Nakonec zemře

(festivalový názov) (amatérsky film)
  • Írsko He Dies at the End
Krátkometrážny / Horor / Thriller
Írsko, 2010, 4 min

Réžia:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

SlecnaSmilly

Já jsem tuze naivní děvčátko, je te se mnou tak moc zlý, že jsem jeden čas dokonce věřila, že když si koupím Guttalax, tak mi opravdu bude večer chutnat a ráno pomáhat. Takže ve chvíli, kdy mi někdo řekne: „Pusť si film Nakonec zemře, ale až budeš sama a po tmě,“ tak to provedu přesně dle daných instrukcí. Tím chci říct, že jsem včera z leknutí asi prodělala infarkt myokardu a to byl ještě můj nejmenší problém. Nicméně už jsem po sobě uklidila, vyprala a dneska si můžu dát další nálož od Damiana McCarthyho. ()

fcreading

F R I G H T ! ! ! Po osviežujúcom začiatku nám tvorcovia tohoto krátkometrážneho filmu, ukázali jednú krásnu, priam infarktovú scénku, pri ktorej som sa vyľakal neúrekom. Ale musím priznať, že úvod sa tak trošku naťahuje a už nám ostane iba tá jediná minúta, kde už je vidieť hororovú atmosféru. Škoda, keby nebolo tých 3 minút nudy, išiel by som s hodnotením vyššie, takto len na 40 percent. ()

Krissty

To ne! Já se tak lekla! :D A celé je to plné takové tajemné až depresivní atmosféry, skvělé vymyšlené. I kamera je velmi dobrá.. Chválím! :)) ()

Z0oMb3E

Práve je 00:46, všade tma, všade ticho a ja som sa skoro posral xDD. Takéto filmíky mám rád, a vždy ma vedia dostať. Do you know the person standing behind you? ()

SaNcHeZ_cz

Do dokonalosti tomu sice chybí dosti, nicméně efektnost a údernost gradace těžící z komorního tématu které zažívá každý je nadmíru sympatická. ()

Popluh

Výborná atmosféra, skvělý vstupní nápad, více než amatérské zpracování a podařený, byť celou vážnost filmu zesměšňující konec. ()

O.Peta

No doprdele, jsem posranej až za ušima :D (omlouvám se za výrazové prostředky) Zrovna nejdůležitější slovíčko fright! jsem nevěděl co je. O to větší smrt jsem měl. Už si opáčko vážně nedám, ještě teď se mi klepou ruce. Uznávám, že v rámci žánru a s tím co bylo použito, jde o geniální počin. ()

MissJ

Když už nic, tak na tento kraťas každopádně nezapomenu, protože mě z něho málem trefil šlak. Zpětně se tomu zasmějete, pokud to teda přežijete. Zhlédnutí v noci se sluchátky bych nedoporučila ani svým největším nepřátelům...anebo jo:) ()

SarumanKo

Hlavnou devízou krátkometrážnych filmov musí byť dobrá pointa, inak to nemá zmysel. Napríklad vtedy, keď vynikajúco vygradované napätie zabijete smiešnou, predvídateľnou ľakačkou. (5/10) ()

K.I.N.G.

Tak jsem se u žádného filmu snad v životě nelekl. V tom momentu by se ve mně krve nedořezal. Aspon že jsem se neposral jako uživatel Silas :). ()

HareS

Minimalistickými prostriedkami k intenzívnemu pocitu napätia a strachu. To si zrejme povedali tvorcovia tohto krátkometrážáku a vznikol tak hororík napínavý už len obyčajným záberom na vystresovaného muža. 80% ()

gojackill

Mrazilo mě téměř celou dobu a zhoršovalo se to, ale nakonec jsem si ulevil, místo abych se pořádně lekl. Dobrý čtyřminutový šponovač nervů. Zvláštní, že to funguje i bez zvuků a hudby. Mě pitomcovi totiž nešly sluchátka (kontakt), myslel jsem si, že je to záměr. Se zvukem to musí být ještě lepší. Jednohubka a viděl jsem něco ještě lepšího, byla to snad reklama, spočívalo to v záběrech na auto projíždějící krajinou a nic jsem netušil, pak to přišlo. Baf a malý infarkt. Bože to jsou pičovinky :) ()