Jadrové skúšky v Tichomorskej oblasti priniesli svoje „ovocie". Godzilla, zmutované monštrum gigantických rozmerov, sa vynorila z hlbín oceánu, aby zmenila New York a ďalšie svetové veľkomestá v hromadu sutín. Armáda Spojených štátov je bezmocná, a tak záchrana ľudstva nakoniec spočinie na pleciach mladého vedca Nicka Tatopoulose (Matthew Broderick) a charizmatického vyšetrovateľa Philippa Roachéra (Jean Reno). Musia konať okamžite, pretože Godzilla nielenže ničí všetko čo jej príde pod tlapu, ale chystá sa priviesť na svet mláďatá. Znamenalo by to koniec ľudskej civilizácie... (TV Markíza)

zombkiler

Tohle je můj velmi oblíbený snímek, vždycky se mi líbí jak Jean Reno na konci nastartuje taxík kuchynským nožem a začíná parádní honička New Yorkem až na ten most, kde to všechno skončí. ()

panMartin

Nevím no tohle se moc Emerichovi nepovedlo. Takový horší katastrofický film s velkou obludou, když jsem byl menší moc rád sem na to koukal teďka to je pro mě takový ohraný. Líbila se mi role Jean Rena hrál takového nemluvicího tvrďáka. Opět krásný efekty ale na to se ve filmem jen nehraje, Prostě asi už nenaváže na Den nezávislosti. ()

filmmovier

JO, tenhle film jsem měl kdysi strašlivě moc rád. Teď už to sice trochu opadlo, ale nic mi nebrání v tom se na Godzillu kdykoliv znovu podívat. Ono je to totiž dost super, Emmerich opět předvedl své kvality a ještě vsadil na známé tváře. A vsadil dobře. Godzilla je suprovej dinosaur... Skvělý mix akce, napětí, katastrofického thrilleru a Jurského parku funguje více než dobře a je tu idost hodně dobrých vtipů, na které se nedá zapomenout. Velikým plusem je i finále... Typicky americký katastrofický film, ovšem na 70% stačí v pohodě. ()

cinemag

Slušná popcornová zábava ve stylu Jurského parku. Jen by ta Godzilla nemusela být příště tak počítačová, jestli nějaké příště bude. Před 15 lety to své kouzlo mělo, těžko říct, jak by to dopadlo dnes. ()

Nivenx

Reklama úplně všude, v TV už měsíc předem hlásí jaký to bude megafilm a já když jsem to viděl, tak jsem jen kroutil hlavou co to je za neuvěřitelnou blbost. Zmutovaný leguán, který jako zvíře je mírný a rozhodně není nebezpečný se změní a místo po čtyřech začne běhat po dvou nohách a celou dobu je pouze ve městě a všichni do Godzzily střílí hlava nehlava, aby jí zabili a to bez jakéhokoli napětí, či pořádných nezapomenutelných akcí. Tento blockbuster u mě rozhodně nezanechal nic a totálně neuspěl. 40% ()

E=mc2

Dobrý film. Skvelo natočený. Chýba mu akorát napätie. Vydené znovu po niekoľkých rokoch. Vôbec nie zlé. Ale Emmerich nie je Spielberg. ()

HorrFi

Klasika mýho dětství na kterou je dobrý si občas zavzpomínat.. dneska už to žádnej velkej filmovej zážitek neni ale pořád to jsou poctivý 3*.. ()

Lachtaan

Garethova Godzilla mě bavila mnohem více, hlavně se těším na její spektakulární pokračování. Někdejší DVD zážitek byl sice dobře ozvučený a tudíž až děsivý, jinak mě tentokrát ale Emmerich příliš nepotěšil. A to jsem fanouškem jeho pustošení všemožných světových koutů. ()

Radiq odpad!

Typická sračka z devadesátek. Nacpaný přesně těma hercema, o kterejch si někdo tenkrát myslel, že jsou populární (Matthew Broderick, Hank Azaria) nebo který do takovejch rolí tenkrát cpali pořád (Kevin Dunn, Michael Lerner, Clyde Kusatsu, Al Leong, Glenn Morshower) a vy je budete mít spojený s devadesátkama a ničím jiným. Možná s osmdesátkama. Ani Jean Reno to tady moc nezRenovoval. Herecké výkony jsou jednoduše tragické. Godzilla samotná je strašná. Jako ne strašná, že z ní jde strach, ale strašně navržená. Vypadá jak ještěrko-dinosaurus - dlouhé tenké nohy, protáhlej ksicht, ladné pohyby, chrlící oheň. A to nemluvím o té digitální kvalitě nebo gumovejch loutkách. Chápu, že to je už starší film, ale dalo by se to srovnat s triky třeba v Červeném trpaslíkovi nebo v každém druhém dokumentu o dinosaurech. Nedá se na to koukat a nedalo se ani před 20 lety. Emmerich je neschopné hovado a snaží se asi napodobovat Spielberga (dalšího takového hňupa), protože tam používá přesně ty samé postupy, přístupy a blbé nápady, jak on. Rádoby vtipné až karikaturní postavičky (nejsou vtipní), zaujatí vědci (chytří jak přezka na opasku), náhodní spoluobčané vržení do víru dění (zbyteční), záběry typu "to mě teď napadlo, to tam dáme, to bude sranda", záběry typu "tohle bude těšné, to se bude líbit", náhodné dějové zvraty a hodně papundeklu a nepovedeného CGI. Destrukce je jen zdánlivá, 95% je digitální. Děj samozřejmě stupidní. Zrovna jsem koukal na 5 filmů z MonsterVerse (2014-2024) a přestože i tam to smrdí sračkama, tohle vylezlo z žumpy plné sraček. Tohle je úplně jiná liga odpadu, taková ta zhnile bramborová. Nejlepší okamžik z celého filmu je, když naskočí koncové titulky a začne hrát Puff Daddy. (Rage Against The Machine - No Shelter jsem ve filmu teda nezaregistroval.) ()

eJacques

...Emmerich mě zklamal, není to prostě ono... Napětí žádné, od začátku víte, co bude za 5 minut... Nudný Broderick ve stylu "já nic, to on..." Zkouknout a zapomenout... ()

fantoci

Viděli jste někdy jak se ničí Chrysler Palace? Ne? Tak se podívejte buď na Gottzilu nebo Armagedon. Ale Na tu první variantu se podívejte i kvůli tomu, že v Madison Square Garden kde hrají třeba hokejoví Rangers je plno krásných kraslic ()

ing.Frosty

První polovina, která demonstruje naprostou neschopnost americké armády, je grandiózní. Jakmile se ale začnou líhnout malá godzillátka přepadne člověka taková vlna zoufalství, že by dobrovolně podstoupil lobotomii. A nepochybuji, že to je Emmerichův podpis u většiny jeho filmů. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze