Predátori

• Česko Predátoři (viac)

Elitní žoldák Royce (Adrian Brody) je unesen na neznámé místo, stejně jako další, zdánlivě náhodně vybraní jedinci. S výjimkou jednoho zneuznaného lékaře se však jedná o nejnebezpečnější zabijáky, žoldáky a odsouzené trestance, kteří byli na toto místo dopraveni pouze pro to, aby se stali živou kořistí pro novou rasu Predátorů. I když by nejraději pozabíjeli jeden druhého, musejí se, pokud chtějí přežít, proti společnému nepříteli spojit. Vedení skupiny se tak ujímá Royce a skutečný boj o přežití začíná… Film Predátoři je volným pokračováním filmů Predátor (r. John McTiernan, 1987) a Predátor 2 (r. Stephen Hopkins 1990). Nicméně sám Rodriguez, jako velký fanoušek žánru i původního filmu, nechtěl vytvořit pouhé pokračování či remake. „Predátoři nejsou pátým či šestým pokračováním série, ale prvním. Chronologicky byste se na tento film mohli podívat ihned po původním Predátorovi a dostali byste tak jasný, ucelený příběh.“ dodává Rodriguez. (oficiálny text distribútora)

Reverger

Konečně slastný návrat mého oblíbeného vesmírného lovce. Predátor jedna, byl na vrcholu, co se asi týče sci-fi filmů - Arnold snad taky jinde tak nezazářil, dobře...Terminátor no! - Dvojka...ani nemluvně, přestože se mi stýskalo po Arniem, překousl jsem to a na Danyho jsem si zvykl a hned jsem si všiml, že je to na stejný úrovni jako jednička. A tohle? Naprosto strhující film, návrat do starých kolejí a to se týče i hudby, která teda i mile překvapila v závěrečných titulcích. Jako zázrakem se tenhle film dostal také na vrchol, zvlášť po nepříliš uspokojivých AVP, které ve srovnání s tímhle - nebe a dudy. Herecké obsazení mě ze začátku připadlo směšný, jako pianista, teď žoldák, čili ten muž, nad kterým jsem sténal hrůzou? Páni, on do té role tak neuvěřitelně spadl, že jsem jim to sežral i s navijákem. Podtrženo a sečteno, se tenhle film zaryl hodně do paměti. Nejlepší, nejkrutější a stylově nabušený jako první díl, se vrací predátoři ještě lepší, než kdy jindy. ()

kukentipla

O čem to je? Nesourodá partička největších macho na světě bojuje na cizí planetě o holý živat. Stali se totiž lovnou pro nejlepší lovce galaxie (a majitele nejhusnější držky)......Co já NATO? Úvod filmu bere maximum z dnes již kultovního Predátora (tichá bezbolestná). Skupina je výborně poskládaná zajímavými charaktery (japončík z Yakuzy - borec filmu) připravených zemřít krvavou smrtí. Bohužel samozvaný kápo v podání Brodyho u mě aspiruje na nejhoršího hrdinu všech dob. Arnímu nesáhá ani po bicák a připomíná nedomrdlého Christina Belaho z Batmana. Ještě horší je to Fischburnem, jehož postava ve filmu šustí papírem až běda. Suma samárum - nebýt druhé překombinované půlky filmu, dvou postav mohl se zrodit solidní nářež. ŠKODA. ()

JK-Stinger

Na Predátory jsem po předchozích AvPčkách šel tak trochu s obavami, ale s jiskrou naděje, kterou vykřesalo jméno Roberta Rodrigueze coby producenta. Nuže, jiskřička zažehla nemalý oheň a ze snímku se vyklubala hodně solidní podívaná vzdávající holt původnímu snímku s Arniem. Narážky jsou patrné na každém kroku a do rytmu s nimi se nese hudba, která je už od prvních tónů stejná (a taky tak dokonalá) jako v prvním díle. Příběh je sice relativně předvídatelný, ale komu by to u tohohle typu filmu vadilo, že? Postavy jsou příjemně obsazené, jen je škoda nevyužitého Dannyho Treja a od Fishburnovy postavy jsem čekal tak trochu něco jiného, nicméně se jí zhostil výborně. Nemůžu si odpustit pochválit duel s mečem, to co v původním snímku chybělo se zde parádně vynahrazuje a Adrien Brody pokrytý blátem mě dostal úplně. Klasické zakončení s předzvěstí dalšího pokračování už nás asi v dnešních filmech nepřekvapí, doufám jen, že pokud se opravdu bude točit dál, nedopadne to jako obvykle katastrofou. Pokud však Robert zůstane i nadále ve své pozici producenta, nemuselo by to dopadnout vůbec zle. ()

kluk z Na

Tenkrát v kině mě to fakt naštvalo. Dnes v roce 2024 můžu říct, že jsem zažil daleko větší zklamání. Je to solidní oddechovka z predátorskýho univerza. ()

maty39

Promarněný potenciál. Asi tak se dají Predátoři stručně charakterizovat. Místy to vypadá slušně, ale ve výsledku je to kvalitativně pod Predátorem jedničkou i dvojkou. Co mi nejvíc chybělo byla atmosféra předchůdců. 70% ()

Kratoc

Slabý, slabý, slabý! Kdysi to možná fungovalo. Prostě vezměte pár herců, prskněte je naprosto bez nějakého úvodu do nepřátelského území, přihoďte pár nestvůr a je to. Jenže ono to není. Resp. bylo by to fajn v roce 1980, jenže teď už máme rok 2010 a od filmů čekáme trošku něco jiného. Totální neprokreslenost postav, zmršení predátoři (tohle jsou ti drsňáci, co porcují vetřelce ke svačině???) a neuzavřený konec. Škoda, že místo toho štěku Laurence Fishburne to nevzal Arnold, to by bylo naprosto dokonalé :) Jinak marně hledám v paměti, jestli ve filmu byl nějaký originální nápad a kromě těch ostnatých čoklů mě nic nenapadá. Navíc Adrian Brody, ať je jakkoliv skvělý herec, což prokázal v mnoha rolích, tak akční hrdina opravdu nebude jeho parketa. Toho drsňáka mu prostě nevěřím. A vůbec je to dost slabý. Ale myslím, že to jsem už říkal na začátku, ne? ()

jerenymo

NO čekal jsem trošku lepší podívanou....trochu víc lsti a větší vychytralost predátorů, která by byla zřejmá divákovi a nemusela by být pokaždé vysvětlena andy brodym. A taky to mohl být vícero masakriózní. Nebát se více vytrhnutých páteří s lebkou. A vynechat šermířský souboj by nebylo na škodu,ale jinak v celku vzato to docela šlo. ()

Meteorista

Naštvalo mě, že někteří známější herci se zde moc neohřáli. Potěšila mě zmínka o původním Predátorovi z roku 1987. Co se provedení filmu týče, triky byly obstojné a příběh místy předvídavý, přesto však napínavý. ()

laFei

Asi jsem příliš důvěřivý, ale čekal jsem něco víc. Možná jsem jen zarytým obdivovatelem úplně prvního Predátora ještě s Arniem. Tohle zkrátka není ono... ()

bolan

V době "Švarcíka" to byl kult, ale tohle je hloupej televizní film s vykradenou zápletkou, Predátorama který vypadaj jak motorkáři a spoustou rádoby drsňáckejch keců Adriana Brodyho, kterému to mnohem víc sluší za tim piánem. ()

(Z)denny

Do džungle nějaké cizí planety byla vysypána partička supertruperkruťáckejch zabijáků, aby se stala lovnou zvěří pro krvežíznivě žíznivých predátorů. Protože jsou predátoři mamlasi a kruťáci jsou fakt krutí, tak ty mamlase rozsekají na nudličky, a s odhodlaným výrazem v obličeji odcházejí do závěrečných titulků. Pokud od tohoto snímku něco očekáváte, tak si raději pusťte Maxipsa Fíka. Toto je prostě mišmaš pro diváky, kteří neradi přemýšlí.. ()

jacksax

Chtělo by se říci důstojné pokračování jedničky... bohužel Alex Litvak mě nepřesvědčil, že je schopný scénárista - navíc když se mu do jeho práce míchal producent (Rodriguez) - asi ten příběh šel od začátku do háje. Klavírista sice neklavíroval (pijan - pianinem?) , ale na to být vůdce international párty prostě neměl. Dokor byl od začátku až dokonce omylem ve scénáři a Fishburnova role tak samoúčelnou, až to bilo do očí. Největší tragédií se ovšem stali samotní predátoři. Z mocného lovce samotáře se po vzoru AvP stala opět trojka navíc ještě posílená o lovecké prasopsy (nelze nevzpomenout na legendárního prasoještěra z Galaxy Quest)... asi jsou boys rok od roku slabší. A připoutaný jiný-predátor? tak nic... Je jasné, že lovená skupina je vždy jen tak dobrá, jak její nejhorší člen - takže příště bych doporučil predators vybrat jednu elitní sehranou skupinu, a s tou si to rozdat. Vidím, že bych už jen rozmazával nelogismy (a že jich je - přijde mi, že tento film je na nich asi založený), takže konec a 2 stár. ()

majo_svk

Najnovší Predátori sú opäť dôkazom toho, že návrat k pôvodným filmom – klasikám nie je vôbec zlý nápad. Podobná atmosféra, dejové prvky a pôvodná hudba robia celý príbeh (odohrávajúci sa tentokrát ďaleko od Zeme) ešte pútavejším. Predátori a ostatné mimozemské elementy pôsobia zaujímavo a realisticky. Na druhej strane skupina ľudí, ktorá sa na planétu dostala, mohla pozostávať aj z lepšie vybraných hercov. Brody je málo drsný a taký Fisburne je zas úplne zbytočná postava, ktorá všetko chaoticky mixuje. Osobne sa mi najviac páčil drsný Ruskák a pekná sniperka. Súboje boli klasicky dobré, drsné a priehľadné. Hlavne ten na meče bol fakt úchvatný. Nebol by som však proti, keby ich bolo o 10% viac. Trochu mi chýbali predátorské hviezdice, ktoré vždy tak pekne lietajú, hoci v pôvodnom filme tiež asi neboli. Predátori 2010 zrejme nikdy neprekonajú originál s Arniem, ale pocit zadosťučinenia, ktorý vo vás ostane dlho po ich zhliadnutí, je jasným dôkazom toho, že ide o vydarený snímok. Pozrite si ho. ()

Ad4mson

Nuda, nuda, nuda, baf jeden predátor, nuda, nuda, baf druhej predátor, nuda, žádná krev, nuda a nakonec..........nuda a pravděpodobné procitnutí z polospánku. ()

no2

3/10 - No jo, nový design stránek, omylem jsem zavřel okno a komentář je v ... Moje chyba. A mně už se to nechce psát celé znovu, škoda drahocenného času, zvlášť když už to zhlédnutí filmu byla ztráta času. Takže, znovu: film je obrovské zklamání, až selhání. Promarněná příležitost. Škoda, doufal jsem, že by film mohl kvalitativně navázat na jedničku s Arnoldem... Nestalo se. Možná je to nakonec ještě horší než první Alien vs. Predator. Nebo aspoň zhruba na stejné úrovni. Přitom začátek byl docela slibný - seskoky padákem, první překvapení v džungli, seznamování se s prostředím i navzájem... Ještě tak scéna s "pejsky" ušla. Pak (nebo už předtím?) umřel Danny "Mačeta" a pak už to šlo z kopce... A zhruba od poloviny se to už odehrávalo ve tmě a už mě to nebavilo vůbec... Brody a Braga se sice snažili, seč to šlo, ale marná sláva. Škoda, přeškoda... ()

Gagner

Ač mám Adriena Brodyho rád, v tomto filmu jsem ho rád neměl. Nehledě na to,že nedalo ani velkou práci již na začátku tipnout, kdo z lidí přežije ... První skladba v závěrečných titulcích jakoby zdůrazňovala "neberem to vážně", ale přitom to mohlo být fakt lepší, stále cítím nevyužitý potenciál. Pro mě průměrná až podprůměrná akční oddychovka. ()

davena27

Nebavilo mě to, a bavit by mě to mohlo jen tehdy pokud by se ti hajzlové řezali u mě v obýváku,ale k tomu by musel ještě sekundovat Arnold osobně. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Rychlý a zběsilý agent 47

Rychlý a zběsilý agent 47

08.02.2013

Populární akční hra Hitman už se jednou na plátna kin podívala. Film Xaviera Gense s rozpočtem 24 milionů dolarů sice utržil téměř stovku, ale recenze byly odmítavé a fanouškům hry se film taky… (viac)