnými neslanými akčními pasážemi, navíc se spoustou nelogičností. Zdaleka nejhorší díl celé trilogie. Pro mne velké zklamání. ()

7duster

Jednoznačně nejslabší díl celé trilogie. Nolan se opájí svou "dokonalostí", natahuje neúnosně stopáž, přidává postavy a jejich motivy vysvětluje kvanty flashabcků - ne, takhle skvěle nastartovaná "netopíří série" skončit neměla. Pro mne jednoznačné zklamání roku. Batman Begins a The Dark Knight jsem viděl několikrát a rád se k nim znovu vrátím, k tomuto ale určitě ne. ()

playboy_05

Zacneme od podlahy...Uz po pul hodine jsem docela ziral na to, jak rychle byl Nolan se vsim hotov a bez nejakeho silnejsiho prologu nam naserviroval napul chromeho Batmana, ktery v prvni konfrontaci s Banem musi dostat zakonite na prdel, a to melo od udalosti Temneho rytire uplynout dlouhych 8 let...Pak to ale nejakym zvlastnim zpusobem zacina neskutecne gradovat, ale necekane to neni ani Batmanem, ani Banem, ale tou uzasnou Nolanovou epicnosti a megalomanii, a to sem mel celou dobu pocit, ze ma film paradoxne daleko bliz k Batman zacina...V zaveru uz sem se jenom pohodlne posadil kresla a s otevrenou pusou sledoval co mi Nolan naserviruje. Podle me to nemohlo dopadnout lepe. Ikdyz sem mel cekat nejaky sok na zaver, stejne me prekvapil a oko nezustalo suche, Bruce Wayne "zemrel", ale Batman zije dal. ()

misar3

Bain zatopil Batmanovi úplně nejvíce ze všech padouchů, ale to nemění nic na tom, že mě tento díl moc neoslovil. Možná až zbytečně protáhlí film, souboje mi přišli nedoladělé, bez zvukového podtextu (pořádná hudba) a málo akční. Avšak příběh mě překvapil, mnoho zvratů a zajímavých odchylek, které by jste možná u Batmana nečekali. Konečný verdikt 70%. ()

Šindy

Epické a fenomenální zakončení jedné úžasné trilogie! Poslední díl skládanky je navíc ještě lepší než TDK. Tolik deprese, neznaděje, zoufalství a strachu nacpané do jednoho filmu, k tomu navíc úžasná hudba, ze které běhá mráz po zádech... Víc se nemusí dodávat, snad jen jedna maličkost. Batman dal Gothamu vše. Opravdu vše... ()

seiffs odpad!

Nemůžu uvěřit, že jsem tomu věnoval 164 minut svýho života. Větší, dražší a nataženější slátaninu jsem snad ještě neviděl. Kopec klišé monologů, žádná myšlenka, trapné efekty, směšné davové scény... Jo a můžete mi někdo vysvětlit, jak se dostal z té díry do Gothamu? Hvězdnou Bránou? ()

alldo.raine

Silné, emocionální vyvrcholení Batmanovské éry pod taktovkou Christophera Nolana,.... Skvělá zvládnutá akce, střih, hudba.. Mohlo to být o trochu kratší, ale režisérův bratr, scénárista, to evidentně chtěl pěkně protáhnout, aby si fanoušek přišel na své při jejich posledním příběhu.... Nicméně Bale opět skvělý, Anne Hathaway byla také perfektní a Hardy??? Byť je tam vlastně vidět jeho obličej jen při jedné scéně, tak je skvělý.. Ne vážně, strach a smrt symbolizoval naprosto dokonale..... Marion Cotillard je dle mého názoru nevýrazná herečka, která se tímto svým pojetím skvěle hodila do jeho předchozího filmu, Inception, ale zde bych řekl, že to byl nejslabší článek.... Škoda, že jedna velká epocha batmanovské éry končí.. Bylo to ale určitě triumfální zakončení.. BRAVO! ()

wOOzIe

Neschopnost Nolana natočit špatný film se opakuje i u třetího dílu batmana, kde opět dokazuje, proč je právě on jedním z nejvýznamnějších režisérů dnešní doby. Posouvá opět hranice dál a dál a dokazuje že to jde i bez mnohdy přiblblých a nevhodných 3D technologií a nám už nezbývá než čekat kdy se mu "Konečně' něco nepovede. Řekl bych že si ještě pěkně dlouho počkáme. ()

Silhouette

Fantasticky hloupý a nevkusný film (klasický populární komiks takového nakladatelství jako DC ani nemůže být jiným) - noblesní zachránce lidstva v legrační masce s ouškama, tucet unavujících telenovelových zvratů ve stylu "Luku, já jsem tvůj otec!!!", konflikt mezi protagonisty se jmény Wane a Bane (what da heck! :D Chtělo by to trošku víc imaginace, ne?), nekonečná řada levných hollywoodských klišé (jaderná hrozba - nečekaně svěží scénaristické řešení; autobus s neviňátky: "A kam teď půjdeme?", ty vé, asi se rozpláču), idiotické honičky a střílečky. Potěšili postavy Banea, cynického, ironického, charismatického kazatele zkázy, nečekaně bojujícího kvůli lásce, který mi svou dikcí tolik připomínal Lorda Varise z seriálu Hra o trůny, a kočkoženy Seleny. Úvodní akční letadlová scéna je rovněž působivá. TDKR předstírá, že reaguje na aktuální sociálně-politické výzvy, ale nějakých smysluplných, podnětných komentářů se od něj nakonec nedočkáme. Dozvídáme se z něj, že hnutí usilující o společenskou změnu (průhledná narážka na OccupyWallSt.) jsou násilnickými fanatiky s postranními úmysly (Bane jako komouš, he-he?) a "město vrácené občanům" velice strádá bez zastřešující státní moci, i když není uvedeno v jakém směru. Přestože stávající státní struktury a korporace mají nejrůznější nedostatky, například jsou lživé, korumpované a nespravedlivé, nakonec se prokážou jako hlavní opora civilizace, zejména neohrožený policejní sbor, který rituálně chodí do akce v parádních uniformách :). Velice poučná pohádka na dobrou noc. ()

Taffey

Jedna velká nuda. Nolan, jako často, vaří z vody, tahá nápady až z paty. Oproti Batman Begins je tohle úplná sračka, nikolivěk však jako Temný rytíř. To je sračka ještě větší. U Temný rytíř povstal mě oslovily jen dva momenty. Ač se to, na první pohled, nezdá, souvisí oba spolu. Jednak je to moment, kdy Bane v momentě, kdy Batman nechal zhasnout světlo v prostorách, kde měl proběhnout jejich souboj, řekl, že sis, Bruci Wayne, nepomohl, protože ty ses na světlo adaptoval, zatímcoi já jsem v něm vyrůstal.....to byl silný monolog, a druhý, kdy bylo Bruci Eayneovi sděleno, že přišel, s výjimkpou baráku, o všechno. On totiž, Bruce, v bohatství vyrůstal, takže se na chudobu musel teprve adaptovat, ale dost dlouho mu to nedocházelo. To byly dva momenty, které mě vzaly. Jinak velká slabota, vidím, že milovníci Batmana a současně Nolana, jsou naprosto nekritičtí. Hezky to popsal Woody, s jehož názorem se naprosto ztotožňuji. Nolan by si měl vzít dekádu neplaceného volna, protože to, co předvedl od roku 2006, je jeden větší propadák, než druhý, včetně Počátku. Zatímco TRB má fíling, má koule, má spád, filmy po něm, bez výjimky, jsou vhodné pro pacienty, trpící insomnií. ()

hamir0

Tíživý pocit strachu a beznaděje, kterým tak vynikl předchozí díl, zde narůstá do neuvěřitelných rozměrů. Vláda gothamského lidu a odbojové hnutí několika členů policie člověku nedá ani na okamžik vydechnout. Jenom návrat hlavního hrdiny z propadliště dějin bych si představoval trochu epičtější, ale to už by asi zavánělo ohraným klišé. Není to na 10 z 10, ale na 5 z 5 určitě ano! ()

masekjc

Co čekat od filmu, který je šitý na míru degenerovanému americkému publiku. Žádná hitparáda efektů se nekoná a nezachrání to ani motorka ani symbol netopýra ať už na jakýkoliv způsob. Bezmála 3 hodiny se neúprosně vlečou a vlečou a vlečou. Čekat pecku se krutě nevyplatilo...JEDNOZNAČNĚ ZKLAMÁNÍ ROKU!!! ()

BlacksharkX

Povedené zakončení trilogie, které naplnilo má očekávání. Temný Rytíř s Jokerem, kterého skvěle ztvárnil již zesnulí Heath Ledger se mi zdál sice zajímavější a napínavější, ale i tak nemam co bych třetímu dílu vytknul...A Anne Hathaway jako Catwoman byla neuvěřitelná! :) ()

vetsinezobri

Výprava Nolanovsky velkolepá, Marion Cotillard šmrncovní, ale celkově mi to přišlo hrozně přestřelený, celá ta situace okolo obsazení Gothamu špekatým Vaderem na mě působila velmi divně a vyvolávala spoustu otazníků. Na předchozí díl to rozhodně nemá a kdykoliv někde uvidím ukázku na tenhle film, vybaví se mi spíš (povedená) parodie od CollegeHumor, kdy Batman nemůže přestat myslet na sex. A to je asi někde chyba ne. ()

Žažulienka

Uff, první dojmy po filmu? Emoce, emoce, emoce a zvraty! :) No, bylo mi jasné, že Nolan vždycky nastaví laťku vysoko. Pro mě ji dokázal nastavit tam, kdy už se film stává doslova závislostí... Potěšilo mě také, že šanci zahrát si dostali Tom Hardy a Joe Gordon-Levitt. Oba herci zvládli svoje role s bravurou. Nedá se upřít filmu plný počet, bylo to velmi důstojné zakončení série. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)