Predátori

• Česko Predátoři (viac)

Elitní žoldák Royce (Adrian Brody) je unesen na neznámé místo, stejně jako další, zdánlivě náhodně vybraní jedinci. S výjimkou jednoho zneuznaného lékaře se však jedná o nejnebezpečnější zabijáky, žoldáky a odsouzené trestance, kteří byli na toto místo dopraveni pouze pro to, aby se stali živou kořistí pro novou rasu Predátorů. I když by nejraději pozabíjeli jeden druhého, musejí se, pokud chtějí přežít, proti společnému nepříteli spojit. Vedení skupiny se tak ujímá Royce a skutečný boj o přežití začíná… Film Predátoři je volným pokračováním filmů Predátor (r. John McTiernan, 1987) a Predátor 2 (r. Stephen Hopkins 1990). Nicméně sám Rodriguez, jako velký fanoušek žánru i původního filmu, nechtěl vytvořit pouhé pokračování či remake. „Predátoři nejsou pátým či šestým pokračováním série, ale prvním. Chronologicky byste se na tento film mohli podívat ihned po původním Predátorovi a dostali byste tak jasný, ucelený příběh.“ dodává Rodriguez. (oficiálny text distribútora)

Bart16

Opravdový návrat ke kořenům prvního Predátora.Nikdo se tu s ničím nemaže, naštěstí ani scénáristi. Hned v prvním záběru filmu je celá grupa svržena do džungle, kde musí čelit prvnímu nebezpečí ještě než se pořádně proberou.Krom toho nedojde na plýtvání Predátory hned od začátku, ti se objeví až zhruba po půlhodině. Talentovaný režisér Nimród Antal dokazuje, že se dá vystačit i s narůstajícím napětím a moc dobře ví, že nejvíc se divák bojí neviděného. Antal spolu s dohlížejícím Rodriguezem vytvořil vyvážené duo. Predátoři nikdy nesklouznou k teatrálnosti a naopak mají dost hororových okamžiků.Až překvapivě dobré navázání na čtvrtstoletí starý film s Arnoldem, které důstojně resuscituje zavedenou značku ()

Shaleman

Tak nějak nevím. Všechno a nic mi tam nesedělo, vadilo a otravovalo. Každopádně by si takový velikán, jako je Predátor, zasloužil po debaklech AvP a AvP2 lepší film ()

Zevon

Konzumní vrstva, hltající béčkové předlohy, se trápit úsměvným a rozporuplným nápadem nebude a o to zde ani nejde. Predátorská sága má nevyčerpatelné možnosti ředění pilotního filmu, podobně jako Planeta opic a řada jiných, je proto logické, že kvalita bude mít sestupnou tendenci, tudíž nikdo nenadává a všichni jsou vlastně spokojeni. Proto místo svalnatců, anihilujících kosmické stvůry koukáme na prapodivnou sestavu municí opásovaných figurek, mi osobně sedících spíše do filmu o nezdarech pana účetního, no budiž, důležité je,že se jim s tím zbrojním arzenálem celkem dobře plave :-).A emzáci jak nás mají dokonale přečtené jsem taky nečekal, výběr sestavy trestance s žabikuchem, jak jinak než vesnického Ivana s rotačním kulometem, přecitlivělé sniperky, novodobého Mengeleho :-), ovšem neskutečná star je Brody, váleli jsme se smíchem jeho pózám s plastovým machinegunem, možná se mu chtělo strašně na hajzl, ale štáb byl v pohybu a to stojí prachy, tož hochu vydrž :-). Hvězdou byl Laurence Fishburne, deset let přežívající v útrobách jakési ropné plošiny, který by si rád svou prioritu a výsadní postavení z údajného nedostatku žrádla uchoval, nicméně vypadal vypaseně a velmi spokojeně jak se leskl tukem, je vidět, že si v karavanu po natáčení donuty a hambáče rozhodně neodpíral :-) a narůstající porce špeku kolem pasu dosvědčují, jak se mu na planetě lovců lebek podařilo objevit americký sen :-) No, dobrá komedie to celkem byla, spád to mělo, vlastně jsem nečekal ani tuhle nebetyčnou ptákovinu. ()

MeaCulpa

Celkem příjemné překvapení. Brodyho tým je slušně poskládaný a z herců mě nesedl jen Fishburne. Antal zručně opisuje původního Predátora a některé jeho scény přímo vykrádá a jen je ukazuje v jiné variaci (opevňování, útěk). Jako velkému fanouškovi původního Predátora mě zaujala scéna souboje na meče, která mě v původním P u Billiho konce strašně chyběla. Proti první polovině takřka nemám výhrad, ale bohužel na druhé půlce je už vidět snaha zalíbit se nové generaci, nízký rozpočet a snaha o zdramatizování nesmyslnými zvraty (Grace na konci WTF?). V rámce filmů s Predátory čistý střed. Lepší než AVP, ale na původní dvojici filmů to nemá. ()

E lan

Dobré tedy zcela průměrné pokračování dneska už ságy s nepatrným odkazem na první díl. Přesto z trojice filmů určitě nejméně povedené, i přes Brodyho, kterému bohužel role drsňáka moc nesedí. Přesto rozhodně nikomu neuškodí tohle sci-fi dílko shlédnout... ()

Candid

Brody a jeho nepřirozeně rádoby drsný hlas mě vyloženě vytáčel. Žádné napětí mnou ani na chvilku nezachvělo a nějaká sympatická charakterní postava, ke které by si mohl divák vytvořit vztah se taky neobjevila. Jediné co bylo povedené byla scenérie, jinak dost bída. ()

Acrobat

Ak sa odrazate od niecoho, co v minulosti spravilo pomaly osial (nepravom sa nazyva kult), mate za sebou zvedave oci kritikov a fanusikov. Rovnako je nevyhnutne, aby ste zniesli porovnavanie a odkazy na predosly film. Je to zákonité, nemožno očakávať nič iné a správanie sa komentátorov je preto na mieste. Nevyhodou Vaseho filmu, ktory cerpa z nametu (postav, kulis, masiek) daleko do minulosti je to, ze nemozete priniest nic nove. Potrvdzuje to aj film. Par osob, dzungla, rovnaky sposob boja predatora, videnie. Vyhoda filmu to nemusi byt, musi sa to ale zabalit do vybornej formy. A ta opat zostala niekde v priemere. Ak som zbezne prebehol par uvodnych commentov, taktiez sa niekto zmienil ze multikulturalne zlozenie hlavnych hrdinov je uz akousi zakonitostou. Zlozenie je tak iritujuce a preto mame na vyber aziata, europana, cernocha, mexikanca, a aby sa neurazilo zenske pohlavie aj jednu zenu. Iste, nepodcenujeme ich schopnosti. Kedze je tento druh filmu postaveny na postupnej vyvrazdovacke niecim „quasi“ tajomnym (my to vsak vieme) nemozu byt charaktery postav oslnujuce a poviem za seba (ale generalizovat by sa to aj tak dalo), je Vam ich osud ukradnuty. Luto Vam za nimi nemoze byt, nakolko ide o fantazmagoriu, skor sa snazim vydolovat v sebe lovca a odhadnut svoje sily, ci by som ja v takejto situacii vedel nieco vymysliet. Nevynimajuc fakt, ze sice ide o ludi , ktori podla scenara maju byt vycvicení „zoldnieri“ ale jest a pit musia aj oni, spat takisto. Postava ulutosteneho prislusnika Specnazu (kto cital staru knihu o tychto jednotkach od ruskeho autora vie o com je rec) je ozaj vrcholom americkeho gycu. Skutocnu adaptaciu prostrediu predvadza Bear Grylls. Vyber prostredia je vsak vcelku chvályhodný, farby prirody na BD nosičoch urcite vyniknú. Scenarovo mozem vyzdvihnut spomienku na zablateneho muza z Guatemaly (obsahove cameo), vyborny a suboj Yakuzy s Predatorom, ktory jediny nepostradal symboliku a ktoreho jedineho si nasla dobra smrt a v neposlednom rade zachrana scenara v podobe 12 padakov zjavenych na konci. Totizto pat minut predtym to vyzeralo tak, ze tym dvom chyba uz len knaz a limuzina s plechovkami. Nastastie z tupých vôd to vytahuju zachranne padaky, ktore velmi umne koncia v podsate do nekoncna otvarajuci sa pribeh. Pouzitie AA-12 v rukach Brodyho a nemeckej ostrelovacky Blaser R93 v Braginich rukach je na druhej strane vitanym ozivenim dookola opakujucich sa zbrani vo filmoch a preto si zasluzi uznanie. Vtipne vsak vyznieva M134 v Rusakovych rukach ked jednym zaberom ma skosit tie male loviace potvory a on to nevie trafit na 3 metre pred sebou. To uz nehovorim, odkedy Specnaz pouziva americke miniguny. (mohli to zaretusovat aspon na GsGH 7.62mm) Ts-ts-ts. Co na zaver? Skuskou druheho pozretia to absolutne nepreslo, vsetko uz viete dopredu po prvom zhliadnuti, pretoze napatie je budovane iba prvoplanovanymi ľakačkami. Cele sa to odrazu javi ako neskutocna nuda a natahovanie. Aj ten Predator je stale vystavovany na piedestal fantastickeho lovca, avsak jedine za co sa doslova skryva je jeho (aj tak sci-fi) neviditelnost. Zoci-voci napr. chlapcom zo SAS by si bez krytia neporadil a ktovie kto by bol predator a kto korist. Z takychto filmov mam len čudný pocit, ze sme obycajne Homo sapiens sapiens. Dakujem ti, Kolumbus! [videné 20. a 22.11.2010, BD] () (menej) (viac)

netWoor

Antal vrací predátory na "začátek" (myšleno do džungle) a to je dobře. Pravda, nejde o nic moc originálního, ale mě stačilo to, co jsem viděl a to i přesto, že v rolích některých postav bych si představoval někoho jiného. Určitě jsem se ale i tak bavil. ()

Jaxx84

Zklamání na plné čáře. Naprosto zabitý potenciál skvělého nápadu ,,ManHunt" na planetě predátorů. Nesympatičtí herci, kteří ač většinou profesionální vojáci a zabijáci netrefí rotačním kulometem na 10 m stojícího predátor-psa. Chodí po džungli jako houf dětí na polední procházce, bez jediné taktiky, nápadu. Snad stokrát jsem se během filmu ptal nahlas: Proč?! Proč nevyužili potenciál Fishburnového predátořího vybavení? Proč pro tak úžasnou scénu, jakou je duel Yakuza s katanou vs. Predátor, nenaučili Ozawu Changchiena alespoň pár základních cviků s mečem? Proč Brody na závěr neschopného, v kruhu ohně uzavřeného predátora prostě neodstřelil všude kolem se válejícími zbraněmi? Etc. etc. Kam se podělo napětí? Lekavé scény? Dva pozitivní a originální nápady: doktor, u kterého se opravdu celou dobu ptáme: proč on? A potvoro-psy ze začátku filmu. Jinak velké zklamání stejně jako u AvP II. 2,5/5* ()

kwaicheng odpad!

Šmankote...říkal jsem si, ale jo, rotační handkanón....modelka s odstřelovačkou.......něco dalších zjevů, což o to, dejme tomu...ale celý to zazdil pupkatej strejda Laurence Fishburn....věru, ten se tam na té planetě neměl špatně po ta dlouhá léta, protože nakynul jak vánočka. To by se chudák predátor zlomil v kříži kdyby měl nabodnout a zvednout takovýho tlouštíka. Jinak ty nesmyslný kecy kolem jsem radši ani nevnímal. ()

sarfian

Nie dokonalé ale ani zlé. Celkom slušná zábavy a výborne zvládnutá hudba. Trošku ma sral ten koniec...tak ako? kedy bude dvojka? VIDENÉ 1x ()

Claude Speed

Film byl blízko, ale pořád to nestačí. Byl blízko k překonání predátora s Arnim, bohužel to nestačilo. Adrien Brody se do role elitního žoldáka hodí dokonale, a je i důstojným soupeřem pro Švarcíka. Poutavý děj filmu, napětí a čekání, odkud přijde další útok, to vše do sebe skvěle zapadá a tvoří nanejvýš zajímavý film. Nebude sice jednoduché překonat film s Arnoldem, ale myslím, že tenhle film k tomu měl velice blízko. 85%. ()

Kingjiri

Velmi důstojné pokračování série Predátorů. Jedničku už asi překonat nelze, ale dvojku překonali Predators s přehledem. Děj se přesunul z města opět na opuštěné místo, kam se Predátor podle mého názoru nejvíce hodí. Potěší slušné herecké obsazení, ve kterém se objeví i Danny Trejo. Musím přiznat, že jsem měl jisté pochybnosti při obsazení Adriena Brodyho do role hlavního hrdiny a největšího bouchače. Nakonec to ale zvládnul a podal ve své roli slušný výkon. Také mě potěšilo, že tvůrci dodržovali všechny nejdůležitější zásady Predátorů (neútočit na lidi bez zbraní, bojovat tváří v tvář s rovnoceným protivníkem apod.) a nevznikl tak žádný paskvil. Celkem jde o slušnou podívanou, do které se zase trochu vrátila ta pravá predátorská atmosféra a já jí dávám čtyři zasloužené hvězdy. ()

Psycho.R

Nevím, co nového, kromě dvou druhů predátorů a samomluvou trpícího Fishburnea, nám tahle přehlídka masek přinesla. Určitě jsem spokojenej víc, než třeba u AvP2, což mě dost znechutilo, ale jinak si myslím, že jde téměř o remake původního Predátora. Ale bez Arnolda a Apolla :-). Ps.za smrt Treja téměř na začátku děkuji. Jistě ho tam obsadil producent Rodriguez, jako svého koně, ale scénář mu nakázal brzy se uklidit ze scény. ()

Respex

V rámci žánru perfektní! Adrien Brody film vytáhne o leťku výše jen když se mihne před kamerou a tady v této netradiční roly opět skvělý. Jedná se o naprosto úctyhodného nástupce Predátora a to jsem moc rád. Za mě 4* + doporučení! ()

Ryšty

Sice to nebylo tak dobré jak se čekalo, ale mě to určitě nezklamalo. Na pokračování s Predátorem sem se těšil dlouho a zklamaný nejsem. Škoda jen malého využití Fishburna a že nakonec si ve filmu nezahrál Arnie. Jinak ve filmu bylo hodně narážek na první díl. Doposud sem nevěděl, že existují dvě rasy predátorů. Brody nezklamal. Za mě za 4. ()

markotter

Bohužel nahradit Arnolda v pro něj tak typických filmech je stejně nemožné, jako udělat z jemného Pianisty Brodyho drsnýho chlapíka, který se dokáže postavit komukoliv. A oproti původnímu Predátorovi tomuhle filmu hodně chyběla ta atmosféra tajemna, kdy se Predátor představí až na samém konci. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Rychlý a zběsilý agent 47

Rychlý a zběsilý agent 47

08.02.2013

Populární akční hra Hitman už se jednou na plátna kin podívala. Film Xaviera Gense s rozpočtem 24 milionů dolarů sice utržil téměř stovku, ale recenze byly odmítavé a fanouškům hry se film taky… (viac)