Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

dauby

Podle mě především romantický film, ovšem se sci-fi zápletkou. Normálně romantické filmy nemusím, ale tenhle je super. A Emily Blunt je fakt k sežrání. ()

Pythonator

Neserte Boha. Když randit nemáte, tak prostě randit nebudete. Mimo jiné jsem se zde naučil poučku, že když někde vidím chlapíka v klobouku, tak je to nejspíš nějaký agent, který nám mrší život a polévá nás neustále kafím. Bacha na ně, na kloboučníky. Nejhorší jsou ti za volantem. Dost netradičtí romantika po Dickovsku a jak jinak než Dickovsky skvělá. Tenhle Dick rozhodně nebyl žádný šulín. ()

StereoHearts

Super, skvelé, úžasné! Skvelý a originálny príbeh kde bola vsadená akcia, láska, výborné medzipriestorové cestovanie, spracovanie nemám čo vytknúť. Sympatický hlavný hrdina, aj zvyšok "osadenstva". Odporúčam vidieť, každý si v tom niečo nájde. PS - Taký klobúk by som chcel :D ()

Viking81

Za srdce ma chytila az druha polovicka filmu, az ta vo mne vyvolala ziadanu emociu. Hlavna myslienka bola zdelena dostatocne jasno, takze jej musel porozumiet kazdy. Damona mam rad a ako prijemny oddychovy film to bez namietok odporucam. U mna 3+... :) ()

Pignon

Ty Démone, ty sis to s tou Emily pěkně střihnul, ale co Tvůj osud! Teda kariéra, vždyt´ Doník nebude prezidentem navěky. Běda, běda. ()

tomas665

Je to taká moderná rozprávka. Čakal som od toho viac podla komentárov. Neviem či väčšina, ale ja by som bol radšej keby sa podarilo správcom osudu rozdeliť hlavných hrdinov, vtedy by som dal aj o hviezdičku naviac. Takto z toho bola len americká klasika so šťastným koncom. ()

WugWugs

Light sci-fi, ale radšej tomu hovorím vkusná romantika. Prvýkrát, pred šiestimi rokmi, som si nevšimol aká tu je Emily Blunt neodolateľná. Niečo sa muselo zmeniť. ()

nevergiveup

Za mne super film s hodne zajimavym scenarem a velmi se mi libila jak role, tak vykon Mackieho, docela mne prekvapil. A na Emily Blunt je vzdycky pekny pohled. Vse doplnuje Matt Damon se svym vysokym standardem. Nemam moc, co vycist. Moc pekny film, u ktereho neni treba moc myslet a zanecha stopu :) Dlouho jsem premyslel,jestli nedat 4 hvezdy, ale budu jednou romantik a budu hodnotit impulsivne. 85% ()

JeyeK

Emily je hvězdou večera - za ni samotnou přidávám půl hvězdy. Někoho s takovým šarmem, jako má ona, bych i já vydržel tři roky hledat. Mimo to film samozřejmě přišel s pěkným a neotřelým nápadem, který považuju za druhé plus. Jediné, co mi vadilo, byl samotný děj, který tak nějak nikam nesměřoval, negradoval, prostě jen plynul. Škoda, dalo by se z toho vyždímat i trochu víc. 70 % ()

AfroCmx

Nějako to Emily s Mattem na scéně funguje, ale celé zpracování nápadu promarněné, nahodné setkání na záchodech počínaje, přes 3 roky ježděním stejnym autobusem každý den až k neštastnému konci. Jen díky Emily 3 hvězdy. ()

AtomCZ

Až na tu přílišnou romantiku která se rve od roku 2010 i do akčních filmech, až na ní začínám být háklivý kvalitní snímek, kde lidská tvrdohlavost překoná nejvyššího....HAHAHAHA...…..kdyby chtěl tak jí sežehne a jeho vykastruje a je klid...… 7/10 3 body fuč za tu debilní romantiku. ()

kodwin

Poměrně vydařený film s přesahem. Překvapivě mně zde vadila moje oblíbená Emily Blunt, vypadala nezdravě vychrtlá a k Damonovi se moc nehodila. ()

Bogrant

V podstate tak jednoduchý príbeh a thriller, až je to na zasmiatie. Ale výborne prevedený, udržujúc si vysoké tempo a pokľadajúc otázky, ktoré diváka podržia v napätí. Lahôdka na víkendový oddych, ktorá poteší a vlastne ničím nesklame. Damon a Bluntová sa k sebe náramne hodia, ale takto riskovať kvôli jednej ženskej...no neviem. ()

Bragi66

Nezpochybňuji filmové zpracování. Do půlky to vypadá jako docela zajímavý film o politické kariéře, to by se dalo, tak jak je to nadestřeno, přijmout. Pak to ale přešaltují muži v kloboucích na nějakou časosmyčkovou škobrtanici kolem dokola osudu a do fujtajblově přeslazené SF. ()

nikhaj

Dobre skomponovany romanticky film. Napriek tomu ze nam boh brani v tom byt s kym chceme mozme to zmenit. Staci prejst spravnymi dverami a hned ste kde ne/máte byt? Neunikne nam to o com verime ze naozaj dokazeme ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky