I malé deti vedia, že pes je najlepší priateľ človeka... Málokto však vie, že mačky by to strašne rady zmenili! Vlastne by chceli zájsť ešte o čosi ďalej a s ľuďmi sa nielen spriateliť, ale si ich aj podrobiť a vládnuť im! Ale pekne po poriadku... K vyhroteniu odvekých sporov medzi mačkami a psami došlo z jedného jediného dôvodu – ľudský profesor Brody (Jeff Goldblum) je totiž už len krôčik od prevratného objavu prípravku, vďaka ktorému by sa už žiaden človek na svete nemusel obávať alergie na psie chlpy! Je pochopiteľné, že psy sú preto odhodlaní jeho experiment chrániť aj za cenu vlastných životov. Mačky zase plánujú podniknúť hocičo, len aby mu zabránili uspieť a - och áno, popritom plánujú prevziať nadvládu nad celým svetom! Šéfuje im nebezpečne bystrý kocúr Pán Tinkles, ktorému sa po nečakanom odchode ostrieľaného psieho agenta do dôchodku odvážne postaví viac-menej náhodný náhradník - neskúsené šteniatko Lou! (TV Markíza)

Shidlo

Představa, že si to u nás doma někde v obýváku spolu takhle drasticky rozdává naše milovaná číča s naším milovaným pejskem mě teda dost děsí. I když mi vlastně doma nemáme žádnou věděckou laboratoř na výrobu protialergenu na psy, ale je možný, že máme něco jinýho, kvůli čemu se teď mezi těma dvěma táborama válčí:) Možná je to kvůli mé alergii na kočky, ale je fakt, že jsem celou tu dobu fandila psům...především ten sladký Loo:) Kočíčí vůdce Tinkles mi byl hned od začátku dost nepříjemný a na konci filmu jsem se celkem bavila, když mu ty obtloustlé paní navlíkaly ty směšné hadříky:) Na druhou stranu podle mě dost drastický film, zvlášt pokud byl určený pro děti (jako že asi byl) Ale každopádně konec filmu byl značně dojemný... ()

oveckaoa

Podle myšlení dnešních názorů bych měl dat odpad jelikož zde mluví zvířata :-) ale já ho nedám. Docela slušný film po zvířecí stránce na konci jsem se taky nasmál :-) ale po lidksé stránky herců je to tragédie takže 80 procent. Na to že jsem od toho nečekal nic naprostá spokojenost. Co mě překvapilo je jméno režiséra od člověka který později natočil neskutečnou sračku jménem Maska Junior jsem nečekla tak dobrý film. ()

Molir

Hoodne dobre jsem se u toho bavil. Nekolik hluchych mist jsem vzdycky projel diky rychlosti ziskane v pasazich, ktere maji opravdu skvely svih plny ruznych narazek (nejen) na Bondovky (i kdyz ty byl zjevne hlavni inspiraci). A delka je tak akorat, aby toho nebylo ani moc ani malo. Jo a videl jsem originalni verzi, dabing ne. ()

Guran

Hodně mě potěšilo, že filmaři udělali psům i kočkám pohyblivou tlamu, když mluví, protože třeba ve filmu Neuvěřitelná cesta jsme to vidět nemohli. Komedie o psích agentech, kteří bojují proti micinám, stejně jako kdysi svět proti Hitlerovi. Efekty jsou pěkné a vše ještě vykresluje parádní český dabing. ()

mros

Film by mohl být o moc lepší, kdyby si tvůrci více pohráli s dramaturgií, takhle z toho vznikla pouze směs dvou filmů, které se ale neprolínají, jen střídají, a tím ztrácí stabilitu děje. I samotná výprava je poněkud nevyrovnaná. Rozhodně zajímavé zpracování, některé souboje jsou povedené, ale vše vyzní doprázdna. Celkově pouze nepovedená akční rodiná komedie.. Triky nevypadali špatně, ale dobrý je trik pouze tehdy, pokud není poznat, že je to trik, a tady to platí dvojnásob. Ikdyž na druhou stranu, co jsme od tohoto filmu čekali? Možná, že se alespoň pobavíme...možná příště. ()

• Ruská modrá kočka není ve skutečnosti ruská modrá kočka, ale spíše britská. (HappySmile)
  • Perská kočka Mr. Tinkles je připomínkou perské kočky padoucha Blofelda (Charles Gray) z některých "bondovek". (ČSFD)