300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Romeroo

Ultra nákyp digitální krve zrozen pro velké plátno v tom nejlepším rozlišení a s nejlepším zvukem. Dialogově a příběhové nudné! Krví, střihem, souboji a šoustačkou, která bere dech a je asi nejlepší co jsem v filmu podobného ražení viděl naprosto onanující ZÁBAVA. Jsem rozpolcen, ale myslím, že podobné filmy by měli být v barvě KRVE!!! ()

Skendl

Hektolitry digitální krve dokonale utopily tuhle překombinovanou třístovku. V umělých efektech se ztrácí epičnost příběhu. Lepší výraz, než "digitální stračka" mě nenapadá. Dám 2 hvězdičky za Evu Green, která se mi zde moc líbila. ()

konysua

Chci film, ve kterém bude jen nahá Evička a miska s masážním olejem. Pokračování 300 dodala šťávu jen ona a parádní akce. 6/10 ()

Athree

Předvídatelný děj a ještě předvídatelnější konec. V některých scénách mi přišli efekty jako z počítačové hry. Avšak precizně zahrané role. Jednička s hvězdičkou pro Evu Green. ()

germiny

Ani vlastně nevím, proč jsem dal 2*. Vysloveně jsem se u toho nudil. Bohužel mi ani nejdna postava nepřipadala nějak zajímavá natolik, abych si ji oblíbil, což asi není úplně fajn. A boj ve stylu trenky a meč, bez helmy, štítu nebo nějakého náznaku brnění je dost mimo. V první 300 aspoň nesundávali helmy hned na začátku boje, aby jim bylo vidět do obličeje. A tech motivačních proslovů take mohli ubrat :) ()

Stranger77

Vůbec ne špatné pokračování, které se vydává poněkud odlišnou cestou (víceméně paralelní děj). Celkový obraz dobře dotvořen (Xerxes a jeho zrození), výborná Eva Green, nicméně když se na chvíli objeví záblesk Sparty, tak je jasné koho bych chtěl na plátně především vidět. Prosím o třetí díl a zase se Spartou! ()

Pochtli

Žádám o přidání žánru - parodie. Chtěli jsme si užít vizuální žranici a místo toho jsme se u filmu řezali smíchy, kochali Eviným hrudním košíčkem a marně hledali jakoukoliv logiku.. ()

Ivoman

WOW ! Super ! Viděl jsem ve 3D a naprosto fantastická podívaná. Nebudu rozpitvávat historickou přesnost, vzhledem k tomu, že je mě to jedno a u takového typu filmu může historickou přesnost očekávat jen nýmand hrající si na kdoví co. Vizuálně je tento film bombastický. Krátké osobní bitvy na jeden záběr se zpomalovačkama, až po delší sekvence na jeden záběr, který miluju a v tomto podání neměli chybu. Nasednutí na koně, běh na koni po lodích různě padajících a hořících, skok do vody, vyběhnutí po nakloněné lodi, skok mezi protivníky a pokračování v boji a to vše na jeden záběr, úchvatné. Hudba mohla být sice kapku monstróznější, ale užil jsem si i ji. Celý film je dost krvelačný a zpomalovačky u sekání končetin skvěle natočeny. ()

kubas369

Změna rejži je znát a ten, kdo vybíral herce by měl promáknout Leonidovu prostatu a modlit se aby neměl blbej den. Eva Green je asi důkaz, že pořádný dudy dokážou hodně a Stapleton vypadá jako kdyby ho vyčorovaly, někde zpoza výlohy nějakého předraženého butiku, alespoň ten jeho ksicht je tak neuvěřitelně plastovej, až je to k smíchu ten chlap by nezahrál ani mrtvolu. Tohle by mělo skončit někde na dně studny. TOHLE NENÍ SPARTA! Díky bohu. ()

FortKnox

Filmaři vrhli do posiloven, půjčili si z nich největší namakance, doplnili jednou ženou, která je ochotna ukázat prsa a natočili porno pro ženy. 300 polonahých můžu si to chtějí rozdat s jednou Řekyní a, když k tomu konečně dojde, chybí tomu vyvrcholení. Kdyby to natočili stylem 300 polonahých žen si to chce rozdat s jedním mužem, bylo by to legendární, takhle jenom filmový průměr. ()

kabeck

U filmu jsem se královsky bavil, překvapivě mnohem více než u sledování prvního dílu. Filmoví znalci mě dozajista ukamenují, ale Sullivan Stapleton se mi v roli líbil mnohem více, než Gerard Butler v díle prvním (Čest Gerardu Butlerovi, ale Sullivan Stapleton se mi prostě líbil více). Role ďábelské komandérky Artemísie dostala mega super HOT herečka Eva Green, za což bych mile rád poděkoval tvůrcům, že ji do role vybrali, ostatně, stejně tak by měli děkovat všichni jedinci mužského druhu. Krom toho, že film zdobí hektolitry CGI krve a pár useklých končetin je film dobře výtvarně zpracován a doslova a do písmene mě uchvátil soundtrack. Moderní, elektrický, mrazilo mě při něm, dokonale se hodí do filmu a zaujal mne. Plní tedy vše, co by kvalitní soundtrack splňovat měl. Též obsazení Leny Headey, jakožto (SPOILER ALERT): vdovy po Leonidasovi se mi líbilo a připomnělo mi to Game of Thrones. Celkově hodnotím film 95 procenty, ale žádný silný intelektuální zážitek z filmu nečekejte. ()

anyonecek

Bylo hrozně vidět, jak se režisér za každou cenu snažil kopírovat původní 300, snažil se tak moc, že nepřišel vůbec s ničím novým a jen mě to nudilo. Všechny ty řečičky před každým fightem pro mě byly vyloženě prázdný slova, snad to bylo tím hlavním hrdinou, který nebyl tak dominantní jako starý dobrý Leonidas (Gerard Butler). Bezvýznamné plus dávám za Evu Green, ta ze sebe vydala to nejlepší, bohužel Sullivan Stapleton byla asi lehce mizerná volba na hlavního aktéra, prostě to nepodal jak Butler. Začátek byl taky trochu chaotický, nechápal jsem kolik říší tam vlastně bojuje a docvaklo mi to až na konci, kde už bylo asi trošičku pozdě. Celkově to byl dost velký chaos, byly tu náznaky na nějaké zvraty v ději, ale vesměs to nestojí za řeč, jen se to komplikovalo. Efekty krve byly hodně přehnané, mohlo se to trošičku mírnit, né že by mi to nějak vadilo, ale všechny fighty byly uplně stejné, prostě kaluže krve a tím to haslo, navíc se tam ty efekty už vymykaly kontrole a bylo to nemálo "nereálné" (boj nemrtvých, jízda na koni,...). Na původní 300 tohle těžce nemá, ale jako zabití času to jakž takž ušlo. ()

Mistr_Moon

Je to prostě nuda, triky někde na úrovni Spartaka, souboje většinou ještě nudnější než v jedničce, dialogy jsou směšné, příběh jsem ani nečekal, takže v tomhle směru jsem zklamán nebyl. V podstatě až na záverečnou scénu je film úplně o hovnu. A ani Eva Green a její hrudník tenhle film prostě nezachrání. ()

Magnifuk

This is SEQUEL! Trochu jsem čekal, že to po jedničce nemůžou udržet na stejný úrovni a taky že ne. Hlavní hrdina nemastnej, neslanej, nějak zvlášť to nezlepšila ani Eva Green, ikdyž se objektivně snažila... 55 % ()

xbutcher

Pokračování předchozích "300" dává už od začátku najevo, jakým směrem se bude film ubírat a hektolitry krve nikoho nenavnadí. Trapné pasáže, ale i dialogy se nemůžou ani z poloviny rovnat předchozímu pojetí. Sledování filmu bylo až do samotného závěru utrpením. ()

KaZbunda

Namalované nic. Spomalovačky soubojů a cákance krve už dnes nudí. Hvězdičky za Evu a souboj lodí. Nic jiného si z toho už teď, 5 dní po shlédnutí, ani nepamatuju ()

MartinTerran

Název 300 už nemá žádný význam, jelikož vojáků už zde bylo poctatně víc. O historické přesnosti či nepřesnosti filmu se zde zabývat nebudu, jelikož to nemá smysl. Příběhově je dvojka propletená s jedničkou, ale film se zaměřuje na bitvy vedené Themistoklem, které se vesměs odehrávali na moři. Bitvy byli pěkně udělané, zase zde byli potoky krve a zpestřené občasnými "cool" záběry. Takže vizuálně to byl dobrý film, příběhově už zas tak moc ne, ale prostě jednička byla o dost lepší. A ten konec mě řádně nasral a jak teď mám vědět jak to dopadlo! :-D Hodnocení: 68/100. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)