Žili raz dvaja kníhkupci: vášnivá mladá žena Kathleen Kellyová (Meg Ryan), ktorá vlastní malé kníhkupectvo pre deti a majiteľ najväčšieho kníhkupectva na Manhattane Joe Fox (Tom Hanks), ktorý svojím podnikaním pripravil skoro všetky menšie kníhkupectvá o prácu. Ďalší obchod otvoril len pár domov od obchodu Kathleen, ktorý ona zdedila po svojej matke - obchod má 40-ročnú tradíciu a Kathleen má k nemu veľmi silný vzťah. V momente, keď zistí, že môže prísť o svoje dedičstvo i živobytie, spolieha sa na anonymného priateľa, ktorému dôveruje a váži si ho, a ktorého pozná len prostredníctvom e-mailu, cez ktorý si posielajú zamilované správy. Internetový priateľ Joe takisto zistí, ako veľmi ho Kathleen priťahuje. Keď sa však stretnú, obaja zisťujú, že ten druhý je vlastne ten, s ktorým sa vídavajú a urážajú takmer každý deň v konkurenčnom boji! Ako má Joe získať srdce ženy, ktorá ho i so všetkými jeho obchodmi smrteľne nenávidí...? (TV Markíza)

Zíza

Film jsem viděla už několikrát a vždycky na něj zase dostanu po nějaké době chuť. Je to příjemné, postavy jsou milé, formát se mi také líbí. Užívám si to. Tohle je pro mě ideální romantické komedie. Docela by mě zajímalo, jak by si s tím tvůrci poradil v dnešní době sociálních sítí. Chtěla bych takový film vidět. ()

lamps

V rámci krásného romantického poselství, které už je ale ve filmovém průmyslu přeci jen trochu pasé, funguje tenhle inteligentně pojatý příběh bezchybně. Celé dějové schéma je sice očekávané a je v podstatě jen o tom čekání, ale režisérka byla natolik zkušená a herci přesvědčiví, že jsem si počkal mile rád a z toho, jak šťastně a sladce vše dopadlo, jsem měl vážně nefalšovanou radost. Určitě jeden z nejhezčích žánrových filmů devadesátých let... ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $115,821,495Tržby Celosvetovo $250,821,495║ Príjemná romantická komédia so skvelým Tomom Hanksom a Meg Ryan, možno trošku skrátiť minutáž, lebo v poslednej tretine to trošku stagnuje na mieste a možno by bolo plné hodnotenie. /80%/ ()

novoten

Unavený Samotář v Seattlu je zapomenut a Tom Hanks má konečně prostor dokázat, že v komediálních rolích umí zářit stejně jako v těch vážnějších. Nora Ephron i Meg Ryan už tuhle knihkupeckou laťku nikdy nepřekonaly a to, jak výsledná úsměvná korespondence stále zraje, je tím nejvýmluvnějším výsledkem. ()

Marek1991

Spomedzi romantických komédií je to celkom normálny kúsok. Je zaujímavé sledovať, čo si dopisujú dve hlavné postavy filmu, čo robia, avšak práve to premostenie z virtuálneho sveta do reality, zistenie, že v ich manželstvách to nefunguje na oboch stranách, tak to len tak skončia a prejdú do nových vzťahov, mi príde ako ukážka ľahkého filmu so slabšou hĺbkou. Tom Hanks je stále mojím obľúbencom a v tomto filme bol ozaj dobrý, Meg Ryan nemusím, ale tu bola fajn. Mrzeli ma vedľajšie rozhovory, ktoré mnohokrát boli hlúpe. Je to príjemný film, ale nie svieži, je to taká lepšia priemernosť. ()

• Keď si na lodi Joe Fox (Tom Hanks) pripravuje martini, hádže do pohára olivu. V ďalšej scéne však oliva zmizla a hádže ju tam znova. (enoemis13)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 115,8 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 250,8 mil. (NIRO)
  • Tom Hanks (Joe Fox) v době vzniku filmu komentoval, že "New York snese hodně. Například v Upper West Side se ještě pořád nevzpamatovali z natáčení Dvou tváří lásky. Jakmile uvidí náklaďák, tak se děsí, že Barbra Streisand přijela natáčet další film. Když jsme tam pracovali, tak se poblíž natáčel Stav obležení. Oni měli 92 náklaďáků, my jsme měli tři. Ale newyorčané jsou už na to všechno zvyklí." (NIRO)