Predátori

• Česko Predátoři (viac)

Elitní žoldák Royce (Adrian Brody) je unesen na neznámé místo, stejně jako další, zdánlivě náhodně vybraní jedinci. S výjimkou jednoho zneuznaného lékaře se však jedná o nejnebezpečnější zabijáky, žoldáky a odsouzené trestance, kteří byli na toto místo dopraveni pouze pro to, aby se stali živou kořistí pro novou rasu Predátorů. I když by nejraději pozabíjeli jeden druhého, musejí se, pokud chtějí přežít, proti společnému nepříteli spojit. Vedení skupiny se tak ujímá Royce a skutečný boj o přežití začíná… Film Predátoři je volným pokračováním filmů Predátor (r. John McTiernan, 1987) a Predátor 2 (r. Stephen Hopkins 1990). Nicméně sám Rodriguez, jako velký fanoušek žánru i původního filmu, nechtěl vytvořit pouhé pokračování či remake. „Predátoři nejsou pátým či šestým pokračováním série, ale prvním. Chronologicky byste se na tento film mohli podívat ihned po původním Predátorovi a dostali byste tak jasný, ucelený příběh.“ dodává Rodriguez. (oficiálny text distribútora)

Jango_Fett

Nebylo to špatné. Avšak v první půlce to mělo takové ty slabé místa kde si říkám, sakra tady bych to prostřihal, proč mám koukat jak půl hodiny lezou do Nolanovy nory, nebo se válej v pralese? V druhé půlce nastupují predátoři. Avšak ouha, nějak se nám opět začíná stmívat...od AvP:R jsem na temné scény alergický a tak se opět ptám, proč jsou sakra scény s predátory povětšinou v šeru?!! Velké plus má ovšem hudba, opravdu rozličná parta která bojuje o přežití a bojové scénky, pokaždé když jsou na scéně predátoři tak se strhne nějaká efektivní bitka. ()

lekr

Celkem zábavné sci-fi béčko se skvělou akcí, výbornými efekty a pořádnou porcí nezbytného násilí. Film se strefil přesně do mého očekávání, ale nepotěšilo mě, že snímek vyjma jiného prostředí nenabízí vůbec nic nového a dějovou linií je hodně podobný původnímu Predátorovi. Z herců mě velice potěšili Danny Trejo a Laurence Fishburne v miniroličkách, ale naopak mě zklamalo obsazení Adriana Brodyho, který ať se snaží sebevíc, tak na akční role prostě nemá. I přesto ale dávám zasloužené čtyři hvězdičky. ()

rakovnik

Tak nevím...z filmu mi poněkud čišela lacinost, efekty v roce 2010 jsou podle mě někde jinde, než nám autoři předvádí. Od roku 1987 se moc neliší. Každopádně, ke kořenům se vrací tento film i z lepší stránky a to svou syrovostí. Na druhou stranu mi chybělo více akce, rozhodně by to ději neškodilo na úkor zbytečných keců. I tak jsme se o partě hlavních hrdinů nic moc nedozvěděli. Škoda Dannyho Trejo a zbytečný a ještě k tomu krátký výstup Laurence Fishburna. Adrien Brody to prostě neutáhne a na akčního hrdinu osmdesátých let, kam film párkát odkazuje, prostě nemá. Musím přiznat, že vzpomínání na drsňáka, který jediný před lety v džungli porazil stejného protivníka, vyvolal i u mě vzpomínky a nostalgii nad tím, jak byl první Predátor dokonalý. Srovnejte Brodyho umazaného od bláta nad "svým" predátorem, s Arnoldem stojícím nad tím jeho před téměř čtvrtstoletím. Podle mě na stopáž filmu dost nevyužitých příležitostí - banda lovených zabijáků (bez akce a nápadu, ani je vlastně neznáme), cizí planeta (není nijak odlišná od naší), nic moc efekty...takže celkově (pouze) slušné béčko, vzpomínající na časy dobré, ale už minulé. ()

M.i.k.e

Po A-Teamu a Expendables další slušný návrat k omdesátkám.Původní Predator sice zůstal nepřekonán,ale po nepovedených AvP pokusech působí Predátoři jako velmi příjemné osvěžení v Predátoří mytologii.To vše navíc okořeněné špetkou nostalgie, a slušným obsazením (byť mnohdy nevyužitým - Trejo,Fishburne)... ()

Joe321

Antal s Rodriguezem jdou ještě dál než já při psaní seminárek, ale koná se slušná zábava v osmdesátkovym stylu. Potěšilo. Čekal jsem další srajdu alá AVP a dostal jsem kvalitní řež. Akce nekopíruje ten moderní nepřehledný rychlý střih. Postavy jsou jednoduché, jak máme rádi. Krve jakékoliv barvy je akorát. Pěkná baba, sem tam hláška a nějaká ta nová potvůrka. Brody mi místy neseděl, někdy zase jo. Fishburne pobavil. Myslim si, že jedna ta hvězda je holt navíc za ctrl+c hudbu, která z výletu do džungle za panoramatama dělá zkrátka uplně něco jiného. -"You still pissed?" -"Fuck you." ()

Martin741

Slabota po vsetkych strankach, ktora nema na stareho Predatora 1987 ani nahodou. Reziser Antal /Motel Smrti, Revizori/ je len rutiner bez kuska invencie. To iste plati aj o filme, bez kuska strhujuceho deja. Angazman hercov ako Brody /King Kong, Pianista/ a Fishburne /Matrix 1 - 3/ sice fajn, ale ani oni nedokazu dat filmu spravny smrnc ako tomu bolo s Arnoldovym timom vo vybornej jednicke. 50 % ledva ()

WoWoW

Snaha o navázání na první geniální predátoří díl s Arným, se zdařil. Ale jinak jsem asi čekal víc. Na to, že byli Predátoři na svém písečku a tudíž tu planetu museli znát jako svoje boty, se až příliš často dostávali do zbytečných potíží. Pak třeba postava Tophera Grace mi přišla nějaká pochybná celý film a nakonec se to potrvdilo. A na konec ten konec. Příšlo mi, že tvůrci přiliš spolehájí na to, že natočí další díl. S tím také souvisí jedna podivná věc, Fishbourne tam tvrdí že je tam deset sezón a očividně už není přiliš při smyslech, ale ta sezona je nějaká sakra krátká, no nevím asi to byl magor už když ho tam poslali. Takže i když jsem se bavil, mám smíšené pocity a ty tři hvězdy to vystihují. ()

raptorrr

PREADTORS jsou dalším důkazem toho, že tyto klasiky nepotřebují žádný upgrade. Stačí trocha úcty a talentu, pane Andersone. Hudební motiv mi zní v uších doteď. ()

Jimmi

Takze som sa dostal k ohodnoteniu 2000ceho filmu na csfd a som rad ze to vyslo prave na Predatorov. Vsetky tieto filmy o Predatoroch a Votrelcoch sa mi pacia a universum je velmi "vierohodne". Ludia nepobehuju v oblecikoch ako v star treku a nestrielaju po sebe so svetielkami. Je tu plno akcie a subojov s predatormi ci uz s pouzitim techniky alebo ako sa povie "na paste". Predatori vyzeraju majestatne a ked zrucia tak to stoji za to. Celkovo Dost velka spokojnost ale nieco k dokonalosti este chyba(Mozno arny:)) Snam budem niekedy divakom v kine aj na dvojke ()

MrPierc

Nic jsem od filmu nečekal a přesto jsem také nic nedostal :-) Film má pěkné triky, rozličné postavy na přežití, drsnou džungli a pár krvelačných predátorů. A to je to dobré. Atmosféra jen na začátku a pak velká nuda. Nečekal jsem tedy vývoj oscarového dramatu, ale tady ta akce nějak vůbec není. Sice všichni střílí, jsou tu příšery a pasti ale nemá to ten primitivní nádech jedničky. Kdo z koho, jeden vs jeden - Arnie a jeho doutník. Problém byl u mne ve špatně voleném hlavním hrdinovi. A. Brody jako drsňák s vizáží kancelářského zaměstnance, který má hlas tak drsný, že i Arnold by seděl s brekem na záchodové míse. Jediná scéna, která mne bavila, byl souboj Yakuzy s predátorem na louce. Suma sumárum čistý průplach mozku bez zanechání jediné vzpomínky. ()

Meridius

Za prvé - Brody v roli alfa bouchače? WTF?! Ne, nakonec byl fajn a ukázal ve finále sixpacky. Za druhé - Debneyho hudba skládá poctu Silvestriho originálu, takový postup se už moc často nevidí, díky za něj. Celkově film pěkně odsýpá, navíc se tu najde několik odseknutých částí těla, spousta krve, to potěší. Chybělo tomu akorát pár cool hlášek. P.S. Souboj yakuzák vs. predátor, ou jé! ()

Petoss1

Efektné, nenudí a má to slušné obsadenie. Môže to na prvý pohľad vyzerať ako táká vypatlačka, ale napr. Adrien Brody tomu dodáva úplne iný rozmer. Asi by nepodpísal len tak nejakú sračku. Od Fishburna som očakával viac. Otvorený koniec, takže dvojka sa môže pomaly pripravovať. 75% ()

Stanley

Ach jo, další marný pokus o vzkříšení nevzkřísitelého. V kostce řečeno - zcela zbytečný film, k němuž kdybych se chtěl rozepisovat, jen bych opakoval to, co brilantně a vtipně shrnul v komentáři už zdejší Enšpígl. ()

O´Neill

Po prvním Arnoldovském predátorovi se jedná, alespoň pro mě, o nejlepší díl. Opět perfektní prostředí v lese, které se pro predátora nejvíce hodilo, okamžitý rozjezd, žádný kousek nudy, neustále akce. K tomu dobří herci, velké zbraně, armádní výbava. To je ono! ()

Sinn

SPOIL. Postavy už v podstatě klasický, ale v zajímavým kabátku a novým obsazením. A právě to obsazení mi tu trochu nesedělo. Mrzelo mě, že Danny Trejo to zapíchne tak brzy, ten by se mi na hlavního zabijáka hodil víc než Brody (kterýho sice považuju za skvělýho herce, ale do postavy chladnokrevnýho vojáka-zabijáka mi fakt nesedí). A místo Alice Braga bych si taky uměla představit "drsnější" ženskou. A nejbrutálnější vězeň také vypadal dost bídně, spíš jak drogový dealer, jak trefně poznamenala Berusche. ()

Nach

Film, který jsem viděl, ale vlastně se mi nikdy nezaryl pod kůži, ač mě vlastně zas až tolik nevadil. Přesto ono zapomenutí hovoří za vše a rozhodně zapadl mezi průměr. Bohužel. 60% ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Rychlý a zběsilý agent 47

Rychlý a zběsilý agent 47

08.02.2013

Populární akční hra Hitman už se jednou na plátna kin podívala. Film Xaviera Gense s rozpočtem 24 milionů dolarů sice utržil téměř stovku, ale recenze byly odmítavé a fanouškům hry se film taky… (viac)