Lovec kořist

(festivalový názov)
  • USA Hunter Prey
všetky plagáty

Vesmírná loď Prometheus spadla z oběžné dráhy. Komunikační systémy a systémy na podporu života jsou zničeny. Kritická situace: Stav posádky a vězně je neznámý. S rozkazem chytit mimozemského vězně a zanechat jej naživu, se musí posádka přeživších vydat na opuštěné a pusté planetě do nebezpečné hry na kočku a myš s uprchlým vězněm. Kdo je lovec a kdo je jeho kořist? (mrqe)

honajz2

Když to vezmu jako projekt nadšených fanoušků, kteří prostě chtěli i přes nízký rozpočet natočit akční sci-fi, tak dejme tomu. Ale nedá se tím omluvit všecko, především ta směšná výprava a odfláknutý scénář. Některé ty masky vypadají dobře, třeba vzhled mimozemšťanů, ale to, že vojáci nosí pláštíky a štíty jak nějací rytíři, to, že vězeň vypadá jako Darth Vader, taky nosí pláštík a když si sundá helmu, vypadá jako rytíř Jöns ze Sedmé pečeti nebo to, že většinou když postavy mluví, tak jim kamera zabírá jen hlavu s pozadím jasné oblohy a celé to vypadá strašně směšně jak z filmu Double Down od Neila Breena... to se prostě nedá ignorovat, fakt ne. Navíc se celý ten film strašně táhne, celá hodina je jen nahánění po poušti a až pak se něco konečně stane. A taky tomu chybí nějaký pořádný úvod a závěr to sice nemá špatný, ale je poněkud utnutý. Snaha byla, něco se povedlo, ale těch 65% tady vůbec nechápu. Ani ta zápletka mi bůhvíjak úžasná nepřijde, když je vykradená z Enemy Mine, akorát zde se většinu času nahání, o nějaké přátelství začne jít až v poslední minutě. 2* ()

bourec odpad!

To mě poser,skoro 70% za tohleto!Určitě mohl rejži(ser) trochu natáhnout minutáž snímku.Protože chvílema to vypadalo,že se protagonisti zastavěj a začnou se ďoubat v nose,možná i něco horšího.Ne,opravdu nemám zapotřebí dokoukávat pokusy nějakýho nudícího se nekňuby,kterej se před chvílí rozhodl,že stvoří celovečerní film a oprudí tim celou filmuchtivou veřejnost.A já ho posílám do odpadků.0%. ()

cubajz

chytrá scifi, která sice mohla být o něco kratší a našláplá hned od začátku namísto pomalé akcelerace, ale i tak postupnou gradací získává hodně plusových bodíků. ()

humanbeing

Na nezávislé nízkorozpočtové poměry vskutku parádní počin. Mimozemšťani jsou dostatečně zajímaví a pronásledování kořisti má šťávu. Už ale jen to nadšení, které z filmu sálá, stojí za to, se na tohle hardcorovější sci-fi podívat. ()

Maty85

Může být nízkorozpočtový sci-fi snímek na úrovni, nebýt stupidním a něčím překvapit? Určitě ano. Vzpomeňme jen třeba na vynikající Černočernou tmu. Hunter Prey nezůstavá o moc pozadu a vyniká zejména kvalitním scénářem. ()

okkac

Trochu zkrátit by neuškodilo, ale i tak velmi sympatické poloamatérské (ale to pouze vzhledem k rozpočtu) sci-fi s několika překvapivými zvraty. 7/10 ()

bartias

Nízkorozpočtové poloamatérské sci-fi sází na působivé záběry exteriérů a autenticky ošlehanou výstroj hrdinů. Masky mimozemšťanů se povedly a jednou nebo dvakrát vyjde i moment překvapení. Škoda, že zápletka púsobí jako jedna z mnoha vědecko fantastických povídek z 80. let. ()

Khumbac

Zde se opravdu spíš hodnotí příběh než-li akce či napětí. Masky udělány dobře. Sci-fy k nedělnímu obědu jako ušité. ()

Javad

< Lacná SCI-FI inscenácia > Prekvapivo dobre skomponovaná hudba, pekne spravené kostnými a masky a akcia povedzme tiež ujde. Nečakajte žiadny vesmírny trhák, ide skôr o splnenie si sna začínajúceho režiséra o natočení celovečerného filmu. ()

lennyd

Na neobydlené planetě ztroskotá vesmírná loď převážející velmi důležitého vězně. Rozkaz shora okamžitě zní - vězně zadržet (ale nezabíjet!), a vyčkat do příletu evakuační lodi. Lehko se to řekne, ale hůře udělá - zvlášť když se onen vězeň nechce smířit s jakýmkoliv zajetím, a začíná se docela efektivně bránit... To je zvláštní, jak když člověk k filmu přistupuje jako k levnému béčkovému scifi, jak se z něj povětšinou vyklube docela příjemná podívaná - například starý známý Pitch Black (Černočerná tma) a nebo právě Hunter Prey. Sice jsem byl v prvních asi deseti minutách znechucenej až přílišnou kopií výše zmíněného (vesmírná bouračka, cizí planeta, uprchlý vězeň) - ale s každou další scénou se mi Hunter Prey začínal dostávat pod kůži, a na konec jsem byl docela dost nadšenej. Nerad bych prozrazoval cokoliv ze zápletky, ale musím říct, že jsem byl hodně překvapenej, a za příběh určitě dávám palec nahoru. Stejně tak efekty (proč utrácet desítky miliónů za kulisy a vizuální efekty když postačí jedna neobyčejně obyčejná poušť), herci - prostě všechno. Líbilo se, a moc. ... ()

noriaki

Nízkorozpočtové sci-fi připomínající klasiku Enemy Mine. Speciální efekty, prostředí i děj filmu jsou viditelně omezeny nedostatkem peněz, ale zábavnosti to neškodí. Co film ztrácí na vizáži dohání scénářem. I když je trochu jednotvárný a zdá se bez konce, obsahuje několik dějových zvratů, které pomáhají držet pozornost, až do trochu slabšího závěru. Celkový dojem z filmu je jako z kvalitního dvojdílu Krajních mezí. ()

Ravi

Zajímavé, nemusíte mít za zadkem miliónový štáb, abyste natočili vinikající Sci-Fi plné překvapivých zvratů. Pokud máte rádi filmy, kde se nahání zločinec a s kvalitním scénářem, určitě tohle nenápadné a na první pohled levně vypadající dílko nevynechejte. Nenechte se mýlit obalem, obsah je kvalitní. 85% = 4/5 ()

ZkuKol

Film jehož hlavní slabinou je, že není kraťas. Minimalistická produkce a jednoduchá zápletka by skvěle zaplnily půlhodinu, ale takhle je to fakt film, u kterého přes všechen slušný humor, poměrně zvládlé triky i akci, poměrně dost prozkoumáte ciferník vašich hodinek... 50% ()

Šakalík

Moc milé překvapení. Člověk se neubrání srovnání s Petersenovým „Enemy Mine“, ale dovolím si tvrdit, že Hunter Prey jde ještě o kousek dál. Je to mnohem svižnější, samozřejmě i modernější a hlavně to teda nekazí uspěchaný happyend tak jako právě Enemy Mine. Pravda, žádné velké umění to taky není, ale to od laciného béčkového sci-fi asi nikdo čekat nemůže. Já osobně tleskám, dobrého sci-fi není nikdy dost. Jen houšť a větší kapky. ()

BMAJTZ

Tak jsem jednou dostal chuť na scifi a našel tenhle film. Moc jsem od něj nečekal a s pocitem, že si u něj odpočinu, se do něj bezhlavě pustil. Opominu jednu věc a to, že masky vypadají jako ze Star Wars a při prolézání galerii jsem si před shlédnutím říkal o co asi pude. Mno a následně už jsem byl vtažen do děje, samotný příběh je vážně jednoduchý a kromě honění po poušti se mnoha věcí opravdu nedočkáme. Mám rád zamotané příběhy, ale sem mi jaksi ten jednoduchý seděl mnohem více. Filmařsky jde o poctivou práci a je s podivem jak si režisér vystačil s tak málem, jedna poušť a dva tvorové, toť vše co dostanete, miň věcí uvidíte snad už jenom v novoročním projevu prezidenta republiky. Ok nebudu tvrdit ani to, že se tu hraje na nějak velkou originalitu, taky že ne a onen závěrečný zvrat to potvrzuje úplně nejvíc jak to jde. Nevím, všechno pohromadě to však funguje jako švýcarské hodiny a na evidentně nízko rozpočtový snímek jsem toho dostal víc než jsem chtěl. ()

slovan1

Díky své docela originální zápletce a zvratům tenhle film přežívá v docela vysokých patrech hodnocení. S tím nelze než souhlasit. Obracený gard - člověk na útěku se taky neobjevuje velmi často. I přesto si myslím, že zkrácení by nebylo na škodu. Jinak ale docela průměrné scifi, s nic moc efekty a poušti všude, kde se člověk podívá... ()

DavidS.

Nic nového pod jakýmkoliv sluncem...Kombinace trochu naivní filmařiny a amatérského nadšení pro sci-fi...Začátek slibnější a adrenalinovější, konec překombinovaný a až trapně humanisticky upovídaný... ()