Hal Larson je pekne povrchný chlap. Zomierajúcemu otcovi sľúbil, že bude chodiť len so skutočne dokonale krásnymi a mladými ženami, čo dôsledne dodržiava. Čo si vlastne o sebe myslí? Sám nie je nič moc a bude si takto vyberať. Až v neskoršom veku, jedného čudného dňa, zostane Hal visieť vo výťahu a sám osud na neho pošle sprostredkovateľa k precitnutiu. Guru mu naznačí, že skutočná krása nie je často na prvý pohľad vidieť. Zhypnotizuje ho a Hal začne vidieť aj vnútornú krásu ženy a začnú sa mu páčiť aj dievčatá - povedzme - barokových tvarov. Jednoducho sa zamiluje do šialene tučnej a nemotornej Rosemary, ktorá má však zlaté srdce. Hal v nej však vidí krehkú krásku, po uši sa do nej zamiluje a kúzlo čoskoro prestane účinkovať... (TV JOJ)

MM_Ramone

Malý, obtlstlý Jack Black nepatrí zrovna medzi mojich obľúbených hercov. Ale v mysterióznej, romantickej komédii "Ťažko zamilovaný" bol dobrý. Tak isto aj jeho filmová partnerka Gwyneth Paltrow. Je to zjednodušené, hollywoodske posolstvo o tom, že ozajstná krása človeka sa skrýva v jeho srdci. Očarujúca tvár, nádherné vlasy a dokonalá sexi postava nie sú to najdôležitejšie. *** ()

PALINO

Od bratov Farrellyovcov by človek čakal ďalšiu bláznivú vtákovinu, ktorá zosmiešni tučných i krásnych, ale nakoniec milo prekvapili a vytvorili pohodový a na ich pomery i vážnejší a hlbší film. Na srandu ale dôjde takisto, však hrá v hlavnej úlohe Jack Black a k milo hrajúcej Gwyneth Paltrow sa tiež viaže niekoľko podarených fórikov. ()

Rousse

Jasně, jasně, je to děsná chujovina - co si budeme vykládat, ALE... kdo si pustí film bratrů Farrellových a očekává nějakou, alespoň trochu, normální komedii, tak je asi blázen anebo Marťan. Já nejsem ani jedno z toho, takže jsem od toho nečekala VŮBEC NIC. A díky tomu nejsem ani zklamaná, ani naštvaná, ani nic. Prázdných 113 minut ve mě nechalo jedinou stopu a to pozastavení nad faktem, že z filmu vyplývá nové znění Pythagorovy věty: inteligentní 2 + hodná ženská na druhou = odporná hnuska na druhou. A to je mi krajně nesympatické. ()

Matty

Největším handicapem této komedie je její přístup k dané „problematice“. Pokud se bratři snažili říct, že všichni tělesně postižení jsou duší dobráci (což sice není pravda, ale budiž), pak nechápu, proč naprostá většina vtipů pramení právě z jejich zesměšňování. 50% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Slarque ()

Xmilden

Farrellyovy rozhodně můžu. Neznám jiné tvůrce, kteří dokáží svým krajně blbým humorem zlepšit okamžitě náladu, kdykoliv člověk potřebuje. Jejich smysl pro humor narozdíl od většiny zdejších uživatelů neodsuzuju. Možná to není intelektuální hitparáda v jejich filmech, ale já mám pro jejich filmy slabost. Shallow Hal je zcela určitě jejich slabší kousek, ale své silné chvilky nabídne i on. Jack Black se pro tuhle roli zřejmě hodí více než Jim Carrey. Nicméně názor na tohoto herce jen tak nezměním. Blacka moc nemusím. Gwyneth krásná jako vždy. 50% ()

• Potom, ako si Gwyneth Paltrow (Rosemary) prvýkrát obliekla svoj latexový oblek, strávila zvyšok dňa chodením na verejnosti. Nikým nepoznaná vnímala reakcie ľudí, aby pochopila charakter svojej postavy a myslenie obéznych žien. (misterz)
  • Ve scéně, kdy si Rosemary (Gwyneth Paltrow) ukrojí kus dortu na oslavu Halova (Jack Black) povýšení, si můžeme všimnout, že velikost zbývajícího dortu se s každým jiným záběrem mění. Od celé půlky až po tři čtvrtiny. (Timak)
  • Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (viac)