300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Lupas888

Fajn film, který ale viditelně ztrácí oproti svému strašímu bratrovi 300: Bitva u Thermopyl. Není už to tak dobré, ale neurazí to když od toho tolik nečekáte. V celku ale takové nudné a utrápený. Fajn popcornovka na nedělní večer, na kterou ale brzo bohužel zapomenete. ()

Tomas.Abi

300 Vzestup říše je pouhým stínem bitvy u Thermopyl, i když se snaží být krvavější, cinematičtější, nabízí více soubojů a i slowmotionů a ukazuje i trochu více té nahoty. Některé záběry jsou opravdu úžasné a pokud jste milovníkem žánru, tak si je užijete, ale je toho až moc. I příběh je slabší a ukazuje nám backstory Xerxése, která je ovšem zbytečná, když Xerxés je pro děj nepodstatný. Eva Green je opět skvělá a Sullivan Stapelton je také skvělou volbou. Chemie mezi nimi je úžasná a dodává příběhu šťávu. I přesto to ale nestačí. Fantazie se utrhla ze řetězu a vedle hezkých a vkusných nápadů, které zapadají do vizuální představy filmu se objevují bizarní příšery, koně přeskakující lodě a skákající do moře a následně vyskakující z moře a tak dehonestují a podráží vážnost těch pár povedených scén, které v té fantasy komiksové představě starověku, berou nějaký pokus o hlubší příběh a psychologii našich dvou postav a ponižují to na frašku. 4/10 ()

Miroslav.Zac

Bál jsem se, že bude pokračování 300 tak moc stejné, až to bude úplně jiné. ale protože se na scénáři podílel i Snyder, vypadají obě třístovky jako jeden film rozdělený pěti lety napůl, jen s více okunelahodícími digitálními efekty než v jedničce, zato stejným mačo-patriotistickým patosem. Ale co, jsem Evropan a v genech jsem podělil touhu nad těmi "asijskými hordami" vítězit. Nebo o tom aspoň snít, díky filmům jako tenhle. ()

MoziMedve

Je to jako kdyby někdo vzal 300, a nechal by si vyrobit čínskou kopii. Na povrchu to vypadá podobně, ale díly na sebe nepasují a celkové provedení je spíš parodii. Chybí tomu šmrnc, nebo cokoliv zajímavého. Spomalené záběry jsou na silu, effekty jsou směšné. Hlavně umělá počítačocá krev ja opravdu komická. Původní 300 není žádny filmový majster štyk, ale aspoň je zábavný a spomalené záběry buď malují obrazy z komixu, nebo dotváří akci. Raděj se podívejte na 300 2x za sebou. ()

SimcaJB

Je škoda, že 300 druhý díl nerežíroval už Zack Snyder. Je to sice velmi podobný film, ale bohužel jiný. Režisér na Zacka Snydera - Supermana nemá. Hlavní postava není už charismatická, tak jako Gerard Butler. Spíše by se hodila do seriálu Spartakus. Návrat Lena Headey a David Wenham, případně i Rodriga Santora považuji za plus, ale bohužel ani ti nezachrání celý film, protože mají ve filmu pouze několik malých scén. Nesmíme zapomenout na jediné pozitivum, krásnou Artemis (Eva Green) a její full frontal. I když bohužel američtí cenzoři zakročili, a tak z jejího partnera nic neuvidíme a veškeré "příslušenství" má chytře zakryto. ()

milson

Můžu s klidem říct po včerejší projekci, že i když jsem šel do kina s jistým očekáváním kopie původní "třístovky" , tak jsem byl hned z úvodu překvapen a to více než příjemně...sice představitel Themistokla ( S. Stapleton) nemá takové charisma jako Leonidas, při burcování vojska, ale nic víc bych mu nevytkl, zahrál obstojně...o to víc to ale táhne Artemísia ( v podání skvělé E. Green ), kde ať už na bojišti s mečem nebo na lodi "Spoiler" se svým tělem :) bojuje víc než vášnivě a úderně...Prostě víc akce, víc krve, víc vtáhne do děje...můžu s klidem říct, ze potěšilo a až do zavěrečných titulků mě film bavil...A po dlouhé době mohu říct, že i 3D verze stála opravdu za to....za mě čisté 4 hvězdy parádní akce... ()

Jose...

Technicky výborné, od pohledu drahé... jenže! Zdaleka né tak kvalitní jako jednička - atmosféra a akce velmi často ustupovaly vymazleným slow-motion záběrům na super-hutnou tryskající krev, pohledům na vymakaná těla Řeků a Sparťanů (kde jsou polonazí i kováři ) ...ale hlavně! - chybí gradace děje - hned na začátku je nastolené nějaké tempo, a to se drží dvě hodiny, dokud nepřijde konec... Finální bitva je úplně stejná jako bitvy předchozí, bohužel. ()

72Nihlus

Na pomedzí troch a štyroch hviezdičiek sa nachádza elegantne nasvietená CGI krajina Grécka, kde má krv vysokú hustotu a aj pri ľahkom poranení ruky jej vystrekne za kýbeľ. Rise of an Empire je efektné pokukaníčko s prísľubom epiky, avšak nedostáva sa jej toľko čo by divák čakal. Themistokles neni síce Leonidas, no má niečo do seba, absolútne však vyčnieva záporáčka v podaní sexypsychopatickej Evy Green. Uvítal by som keby rejža Murro trochu šetril spomaľovačkami, lebo aj Matrix ich má tak 2x menej. Heroická aura gréckych bojovníkov ostáva na vysokej úrovni a celý film je prakticky óda na testosterón, pri ktorej sebavedomie klesá aj nabuchanému vyhadzovačovi z diskoklubu, keď vidí čo za masaker dokáže rozpútať jedinný grécky bojovník......update - Nemôžem si pomôcť musím zvýšiť na 4* z dôvodu brutálneho soundtracku od Junkie XL ()

Lazy87

Nevím zda to bylo slivovicou, vodou, rumem, nebo pivem, ale jsem byl příjemné překvapen. Eva green brýle k sežrání. A navíc mě příjemné překvapí i scénář. Dodatek: možná za to může ten chlast, jak jsem si přečetl tenhle můj postřeh, tak mu díky. ()

raiden14

Hm. Ano. Toto bolo zle. Na novej 300ke je dobra prva a posledna minuta. Prva preto, lebo neviete este poriadne co to pozerate a posledna preto, ze to uz konci. Jednotka je jeden z mojich top filmov a povazujem ho za ucebnicovy priklad filmoveho spracovania komiksu. Toto je vsak parodia sameho seba. Herecke vykony pripominaju Burlive Vino, dialogy su trapnejsie ako stary Dallas a cgi vyzera chvilu fantasticky a chvilu ako god of war na ps2ke. Ci chcete vyhodit za to par euracov do kina zostava samozrejme na vas. Ma to urcite momenty, kedy je to take zle, az to je dobre. Choreografia a celkovo boje su velmi pekne spravene ale po case nudia. Najvacsi plus filmu je soundtrack. Ten si sem tam este asi pustim. Na to ostatne je proste zle. Nechapem tie mierne recenzie, toto je jeden z najtrapnejsich filmov co som kedy v zivote videl. A nezachrani ho armada tehlickovych bruch, Cersei a ani kozy Evy Green. ()

Mr.Hahaha

Film sám o sobě špatný není, ale pokud ho vystavíte srovnání s prvním dílem, neobstojí snad v žádném ohledu. Možná se do děje zapojí krásná Eva Green, ale její vystupování zamilované a zhrzené ženy do takového filmu prostě nepatří. Ze Sparťanů uděláme bohy, a až moc velkou část filmu bude říkat ženský hlas filozofické myšlenky o spáse Řecka? Ne, to jste to vzali za špatný konec, pánové. Film pro mě zklamáním, ale to je způsobeno hlavně tím, že jsem čekal moc. ()

Elanornegra

Cele zle. Moje ocakavania boli, ze by tento film mohol byt aspon na urovni 300 a mozno predcit svojho predchodcu, jednak kvoli casovemu useku, v ktorom sa mnohe v spec. efek. posunulo dopredu ale aj Eve Green. Lenze jak sa snazim tak sa snazim, jedine pozitivum na tomto filme je fakt par zaberov, v bitkach a zmyselne zla Artemesia. Inac pribeh dost nejasny, to som ani necakal, aby sa nejak historicky aj mohol stotoznovat s pravdou, hl. hrdina nema ani len stipku z Butlerovej charizmy, fighty ovela slabsie ako som cakal jednak, ked maju greci "50" lodi, a perzania aspon 10 000, preco ten kruh v prvej bitke neobklucili, :D nehovorim o tom ze sli na nich z "kopca", fakt vela nelogickych casti, a zautocit so 6 lodami wtf ?, a v najlepsom to skonci? videne v kine 2D velke sklamanie za Evu a tych par efektov 40% ()

Tomrou

Vůbec to není špatné, ale možná jsem očekával přece jenom o trochu víc. Eva Green je jednoznačně jeden z důvodů proč si na tento film zajít. Nudit se rozhodně nebudete. [82%] ()

MartinosIav

Zack Snyder by mel uz navzdy zustat u filmu jejichz nazev zacina 300: ..... Nikdy mu nezapomenu jak doslova zprasil Supermana, ale na 300 se rad podivam znovu, at uz na prvni nebo druhy dil. Bitva u Thermopyl byla lepsi, Vzestup rise ale prvnimu dilu velmi zdatne sekunduje. ()

eoj

Krev cáká, hlavy a jiné údy lítaj vzduchem, moc se u toho nekecá a hodinka a půl uteče jako voda. 3d bylo fajn, snad jen ta placatá mlha byla chvílema votravná. Jelikož jsem už jako malej měl tuhle část dějin rád, dávám za plnej počet. Už se těším na finální řežbu u Platají. ()

weelska

Prokletí druhých dílů prolomeno, tohle bylo teda zatraceně výborný a jsem na sebe fakt pyšná, že jsem se nenechala strhnout tou vlnou negativních komentů. Bezpochyby hodnocení bude stoupat, protože si to tenhle snímek fakt zaslouží. Není minuta, co by mě nudila, jsem fakt nadšená. 5* bez přemýšlení! ()

badmad666

300-vzestup říše byla velká nuda. Více digitální krve v jinak celkem nezáživných bitevních scénách,patetické proslovy o svobodě a demokracii,hlavní hrdina tak nějak bez potřebného charismatu... Výsledná slepenina absolutně nefungovala a nezachránila to ani úžasná Eva Green,coby hlavní záporák. Nakolik jsem dvojku očekával,natolik jsem byl zklamaný. Jedním slovem NUDA ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)