Keller Dover (Hugh Jackman) je drsný chlap, ktorý stojí oboma nohami pevne na zemi a len tak niečo ho nedokáže vyviesť z miery. Lenže keď na Deň vďakyvzdania ktosi unesie jeho malú dcérku Annu (Erin Gerasimovich) a jej kamarátku Elizu (Zoë Soul), jeho život, pokoj i vyrovnanosť sa v jedinej sekunde zosypú ako domček z karát! Začne sa horúčkovité pátranie, ktoré vedie mladý, ambiciózny detektív Loki (Jake Gyllenhaal). Nájde sa síce množstvo rôznych, na prvý pohľad sľubných stôp, tie však akoby nikam neviedli... Už i tak dosť zlá situácia sa nebezpečne vyhrotí, keď je Loki nútený jediného podozrivého, duševne zaostalého Alexa Jonesa (Paul Dano), prepustiť pre nedostatok dôkazov na slobodu. Zúfalý Keller sa totiž rozhodne vypátrať pravdu i dcériných únoscov na vlastnú päsť – a toto rozhodnutie ho zavedie na nemilosrdnú cestu pokrútenej spravodlivosti, v ktorej je sám žalobcom, sudcom katom! (TV Markíza)

6thSun

Veskrze strhující zážitek, pět hvězd ovšem dávám pouze filmům, které chci zhlédnout znova. Tento mezi ně patřit nebude, což určitě není kvůli jeho depresivnosti, špinavosti nebo tak něco. !MOŽNÉ BROJLERY! Pro mě je např. nepochopitelné retardovo chování, jenž něco kvákne zrovna tak, aby to maximálně nasralo jednoho z fotrů, ale zároveň tak, aby to neslyšel nikdo jinej, přestože je kolem hustý dav. Když je ale mučenej brutálně útrpném způsobem, neřekne nic. Zkrátka to smrdí konstrukcí, a to na více místech, radši to přestanu zpětně rozebírat, nebo bych ještě musel hvězdu ubrat. ()

PROROK14

Veľmi dobré, nenudilo a zaujalo atmosférou. Nie som expert, ale myslím si, že Jake podal dobrý výkon. Trocha ma na konci sklamal Hugh, lebo počas filmu sa javil ako celkom inteligentný trýznič a potom pri tej babe sa nechal nejak veľmi ľahko odzbrojiť .. a pritom vedel, že prečo tam ide. A tiež ešte nechápem, ako mohol Jake po troch písknutiach ešte pokrútiť hlavou. ()

bouncer

Kvalitní krimi thriller, který nabízí hutnou atmosféru. Mohla by tam být nálepka "skoro jako do Finchera". Škoda, že scénář nechává diváka být o několik kroků před protagonisty a tak nedovolí žádné náhlé překvapení. Stopáž je možná až moc přehnaná, vzhledem k tomu, že tempo a napětí v druhé polovině se nevyrovná té první. ()

BoPo

V kategórii Krimi / Drama sa jedná o jeden z najvýraznejších počinov posledných rokov a má veľkú šancu sa zaradiť medzi celkovú žánrovú topku. Klasická veľa krát odohratá zápleta. Únos detí, vyšetrovanie, rodičia ochotní urobiť všetko možné aj nemožné, jasný nejasný podozrivý, nič nové pod Slnkom. Sú tu však faktory, ktoré vytlačujú Zmizení z radu priemernosti. Herecké výkony (kde ma bavilo najmä to prirodzene znepokojivé pôsobenie postavy Alexa a prekvapivo bavil aj Jake Gyllenhaal) a predovšetkým zvolený spôsob, tempo rozprávania príbehu. K päť hviezdičkovému zážitku veľa nechýbalo. ()

Johny_fork

Zmizení je pro mě nejlepší kriminálkou od dob Mlčení jehňátek a Sedm. Villenueve naprosto precizně zvládá budování tísnivé, pochmurné atmosféry a citlivým načasováním drží diváka v napětí téměř dvě a půl hodiny. Jackman a zejména Gyllenhaal hrají jako o život. ()

Terva

Někdy mi vadí nejasné konce, ještě štěstí, že tady tomu tak není. Film je napěťově povedený a herecké obsazení je velmi dobré. Trochu hapruje hudební doprovod ale Jóhann Jóhannsson se určitě časem zlepší. ()

ChArLeNe

Ťažko sa mi sympatizuje s danými rodičmi, keď hneď v úvode filmu ten istý rodič učí svoje ďalšie decko zabíjať bezbranné tvory, a to nie holými rukami, ale zbabelo - puškou, a nie kvôli prežitiu, ale kvôli tradíciám, a absurdným tvrdeniam o nezvládnuteľnej populácií. Táto diskriminácia (podporovať utrpenie zvierat, ale plakať nad utrpením ľudských detí) mi zabraňuje si film užiť a dať mu dobré hodnotenie. ()

Ouwen

Moje nejvyhledávanější téma na internetu. Pokud nemám co dělat, buď vezmu knihu, pustim film, zahraju hru či prohledávám Googlem témata o záhadných zmizeních. Naprosto mne to fascinuje, naplňuje a předtim než usnu, nemyslim na nic jiného, než na tu beznadějnost a realitu, která je tak bezvýchodná a snažim se si představit situaci těch příbuzných, že ani po tolika letech se nenašla jediná stopa po pohřešovaném děcku či osobě jako takové. To bylo spolu s hereckým ansáblem to největší lákadlo na tomhle filmu. No dopadlo to dobře - linie s detektivem Gyllenhaalem skvělá, podle mne ideální policejní postup a přístup k případu. Bavila mne s nim každá scéna a spolu s Jackmanem hrají výborně. Jenže právě opak barikády, kdy Jackman týrá toho týpka mne vůbec nebavila, sotva se to někam pohlo, chtělo to větší drajv. Ještě mne bavil ve vedlejší roli syn Jackmana a Terrence Howard. Příběh ujde, a líbilo se mi jak to celé do sebe zapadlo, vynikající práce Guzikowskiho (scénář). Nějaká akce tu snad ani není, menší šarvátka v bytě jednoho podezřelého, závěrečná jízda skrz město do nemocnice, prostě sledujeme psychologickou kriminálku s občas dynamičtějším momentem, naštěstí závěr je naprosto vygradovaný. Potěšil i nekompromisní rating, solidní režie a výborný vizuál. Hudba oukej, ale nějak mne emocionálně film nezasáhl a úplně poslední scéna mi přijde odfláknutá. Takže se nedá říci, že bych se bahnil v nudě, ovšem věřim že to mohlo bejt 2x lepší. Ale i tak, pro mne spokojenost. 7/10 ()

CiTrus007

Pan Villeneuve má určitě talent, podle mě ale tento kus zkazil. Námět byl originální, scénáristické pojetí ještě originálnější a nebýt několika neobratných zaškobrtnutí, mohla se z tohoto embrya vyloupnout pětihvězdičková kráska. V první řadě mě zklamal Hugh Jackman, který ač se před kamerou producíruje o sto šest, zůstal upozaděn perfektním výkonem Gyllenhaalovým. Vedlejší role mi připadly až příliš postranní a ploché. Možná by se bývalo hodilo krapet více uvěřitelných emocí. Řemeslně mám výhrad také dost – celé dějové prostředí mi připadlo jaksi překombinované. Zahuštění atmosféry protažením filmu možná zafungovalo, přebíjelo se ale s zvláštně desaturovanými filtry a stacionární scénickou kompozicí. Výsledkem byla nuda v Brně a vyrumělkovaná kamera. Filtrů bych se zbavil, nekonvenční úhly ale chválím. A hudba, ta zas na mě působila hodně minimalisticky a levně. Zmizení je nekonvenční drama, které vás strhne silným realistickým příběhem a originální zápletkou. Je to plnokrevný thriller, u kterého je opravdu atmosféra v sále tak hustá, že by se dala krájet. Na druhou stranu ale má pár nehezkých vad na kráse, kvůli kterým působí místy zvláštně, nejistě až neurčitě. 7/10 ()

JohnCZ

Už dlouho jsem neviděl takhle poctivý krimi thriller. Je evidentní, že se tvůrci nechali inspirovat severoevropskými kriminálkami, na filmu je to znát. Napovídá tomu i fakt, že se samotný detektiv jmenuje Loki. Ačkoli se tempo filmu spíše pomalejší, díky hereckým výkonům a hutné atmosféře jsem se nenudil ani na minutu. Film dokáže napnout a vyvolat emoce hodně neamerickým stylem. K tomu minimalistická, ale dobře padnoucí hudba a bravurně vygradovaný závěr. Pro mě krimi roku. ()

Lyli

Bylo to tak skvělé, že slovo skvělé ani nestačí. Skvělý thriller, neskutečné výkony. Chci ještě! A pane Pytel, jestli tomu nerozumíte, jste asi holka, nebo co?! / Edit 15.2.2014 - oki, drobet jsem vychladla, a i nadšení se usadilo... Ovšem stále je to na pěti, i když už nejsem totálně blažená. ()

Seabeast

Stopáž někomu může připadat přepísklá a myslím, že by prošmikání filmu jedinně prospělo, ale i tak mi to nijak závratně nevadilo. Naopak, po celou dobu výborně fungovalo napětí a atmosféra! Nervy drásající touha po tom, jak to všechno dopadne, se u mě bezpečně dostavila. Hlavní tahouni jsou jednoznačně Gyllenhaal a Jackman bez nichž by míra sugesce nedosahovala takových výšin. Postava poněkud psychotického a inteligentního detektiva Lokiho (Gyllenhaal) je nejzajímavějším prvkem snímku. Hodně mě mrzí, že Zmizení nešlo více mysteriózním směrem, přestože se tu přímo tyto podněty vybízely k rozpracování. Bez toho aniž by jsem vyzradil závěrečnou pointu, tak mi to racionální rozuzlení trochu výsledný dojem srazilo. Přes to přese se jedná o solidní nadprůměr a nebýt té "všednosti", šel bych rozhodně s hodnocením výše! ()

Marek1991

Rád by som napísal, že išlo o thriller ohľadom únosu detí, ktorý konečne bol realistický a zároveň trefný, že by vystihol všetky možné situácie a zvraty v ňom by neboli len dielom náhody. Samotný film je však dosť dlhý, na to čo ponúka. Jeho dve línie, kde v jednej deti hľadá policajt a v druhej otec jedného z nich dopadnú prakticky čo sa týka nájdenia pravej osoby podobne, akurát tu z toho víde, aby sa nepovedalo policajt vlastne lepšie, vďaka náhode, ktorá ho zastihne po nešťastiach. Nie som si istý, či zrovna takto postaviť film bolo najlepšie, ale zvraty boli silné, detailne je to niekedy naozaj skvelé, akurát analýza indícií, niečo profesionálnejšie, ktoré majú mnohé detektívky a tu s tým neoperujú, mi chýbajú. Záver si môžme domyslieť, no podľa mňa to je so šťastným koncom a ten prechod je dobre zvládnutý. Kamerovo je to skvelé, hudobne mi tomu niečo chýbalo, po čom by som si povedal expresívne wow. Patrí to k tým lepším filmom, nielen za tento rok, herecky neviem, niektoré tie výrazy, či pohotovosť mi boli až podozrivé. Akosi však nechápem to opätovné kopnutie si do Biblie, aspoň ja som to tak vnímal, také to triviálne uvažovanie, aj keď vo vypätých situáciách logika ide často stranou. Film za to stojí, nenechajte sa odradiť niektorými prehannými reakciami naň, je dosť možné, že aj po jeho skončení sa vám budú v hlave premietať niektoré scény, mne však aj uvažovanie, čo tu mohlo byť inak, aby to malo silnejšiu emóciu, rácio a zaujímavosť, lebo ohromený som nebol. ()

corpsy

Tento menší zázrak na poli dusných thrillerov sa opiera hlavne o herecké výkony. Hlavne o tie v podaní Jakea Gyllenhaala a Hugha Jackmana. Sú strhujúce, a označil by som ich ako jedny z najlepších v ich hereckých kariérach, ak nie najlepšie. Mimo to, je tento mrazivý kúsok technicky nie veľmi originálny ( zato ale dokonalý ), daždivé počasie, pochmúrnu atmosféru či temný soundtrack sme mohli už vidieť stokrát inde, ale neoznačiť tento film za jeden vo svojom žánri z najvydarenejších za posledných dosť rokov, by bola krádež. ()

katrk

I když by se našlo pár neslaných, mastných-ála-americký-hamburgr scén, např. trumpeta....... pořád převažují ty hodně emocionální. Oceňuji hlavně herce a kameru. Jen ať už prosim někdo zastaví to překládání názvů do češtiny :'( ()

Padme_Anakin

Vzkaz pro emocionální taťky: nepleťte se do práce ambiciózním detektivům, poděláte to, skončíte v hlíně a nezbyde Vám nic jiného, než foukat, foukat a pak zkoušet foukat znova. P.S. Kellere, chci Tě, včetně toho zvířete, co je v Tobě. ()

Hoyt

Atmosferická, napínavá a velmi syrová podívaná která mě dost rozložila. Musím ale říct, že jsem to očekával a taky se na to těšil. Jednoznačně plný počet. P. S. Chci mít tik a účes jako detektiv Loki. ()

ConanVJ

Pěkný drama, který mě i přes svou délku ani chvilku nenudil. Ne že by to kdoví jak odsejpalo, to ne, ale je to luxusně zahrané. Všem postavám bych to věřil. Ten konec mě spíš zklamal, ale jinak pěkný. Zas bych to na chválu a brutální nadšení neviděl. Za mě 76% :) ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (viac)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson