V pradávnej bitke medzi mačkami a psami zašla jedna z mačiek príliš ďaleko. Kitty Galore, bývalá agentka mačacej špiónskej organizácie, sa dala na zlú cestu a vymyslela diabolský plán, ktorým si chce podmaniť nielen psích nepriateľov, ale aj svojich bývalých mačacích kamarátov. (TV Markíza)

J. T. Kirk

Taková "blbinka" na odreagování, pár vtipů se celkem povedlo, ale nejlepší scéna z traileru (veverka) byla v češtině naprosto debilní, když vezmu v úvahu, že jsem se na to díval jenom kvůly té scéně.. No co se týká animace, tak byla v některách momentech dost špatná, ale pokud před filmem vypnete mozek, tak vám to ani nepříjde. Tak, tak 3*. ()

mikulíšek

Natočit neanimovaný film primárně pro malé děti, tak aby příliš nesral dospělý doprovod, je velmi obtížné. A zde se to vcelku povedlo. Důvody proč film nedopadl tak hrozně, jak by se dalo očekávat jsou prosté. Jedná se o druhý díl, takže není nutné nic zdlouhavě vysvětlovat a ospravedlňovat. Vizuální stránka není odpudivě laciná, takže i složitější scény jsou vcelku koukatelné. Tvůrci si jsou vědomi cílovou skupinou a toho, že se jedná vlastně o strašnou pitomost, což jim dodává notné odvahy, takže se mohou náležitě vyřádit. A výsledek je vcelku zajímavý. Totální bláznivost, kde jakákoliv snaha o alespoň nadsázkovou realističnost vyvěsila bílou vlajku, a tak zbyla jen nekončící špionsko zvířecí ujetost. Bohužel celkovou odvázanost kazí drobná zaškobrtnutí v už tak jednoduchoučkém příběhu, takže zvraty, i přes to všechno, působí trochu šroubovaně. A proč film tolik neotráví ani dospělého diváka?.. protože je protkán odkazy na nejrůznějšími bondovky, thrillery apod., což v psím a kočičím podání je opravdu zábava. Zkrátka... není to film pro odrostlé, ale dá se na něj koukat a možná se i bavit. ()

lennyd

Pradávnou válku mezi kočky a psy naruší společný nepřítel - bývalá agentka kočičí tajné organizace, Kitty Galore. Ta se rozhodla, že ovládne svět pomocí odpuzovače psů, který přes satelit vyšle signál do všech lidských zařízení. Po jejích stopách se vydává bývalý policejní pes Diggs, psí tajný agent Butch, kočičí agentka Catherine a holubí bonzák - a jen společně mohou prohnanou Kitty zastavit ... Zvířecí komedie jsou většinou kapku infantilní, ale také většinou docela zábavné. Jen se to nesmí přepísknout, pak už jsou víc trapné než zábavné. A pokračování Koček a psů balancuje na této tenké hranici, ale povětšinou se pohybuje ve sférách trapnosti (od srdce jsem se zasmál asi jen jednou nebo dvakrát). A i kdyby skoro celý film docela šel, trapný závěr s kolotočem všemu nasadil korunu. Mno nic, třeba příště to bude lepší.. ()

Likan7

Spousta narážek na známější i méně známé filmy jsou fajn, ale už jen fakt, že si jedničku pamatuju dodnes skoro celou a dvojku, kterou jsem určitě viděl, jsem si musel pustit znovu, o něčem vypovídá. Kdo má rád zvířata, nechť si tu třetí přidá, ale i když jsem vyloženě pejskař, u pokračování Jako kočky a psi jsem často trpěl. Jediná záchrana je stopáž, která sotva přesahuje 70 minut. ()

• Tab Lazenby, velitel MNAU, připomíná vzhledem zlodějku Kitty Tlapičku z filmu Kocour v botách (2011) od studia Dreamworks. (LindaKola)
  • Některé postavy tu jsou ještě z prvního dílu Jako kočky a psi (2001). Jsou to Butch (učitel Loua, později Dixe), Lou (agent začátečník, později velitel psí rozjetky), Zvoneček (padouch), Peek (pes přes techniku), Sam (rádoby profi agent v terénu) a Calico (pomocník Zvonečka, později Kitty). (LindaKola)
  • Chris O'Donnell (Shane) a Sean Hayes (Mr. Tinkles) sa obaja narodili 26.6.1970. (Niles)