Iron Man 3

• Česko Iron Man 3 (viac)
USA / Čína, 2013, 130 min

Réžia:

Shane Black

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (viac)

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (viac)

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (oficiálny text distribútora)

VVee69

Neviem či je to tým, že som zaťažený na Tonyho Starka, alebo to tak berie aj viac ľudí ale toto bolo asi zatiaľ to najlepšie od Marvelu čo som videl. Tonyho hlášky sú stále fantastické, najviac ma dostalo: “Dads leave. No need to be a pussy about it.” :D Páči sa mi, že do deja bola viac vtiahnutá aj Pepper a celé zobrazenie ich vzťahu bolo výborne prepracované. Oh Tony, I will miss you :( A ešte taký malý postreh, kto si všimol, že keď Tony s Rhodesom sú v dome kde sa skrýva akože Mandarin v televízii ide futbal, kde sa akurát Škrteľ raduje z gólu? :D ()

PORTER44

Ani třetí díl nijak nepolevil,opět zábavná podívaná s dobrou akcí a skvělými triky a nechybí ani občas dobrá a vtipná hláška.Nový padouch v podání G.Pearce,skvělý herecký výkon,celkově má film dobré,svižné tempo u kterého se nestačíte nudit. ()

misiacik

Príjemné prebudenia sa pána Starka a jeho depresie som si naozaj účíval. Rozbehlo sa to no záver bol... na rýchlo ušitý tupou a studenou ihlou pretkávaný. Koniec sa proste nevydaril. Ale nevadí, všetko ostatné je kvalitka. No začínam pociťovať moje ochladzovanie k americkej produkcií. ()

BStone

Ano, je to dobrý film, u kterého jsem se obstojně bavil. Chemie mezi Downeym a Paltrow stále funguje a spousta scén bylo vyloženě zábavných. Nicméně neustále mě pronásleduje ten příběh o stokrát nastavované kaši a hledání stále nového a zajímavějšího záporáka...Iron Man je rozhodně jedna z nejlepších komiksových adaptací, ale doufám,že tato série skončila. 60% ()

Valentino4

Asi nejpovedenejsi pocin z cele trilogie. Senzacni zavrseni. Ackoli byly vsechny dily povedym dilem, treti dil mel navrch skvely a pribeh, cimz to nebylo Jen o akci a efektech - Prirovnat by se tak dalo k Nolanovu Temnemu rytiri. Proste skvely pocin s pribehem, plny akce, efektu a trefneho humoru. Osobne Iron Mana povazuji za nejlepe filmove zpracovanou komiksovou postavu, mimo Temneho rytire, jelikoz toho jiz povazuji za filmove umeni. ()

lupik84

Asi nejslabší ze všech dílů. Není tu už takový mástr a nakládač, ale jinak jsem se na Iron Mana 3 podíval velmi rád. Možná z důvodu, že mám pro filmy podle komiksových předloh slabost… ()

eoj

Zkrátit (nejlépe o pár nablblých dětských fórků). V kině bych asi dal o hvězdu víc, doma tolik nezaujalo. Ale samozřejmě slušná oddychovka. Lepší 3* ()

Filmslover14

Nemám ráda filmy se superhrdiny a jediný, který se mi kdy líbil byl X-men: first class. Nejnovější Iron Man mě ale opravdu mile překvapil a musím říct, že jsem se celé dvě hodiny skvěle bavila. A to i přesto, že jsem žádného předchozího Iron Mana neviděla. ()

Caanigia

IM3 byl pro mě nejočekávanější film roku 2013, a na to jak jsem se na něj těšil jsem teda čekal víc. Film je opravdu skvělý, efekty dechberoucí, i když jsem jich čekal víc, příběh ucházející, místy předvídatelný. Prostě jsem čekal trochu pompéznější završení trilogie o Tonym Starkovi. Nejvíc mě mrzí fakt, že to co celý film nejde na konci jde a ty americké štastné konce, proto jen 4*. ()

sovel

Milé překvapení, tato výjimka příjemně potvrzuje pravidlo. Opět je dokázáno, že pokračování může překonat první díl. Jednička super, dvojka neslaná nemastná ale tohle byl opravdový kopanec do pytle zábavy a akce. ()

mar4s

Iron man - super iron man 2 - trochu pokulhával ale pořad hodně dobré, iron man 3 nečekal jsem od něj nic a přijemně překvapil, jen by mně zajímalo na jakou teplotu se rozpálili když trhali jeden oblek za druhým na které nestačilo ani thorové kladivo z avangers. Jinak velice příjemná podívaná :) ()

Karel.Racek

Tak do žánru Akční / Sci-Fi / Thriller zakomponovat dítě, tak to zavání průserem.A bohužel se tak u tohoto filmu stalo. V novém Iron Man 4 si bude Tony Stark hrát na písečku s dětičkama a vyprávět jim jak měl svítící hruď. Je to až k nevíře jak někdo může posrat takovej potenciál, který lze s toho námětu dostat. Je to prostě stejnej případ jak Bond-Skyfall. Klaďasové dědkovatí a záporáci jsou mladší, silnější prostě lepší než naši hrdinové. ()

vlkovec

Tak nějak jsem čekal více Hi-end prvků a vychytávek co se týče obleku Tonyho. Celé je to ale spíše takové přešlapování na místě, někdy krok zpět. Prostě, kde nic, tu nic a konec už to nezachrání. A chudák Don Cheadle, kdyby tam nehrál udělal by líp. Tak nějak mi přišlo, že z něj udělali úplneho trotla. Na jedno zkouknutí a dost. Hvězdy dávám pouze za Roberta, ten opět perlí. ()

BranuliQ

Paráda. Niet pochýb o tom, že to je najlepší Iron Man aký tu kedy bol. Od začiatku až do konca som bol jak prikovaný. No najviac ma prekvapilo to, že ma na tom filme vôbec čosi prekvapilo. Zo začiatku si myslíte jedno, no odrazu príde nejaké to menšie rozuzlenie a vy si ťapnete po čele, že ahaaa, no potom príde ďalšia scéna a zase to vyzerá na niečo úplne iné ako sa zdalo. Najlepší marvelovský film spolu s Avengers, suverénne!!! ()

COLLY

Chyba pri CZ dabingu na Blu-ray, 1:39:12 Takže víte, že z něj u Penascoly uniklo tisíce tun ropy. Spravne ma byt Pensacoly. ()

RonnieR

Trojka je úplne iná ako predchádzajúce dva diely po Favreovi prišiel Shane a musím povedať že som dosť sklamaný! Od scenáristu legendy The last scaut boy som to zrejme mal očakávať, keďže ani jeho kiss kiss nebolo až také terno. Neva, čakám na druhých Avengerov...77%. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /takové místy přehnané jako 2, děj zas o ničem/, + /všichni herci zpět - naštěstí žádné změny, vtip, sebeutahování, akce, výbuchy, souboje - vše efektní - ještě aby tak ne/, hodnocení - slušné zakončení trilogie, lepší než přepísknutá 2, ale horší než 1, pokus o prohloubení v Nolanově stylu tak úplně nevyšel, doufám, že se nebude zkoušet dohnat to v Iron Man 4 ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)