Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiálny text distribútora)

malylada

Nepamatuji se, kdy jsem naposledy viděl takto tematický film s tak nudným scénářem a dialogy. Nedokážu pochopit, proč si Liman vybral příběh této manželské dvojice a o tom jak bojují nakonec politickou mašinérii. Možná to na papíře vypadalo dobře, ale nedokážu si dost dobře představit, jestli šla vůbec tato látka uchopit lépe. Nezachraňuji to i velmi dobré herecké výkony hlavních protagonistů, kteří aspoň trošku táhnou Fair Game nahoru......35% ()

predators

Připravte si hodně bohatou slovní zásobu anglických slovíček nebo slušné titulky. Obojí se vám může hodit. I tak ale budete mít co dělat, abyste porozumněli všemu, co kdo a proč dělá. Jasně, jde tu o vyšetřování kolem zbraní hromadného ničení, ale to nejdůležitější se odehrává v zákulisí. Špinavé jednání CIA opravdu není čistou a férovou hrou. Zdá se vám, že to je komentář o ničem? Tak máte pravdu, takový je i film. Ani Naomi se Seanem nemohli ukázat, co v nich je, není tu totiž pro ně prostor. On tu není pro nic, pro nikoho. Špatný film! 20% ()

POMO

Režisér Liman odviedol slušné konverzačné remeslo a chémia medzi Naomi Watts a Seanom Pennom od 21 gramov nestratila nič na cinematickom drajve. Čím ma ale má zaujať / pobaviť riešenie jednej manželskej krízy na pozadí komplikovaných politických udalostí v okolí Bieleho domu, na ktoré už pravdepodobne zabudli i samotní Američania?? Ukážkovo nedivácky, nevzrušivý a nudný film. ()

Ant

Cítím něco shnilého ve Státech amerických... Velmi dobré politické drama s osobním příběhem dvou manželů, kteří vládě USA pořádně zavařili. Začátek působí trochu pomale a nesourodě, ale děj brzo nabere obrátky. Watts i Penn jsou výborní. Přesně v takových rolích bych si Penna představovala vidět víc a víc. Powell opět nezklamal a dodává svou hudbou dynamiku celému příběhu. Hollywood by se do těhle témat měl pouštět častěji. ()

Fr

CIA získala informaci o prodeji 500 tun uranového koncentrátu mezi vládami Nigeru a Iráku..... Naomi je mamča agentka a Sean taťka politik. Oba jsou jen nepatrnými kolečky v obrovském stroji. Což ale zatím neví..... Film dle skutečného příběhu VALERIE ELISE PLAME WILSON se umně ,,motá“ kolem eféry a kombinuje fakta o válce v Iráku s doporučením, že být proti své vládě se nevyplácí. Politika v (téměř) každým filmovým okýnku a je škoda, že Pennovo dramatické herectví dostane prostor pouze v rodinné roztržce. Snaha o morální či politický apel na diváka - ,,hleď v Americe je to stejný jako v Sierra Leone“ či ,,správný Američan by měl umět držet hubu“ je proti jeho nasranýmu taťkovi ubohá! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Makám v centru pro kontrolu zbrojení. 2.) Ještě pořád mě zajímá pozadí války v Iráku. 3.) Jsem obchodník z hliníkovýma trubkama. 4.) Nevěřím, že by mě dokázala moje vláda psychicky zlomit. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Doug Liman mal počas natáčania v Jordánsku veľkú podporu tamojšej armády. Scéna preletu vojenskej helikoptéry Black Hawk veľmi nízko popod hlavnú ulicu jordánskej metropoly Ammán bola skutočná a ako režisér uviedol, len vďaka tomu sa podarilo ju natočiť. (Real Tom Hardy)

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (viac)