Keller Dover (Hugh Jackman) je drsný chlap, ktorý stojí oboma nohami pevne na zemi a len tak niečo ho nedokáže vyviesť z miery. Lenže keď na Deň vďakyvzdania ktosi unesie jeho malú dcérku Annu (Erin Gerasimovich) a jej kamarátku Elizu (Zoë Soul), jeho život, pokoj i vyrovnanosť sa v jedinej sekunde zosypú ako domček z karát! Začne sa horúčkovité pátranie, ktoré vedie mladý, ambiciózny detektív Loki (Jake Gyllenhaal). Nájde sa síce množstvo rôznych, na prvý pohľad sľubných stôp, tie však akoby nikam neviedli... Už i tak dosť zlá situácia sa nebezpečne vyhrotí, keď je Loki nútený jediného podozrivého, duševne zaostalého Alexa Jonesa (Paul Dano), prepustiť pre nedostatok dôkazov na slobodu. Zúfalý Keller sa totiž rozhodne vypátrať pravdu i dcériných únoscov na vlastnú päsť – a toto rozhodnutie ho zavedie na nemilosrdnú cestu pokrútenej spravodlivosti, v ktorej je sám žalobcom, sudcom katom! (TV Markíza)

$h4rk

S jistotu po shlédnutí tohoto filmu můžu říct že dokonalejší a drsnější thriller od Se7en sem neviděl. Aby mě nějaký film dlouhý 2 a půl hodiny přibil do křesla takovým způsobem jako se to povedlo Prisoners, to už tady dlouho nebylo. Jak už tu někdo poznamenal, čekal bych že tohle muselo být natočeno rozhodně nějakým severským režisérem, protože něco tak neskutečně krutého jen tak někdo natočit neumí. No spoilery tu psát nebudu, nicméně to má perfektně zapadající příběh s drsným, ale za to výborným koncem. ()

Fracek

Ty vole, tak jednu hvězdu jen, že jsem se dodíval do konce...natahovaný jako prase, herecké výkony jako v každým slušným seriálu, ale WTF, celou tuhle slátaninu by vyřešil za několik minut průmerný policejní pes. Za to tady jsou ty pětky? Kšandy jsou taky napínavý, ale když mám gatě, co drží, tak si je prostě brát nebudu, leda by by mě bavilo brnkat si s něma o bradavky. A u tohoto filmu mi někdo zatraceně brnkal přímo o hlavu .... ty vole, co tam bylo za vychytávky pro blbce, aby se vlk nažral a koza zůstala celá .... ()

Yenda.F

První film s Hugh Jackmanem, kde mi jako herec doopravdy sednul. Film působí přirozeně stejně jako herci, kteří se chovají pravděpodobně tak, jak by se choval každý rodič, kterému unesli dítě. Člověk nikdy neví, jak daleko je ochoten zajít pro své milované. Až ve chvíli, kdy tak musí doopravdy učinit. Po dlouhé době jsem viděl kvalitní krimi, ve kterém nebylo hned vše jasné od prvního momentu. Od začátku až do konce není 100% jisté, zda pachatel je právě ten, o kom si myslíme, že jím je. ()

Mark1983

Film má celkem dobrou atmosféru,takže byl napínavý od začátku až do překvapivého konce,i když bych se asi taky změnil,kdybych ztratil někoho,na kom mi záleží. ()

Zemblaff

Po dlouhé době jsem měl opět štěstí vidět kvalitní, dech beroucí detektivku. Po závěrečných titulkách jsem ještě chvíli seděl před televizí a v hlavě se mi stále dokola přehrávala rekapitulace tohoto zážitku. Tento film spadá do kategorie snímků, které vám dokáží pořádně rozbušit srdce ve vypjatých momentech. Velmi mile mne překvapily herecké výkony dvou hlavních aktérů. Hugh Jackman umí záhrát mnohem víc, než jen tvrďáka s kostěnými drápy a Jake Gyllenhaale perfektní, přirozeně uvěřitelný výkon. ()

montel

Do života dvou sousedských rodin, které se vzájemně navštěvují vstoupí nečekaná událost. Jejich dvě holčičky, které si ještě před chvíli spolu hráli náhle zmizí a protože je rodiče nikde nemůžou najít zalarmují policii. Po několika hodinách hledání už se zapojuje celé městečko a detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) už má také prvního podezřelého. Je jím mladý muž, který měl před zmizením dívek zaparkovaný svůj karavan v blízkosti dětí. Policie jej však propustí, protože mladík je očividně mentálně zaostalý. Jeden z otců dívek, Keller Dover (Hugh Jackman) je však přesvědčen o jeho vině a tak se rozhodne jednat na vlastní pěst, protože je mu jasné, že pokud holčičky někdo unesl, zbývá jim čím dál tím méně času na to, aby se obě vrátili domů zdravé...Nervydrásající kriminálka u které jsem byl přikovaný i přesto, že filmy trvající více než dvě hodiny mě málokdy osloví. Toto bylo ale něco jiného. S postavami jsem se dokonale zžil a hltal každou další scénu. Zejména Hugh Jackman mě pěkně překvapil a ujistil mě, že je to pan herec. Trošku mě mrzelo, že nedostala možnost více se ukázat Maria Bello, ale to je vedlejší. Hlavní je, že jsem dlouho čekal na takovýto thriller s pořádně hustou až deprimující atmosférou, ale dočkal jsem se. Zmizení je jednoznačně thriller roku. 90% ()

Mr.Hackels

Sakra! Dvě a půl hodiny ztraceny v nenávratnu. To jsem mohl využít mnohem líp debatováním o počasí. Kdo na tohle dal peníze ať si nafackuje. Absolutně neracionální chování hlavních představitelů a "zápletka", která nedává smysl. Když už si thriller hraje na to, že dlouhým hledáním a spletením všech nitek dohromady má vzniknout pointa a závěrečné rozuzlení, mohlo by to mít aspoň hlavu a patu. Atmosféra byla sice super a hudba k tomu parádní, ale to bylo všechno. A pár záběrů na rozmašírovaný a zakrvácený ksicht to taky nezachrání. Gyllenhaal a jeho tiky taky ne! 40% ()

sury

Potřebuji filmy, které se rozjedou hned ze záčátku, což je přesně příklad tohoto díla. Pak už to valilo až dokonce. Spokojený. Jake Gyllenhaal- slušná práce. Trochu mně to připomínalo Mlčení s Hopkinsnem. ()

Luciaaas2

Jeden z nejlepších filmů roku. Bravůrní hereckých koncert Jackmana, kterému sekunduje skvělý Gyllenhaal, ani ostatní výkony herců nesmím opomenout. Režie parádní, skvělý scénář. Film vás hned od začátku chytí bezchybnou atmosférou a zneklidňujícím idylickým prostředím. O filmu jsem nic nevěděl a na doporučení kamaráda sem nakonec nedal dopustit, vřele doporučuji ()

lubica1995

Nápad skvelý, ale nepremyslený. Príliš veľa nevyjasnených detailov a vyrušovalo ma to. Spracovanie filmu mi neprekážalo. Napínavé každé jedno nadýchnutie vyšetrovateľa, dokonca ani zdĺhavé scénky v opustených miestnostiach mi nevadili. Bolo to zaujímavé. Psychika otca, ktorý je na dne bola vierohodná. Chvíľami som mu držala palce, aby to už ukončil a chvíľami som ho preklínala za jeho krutosť. Celkom reálne myslenie, ale to sa dalo čakať od skvelého herca. :) Záver. Herci super, spracovanie výborné, až na neprepracované rozuzlenie - skôr nerozuzlenie pointy. PS: záverečný pohľad za zvukom píšťalky bol fantastický. Takto majú končiť všetky filmy. ()

xenon96

Fantasticky zpracované psychologické drama, které ihned vtáhne do děje. Výtečná atmosféra, skvělý scénář a námět. U filmu jsem byl jako přikovaný a neustále čekal co mě bude ještě čekat. Jednoznačně výborný film který můžu jen doporučit. ()

vikin

150 minut vybrané zábavy. V době kdy se na nás valí miliony terabytů digitální "zábavy" je radost sledovat film, který má příběh, atmosféru, napětí a vynikající herce. ()

dundu

Dvě a půl hodiny dlouhý film, u kterého se však divák snad ani na jedinou minutu nemůže nudit. Ve filmu je všechno, co by mělo v dobré kriminálce být a hlavně to všudypřítomné napětí. Všem moc doporučuji :) ()

MachPavel

Shltl jsem celých 2,5 hodky jedním dechem - pecka - ATMOSFÉRA , jako nikdy. Herci na jedničky podtržené - právem se může pyšnit nej krimi-thriller roku ..!!!! Souhlas !!! ()

snikrs

Dal bych větší hodnocení ale za prvé to bylo zbytečně moc natahované a proto tak strašně dlouhé . A za druhé mě hrozně sklamal ten useknutý konec . ()

gael83

Jestli se nějaký film, alespoň trochu blíží "Mlčení jehňátek" tak je to "Zmizení"! Tohle je událost po všech stránkách, od scénáře, kamery, hereckých výkonů a střihu. Od začátku pečlivě budovaná atmosféra napětí, strachu a obav, kdy v poměrně klidném prostředí městečka číhá nenávist a nebezpečí v téměř beránčí rouše. Nic není takové, jak se může na první pohled zdát! BRAVO! ()

zekon

To kam se člověk dokáže uchýlit v takové situaci se nedá hodnotit, jám bych se choval asi stejně. Ztratit dítě, brrrr, hrozný pocit. Jenže je to celé takové nemastné neslané. Zvrat je pěkný, za to dobrý. Ale jinak bez atmosféry, bez napětí a převažuje nuda. Podle mě tomu filmu neprospívá ta hrozná délka, chtělo to stříhat. ()

Nataly205

Dej s napätím sa skvelo stupňuje. Niektoré nevyjasnené detaily mi chýbali k úplnej dokonalosti filmu, ale záverečné písknutie s titulkami tomu dodalo opäť šmrnc. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (viac)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson