Vyzeral ako celkom obyčajný robotník z ulice a bol ideálnym kandidátom na to, aby na neho hodili vraždu. Ale ukázalo sa, že je to Machete (Danny Trejo), legendárny bývalý elitný agent, ktorého sa nevyplatí naštvať. Po tom, čo ho vyhlásený mexický drogový magnát Torrez (Steven Seagal) nechal v pustatine polomŕtveho, sa mu podarí prežiť a ujde do Texasu, kde túži zmiznúť a uniknúť svojej minulosti. Narazí tu ale na hustú sieť korupcie a podvodov, ktorá vyústi do vraždy senátora (Robert De Niro), pričom Machete je obvinený z jeho smrti. Machete sa vydáva očistiť svoje meno a odhaliť zákerné a rozsiahle sprisahanie. V ceste mu ale stojí Booth (Jeff Fahey) - nemilosrdný podnikateľ, ktorý má na svojej výplatnej listine slušnú zásobu zabijakov, Von (Don Johnson) - šialený strážca hranice, ktorý velí menšej armáde a Santana Rivera (Jessica Alba) - prekrásna imigračná úradníčka , ktorá nevie, či sa má riadiť zákonom slebo srdcom. (TV JOJ)

Gary

"Bál jsem se, že po mně bude chtít vyčistit septik." Slabší čtyři... Občas geniálně ujeté, chvílemi zase nudné. Steven RULEZ!!! Rodriguez ale určitě zaslouží obdiv, že to celé dotáhl do konce a sehnal tolik známých ksichtů, kteří se nebáli sebeironie. Danny Trejo by mu měl líbat ruce, že už nemusí dělat reklamu na kolo štěstí u Mountfieldu. ()

hendrich6

Na Machetu jsem se hodně těšil,viděl jsem všechny trailery a musím říct,že zklamán nejsem.Od první minuty drsné a nechutné,pro někoho až moc.Ale komu se líbila Planeta Teror,tak ho to nemůže vyvézt z míry.Danny Trejo je jeden z nejdrsnějších filmových hrdinů,co jsem kdy viděl.Celý film včetně příběhu a všech akčních scén musíme brát z nadsázkou,jinak bychom došlu k názoru,že to je absolutní píčovina,což si myslím,že se někomu může i zdát.Potěšil mě ve vedlejší roli můj oblíbenec Robert de Niro.Celkově je to povedená nechutná akční jízda,která se dala očekávat.Snad si další díly také udrží červenou barvu. 80% ()

Lacike

Pripada mi to ako druhy pokus o natocenie velkolepeho pribehu s mnozstvom postav, ktory Rodriguezovi tak fatalne nevysiel s filmom Once Upon a Time in Mexico. Tentokrat sa mu hlavne podarilo napisat kvalitny scenar, ktory perfekne funguje v neakcnych scenach. Vacsina postav je velmi zaujimava a na par vynimiek (Jessica Alba, Lindsay Lohan) aj skvele zahraná. U mna vedie hlavne Robert De Niro, ktory si toho svojho parchanta neskutocne uziva a Michelle Rodriguez, ktora prvykrat dokazala posobit sympaticky na rozdiel od jej klasickych pernamentne nasratych hrdiniek. Bohuzial problemom su znova akcne sceny, ktore vyzeraju ako z grotesky a kedze postradaju akekolvek napatie (reziserovi sa nepodarilo ani raz navodit dojem, ze sa z nejakej situacie Machete nedostane a az prilis casto a sebaisto Machete kosil nepriatelov hlava nehlava s monotonnym usmevom na tvari, ktory vo mne usmev bohuzial vyvolal len niekolkokrat) a len minimum invencie (scena s crevami, teplomer), tak zacnu dost rychlo nudit. Nezachrania ich bohuzial ani prehnane gore efekty. A zaver je tradicny Rodriguezovsky narychlo zbuchany chaos. Kvalitativne je Machete presne medzi takmer bezchybnym Desperadom a totalne nezvladnutym Once Upon a Time in Mexico. Najviac ma ale nasralo, ze Rodriguez obsadil do filmu niekolko sexy hviezdiciek, ale ani jedna z nich nepredviedla hlavné prednosti svojho hereckeho umenia, ale nepochopitelne sa namiesto toho pokusala hrat. Nahrada v podobe zopar full frontal no name mexicaniek to uz nenapravi. ;-) ()

ScarPoul

Mačeta je chuťovka na jedno použitie, ale rozhodne tá najlahodnejšia chuťovka v dosahu. Je tu krv, krásne dievčatá, celkom sympatický hrdina a kopec naozaj samoúčelných hlášok, ktoré ale zaručene pobavia. Film absolútne nefunguje po logickej stránke. Sú to len pospájané útržky rôznych scén, ktorých základom je imigrácia a boj proti Amerike. Posledná scéna kde na skákajúcich autách mexičania útočia na američanov je naozaj nezabudnuteľná. Snaha o vytvorenie nejakého hlbšieho vesmíru, alebo nezabudnuteľných postáv sa nekoná. Iste Mačeta je silák a má už teraz nejaký kultový status, ale pozerať sa, alebo sa nebodaj tešiť na nejaké jeho ďalšie pokračovanie by ma asi nebavilo. Už len preto, lebo je to tá istá omáčka, zase len trocha efektnejšia. Bez nejakých silnejších asociácií. Príbeh je v tomto smere smerodajný - a určuje chovanie postáv a vyvíja sa príbeh a nie postavy, čo mne osobne trocha vadí, pretože tak konanie postáv , často krát vyznieva hlúpo. Vzájomne sa ich konanie neguje a sú tam, len preto aby mačeta nebol sám. Ako vravím slušný film. Zabavíte sa. Ale viac krát by vám toho mohlo vadiť viacej, než by ste si priali. ()

6thSun

Časté citace Desperada jsou pouze smutnou připomínkou toho, s jakou lehkostí točil Rodriguez před 15 lety a jak těžko mu to jde teď. Velké zklamání. 55% ()

Dydzej

Na první shlédnutí mi přišlo, že film je jen laciná řežba, kde lítají hlavy a končetiny. Ovšem na podruhé jsem se opravdu bavil. Člověk prostě musí být na takový typ filmu naladěn. Danny Trejo (Macheta) nepředvádí zrovna nějaký super herecký výkon, spíš bych řekl, že tam prostě je a dělá co mu řeknou. Hlavní kouzlo tedy tkví spíše ve scénách, lidech okolo Machety a vůbec celkovém podání. Pohled na Mačetu s tváří zabijáka se zahradníma nůžkama v jedné ruce a sekačkou v druhé je podle mě nepřekonatelný. Po druhém shlédnutí zvedám z 6 na 7/10. ()

maseer2

šíleně zábavnej film ! :) Danny Trejo se možná celou dobu tváří stejně, ale svůj účel to splňuje na výbornou - snímek totiž nestojí jen na něm, ale naopak především na výborně obsazených vedlejších postavách.. za všechny bych jmenoval ženské trio - übersexy Michelle Rodriguez, roztomile svůdná Jessica Alba a Lindsay Lohan nahoře bez.. takovouhle trojici bab povinně do každého filmu !!! :) ... P.S.: jen jsem se celou dobu těšil na scénu, kde bude mít Machete ten svůj kabát z titulní fotky, a ono nic.. no nevadí.. 4 hvězdy :)) ()

Caszidy

Machete netextuje! Machete se mění! Rodriguezovy filmy mívají skvělé momenty, vtipné situace povětšinou založené na přehnané stylizaci. Bohužel stejně tak mívají i slabší konce, při kterých už viditelně nestačí s dechem. Byl to případ Desperada a bohužel je to i případ Machete. Kromě této vady na kráse má ale tenhle "úlet" naprosto vše! Drsného Treja, sexy Albu a Rodriguez, téměř zapomenuté veterány(Martin, Fahey, Johnson, Savini), první seagalovu zápornou roli, litry krve, promiskuitní Lindsey Lohan, která hraje samu sebe, a plno dalších propriet, stejně jako politický nádech opravdového problému, jenž v Arizoně probíhá. ()

bouncer

"You just fucked with the wrong Mexican." Famózní. Machete není perfektní film, ale stejně musím dát plný počet. Už dlouho se mi nestalo, abych ihned po shlédnutí měl chuť si film pustit znovu a vychutnat si všechny nápady, odkazy, chuťovky, které nám Rodriguez servíruje. Ano, Robert to má stále v sobě a natočil neuvěřitelnou jízdu, poctu pokleslému žánru. Možná chybí pořádný příběh (jak v Desperadu) a chytlavé dialogy (jak od Tarantina), Machete nemusí dosáhnout kultovního statusu, ale pro mě tohle bude perla, která mě vždy pobaví a zasytí - hlad po nářezovém béčku, které si může dovolit na stejnou úroveň postavit Roberta De Nira a Stevena Seagala a pobavit nás na jejich účet. Nemožné se zde stává skutečným. Třeba se i Machete Kills a Machete Kills Again objeví právě ve vašem kině, stejně jako Werewolf Women of the S.S. ()

st.ranger

Nekompromisní nářez v rámci žánru, který je na dnešní poměry velice raritní. Danny Trejo dostal šanci hlavní role a rozhodně se nepokoušel ji nijak odzvlášnit od svých předešlých. Dialogy minimální, což zrovna k němu sedí. Ostatní herci to samé, nejvíce vyčnívá občas se objevující Steven Seagal, který je pro tento film také zcela unikátním formátem. Tento film má tu výhodu, že si na nic nehraje. Kdo zná takový žánr, povšimne si i mnoho narážek, zmíním třeba dialog osobního stážce: Slyším křovinořez. Dokonce odpustím i klasickou roztřesenou kameru v akčních sekvencích, ale takový nápor nápádů tuto vadu na kráse definitivně pohřbí. A závěr titulků je taky perfektní zážitek. ()

BoPo

Robert Rodriguez sa opäť pokúsil sprostredkovať svoju vášeň pre brakové filmy. Znova neúspešne. Dopadlo to presne ako pri Grindhouse: Planeta Teror. Teda je tu zopár dobrých momentov, ale väčšinu času tvoria nezáživné pasáže. Takže ak máte chuť na podarené sprostredkovanie tohto žánru, venujte svoj čas Tarantinovi - Grindhouse: Auto zabiják. ()

Johny_fork

Ó božský Roberte, děkujeme ti za každé nové kulervoucí béčko. Jízda, na které se mistr vyřádil. Ultradrsný Dany Trejo, usekané hlavy, banjee jumping na tlustém střevu, Segal a cecky. Dnešní filmy jsou moc reálné, moc cenzurované a moc digitální. Machete působí jako dinosaurus, který nechce, abychom si u sledování jeho filmu namáhali mozkové závity, on chce bavit a baví. Pohrdání moderními technologiemi dokonale vystihuje hláška ústředního hrdiny: "Machete Don't Text, Machete Improvises". Nene tohle není Jameson Bourne, tohle je hovado s mačetou a já ho žeru. ()

Terva

Už samotné jméno Robert Rodriguez dává záruku dobré podívané. Tady má dokonce i několik příbuzných. Edici má krom Roberta i Rebecca Rodriguez, scénář má Alvaro Rodriguez a ve filmu hraje Michelle Rodriguez ( Luz ) a Tina Rodriguez ( Tristana ). Je tu ale spousta dalších lákadel. Hlavní roli má Danny Machette Trejo, zahraje si tady i Gilbert Trejo ( Jorge ), oběví se tady i Hitman z filmu Od soumraku do úsvitu zde pod jménem Osiris Amanpour ( Tom Savini ) z žen je tady Jessica Alba ( Sartana ) a ve vedlejší malé roli se ukáže i Steven Seagal ( Torrez ). Ale k ději - Mačeta má velký důvod se mstít a úvodní scéna nám dosvědčí, že ho neměli nasrat. Mačetova reakce na otázku, zda někoho už zabil, byla zcela jasná. Jedna ze základních informací ve filmu je, že lidská střeva jsou osmnáct metrů dlouhá, a budou i vidět, nebojte. Ale jeho krvavý vstup na scénu vyvolá ještě krvavější odvetu. CITÁT - Nasral jsi špatného Mexičana !!!!........ Perfektní akční, krvavá a humorná jízda z parádní hudbou. Tu mají z velké části na starost Tito and Tarantula pod taktovkou Chingona. Zazní zde třeba i Machete main title theme. http://www.youtube.com/watch?v=qUoIiZcfpkU Tohodle chlapa jste opravdu neměli nasrat !!!!!!Koment ze dne 21. 10. 2011 CITÁT - Už jsi někdy zabil ?.......... Pohrdavý Machetův pohled beze slov je snad jasný každému. DIALOG - Co řekneme šéfovi ? Ups ?......... 36 minuta přinese krásný záběr pro milovníky Jessici Alby. Nejen že je ve sprše, ale kamerový záběr je tak trochu atypický, tak si to užijte. CITÁT MACHETE - Jste dnes už druhá kráska, co mě zbalila......... DIALOG : OTEC - Ty teď chceš abych s tebou ty lidi zabíjel ? MACHETE - Ano bratře tedy Otče. OTEC (Bratr) - Odříkáš deset otčenášů a deset zdrávasů a zapal svíčku za mámu. Odpouštím ti všechny hříchy a už táhni do prdele.............. Dialog mezi Otcem (bratrem) a Machetou pokračuje o několik minut dále. OTEC - Kurva, to jsi sem ty ženy musel vozit ??!!! MACHETE - Měl jsem je někde vyhodit ? OTEC - Já je nějak využiju, církev má ráda nové ovečky.......... Machete ve filmu neesemeskuje ale improvizuje. CITÁT - Milost dává Bůh, já ne............ My hranici nepřekročili, to hranice překročila nás. V 81 minutě přijedou nádherné bouráky, je na co koukat. Závěrečný masakr je opravdu masakr. Přijede i sanitka a to co z ní vystoupí je opravdu Boží dílo. CITÁT - Co tvé oko ?........ V rámci poslední bitvy je zbraň známá z filmu Predátor (Bezbolestná) připevněna na motorku. CITÁT - Jsi v hajzlu - Qué puto !!!!....... Machete se vrátí. Vrátí se ve filmech Machete zabíjí a Machete znovu zabíjí. ()

Ouwen odpad!

Pustil jsem si to. Začátek solidní. Potom se z toho stala fakt mrdkovina s omletým a pěkně debilním příběhem. Nevadí mi přehnaná akce, tu miluji, tady je to však přehnaný až moc. Zejména v té nemocnici, Trejo je v píči, sotva se hejbe, pak stane z nemocničního lehátka, vyrve střeva týpkovi, stihne udělat akrobatický kousek a v dalším záběru kulhá. Anebo v tom autě, auto nabourá do druhého a okamžitý výbuch. WUT?! 0/10 ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a… (viac)

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (viac)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (viac)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (viac)