Příběh Waltera Davise, perspektivního, ale poněkud smolařského úředníka, jemuž zkazí slibnou kariéru krásná žena, podivně alergická na alkohol. Stačí sklenička šampaňského a Nadia Gates promění významný večírek pořádaný Japoncem Yakamotou, zámožným klientem firmy, v níž je Walter zaměstnán, v chaotickou vřavu končící Walterovou hodinovou výpovědí. A to bláznivá noc teprve začíná. (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Schůzka naslepo je přesně ten důvod, proč mám osmdesátky tak hrozně rád. Musí to být ale ty poctivý bláznivý osmdesátky, kdy scénárista neměl problém napsat naprostou kravinu a podstrčit ji takovýmu štramákovi jako byl Bruce. Dneska jsme z něj vysraný a přemejšlíme, jak moc velká akční hvězda to je, ale tenkrát se s tím nesral. Dokázal bejt taky jenom člověk, člověk, kterýmu občas rupne v kouli. Třeba jako právě v tomhle filmu. Za těch 91 minut mi díky tomu z ksichtu úsměv nezmizel...a to byste nevěřili, jakej komediant Bruce umí bejt. ()

Belmondicek

Tak tohle je bezchybný komediální debut Bruce Willise na filmovém plátně v režii panterovského klasika Blake Edwardse. V té době měl již za sebou statování v několika filmech, ale prim hrál v televizi v parádním komediálním krimi seriálu Měsíční svit po boku Cybill Shepherd. Krásná Kim Basinger ztvárnila dívku, jež se po několika skleničkách "utrhne ze řetězu" a Willis zase chlapíka, který si na pracovní večeři shání ženský doprovod. Jenže ona se navzdory jeho snahám při večeři opije, a z toho vyplyne spousta více či méně povedených situací... Nechybí povedené hlášky, vypointované momenty a sarkastické dialogy. Moje velmi oblíbená komedie, která neztratila s odstupem času ze svého kouzla vůbec nic a pořád slušně pobaví. Spoléhá se na odlehčenou pohodovou atmosféru a celkový nadhled, který na mě přenese potřebný optimismus! ()

castor

Člověk, který stojí za trampoty inspektora Jacquese Clouseaua a který nás všechny okouzlil Snídaní u Tiffanyho, předložil také tuhle místy slušnou romantickou komedii, ve které je za uragán v sukni Kim Basinger a za její politováníhodnou oběť Bruce Willis. Zmatený úředník, který krásnou neznámou pozve na šampaňské, přičemž se do děje začne motat několik vedlejších postav. Výsledek je ujetý, dynamický i slušně zahraný. Za mě se nicméně tahle osmdesátková záležitost mezi mé srdcovky nikdy nezařadila. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: Enšpígl (bezkonkurenčně nejefektnější komentář, ten mě povzbudil do shlédnutí filmu ...),Oskeruše, Greg25 ... Díky Enšpíglovi jsem do toho šel a nelituji. Bruce Willis je můj snad nejoblíbenější herec, takže nebylo co řešit. Kim Basinger jsem znal v podstatě jen podle jména a věděl jsem, že je to herečka, ale jinak jsem o ní nevěděl nic, což po tomto filmu již neplatí. Příběh je jednoduchý, ale o to víc zaujal díky oboum hlavním představitelům. Scéna na večírku neměla chybu a Kim (nebo spíš její Nadia) to rozjela ve velkém stylu. Je jen škoda, že podobná akce nebyla i na svatbě, efekt mohl být daleko "smrtonosnější". Je to milá a pohodová komedie, která zaujme a pobaví. Co víc dodat, kromě hodnocení 4 hvězdičky - 80%? Snad jednu perličku v podobě hlášky z filmu: "Plánujete děti? V tom případě znám ideální svatební dar ... kastraci ... " Hm, jak praktické ... :-) ()

Agatha

Dalo by se říct obyčejná komedie, stará přes 20 let a přesto nenudí. Současné s prominutím úchylárny se s Schůzkou naslepo nemůžou rovnat. Spousta vtipných a peprných hlášek s nádechem sarkasmu a ironie, lehce praštěná a odvázaná partička herců v čele s nadranou Kim Basinger a zoufalým Brucem Willisem, kterým šli praštěné scény jako po másle. Prostě skvělá nestárnoucí zábava s dobrým nápadem, hudbou a závěrečným "Simply meant to be". ()

• Väčšina hudby vo filme bola od kapely Billy Vera and The Beaters, tá sa taktiež vo filme objavila, v scéne z baru, kde si zahrali niekoľko pesničiek. (beso74)
  • Komik Andrew "Dice" Clay si mal vo filme zahrať menšiu postavu. On však ponuku odmietol a rovnako aj následné dve, aj napriek tomu, že sa postupne dvíhala čiastka, za ktorú mal účinkovať. V tom čase sa pokladalo za nemysliteľné odmietnuť ponuku režiséra Blaka Edwardsa, rovnalo sa to pochovaniu hereckej kariéry. Jemu to však nijako neublížilo. (beso74)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)